Přejít na obsah

Edison

Uživatel
  • Počet příspěvků

    6 219
  • Registrace

Vše od uživatele Edison

  1. Edison

    El.okna u 406

    A taky není d věci tady o tom něco najít... Je to tu popsáno více, než mnohokráte. ;-)
  2. Edison

    Antiradary, V1 nebo Bell RX65E ?

    TAbulka se spoustou údajů, který mi nic neříkaj... Natož, abych znal nějaké označení. Já jsem jen technicky uvažoval, jaké existují technické možnosti, jak rychlost měřit. To, co pod barranďákem je mým úvahám nasvědčuje. Jinak ČMI sice certifikuje, leč není mi nic známo o tom, že by jakýkoli systém nemohl mít certifikaci odjinud. Další věc, kterou postrádám je nějaká aspoň úvaha o tom, co že to tam teda je, natož nějak podložená. Nemluvě o tom, že to může být třeba ve zkušebním provozu. Ono to tam zase tak dlouho není.
    • 58
  3. Edison

    Hřeby na zimní pneu

    Když jsem byl na podzim a na jaře ve Švédsku, jezdilo se na tom vcelku běžně, i ve městech.
    • 12
  4. Edison

    Antiradary, V1 nebo Bell RX65E ?

    \"Někde jsem kdysi viděl...\" Supr specifikace... ;-) Já jinak s radary problémy nemám, páč rychlosti celkem dodržuji. Pořád mi prostě nějak schází relevantnídůkaz, že to není radar. Nebo aspoň vysvětlení, co že to teda je.
    • 58
  5. Edison

    Denní svícení

    Zadní mlha nikoli za snížené viditelnosti, ale za mlhy!!! Krom toho ne všechna světla pro denní svícení jaou nutně LED... ;-) A to vypnutí je nejlíp realizovat se zapnutím obysovek (kvůli mlhovkám, se kterými MUSEJÍ svítit obrysovky a MOHOU svítit potkávací, nebo dálková světla). [upravil dne 1.9.2009 Edison]
    • 26
  6. Edison

    Hřeby na zimní pneu

    Není to legální. Účinné to asi je, v severských zemích např. ve Švédsku hojně používané. U nás je to legální pouze u vozidel s vyjímkou, např. některé záchranné sbory.
    • 12
  7. Edison

    ARG ventil

    Mno.. v první řadě to není AGR ale EGR. Ve druhé... pohledej, je tu toho napsáno mraky, včetně zkušeností.
    • 7
  8. Edison

    Antiradary, V1 nebo Bell RX65E ?

    Neřekl jsem, že právě tak je to tam realizováno. Leč cosi tam je. To je nesporné. To, že to není nemožné je taky fakt. To, že to není ÚDAJNĚ certifikováno... pro mě je to pořád \"JPP\" pro mě bez ověřitelných podkladů. Něco tam prostě je a hotovo.
    • 58
  9. Edison

    Denní svícení

    Poněkud se mýlíš: V zákoně, nebo vyhlášce je přesně stanveno, co kdy musí svítit. Při použití potkávacích světel pro denní svícení MUSEJÍ svítit obrysová světla i zadní a příslušná kontrolka na palubní desce. Při použití světel pro denní svícení NESMÍ s nimi svítit nic jiného, indikace na palubní desce není nutná. Dále je v zákoně přesně stanoveno, že v mlze MUSÍ řidič zadní světlo do mlhy použít vždy, přední řidič SMÍ použít za mlhy, hustého deště, nebo sněžení [upravil dne 1.9.2009 Edison]
    • 26
  10. Edison

    kontrolka airbagu

    Mám to samý... Konektorů je tam jak sr... Tak bádám, který by to mohl být.Taky myslím, že to bude tím, protože pod sedačkou cosi vozím, co občas vyndavám, takže jsem za to mohl klidně nějak blbě zatánout, nebo poškodit nějaký drůtik... Ještě jsem tu četl o vedení k pyropásu středním tunelem(?)...
    • 6
  11. Edison

    Pozdní nástup turba

    Záměna má za účel ukázat, jestli to nedělá právě tohle. Pro turbo a egr to jede v jiných režimech, tak si myslím, že vadný ovládací ventil by se záměnou poznal. Krom toho jsem po zaslepení EGRu učinil i kompletní odpojení podtlakuk ovládání. Situace se velmi výrazně zlepšila. Z toho teoreticky plyne, že by mohl být problém s podtlakem. Ten co jsem demontoval jsem rozebral a dole je cosi, co se na tom dá seřídit. Ale nevím co a jak...
  12. Jasně jsem psal o uvážlivosti. Vždy záleží na situaci. Když ty uhlíky vyndám, už přímo na nich uvidím, v jakém stavu jsou i kroužky. Pak se rozhodnu, jestli se podívám na kroužky. Pak podle stavu kroužků vyndám altík a po podrobné prohlídce buď jen nechám kroužkypřetočit, nebo je vyměním. Zhodnotím ložiska a podle potřeby vyměním (vždy obě). Takhle bych postupoval já. Je mi jasné, že servis by možná postupoval tak, že vymění rovnou celý altik. Za cenu repasovaného. Na tom se dá fakt skvěle vydělat. Postupoval bych podobně, kdybych měl altiky dva, vždy bych měl jeden v bezvadném stavu \"repasovaný\", podle potřeby. Zkrátka, účelem není vyhodit peníze a energii, ale efektivita.
  13. Víš, proč jsou milionáři milionářema? Protože zbytečně nevydávaj peníze. Zkrátka, pokud jsou v čudu jen uhlíky, měnil bych jen uhlíky bez vyndavání altiku z auta. Pkud by toho bylo více, pak bych na druhou stranu, udělal všechno (a kroužky stačí stočit - srovnat na soustruhu). Zkrátka... slepě vyndavat altik a vyměňovat i věci, který jsou OK mi přijde jako mrhání penězy. To bychom to mohli pojmout, ad absurdum, že by měl vyměnit celý auto. Celkem nesmysl, ne? ;-) nelobuješ tu za nějakou firmu? Takhle to dělá stát a koukni, kam jsme dospěli... [upravil dne 30.8.2009 Edison]
  14. Kroužky se opotřebovávaj mnohem pomaleji, než uhlíky. I Tys použil výraz \"NĚKDY\". btw, na kroužky bývá vidět po demontáži regulátoru s uhlíkama. On je rozdíl mezi výdajem stokoruny za uhlíky a několika ticek za repas. Myslím, by se to mělo dělat uvážlivě.
  15. Začal bychněčím jednodušším: Kontrolou uhlíků.
  16. Známku kupuju na poslední benzínce v CZ. ;-) Tuším shelka. Před ní je ještě tuším benzina, tam se dá taky. Jinak přeji mnoho šťastných km bez potíží a ještě více krásných zážitků. btw.. moc toho o H předpisech nevím... ale pozor, vím, že v H se pře železniční přejezdy smí nejvíce 5 km/h...
  17. Tak, bohuže jsem nucen, vzhledem k náhlým pracovním povinnostem, svou účast zrušit, což mě moc mrzí, nejen vzhledem k pežoťákům a pežotům, ale i vzhledem k dalším okolnostm, které mě do Chomutova táhnou ;-) Nu což.. snad příště...
  18. Edison

    škola smyku

    Někde se tu o tom už dost psalo.
  19. Edison

    Antiradary, V1 nebo Bell RX65E ?

    Nějaký důvod? Při 25fps máš nejkratší čas mezi snímky 40ms. Je-li SW cam najít na dvou snímkách stejné markanty, pak umí změřit vzdálenost mezi nimi a z toho spočítat rychlost. Nemluvě o tom, že snímkování může být mnohem vyšší, tedy přesnější. V přesnosti bych tedy problém vůbec neviděl.
  20. Edison

    Výkon xenonov

    Tak to kapku upřesním: Řídit se dá vše. Otázkou zůstává výsledek. Je jasné, že \"podprouděním\" se výboj stane nestabilním a že hodnota jmenovitého proudu bude daleko nad touto nestabilní hodnotou. Opačně to platí víceméně podobně. Jen ten rozdíl bude podle mě minimální (proč nevyužít potenciálu, který nám HID dává, že) Ovšem zvýšení světelného výkonu o 40%? To se mi fakt nezdá. Co se týče ostatních vlastností světla: Vím moc dobře z jiných druhů výbojek, že jsem musel dost přesně dimenzovat předřazenou tlumivku pro dosažení správných vlastností světla. Někde jsem měl i grafy závislosti sprektra na proudu pro nějakou konkrétní výbojku. Z těchto znalostí a zkušeností vychází imůj názor.
  21. Edison

    Poraďte 406ku

    Sem se to vůbec nehodí. I titulek by tomu slušel nějaký výstižnější.
  22. Edison

    Koupe Alu, spravny rozmer..?

    Jak jsem psal, někde se daj najít nejrůznější převodní tabulky... UTFG. ;-)
  23. Edison

    Koupe Alu, spravny rozmer..?

    Jojo... Záleří na šíři disku, jak je psáno. Pneu se dá nasadit i mírně jiná na jednu šíři disku. Ne vždy to odpovídá údajům v TP, leč převodní tabulky, na to existují. Já mám v TP disky 6,0J 15 ET4,18 s pneu 195/65/15 91H, ev. 205/60/15 91V na ráfkách 6,5J 15 ET4,20. Obuto mám na ráfkách 6,0J 15 ET4,18 pneu 205/60/15 91T. A naprosto bez problémů jak na silnici, ta na STK. A když kouknete k prodejcům pneu, potvrděj tuto možnost. Technicky, nikoli právně. ;-) [upravil dne 23.8.2009 Edison]
  24. Edison

    zadny stierac nefunguje 206

    Pohoda.. Já jak čtu \"globálně\" - kouknu a vim, co tam je, tak mě to mátlo... Už bych to nerozebíral... a věnoval se zpátky problému... 1. Zkontroloal bych přiváděné napětí. 2. Nemělo by jít hnout stěračem rukou, bývá tam šnekový převod, který to nedovoluje...
  25. Edison

    zadny stierac nefunguje 206

    Je v tom zmatek. Podle jediného písmekna se dá odhadnout, jeslti je titulek CZ nebo SVK. Nemluvě o tom, kdyby to byl překlep, nebo nějaká ta chybka... Ale to je fuk... sri za OT... :-) Prostě... kdyby se řádně používala diakritika, je to jasné na první pohled. Takhle to MŮŽE být taky kumulace chyb a vést k nejasnostem.
×
×
  • Vytvořit...