Přejít na obsah

Edison

Uživatel
  • Počet příspěvků

    6 219
  • Registrace

Vše od uživatele Edison

  1. Edison

    Poděkování s rozloučením

    Když jsem koukal co pořídit, tak jsem narazil na nádhernou S80 v benálu. 160 ticek, najeto 120 ticek, automat, kůže, plná výbava... Obdobně jsem narazil na A8 asi za 190. Jenže... kdo by to živil.
    • 39
  2. Edison

    Měnič 12V / 230V

    Ono to platí i obráceně. Na DC/AC měniči to možná fachčit nebude. Jak říkám, skutečně jde o souhru dvou mizerných měničů a jak tohle bude chodit nikdo nezaručí. To, ře to třeba v 90% neznamená, že ty nebudeš v těch zbylých 10%. U speciálních měničů je ten poměr přecijen kapku jinej. :-) Já bych prostě DC/AC použil tak leda na uvaření kafe a to bych ještě měl strach. Přecijen vím příliš dobře, jak měniče fungujou, jak většinou vypadají jejich výstupy, co je nutný k tomu, aby to byla aspoň kapku sinusovka, která je nutná k tomu, aby za to připojenej měnič taky spolehlivě fungoval...
    • 30
  3. Edison

    Měnič 12V / 230V

    Ale no tak... To chce jen pohledat.. na trhu jich je celkem dost. Áno je ich na trhu dosť, veľa i univerzálov s meniteľným výstupným napätím. Ja by som radšej volil podľa konkrétneho notebooku a napätia ktoré potrebuje. To určitě. Oni ty přepínatelný mohou mít tentýž problém s nabíjením... zdůrazňuji MOHOU, tedy nemusej. Jenže kdo to pozná, když to kupuje. Když koupíš origo, nebo aspoň specializovanou druhovýrobu, většinou to chodí v poho.
    • 30
  4. Edison

    Měnič 12V / 230V

    Ale no tak... To chce jen pohledat.. na trhu jich je celkem dost.
    • 30
  5. Edison

    ochrana světel pro coupé,sedan 406

    Můj chip jsem tu už probíral. Koukám, že si taky ze všeho vezmete jen to, co se vám hodí. btw, jestli teda tuning, tak teda na tuning srazy (pak ale nechápu na co ochranu světel) a ne na silnici.
    • 46
  6. Edison

    ochrana světel pro coupé,sedan 406

    Proto jsou tam \"testy\" a ne testy... ;-)
    • 46
  7. Edison

    ochrana světel pro coupé,sedan 406

    Oki... Jsem si říkal, že bych ty \"testy\" udělal... Tak nic... :-D
    • 46
  8. Edison

    ochrana světel pro coupé,sedan 406

    ale no tak.ti to koupím pod stromek. zadara. bereš?:D beru... na pokusy... v dílně si s tím pohraju s kladivem a mnoha jinými nástroji. :-)
    • 46
  9. Edison

    Měnič 12V / 230V

    V některých dkonce na 230 VAC. Když víš kde, když máš klíče... ;-) Ve všech je 24VDC standardní palubní síť. Takže pak už jen ty klíče... Ono... když na tom pracuju, tak při celodenní práci se fakt někde připíchnout musím. A upřímě... raději na 24VDC, než na 230VAC. To je ze střídače a nemusí to dělat dobrotu. Taky zkušenost. Zejména, když jsme tam měli připojený dva NTB. A to se výkon na tý zásuvce počítá na kilowaty. Prostě se to rozhádá.
    • 30
  10. Edison

    ochrana světel pro coupé,sedan 406

    Mno... až vám to někdo rozseká kladivem, protože to bude třeba oslňovat, protože kdo ví, jak se na tom bude lámat a rozptylovat světlo...
    • 46
  11. Edison

    ochrana světel pro coupé,sedan 406

    Tak jdu krok po kroku. Bez homologace to nikdo ani neschválí. Neee... našel jsi asi fajn věc... jenže... zase ty předpisy. Vem si, že to nejspíš neni ani testovaný na pevnost. Teď se Ti to někde ve městě rozstřelí nějakym odletujícím šutrem a někoho to zraní.... A na průšvih je zaděláno. Nemluvě o optických vlastnostech.
    • 46
  12. Edison

    ochrana světel pro coupé,sedan 406

    To nevypadá, že by to bylo vůbec někde homologováno.
    • 46
  13. Edison

    Měnič 12V / 230V

    Jistě, jsou tu výrobky, které jsou OK. Ale není jich mnoho, jsou drahé a těžko se poznávaj. A za druhé.. destrukce tohoto typu jsou vždy věcí náhody. Bohužel, když k ní dojde, většinou to s sebou něco vezme a na reklamaci se to pozná. A bohužel to nejsou stavy zase až tak ojedinělé. Jak jsem psal, u mě dvakrát za 1/2 roku s dvouma růnejma měničema a dvouma různejma NTB (zdrojema).
    • 30
  14. Edison

    Měnič 12V / 230V

    To je problém neorigo těhle věcí... Já takhle koupil CLko na mobila do auta... Vlastně dvě... Jeden nechodil na dvou telefonech, jeden na jednom. A to bylo prej přímo na to. Jen to mělo kabel oddělitelný USB. Takže v podstatě jsi potvrdil to, co jsem tu už někde sal několikrát, že pro dobíjení nemusí být vhodný každý zdroj, některé systémy hlídají měkkost výstupního napětí a to dokonce v nějaké toleranci a křivce. Ale to už je myslím jiné téma. Zkrátka... raději bych to řešil origo zdrojem 12/19VDC pro NTB, origo nabíječkou kamery do auta, origo nabíječkou mobilu do auta, atd... Tak budeš mít jistotu a hlavně GARANCI. AžTi odejde zdroj k ntb po tom, co ho připojíš na měnič... ono se to ak při zkoumání pozná hned na první filtrační součástce, která odejde.
    • 30
  15. Edison

    Měnič 12V / 230V

    Absolutně to nezávisí na nějakém \"sem tam\". Buď se ty zdroje shodnou, a můžeš to používat třeba léta, a nebo se neshodnou, a mohou odejít během pár vteřin. Nebo to léta pojede v poho a pak se to jednou potká.
    • 30
  16. Edison

    Měnič 12V / 230V

    To není tak o čase, jako o náhodě. Čistě z principu se prostě potkala blbě regulace na blbě vyfiltrovanym výstupu. Proto je dobrá filtrace výstupu i při jmenovitých zatíženích důležitá, přitom to fakt není snadný to udělat, navíc do přenosnýho zařízení.
    • 30
  17. Edison

    Měnič 12V / 230V

    Osobní zkušenost: Máme je v práci a NTB používáme hodne v terénu. Dvakrát jsem byl svědkem toho, kdy nsám odešel do věčných lovišť a připojený zdroj NTB vzal s sebou.Proto jsem si pořídil 12-24VDC/19VDC. Nějaký drobný nedostatky tam taky jsou, ale zatím nedestruktivní. Krom toho ho používám jak v osobních autech, tak i trolejbusech a tramvajích. [upravil dne 17.11.2008 Edison]
    • 30
  18. Edison

    Měnič 12V / 230V

    Pokud to není fakt dobře uděláno, tak 1. děsně to ruší, 2. výstupní napětí není správně tvarováno, 3. Většinou se hodí jen na odporové zátěže a kapacitní, nebo induktivní reaktance to mohou docela solidně rozhodit, 4. Kombinace dvou a více měničů v obvodech může dělat nepředpokládatelný věci...
    • 30
  19. Edison

    Adaptér 12V/5V minimálně 1A

    Nojo, ale nic tam nepíšou o těch proudech. Jinak si buď prakticky jist, že jednoampěrovej zdroj pravděpodobně nebude nabíjet telefony a možná i jiná zařízení, která jsou závislá na tej měkkosti zdroje.
    • 21
  20. Edison

    Měnič 12V / 230V

    Souhlas s Pastorkem... A když si dáš záležet, szeženeš je pro napájecí napětí 12-24V, což má, aspoň pro mě několik podstatných výhod. :-)
    • 30
  21. Edison

    zapojení zapalovacích kabelů

    Pěknýýý... šiškovnéééj... :-)
    • 52
  22. Edison

    Adaptér 12V/5V minimálně 1A

    Tak jsem zahlédl to, co sháníš, čéče. Jenže si nemůžu vzpomenout na WEB. Bylo to holandský. Viděl jsem jeden kousek tady na Novodvorský.
    • 21
  23. Edison

    Zimni pneu :)

    To jo, ale vlastní je Continental a nyní k nim přistupuje jěště Dunlop. Michelin tak naopak kupuje KLEBER :-) Ovšem Barum a Good year je nebe a dudy, už jen ve výrobě :-) Jestli to nebude tím,lastnit ještě neznamená taky ho vyrábět. Viz VW a Škoda. Škodu taky VW vlastní, ale že by byly Š s VW srovnatelný se říci nedá, že. Ba spíše naopak, VW přímo zakazuje lepší věci do Š montovat.
    • 36
  24. Edison

    Prodej aut v roce 2009

    Tedy likvidace méně ekologických vozidel má býti dražší? No to je zase logika ouřadů. Místo, aby se snažili se zbavovat méně ekologických vozidel tím, že by jejich likvidaci znezpoplatnili... Takhle tu ty vraky spíše zůstanou... jestli tomu rozumím.
    • 43
  25. Já myslel, že pade se jezdí v obci, protože je to v obci a ne proto, že tam je radar...
    • 29
×
×
  • Vytvořit...