Milane, nakouknutím do zákona o provozu pozemních komunikacích zjistíš: v par. 32, odst. 4: Přední světla do mlhy smí řidič užít jen za mlhy, sněžení nebo hustého deště.
K tomu podotýkám odst. 2: Vozidlo musí mít za jízdy při snížené viditelnosti rozsvícena obrysová a potkávací
nebo dálková světla, pokud je jimi vybaveno podle zvláštního právního předpisu2).
a odst. 1: Motorové vozidlo musí mít za jízdy rozsvícena obrysová světla a potkávací světla
nebo světla pro denní svícení, pokud je jimi vybaveno podle zvláštního právního
předpisu 2).
Z toho plyne: a) Vždy je nutno svítit potkávacími světly a obrysovými světly, nebo světly pro denní svícení (tedy bez obrysovek).
b) Za snížené viditelnosti (tma, déšť, mlha, sněžení...) se MUSÍ svítit potkávacími, nebo dálkovými světly (jsou-li na autě) a obrysovými světly.
c) Mlhovými světly se MŮŽE svítit pouze za mlhy, hustého deště nebo sněžení (tyto pojmy jsou přecijen poněkud relativní). S nimi MUSEJÍ svítit obrysová a potkávací světla nebo dálková světla (viz odst 2). Takže s mlhama NIKDY ne denní, nebo jen obrysová (což, jestli si pamatuji, technický předpis umonuje, stejně, jako většina továrních zapojení vozidel), protože se jedná o sníženou viditelnost.