Ten článek 9b taky mluví o NOVÉ výstavbě, což Tvůj případ, jak jsem pochopil není. Bych se tedy obrátil na představenstvo (nejspíš osobně) se žádostí o vysvětlení.
Já bych ten článek totiž chápal tak, že se to týká případu, kdy se družstvo rozhodne přikoupit pozemky pro další výstavbu garáží. Dále mi odvolávání se na na \"změnu společenskopolitických poměrů\" přijde irelevantní a nepřípustné. Měli jasně napsat na základě jakých změn v zákoně, který mimochodem NENÍ retrospektivní, tedy jestli něco bylo zaplaceno a pak došlo ke změně zákona, nařízení či vyhlášky, nelze se dožadovat doplatků.
Dále by bylo zajímavé se dotázat na družstvu z čeho že to tedy uhradili. Členem jsi a platil jsi, tedy jsi zaplatil i toto. A jestli ne, měl by na to existovat samostatný fond či účet. Není ovšem vyloučeno, že to družstvo v zájmu urychlení zaplatilo z nevázaných prostředků (což, dle mého mělo být předmětem schůze) a teď je třeba tyto prostředky doplnit. Ona totiž schůze se netýká jen toho, co se děje mezi družstevníky a představenstvem, ale schůze rovněž stanovuje, co a jak smí, nebo musí představenstvo udělat, nebo jednat k vnějším subjektům.