Naprosto obecně platí jedno:
V těchto otázkách kašli na čtení for a článků. Nakoukni do příslušných norem, předpisů, vyhlášek, zákonů... Tam se dočteš co smíš, nesmíš, můžeš, musíš... co Ti hrozí a další... Pak se rozhodni, kterou cestou se vydáš. Jestli riskneš, že tě zastaví někdo, kdo bude předpis dodržovat, nebo na někoho, koho ukecáš. Obojí je možné v různé míře, s nejrůznější pravděpodobností. Nebo dodržíš předpis a možnosti postihu se spolehlivě vyhneš. Rozhodnutí je vždy na Tobě. Jen měj na paměti, že nedodržení nějakého předpisu mimo to, že Tě někdo bude popotahovat může (ale taky nemusí) ohrožovat lidi kolem Tebe.