Přejít na obsah

Edison

Uživatel
  • Počet příspěvků

    6 219
  • Registrace

Vše od uživatele Edison

  1. Edison

    Zlute xenony

    To jsem našel... V tomhle je popsán proces schvalování technické způsobilosti. Lepší by byl předpis o technické způsobilosti... Na to bude asi nějaký EHK... Na potkávačky se kouknu, ten tu mám.. Jak pro xenony, tak halogeny.
  2. Edison

    P206 - Zapojeni plašiče kun

    na to zapojení jsi přišel jak??? Spočítej si rozdělení napětí... Měl bys jen dva spotřebiče v serii!!! Na to stačí jedno relé s rozpínacím kontaktem... Cívka zapojit na mínus a \"spotřebiče\" a plašič na mínus a přes pojistku a kontakty tohoto relé na plus baterky. [upravil dne 10.1.2011 23:17 Edison]
  3. Edison

    Zlute xenony

    jj... Ale rád bych nakoukl přímo do předpisu. :-) Jsem takový hloubavý a na fora a kecy novinářů v tomhle moc nedám.. Ti dokážou věci totálně pokroutit.
  4. Edison

    Zlute xenony

    Tu barvu se mi nedaří najít.. Nevěděl by někdo, v jakém předpisu to je?
  5. Edison

    Zlute xenony

    Milane, nakouknutím do zákona o provozu pozemních komunikacích zjistíš: v par. 32, odst. 4: Přední světla do mlhy smí řidič užít jen za mlhy, sněžení nebo hustého deště. K tomu podotýkám odst. 2: Vozidlo musí mít za jízdy při snížené viditelnosti rozsvícena obrysová a potkávací nebo dálková světla, pokud je jimi vybaveno podle zvláštního právního předpisu2). a odst. 1: Motorové vozidlo musí mít za jízdy rozsvícena obrysová světla a potkávací světla nebo světla pro denní svícení, pokud je jimi vybaveno podle zvláštního právního předpisu 2). Z toho plyne: a) Vždy je nutno svítit potkávacími světly a obrysovými světly, nebo světly pro denní svícení (tedy bez obrysovek). b) Za snížené viditelnosti (tma, déšť, mlha, sněžení...) se MUSÍ svítit potkávacími, nebo dálkovými světly (jsou-li na autě) a obrysovými světly. c) Mlhovými světly se MŮŽE svítit pouze za mlhy, hustého deště nebo sněžení (tyto pojmy jsou přecijen poněkud relativní). S nimi MUSEJÍ svítit obrysová a potkávací světla nebo dálková světla (viz odst 2). Takže s mlhama NIKDY ne denní, nebo jen obrysová (což, jestli si pamatuji, technický předpis umonuje, stejně, jako většina továrních zapojení vozidel), protože se jedná o sníženou viditelnost.
  6. Edison

    Zlute xenony

    Jojo.. Žlutá je, zatím na mokré silnici, což není dovoleno, naprosto super. Popsal jsem to někde nahoře...
  7. Kutil domácí si ovšem jen těžko může spojhovat dráty pěkně ve svorkovnici, jak by se mělo. Nemá totiž kleště, vypichováky, piny... Je toho na autě mraky druhů a velikostí.. Na spojení plastovými odbočkami nevidím nic špatného. Jsou mnohem horší věci, které si takový tuner ani pořádně nerozmyslí... a nenechá si ani poradit... To je mnohem horší.
  8. Edison

    email-nejde spustit- otevřít

    Mě nějak uniká, jak někdo může nepoužívat jakéhokoli clienta. Nemít v off-line přístup k již došlým a odeslaným e-mailům... bez toho si nějak neumím svou práci představit.
    • 6
  9. Promiň, ale to, že si někdo něco udělá sám ještě neznamená, že to implicitně musí být špatné... Krom toho na začítku píše, že to dělali odborníci (údajně). Jak vidno, tak existují i domácí kutilové, kteří uměj věci udělat výrazně lépe, než kdejaký odborník. Si to vem, že nejlepším odborníkem je ten, kdo má svůj koníček za své zaměstnání. Nikoli naopak! :-D
  10. Takže dřív, než se toho zbavit bych doporučil navštívit opravdové odborníky!!! Je to jednoznačně špatně zapojeno. A do mlhovek žluté žárovky (viz jiné vlákno zde). Nesuď sednu vlastnost, pokud závisí na jiné, která nefunfguje jak má. Nejprve opravit, pak posoudit...
  11. Ježiš.. proooč??? S tím není potřeba dělat vůbec nic... Jen vyměnit výbojku za žárovku H7 a jediný kabel z auta, co tam vede zapojit zpět z ballastu do H7. Jestli tam ovšem není jiný příšerný zásah (montáž čoček apod.) A ještě se zeptám.. proč se Ti to zdá tak špatné? Jestli ony tam nejsou nějak příšerně fialový výbojky. To na pytel fak je... A ještě.. co seřízení? To je taky hodně důležité... Měl jsem klasickou HID přestavbovku 5000K a bylo to oproti klasickým žárovkám NB naprosto skvělý... Teď mám čočky... [upravil dne 10.1.2011 18:27 Edison]
  12. Edison

    xenony blikání

    Nezkoumal jsem ballasty.. Ale není to nijak kritické, takže to bude nastaveno pevně v ballastech jako čas. Mohlo by to být postavené i na poklesu proudu. V první fázi jako zapalovací sekvence, ve druhé jako provozní sekvence. Tam by to mohlo být špatně nastaveno, nebo spíš navrženo (podle toho, že to dělaj obě) [upravil dne 10.1.2011 00:19 Edison]
  13. Edison

    xenony blikání

    Ta minuta odpovídá přepnutí režimu ballastů. Sníží se napětí a odběr...
  14. Edison

    xenony blikání

    To by spíš CAN bus odpojil a nahlásil poruchu na příslušném světle. A neproblikávalo by to.
  15. Edison

    xenony blikání

    Jj... Ať se vše podaří k obrazu Tvému... :-)
  16. Edison

    xenony blikání

    Dokonce stálejším.. Za pohybu výbojky (třeba za jízdy). Ve výbojce není co by se chvělo, oproti žárovce, kde může kmitat vlákno (s čímž se lze občas na silnicích někdy setkat u protijedoucích aut, bývá to vidět, až nepříjemě).
  17. Edison

    xenony blikání

    Dělají to obě světla? Jestli ano, jsou nekvalitní výbojky, nebo nekvalitní ballasty. Jestli jen jedna, mohla by to být vada výbojky, nebo ballastu. Každopádně je to na reklamaci. Jestliže to dělaj obě, chtěl bych vrátit peníze a nakoupil bych jinde. Jestli jen jedna, je to na výměnu kusu. Hodně by pomohlo mít jiný ballast a jinou výbojku, o které lze 100% říct, že jsou OK. pak to přehazováním prověřit. [upravil dne 9.1.2011 23:28 Edison]
  18. Edison

    P206 - Zapojeni plašiče kun

    Ono by bylo fajn vědět, co jsou svorky 15, 30, 31, 33... A některé další... Jedná se o obecné standardizované označování potenciálů na vozidlech.
  19. Edison

    ostrekovače - nádobka

    Fajn rady... Budu do nádobky montovat druhý motorek čerpadla pro ostřiky světel. Dík za rady.
    • 7
  20. Edison

    Zlute xenony

    To kdybych věděl... Na nich to nejni... Kdyby bylo, tak už je asi i mám... :-( Poznám je podle obrázku, leč gůgl ani ten správný obrázek nenašel... :-(
  21. No, Nějaké schválení u nás už taky něco má...
  22. Edison

    Zlute xenony

    Jojo.. Jsem psal.. ta kombinace je naprosto úžasná... Leč jezdit tak fakt nehodlám... To raději seženu ty teplejší výbojky... Do mých čoček nejsou standardní... tak musím hledat...
  23. Silniční vlak je tvořen více než jedním NÁVĚSEM. Nikoli PŘÍVĚSEM... ;-)
  24. Edison

    Zlute xenony

    Já to ale říkám pořád... :-) Když xeny, tak 4kK pokud nejsou mlhovky. Když jsou mlhovky, tak 5kK a do mlhovek pěkně žlutý, max 3kK. Ty 6kK mám jen proto, že 5kK tehdy prostě neexistovaly (s paticí do těch čoček) [upravil dne 8.1.2011 23:21 Edison]
  25. Edison

    Zlute xenony

    Mokro je teď všady... Mno, tak jsem to projel... Nejprve podotýkám, že, ačkoli je to zvláštní, za jízdy je subjektivní vnímání osvětlení jiné, než na stojícím vozidle. Musím říct, že tak příjemné svícení jsem nezažil. Xenon v čočce je super. Leč 6kK je skutečně moc. Sháním proto 5kK výbojky. Zato na mokré silnici jsou ty žluté mlhovky naprosto úžasné. Kam se na to hrabe jakékoli bílé světlo. Na suché jsou skvělé ony bílé xeny. Teď už to jen vyzkoušet za mlhy. Jak ve dne, tak v noci... Závěrem ještě dodám, že ty philipsy s třízónovým barevným spectrem mohou být taky velmi příjemné.
×
×
  • Vytvořit...