Problematiku kalibrací a označování měřidel jsem tu už popsal. Protokol Ti nikdo ukazovat nemusí, ten slouží k jiným účelům. Sice by ses mohl na místě dohadovat o kalibraci a hnát to do správního řízení, tam bys už však neuspěl, protože kalibrace existuje a měřidlo odpovídajícím způsobem označené je. Chce.li někdo polemizovat nad kalibracemi, nechť nahlédne do příslušných norem.
Opakuji, protokol nikdo nikomu nemusí na místě ukazovat. Měřidlo musí být řádně označeno. Protokol by se řešil pak při správním řízení. Když měřidlo označeno bude, tak bych se fakt raději nehádal. Viz Zákon o metrologii, na něj navazující vnitřní předpis o pravidlech měrové služby.
Co se týče tlaku v rezervě, i zde zákon hovoří zcela jasně. Viz Zákon o provozu na pozemních komunikacích.
Co se týče přestupků a postihů za ně, i zde je vše naprosto jasné. Viz Zákon o přestupcích.
[upravil dne 18.5.2009 Edison]