FB je automatický vyhledávací systém na lidi/skupiny lidí se stejnými zájmy, vlastnostmi, potřebami a pod. Aby systém řádně fungoval, musí být naplněn údaji. Nejjednodušší cesta, jak toho dosáhnout je, aby je tam zadali sami uživatelé. Aby hledání komunit bylo relevantní, musejí být informace pravdivé. Další podmínkou je, aby tyto informace byly aspoň interně pro systém veřejné.
A co z toho plyne? Jakoukoli takovou info pak lze poměrně snadno zneužít. Ne samotnou, ale v kontexu s dalšími by jistě nedalo velkou potíž o někom zjistit od adresy, přes společenské postavení a majetkové poměry až třeba po práci, kterou vykonává... zamozřejmě za výše uvedených předpokladů.
A jak zneužít? Nejrůzněji... od zlodějíčků aut, přes bytaře až třeba po průmyslovou špionáž.
Já vím.. kapku nadsázka... Ale od teorie k praxi zase není až tak daleko... Už dávno nám v US filmech ukazují, jak si někdo sedne k netu a o kdekom si najde prakticky cokoli... od toho, že jako šestiletej ukradl v sámošce lízátko, kolikrát o učitelce řekl, že je kráva, přes počet nezaplacených pokut až k číslům pojistek, platebních karet atd... jasně, že i tam je to nadsázka... ale on ten svět komunikací ve spojení s počítači a databázemi nám k tomu bezesporu spěje a my k tomu poskytnutím jakékoli informace o sobě jen přispíváme... :-( Proto FB odsuzuji.