Kdybys cetl cele vety tak tohle jsem psal uz v jednom z prvnich prispevku. Jeden z mych pribuznych se uplatnil velice dobre v Australii, druhy v New Yorku, oba si tam vybudovali solidni firmy (ano, byla za tim velka drina...) a jejich deti velice dobre zapadly. Dalsi se uplatnil v Nemecku, pak se po revoluci vratil aby po deseti letech opet vypadnul zpet do Nemecka protoze nedokazal zkousnout nektere veci typu pristup uradu k tem kdo je zivi a povazovani tech co ekonomice prinaseji penize apriori za podvodniky nebo alespon sproste podezrele. Jeho deti ktere se narodily tady uz tam velice dobre zapadly a jsou tam spokojenejsi nez tady.
A kdyz vidim kam to tady smeruje tak me mrzi ze kdyz jsem mel moznost jit za praci za velkou louzi tak jsem toho nevyuzil.
PS: Firma ktera me zivi je zalozena na praci vzdelanych, kvalifikovanych lidi. A podle toho se k nim taky chova, protoze moc dobre vi ze snadno najdou uplatneni jinde. Nas stat bohuzel preferuje montovny a sklady, protoze nekvalifikovane, blbe placene stado se lepe ovlada a podle toho to taky vypada. Pred deseti lety se nam podarilo pritahnout nekolik kvalifikovanych odborniku z ciziny sem do Prahy, a vis jak dlouho tu vydrzeli? Priblizne do te doby nez hlavy pomazane zavedli povinnost chodit si kazdeho pul roku vystat frontu na cizineckou policii spolecne s hromadou delniku z montovny a nektere dalsi "vychytavky". Do pul roku odesli tam kde se k nim chovaji lepe.