Přejít na obsah

Edison

Uživatel
  • Počet příspěvků

    6 219
  • Registrace

Vše od uživatele Edison

  1. A-metr byl dobrý na dynamový nabíjení... Dnes už to je opravdu \"jen hezký\". Jinak je to fajn třeba na sledování jednotlivých spotřebičů. Všechno na tom je vcelku dobře rozlišitelné a když to má človek odsledovaný, snadno zjistí, že nejde nějaká žárovka a pod.
    • 55
  2. Pastorku... psal o dvoubarevné LED... Jinak směr myšleno jestli teče z baterky - vybíjení, potažmo špatné nabíjení/alťák, nebo do baterky - nabíjení... Normálně se na to dáva A-metr s nulou uprostřed a jako shunt se mnohdy dá použít mínusové spojení baterky s kostrou, případně ho udělat delší, nebo tam šoupnout kalibrovanej shunt. Větčinou tak 100A/60mV stačí.
    • 55
  3. Budík k lambdě jsem taky už někde viděl... :-D Jen co to najdu... He: http://www.race-shop.sk/shop/10-interier-a-bezpecnost/87-pridavne-budiky-a-drziaky/93-sirokopasmova-lambda-sonda/sirokopasmova-lambda-sonda-depo-racing-kit [upravil dne 7.10.2012 13:15 od Edison]
    • 55
  4. Mno... ale k věci: A co take namontovat čidlo, které je k tomu uršené, než někam něco bastlit? I s odpvídajícím budíkem? Přecijen... montovat někam něco jen proto, že se to tam na pohled hodí a mám to... nejsem si jist, že to je to pravý. To mi přijde, jako jsem viděl v autech namontovaný letecký budíky... Jen proto, že je majitel prostě měl... ps: Ještě by to chtělo teplotu nasávanýho vzduchu a teplotu paliva... ;-) [upravil dne 7.10.2012 12:38 od Edison]
    • 55
  5. Ještě domontovat pitotovu trubici... To nikdo na autě nemá, to bude supercool... ;-) Nic... už mlčim... Ať se daří, držím palce...
    • 55
  6. A nebylo by lepší, než hned přidávat další serepetičky, ač mohou, ale taky nemusej o něčem vypovídat, odstranit příčinu, tedy zkontrolovat a opravit vadné systémy? Tak bych to řešil já. Proč jsem položil tu otázku před tím: Nejdřív jsi chtěl čidlo teploty oleje. Pak se zjistilo, že to není jen tak. Tak ses přeorientoval na jiný budík. A nakoned LEDka na indikaci směru toku proudu baterky... No promiň, mě to přijde, jako vymejšlení nesmyslů. Ještě přidej talk turba... To je taky veledůležitý a navíc in...
    • 55
  7. Na mě to dělá dojem, že Vapno chce mocí mermo nějakej cool budík navíc. ;-)
    • 55
  8. Edison

    autoradio a vybitie baterie

    Je to tu řešeno už mnohokráte. Ano, zdá se, že by to mohlo to rádio udělat. Peugeot má na konektoru přehozeny dva piny. Který to jsou buď někdo napíše, nebo to někde najdeš.
    • 16
  9. Edison

    Platba pozemku pod garáží

    Právě tím jsem si tam nebyl tak jist, tak jsem to \"tlačil\" spíš ve prospěch Francouze. ;-) O ceně asi taky moc nelze diskutovat, neb jak je zmíněno v dopise, jde o cenu dle cenové mapy. To vyplacení z rezervního fondu mě napadlo. Ovšem do tohoto fondu již členové přispěli. Nevidím tedy důvod, aby za pozemek pod garáží platili \"znova\". Asi měl být tedy dopis formulován ve smyslu, že je nutné tyto fondy navýšit na původní hodnotu, tedy přispět jednorázově tou částí. Rovněž umožnit družtevníkům splatit to třeba v několika splátkách.
    • 25
  10. Edison

    Platba pozemku pod garáží

    Já jsem psal, že se z toho asi nevykroutí a splátky budou jen dobrá vůle. Ale 9b mluví o nové výstavbě a jestli jsem Francouze správně pochopil, toto není ten případ. Nebo tomu článku nerozumím, což je klidně možné.
    • 25
  11. Edison

    Platba pozemku pod garáží

    Ozzy... to si nejsem tak jistěj.. Zatím mi přijde, že ustanovení 9b roubujou na něco jinýho.
    • 25
  12. Edison

    Platba pozemku pod garáží

    Ten článek 9b taky mluví o NOVÉ výstavbě, což Tvůj případ, jak jsem pochopil není. Bych se tedy obrátil na představenstvo (nejspíš osobně) se žádostí o vysvětlení. Já bych ten článek totiž chápal tak, že se to týká případu, kdy se družstvo rozhodne přikoupit pozemky pro další výstavbu garáží. Dále mi odvolávání se na na \"změnu společenskopolitických poměrů\" přijde irelevantní a nepřípustné. Měli jasně napsat na základě jakých změn v zákoně, který mimochodem NENÍ retrospektivní, tedy jestli něco bylo zaplaceno a pak došlo ke změně zákona, nařízení či vyhlášky, nelze se dožadovat doplatků. Dále by bylo zajímavé se dotázat na družstvu z čeho že to tedy uhradili. Členem jsi a platil jsi, tedy jsi zaplatil i toto. A jestli ne, měl by na to existovat samostatný fond či účet. Není ovšem vyloučeno, že to družstvo v zájmu urychlení zaplatilo z nevázaných prostředků (což, dle mého mělo být předmětem schůze) a teď je třeba tyto prostředky doplnit. Ona totiž schůze se netýká jen toho, co se děje mezi družstevníky a představenstvem, ale schůze rovněž stanovuje, co a jak smí, nebo musí představenstvo udělat, nebo jednat k vnějším subjektům.
    • 25
  13. Edison

    Platba pozemku pod garáží

    No.. když jste si tohle schválili... :-( To vidím docela blbě. Můžeš zkusit se s představenstvem domluvit. Ale moc to nevidím. Pak jedině ohledně toho navrhnout svolání schůze, ale to taky moc nevidím... hlavně výsledek, protože to by pak chtěl každý na splátky a na to zase družstvo nemusí mít prostředky. Což se dá snadno zase dotazem na představenstvu ověřit.
    • 25
  14. Edison

    Platba pozemku pod garáží

    Jseš člen družstva? Jestliže ano, pak máš právo vědět, na základě čeho tak představenstvo rozhodlo. Ale myslím, že o takovéhle věci (kolik že to dělá peněc zelkem za pozemek - jistě někde ve stanovách máte o jakých částkách smí představenstvo rozhodovat samo a kdy je nutná schůze) by měla rozhodovat schůze vždy, tedy měl by o tom být zápis. A ještě spíše.. takováhle věc se nedělá ze dne na den, většinou se to chystá dost dlouho. Během takové doby nejméně jedna, spíše i dvě schůze probíhají. Přeci jde o změnu - nákup pozemku jistě za nemalé peníze. To se většinou v rámci družstva jednak nejprve zjišťuje, jestli to vůbec družstevníci chtěj, pak za kolik to chtěj, pak jak to zrealizují... [upravil dne 5.10.2012 15:36 od Edison]
    • 25
  15. Edison

    Jakou máte zbraň

    Tak... Právě jsem si objednal Auto-Ordnance 1911 A1 .45 ACP v provedení U.S. Army. Jak bude nákupka, jdu pro ni. ;-) [upravil dne 4.10.2012 13:39 od Edison]
  16. Edison

    Jakou máte zbraň

    A máš na ni ZP? A víš, že na zbraně konstruované tak, že je možné skrýt tak aby nebylo poznat, že jde o zbraň jsou zakázané a je třeba na ně zvláštní povolení? ;-) :-D
  17. Edison

    Jakou máte zbraň

    Fullere, nesprávné pořadí: Nejdřív ZP, až pak ostré... ;-) No... jednu 1911 mám v merku. Se na ni jdu dnes mrknout a v po bude NP. Mosin... no... chápu. Remingtonka nádhera. Jinak.. bývá zvykem bezprostředně předcházející příspěvek necitovat. ;-) Tak to, prosím, uprav. Dík...
  18. Edison

    Jakou máte zbraň

    Dlouhé? Opravdu??? Abys nedopadl takhle: Já si asi koupím tohle: [upravil dne 3.10.2012 23:52 od Edison]
  19. Dá se to zrealizovat i v běžném socialistickém panelovém domě 80. let. Já to tu mám vymyšleno a několik námětů jsem viděl. Rozhodně to není nijak složité, možností řešení je mnoho. Za mě rozhodně ano, pokud k tomu je kapka vhodného prostoru.
    • 38
  20. Edison

    CB radiostanice - co s tím?

    Jsi sám říkal.. na aukru (a jinde) se koukneš, neasi...
    • 10
  21. Edison

    CB radiostanice - co s tím?

    Všechny \"normální\" se hoděj do auta. Koblihu, klidně to dej na aukro za běžnou cenu. No... třeba se najde i tuná, kdo by měl zájem... Přidej k tomu nějakej obrázek... Klidně i z netu, aby případnej zájemce měl představu, o co jde. [upravil dne 1.10.2012 22:30 od Edison]
    • 10
  22. Edison

    Atentát na prezidenta!

    Po zásluze... Obviněn je z výtržnosti se sazbou do 2 let. Tzn., že dostane podmínku.
    • 70
  23. Edison

    Jakou máte zbraň

    Tyjo... z kterýho stromu jsi to slezl??? Dyk to není strom, ale přerostlá kytka s měkkým, dužnatým hentým... stonkem... silnějším... :-D
  24. Edison

    Jakou máte zbraň

    Tak taky bych s tím nesekal stromy. Se ví. Ale jde o to, že ukázat, co to umí je prostě fajn... ;-)
  25. Edison

    Upadený kus železa

    Což se snadno zamění s došlou kapalinou... Blbej indikátor upadnutí nádobky... ;-)
    • 11
×
×
  • Vytvořit...