Přejít na obsah

Edison

Uživatel
  • Počet příspěvků

    6 219
  • Registrace

Vše od uživatele Edison

  1. Býýýýý... mě se nic nezměnilo... :-(
  2. Edison

    SPZ v ČR na cely život

    To, že v současné době je písmeno označující kraj registrace na druhém místě si vysvětluji tím, že je tak odlišili od původních SPZ. RZ tedy začínají číslem, SPZ písmnem. Ovšem ve smyslu této vyhlášky jsou možné kombinace např.: X0000, 0000X, X000000, 000000X a mnoho dalších. Tento systém podstatě rozšířil možné kombinace RZ, tedy jejich vydatelné množství.
    • 57
  3. Edison

    SPZ v ČR na cely život

    Úplné znění dotčené vyhlášky: http://i.iinfo.cz/urs-att/p_243-01-114820057404973.htm
    • 57
  4. Edison

    SPZ v ČR na cely život

    Par. 16, odst. 2 Vyhl. o registraci vozidel: \"Jednotlivé znaky registrační značky jsou provedeny nejméně pěti a nejvíce sedmi velkými písmeny latinské abecedy a arabskými číslicemi. V registrační tabulce musí být vždy umístěno nejméně jedno písmeno a nejméně jedna číslice. První písmeno ve standardní registrační značce vyjadřuje kód kraje, do jehož obvodu náleží registrační místo, které registrační značku přiděluje...\"
    • 57
  5. Edison

    SPZ v ČR na cely život

    V začátku vydávní RZ u nás se o tom taky mluvilo (v médiích). Nějak to ale někdo zapoměl dotáhnout do konce. Cena měla být, pokud se pamatuji tak nějak podobná.
    • 57
  6. Edison

    SPZ v ČR na cely život

    pokud vím, zatím nemůže. Asi nějak chybí systém zadání RZ do výroby na přání občana.
    • 57
  7. Edison

    SPZ v ČR na cely život

    Zato ve Švédsku, a asi ne jen tam, maj náhodou kombinaci tří písmen a náhodnou kombinaci tří čísel. \"XXX 999\"
    • 57
  8. Edison

    SPZ v ČR na cely život

    Vyháška to nijak neupravuje. Nějak se snad pracuje na prováděcím předpisu, jak to zrealizovat. Vyhláška říká, že RZ musí obsahovat 4 - 7 písmen a číslic, přičemž musí obsahovat nejméně jedno písmeno a nejméně jednu číslici. První písmeno v RZ vždy označuje kraj registrace. Z písmen jou některá zakázána, např. O pro svou zaměnitelnost s 0. Z uvedeného tedy plyne, že pardubák by klidně mohl mít RZ \"EDI S0N\", budějčák třeba \"CAR L0 SS\". Už jde jen o to, jak aspoň tohle občanům umožnit po technické stránce.
    • 57
  9. Edison

    SPZ v ČR na cely život

    Jsem to právě chtěl napsat. Švajcarský model...
    • 57
  10. Edison

    SPZ v ČR na cely život

    AO: Dík... Info spíše pro ostatní. :-)
    • 57
  11. Edison

    SPZ v ČR na cely život

    RZ pokud vím neřeší zákon, ale vyhláška. Konkrétně Vyhláška o registraci motorových vozidel (číslo nevím). Ta RZ v podobě textu nijak nebrání. Jinou otázkou je to \"na celý život\", tedy na osobu, nikoli na auto. To by pak ale znamenalo, že by to platilo i pro klasickou podobu RZ. Jinak by tomu snad mohlo být v přechodném období.
    • 57
  12. Pechy: Neznám Tě, V první větě popisuješ své pocity, což o Tvé nezaujatosti příliš nesvědčí a ve druhé píšeš, že je Ti to jedno. Tak nevím.
  13. Náhodou, já si to tu čtu... A dokonce ani ne tak moc pro zábavu. Spíše mě zajímají vaše názory a postoje. Zatímmám pocit, že tady nějak ničí nějsou nějak zcestné. Z čehož mám celkem radost.
  14. A když, tak i další... Profile = Profil, Find = Hledat, U2U = SZ...
  15. Já bych třeba vše tady: ode dneška 20:26 do teď smazal. Fakt si nemyslím, že to tam patří.
  16. Toho jsem si vědom a s tím vědomím jsem tam taky jel. Píšu to hlavně proto, že nyní víme, že to \"průchodné\" je. Je jasné, že někde lépe, jinde méně... A určitě se najde místo nebo technik, kde to bude nepřekonatelný problém.
  17. Edison

    pokuta za nizky tlak v rezerve

    A to je právě o tom stejném metru. Zákon něco říká a platí pro všechny. Nerozlyšuje decentně upravený vůz od prorezlého favorita. A policista je od toho, aby posoudil především shodu či neshodu s přepisem.
    • 60
  18. Edison

    Pozdní nástup turba

    Dík, myslel jsem si to.. Tak za 14 dní to zkusím, dám vědět.
  19. Edison

    pokuta za nizky tlak v rezerve

    :potlesk:super:potlesk
    • 60
  20. Edison

    P406 - zaslepení EGR ventilu

    Jak píši jinde, byl jsem na STK. Samo jsem dělal i emise. Mám zaslepený EGR, a to na jeho výstupní straně (tedy před sáním). Nic jiného jsem nedělal (ani zaslepení hadičky k ovládacímu ventilu, odpojení elektriky od ovládacího ventilu, přestavování ŘJ motoru...). Krom toho, že všechno proběhlo OK, emise jsou taky naprosto bez problémů. Jestli někoho zajímaj hodnoty, mlasknu je sem.
  21. Táááák.... Dnes jsem byl na STK. I s těmito supr svítítky... Technik chvilku koukal, pak prohlásil, že to pěkně svítí a že na to kouknem regloskopem. Vyndal jsem odpovídající šroubovák, technik uznale pokýval hlavou nad mou připraveností, malinko jsme to společně sklopili. Nad žárovkami vyndanými z obrysovek se ani nepozastavil. Při kontrole povinné výbavy se ani na náhradní žárovky (asi raději) taky ani neptal. Ještě zkusil kolečko na naklápění, takže jasně věděl, že autonáklon nula a ostřik jakbysmet. Takže STK 99% (jen nějaký detail na výfuku a ne zcela suchý motor - převodovka). Bez ukecávání, podplácení, hned napoprvý. [upravil dne 18.5.2009 Edison]
  22. Edison

    Pozdní nástup turba

    Tak jsem dostal dva tipy, co by to mohlo dělat. 1. potvrzena možnost vadné váhy vzduchu, 2. vadný ventil ovládající turbo (takový ten co je vedle ventilu ovládajícího EGR). Z toho plyne dotaz: Ovládací ventil EGR a turba jsou stejné - zaměnitelné?
  23. Edison

    pokuta za nizky tlak v rezerve

    Přít se netřeba. Chce to o problematice metrologie něco vědět. A když ne, tak si přečíst příslušné normy, předpisy, zákony. Už jsem to napsal, ať si to každý přebere jak chce, na stavu věci to ovšem nic nemění. Co se týče tlaku, policajt má i vysílačku a potřebný údaj si snadno zjistí. Co se týče podmínek nejde o samotné podmínky měření, jde spíše o započítání odpovídající nejistoty měření. Což je podstatně menší problém.
    • 60
  24. Edison

    pokuta za nizky tlak v rezerve

    Problematiku kalibrací a označování měřidel jsem tu už popsal. Protokol Ti nikdo ukazovat nemusí, ten slouží k jiným účelům. Sice by ses mohl na místě dohadovat o kalibraci a hnát to do správního řízení, tam bys už však neuspěl, protože kalibrace existuje a měřidlo odpovídajícím způsobem označené je. Chce.li někdo polemizovat nad kalibracemi, nechť nahlédne do příslušných norem. Opakuji, protokol nikdo nikomu nemusí na místě ukazovat. Měřidlo musí být řádně označeno. Protokol by se řešil pak při správním řízení. Když měřidlo označeno bude, tak bych se fakt raději nehádal. Viz Zákon o metrologii, na něj navazující vnitřní předpis o pravidlech měrové služby. Co se týče tlaku v rezervě, i zde zákon hovoří zcela jasně. Viz Zákon o provozu na pozemních komunikacích. Co se týče přestupků a postihů za ně, i zde je vše naprosto jasné. Viz Zákon o přestupcích. [upravil dne 18.5.2009 Edison]
    • 60
  25. Edison

    pokuta za nizky tlak v rezerve

    Jojo... Medvěd má pravdu. Chybějící žárovku vysvětlím výměnou právě před 20 min, poduštěnou rezervu jakbysmet. Jinak domluvou by to možná i šlo, leč to šlo i za kačky... Je to smutný, ale je to tak. :-(
    • 60
×
×
  • Vytvořit...