Přejít na obsah

Edison

Uživatel
  • Počet příspěvků

    6 219
  • Registrace

Vše od uživatele Edison

  1. Je jasné, že jediné řešení je zavést obecnou celoplošnou povinnost k používání zimních pneu. Toto vidím jako přechodné opatření k tomu směřující. I když poněkud nešťastné. Obdobně to bylo s denním svícením. [upravil dne 26.10.2008 Edison]
    • 63
  2. Mno... až na pá detailů je to krásný.. Hlavně je to srandovní a do značné míry asi pravdivé. Dopravní značka C15a není dopravní značkou informativní a nemá funkci zákazovou, jak se tam píše, ale je jednoznačně značkou příkazovou. Přiakzuje užití zimních prostředků. Policista Maják těžko může přemísťovat značky, jak se mu zlíbí, nebo jak mi nadřízený nařídí. Umístění je dáno rozhodnutím KU. A to i v případě značek přenosných a proměnných, nepletu-li se. No a k Majákově šupléře. Měřidlo musí být zkalibrováno příslušnou kalibrační laboratoří s návaznosytí na státní etalon. Takymusí být řádně označeno evidenčním číslem a dobou platnosti kalibrace. Aby u sebe kdokoli nosil kalibrační list či protokol je nesmysl. A ještě bych dodal, že to, že cizinci neznají národní dopravní předpisy... to je k řešení spíše na EU, aby dosáhli sjednocení dopravních předpisů v Evropě. Každý, kdo se pohybuje na území určitého státu je povinen se řídit jejími předpisy. V D jsou taky dopravní značky, jejichž smysl mi zůstává neznámý. Ale to je můj prblém a nikoho tozajímat nebude... :-( [upravil dne 26.10.2008 Edison]
    • 63
  3. Nojo, vzhledem k ochraně ŽP nadměrným opotřebováváním pneu by to nebylo od věci... :-D
    • 63
  4. Edison

    Krajské volby 2008

    A tak že tykal.. třeba se osobně zanli.. to zase nemůžem vědět... ;-)
  5. Snad k tomu, aby tu značku umístil, tak má nějaká pravidla, nebo fak ne?
    • 63
  6. Bordel to je. Jen si myslím, že ani KU si nemůžou dávat značky kam se jim zlíbí. Jistě, KU schvaluje konečné umístění, ale snad k tomu je zapotřebí určitého procesu, jako je spolupráce s PČR a pod. Ale to by nám snad osvětlil nějaký ouředník, nejlíp ministerský.
    • 63
  7. Edison

    Krajské volby 2008

    Krom toho byl na veřejném prostranství a tam se proti fotografofání nemůže nikdo bránit. Tím míň politik. Krom toho následné tvrzení, že ho ohrožoval je fakt k smíchu. Prostě Tupol. Od něj by se nic moc jinýho ani čekat nedalo.
  8. Edison

    Čeština, slovenčina

    • 97
  9. mmmm... nebo kouknout, jak je ten port pojmenovanej na PC s vistou. Jestli to je ne tvaru \"//jméno/port\" tak to může dělat problém. Lepší je, když je to //IP/port\". Jsem to taky musel změnit u jedný tiskárny.
    • 14
  10. Edison

    brzdy - piskanie ked nebrzdim

    Zkontroloval bych, jestli se vracej pístky. Taky to může dělat nečistota v destičce.
  11. Aha... ono je to tak lepší, páš daný comp dostane pak dycky stejnou IP. Já to potřebuji, páč comp připojuji do několika sítí. Je to apk celý spolehlivější a rychleji se to připojuje. Mno... ale k tý tiskárně... Ona by se v síti měla jevit jako port na daný IP, že jo... Nebude přecijen probém v některym z FW (spíš na těch vistách)... ono tam je implicitně všechno zakázaný, pokud vím.. Jinak já s vistama zkušenosti nemám. A ani mít tak nějak nechcu.
    • 14
  12. mmm... nevím, no... Já jen vím, že visty jsou dost tvrdohlavý... Bych udělal downgrade a bylo by... ;-) Mě IP taky přiděluje DHCP routeru, ale má nastavený předdefinovaný IP pro MAC. Chodí to tak spolehlivě.
    • 14
  13. Jak v síti přiděluješ IP? Widle maj prej jednu takovou vlastnost, že vyšší (novější) OS \"krade\" IP. Osobně jsem se s tím nsetkal a nejsem síťař (i když jsem si taky sť s drátama i WiFi dělal)
    • 14
  14. Tys optimista... Podle prezidia a MV policisti odcházej a je jich málo. Myslíš, že odcházej ti špatní?
    • 55
  15. Edison

    Foto osadenia v liste

    No pěkný... Jak z továrny. :-)
    • 25
  16. Edison

    Foto osadenia v liste

    Mno.. toho sklonu bych se nebál.. Oni v továrnách to tam dávaj taky a jistě to maj dobře vykoumaný, kam můžou a kam ne. Ale jasně, ať si to každej rozbije sám... ;-)
    • 25
  17. Edison

    Foto osadenia v liste

    Nevím, ale jde snad spíše o účelnost, než o parádu, ne? Krom toho to se zpravidla řeší odpovídajícím lakem. :-)
    • 25
  18. Zeptám ce. myslíš, že je dobrej nápad dát senzorydo místa, který je na ráně jako první? Já psobně bych je dal tak dva až tři cm pod lištu. Nakonec.. tak nějak jsem to viděl i na továrníchmontážích... Zrovna tak jsem tu četl, jak to někdo dal i napátý dvře kombika... Taky mi nějak uniká, proč.
    • 25
  19. Edison

    plexi ofuky na combi 406

    A nebude to třeba tím, že na combi jsou i na zadek stejný, jako na sedana? Když jsem před měsícem sháněl na sedana, taky na tom nebylo uvedeno, že jsou na sedana.
    • 14
  20. Edison

    Zoznámte sa prosim

    Mohu se zeptat, proč nám tu ukazuješ fotky nisana, když jsme na pažoutu? Nic ve zlym.. jen mě to zajímá...
    • 15
  21. Papírovat můžou OPéčka. Ale to je fuk. Prostě je to o schopnosti organizace práce a rozdělení sil a kompetencí. Jak je vidět na ulicích a na služebnách, ani MV, ani ředitelstvíi policie toho nejsou schopni. Ale jak říkám.. jen popisuji stav, jak je vidět z venčí a co z toho lze usuzovat. Krom vedení to není útok na policisty samotné... Nebo aspoň některé... ;-) Ve mě osobně to vyvolává spíše smutek ze stavu věcí a averzi k vedení resortu. Jenže z toho se odvíjí funkčnost celého aparátu, což je na škodu všem. Jak těm, co mají \"sloužit a chránit\", tak i těm, kterým mají \"sloužit a chránit\". :-(
    • 55
  22. Edison

    vadi motoru moc oleje?

    Některé parametry, které jsi řekl jsou řečeny nesprávně, nebo zjednodušeně. Např palivo: Pokud jsem četl manuály, tak je tam napsáno: MINIMÁLNĚ N95. To proto, že parametry motoru byly ověřeny s tímto palivem. Více okt. nevadí, pokud to není letecké palivo. :-) O chipu tu bylo taky napsáno mraky. Tam jde o to, že seriový SW respektuje spousty parametrů, jako jsou emise, spotřeby atd. Chipem by se měly optimalizovat křivky tak, aby byly plně využity mechanické vlastnosti motoru, připadně jiné parametry. Někdo může chtí chip třeba na spotřebu, jiný třeba na emise. Všechno se dá udělat. S náplní oleje... při výměně... Když napíšou, že se má nalít určité množství, tak je taky potřeba podotknout, že je potžeba příslušné množství vypustit. Jenže Kdo kontroluje množství vypuštěného oleje? Pokud neprovedu výplach, nebo měření množství vypuštěného oleje, tak mi tam neznámé množství oleje zůlstane.. Třeba o to deci více...
    • 13
  23. Já netvrdím, že je. Jen říkám, co vidím na ulicích.. Zatím to vypadá tak, že spíše jsou jinde, než by bylo vhodné. Proč poldu není vidět, když je potřeba a když potřeba není, je jich mraky? Ale to je spíše otázka na vedení policie a MV, než na diskusi tady.
    • 55
  24. A já se taky zeptám... kde bych na mém autě našel ŘJ centrálu a přijímač rádiového DO? Potřebuju vytáhnout jeden signál, abych mohl zrealizovat zavření okýnek při zamčení auta DO. Mám jistou myšlenku, jak to jednoduše udělat, ale nevím, kde jsou tato zařízení. Šlo by to sice dostat přímo z impulzů pro zámky, ale to není ono.
  25. Blátošlapové to teda fakt nebyli. Ti ve vestách a se samopalama na ulicích běžně vídat nejsou a pokud vím, ani k nehodám běžně nejezděj... Nebo ano? Asi jich je dost, oproti tomu, co nám tvrdí policejní ředitel, že je poldů málo... Spíše je má asi na nesprávných místech,ne? ;-)
    • 55
×
×
  • Vytvořit...