Edison
Uživatel-
Počet příspěvků
6 219 -
Registrace
Typ obsahu
Profil
Články
Media Demo
Fórum
Galerie
Kalendář
Stahování
Vše od uživatele Edison
-
Právo je mrcha... Jakmile prokážou nějaký administrativní nedostatek, řeknou, že to auto na silnici nemělo co dělat a vzhledem k výši škody napálej tr.č. z nedbalosti. :-/
-
To to tam chodí až takhle??:o Edison: ty si nepamatuješ svoji SPZ? Čéče.. nepamatuju... Doklady mám u sebe a nikde to říkat nepotřebuju.. Zato služební si pamatuju.. Tu hlásím pořád někde... To je jako s mým telefonem.. Ten si taky nepamatuju.. Ani služební, ani soukromý.. Já si totiž nevolám... :-D
-
pak je možnost bejt mrcha a nechat to někým namontovat, schovat fakturu a případnej průser shodit na něj. Což je pěkná sviňárna, takže do toho asi nejdu. Nějakej kokot bude psát za jízdy sms, nebude čumět na silnici, načudí to do mě v protisměru a pak řekne, že sem ho oslnil. A já budu mít co dělat, abych se vyvinil... sakra... Neutopí tě na tom automaticky, když to nebude v příčinné souvislosti se vznikem škody. Ale bude to těžký... [upravil dne 23/10/08 kupák] Tím si nepomůžeš. Bezprostředně je za technický stav vozidla odpovědný řidič, který má za povinnost před jízdou vozidlo zkontrolovat a s nezpůsobilým nejet, případně i jízdu odmítnout. To je holt povinnost řidiče ze zákona. Stejně tak provozovatel/majitel/dřžitel... nesmí jízdu s takovým vozidlem umožnit/nařířídit. Rovněž ze zákona.
-
Takže máme několik možností, jak se tomu vyhnout: 1. Nemontovat přestavbovky, 2. vyměnit světlomety za homologované pro xenon a další propriety, 3. Namontovat přestavbovku, vyndat bůh ví kolik peněz za polatky + bůh ví kolik na úplatky sehnat dokumentaci a nechat světlomet homologovat.
-
Opakuji problém: Světlomet je homologován s daným typem zdroje světla - HALOGEN. Přestavbovkou, byť jakkoli homologovanou, se jasně mění původní vlastnosti homologovaného světlometu (byť jen administrativně) a světlomet se tím stává NEHOMOLOGOVANÝM... atd., atd... Každý právník poškozeného nás na tomhle utopí.
-
... a z toho plynou případné naprosto jasné problémy v případě nehody, jestliže někdo řekne, žes to tam měl. To auto v ten moment nemělo na silnici co pohledávat. Dobrý právník k tomu dodá, že to nebyla porucha, ale cílevědomá změna vlastností vozila, tedy že držitel/majitel/provozovatel/řidič.... jsou přímo odpovědní za vzniklou škodu, neřku-li zdravotní následky poškozeného. Tfuj... asi to vyndám...
-
Naopak.. Nápisy jsou supr.. Budou se skvěle pamatovat. Já si svou RZ fak nepamatuju. Takž v případě průšvihu by si každej, kdo to zalídne bude snadno pamatovat, že \"toho troubu přejelo auto EDISON\"... Děkuji... nechci... :-D
-
Lžou,kvůli prodejnosti,pro EU homologace na přestavbový sady neexistuje.:bacha TO víš určitě? To vím určitě.Zeptej se na technický a potvrděj ti to na beton. To Ti řeknu i já: Podstatou věci je PŘESTAVBA. Světlomet je schvalován jako celek včetně zdroje světla. Na homologační značce můžeš najít ten údaj jako HC/R, HC/HR a pod. což označuje za zdroj světla HALOGENOVOU žárovku. Přestavbou měníš vlastnosti světlometu jako celku, tedy ztrácíš jeho homologaci a světlometse tímto po předpisové (administrativní) stránce stává NESCHVÁLENÝM k provozu na pozemních komunikacích a vozidlo NEZPŮSOBILÝM k provozu. [upravil dne 23.10.2008 Edison]
-
EU homologace na těchto výrobcích je nesmysl... Objevuje se uvedené ISO 9001, které s homologací nemá nic společného (jedná se o normu pro systém řízení kvality). Další označení, které se na made by china objevuje je CE. Ovšem národní předpisy týkající se tohoto označení (v Česku je to Zákon o požadavcích na výrobky č. 22/(nevim rok) Sb.), které jsou harmonizovány s předpisy EU jsou závazné (včetně postihů) jen pro členy EU. Tedy na made by china výrobcích to má smysl tak leda Celkem Echt. :-D To by ten, kdo \"uvádí výrobek na trh\" v EU (výrobce, dovozce) musel tu homologaci nechat udělat. Což není zase až tak jednoduchý a laciný. To by pak měl uvádět spousty věcí, jako je značka stanovená příslušným předpisem EHK, která mj. obsahuje číslo schvalovacího protokolu a další údaje. [upravil dne 23.10.2008 Edison]
-
Tak, tak... Snad se mi dostanou do ruky ty samostatný čočky, abych zkusil, jak to svítí, abych zkusil, jak to půjde namontovat (on po demontáži stínítka tam zůstává takový výstupek) a taky jak to kreslí a případně chci zkusit udělat kapku jinou clonku, aby odpovídala maximálnímu dovolenému obrazci podle uvedeného předpisu EHK.
-
To jo... ale multiplexová 206ka má tu blbou vlastnost, že nejde rozsvítit zadní mlhovka bez předních. Nemá mechanický přepínač, ale jen dvě nearetované polohy na páčce. Jednou nahoru = rozsvítí přední, podruhý nahoru = rozsvítí i zadní; jednou dolu = zhasne zadní, podruhý dolu = zhasnou i přední. Já vím že to nesvědčí ani žárovkám, ale ty jsou mi putna (za prvé stojí prd a za druhé tam mám ještě původní žárovky od výroby, po pěti letech a 80k km). Blbý je, že když se náhodou udělá na chvíli lepší viditelnost, tak bych nerad pálil protijedoucím do očí xenonovýma mlhovkama, když i halogenový jsou celkem nepříjemný. A abych to furt škrtal a zhasínal, to se mi právě nechce. Takže já, ač jsem o tom taky uvažoval, tak zatím nějak nevím nevím... To je vlastnost všech aut se světlu na točítko/tahátko (ala fobia, VW a mnoho dalších). Ale zůstává faktem, že zadní mlhu zapínám spíše vyjímečně a výhradně v mlze, opravdu hustém dešti, ve vysokých rychlostech, kdy za autem vzniká neproniknutelný aerosol... tedy výhradně jsou-li zaplé přední mlhy. Obráceně (zadní mlha bez předních) nikdy. Z toho mi pořád vychází, žo to význam má.
-
Ještě mám jednoho tipa: http://stores.ebay.fr/autopart-fr_PEUGEOT_406_W0QQcolZ4QQdirZ1QQfsubZ189145519QQftidZ2QQtZkm Ale ta děsná pálka za to... :-/
-
Ty máš olda nebo newa?
-
A já jednu ze 406. S motorkem, ale vadnou elektronikou.
-
V různejch světovejch forech jsem našel, že celý světlo ohřejou v troubě. Což bych já nedělal, ale věřil bych tomu, že ohřátím by to mohlo povolit. Když jsem dělal nějaký testy (světlomet mám vedle v pokoji rozebranej), tak jsem zjistil, že ten tmel je pořád měkký, tak si myslím, že horkovzduškou by to mohlo povolit podstatně líp, než jsem to dělal já pracně nožem a šroubovákem.
-
Ale joooo... Paraboly s xenama existujou... Někde tu bylo i napsáno na čom... A na netu najdeš, že pro paraboly jsou určený DxR výbojky a jak je takový reflektor konstruován.
-
Takhle: http://www.madeinchina.com/2772404/tradeleads-3465587/photo-9973154/H7-Bi-xenon-Projector-Lens-Light.shtml Jediný, co je nutný je: 1. Sejmout přední čirý kryt, 2. demontovat stínítko, 3. namontovat čočku, 4. namontovat kryt. Hotovo. Další obr např. zde: http://ollohid.en.alibaba.com/product/50204080/207495131/HID_Bulb/HID_BI_XENON_projector_lens_light_HOT_SALE_.html , http://img.diytrade.com/cdimg/432880/6350487/0/1215689993/HID_PROJECTOR_LENS_LIGHT.jpg , http://img.diytrade.com/cdimg/432880/6350511/0/1215690191/HID_PROJECTOR_LENS_LIGHT_ANGEL_EYES.jpg
-
Hmmm... nezaměnovat horizontální podélnou rovinu světlometu s horizontální podélnou rovinou automobilu. Ale to je jen poznámka. Čočky vždy kreslej výrazně lépe. Taky je řeším na sedana. Ale ne nějakým ďábelským řezáním parabol (něco v pácu mám). On je problém na mý vozítko čočku sehnat, no.
-
Mno... a pozor na vzdálenost, ze ktgerý se to bude seřizovat. Regloskop na jeden metr je děsně blízko a nekreslí to správný obrazec. Podle EHK 112 (a podobný předpis - nevím číslo - pro xeny) stanovuje seřizovací obrazec jednoznačně a bezvýhradně na referenční stěnu ve vzdálenosti 25m!! (což nikde neudělaj). Přikratších resp. delších vzdálenostech je obraz světla poněkud, případně diametrálně deformovaný. Něco k tomu opět v dalších vláknech.
-
Což lze zhruba vycítit, že tam nechceš nacpat 12kK... :-D J8 to tam taky mám abych lépe viděl a s dalšími kluky řeším abychom tím skutečně a prokazatelně neoslňovali...
-
Tomu věřím... Přitom šlo jen o právně administrativní problém, že to \"nebylo schváleno pro provoz...\". Nikdo už dál logicky nezkoumal, jestli by se to stalo i kdyby měl správné osvětlení, a blbé seřízení. Blbě seřízený halogen je výrazně horší, než správně seřízený, byť nehomologovaný, xenon. Ale to už právník zkoumat fakt nebude a bude se řídit striktně tím, co je dáno předpisy.
-
Přestavbové HID rozhodně bez homologace z spousty důvodů, popsaných v mnoha vláknech... Doufejme časem ve změnu. Halogeny taky kdysi legální nebyly. A nakonec musej mít přecijen jinou konstrukci svítidla, než běžné asymetriky.
-
Joooo... to asi bude (nebo měl by chtít)... Ovšem naštěstí nás v tomto do jisté míry zákon chrání a \"pomáhání a chránění\" nesmí spočívat v \"poškozování cizí věci, pokud nejde o odvracení bezprostředně hrozícího nebezpečí\". Tedaaaa... aspoň v to doufám... :-) [upravil dne 23.10.2008 Edison]
-
Tak tak. Já mám v potkávačkách taky výbojky s teplotou 5000K a časem tam přijdou 4300K. Do mlhovek bych ale výbojky nedával, to mi přijde zbytečné a nepraktické. Nepraktičnost v tom nevidím. Spíš mi přijde, že jsou-li v potkávačkách xeny, \"slaboučký\" Osram NB v mlhách jakoby tam vůbec nebyly. Tak aby to bylo aspoň k něčemu bych chtěl zkusit to, co jsem psal. Vrátit to mohu vždy.