Přejít na obsah

Vvitty

Uživatel
  • Počet příspěvků

    8 530
  • Registrace

Vše od uživatele Vvitty

  1. Vvitty

    Co jste dnes udelali...

    Ten formular na webu CP celkem funguje, naposledy mi volala vedouci posty s omluvou - evidentne to tedy nekdo resi.
  2. Po konzultaci s kalendarem se jako nejblizsi volny termin pro nejakou nedelni akci jevi cervenec
  3. Vvitty

    Život a práce v Kanadě

    Oldo a kam jsi vycestoval Ty? Pokud tedy maji radit pouze ti kdo to znaji z vlastni zkusenosti... PS: Asi ctu jinou diskuzi, ale vidim rady "zkus to a po par letech se rozhodni kde se citis lepe, kdyz mas tu moznost" nez "zabal kufry a uz se nevracej".
  4. Vvitty

    Život a práce v Kanadě

    Vzhledem k tomu ze majitel objektu, resp. ostraha placena majitelem, je dovnitr pustil tak je dotaz na povoleni k prohlidce irelevantni... Tezko rict co by se stalo kdyby se tam hned objevila znovu, kolegovi vyhrozovali at to radeji nezkousi...
  5. Vvitty

    Život a práce v Kanadě

    Předpokládáš bohužel špatně. Mimochodem krabice vyskládané v okně o kus vedle ani mnohde stažené žaluzie jako bezpečnostní riziko nevyhodnotili. Zato před hotel do oblasti uzavřené pro každého běžného občana si naváželi vítače s čínskou vlajkou....
  6. Vvitty

    Život a práce v Kanadě

    U nas byli vcera .... vysledkem je nazor dostavivsich se policistu ze za Tibetskou vlajkou by se mohl skryvat terorista a proto tu nesmi byt, zatimco za Cinskou vlajkou nikoliv a tak ta muze na okne klidne viset. Kde ja to jen naposledy videl... hmmm, asi prvni maj v '89 nebo tak neco.
  7. Vvitty

    Život a práce v Kanadě

    Take na zapade navstevuji prislusnici kriminalni sluzby soukrome prostory za ucelem odstranovani nezadoucich vlajek v okne? Ale pry si tady muzem vyvesit treba Cinskou, ta jim nevadi.
  8. Ale no tak... o tom zda se postavi kruhac rozhoduje obec a 4 znacky navic jsou v rozpoctu stavby pakatel. Pokud je to tak "opustene" misto ze tam obec chce usetrit par znacek, je otazkou jestli tam ma vubec smysl stavet kruhak. A kdyz uz tam teda tu skruz doprostred krizovatky davat musi, v cem je problem osadit zmensene verze znacek ktere jsou schvalene a stoji mene penez?
    • 91
  9. Paradoxne problem neni v tom jestli jsou nebo nejsou limity... ale jak velke mnozstvi dobytku se vyskytuje na silnici...
    • 91
  10. A maji se vratit se vsim vsudy - vcetne mnozstvi vozidel na osobu?
    • 91
  11. Vvitty

    Život a práce v Kanadě

    Pokud tam ma praci v oboru tak podle me neni co resit. I kdyby to nakonec mela byt jen zkusenost jak pobyt par let v cizi zemi, bude se mu to dobre hodit i tady po pripadnem navratu. Vzhledem k tomu ze zkusenosti z pobytu v cizi zemi jsou silne zavisle na osobnosti daneho jedince, lokalite, miste a case tak nejsou prilis prenositelne - a uz vubec ne pres par radek na foru. To co nekomu muze silne chybet nebo vadit nechava druheho zcela chladnym... at uz je to stesk po rodnem kraji nebo neco uplne jineho. P607: v pripade zakladatele vlakna asi nejde uplne o utek pred "statnim zrizenim", nicmene mistni bordel je pomerne padnym argumentem presunout se do civilizovanejsi spolecnosti. To je mimochodem i duvod proc muj kolega, ktery se po 89 vratil do CR opet zmizel do Nemecka. Konkretne radikalne odlisny pristup nasich uradu k podnikajicim lidem atd.
  12. Vvitty

    Život a práce v Kanadě

    Mas pravdu. Z tech tri pripadu co jsem uvadel mohli dva velice pomoci nasemu hospodarstvi. Tipoval bych to (vzhledem k dobe a situaci kdy odsud odesli) na par vagonu uranove rudy a jejich deti (pokud by nejake vubec meli) mohli vykopat kilometry kanalizace nebo tak neco. Jen tak mimochodem na tema odchodu kvalifikovanych lidi - francouzska vlada dlouha leta podporuje pro nas neuveritelny program nahradni vojenske sluzby - jakykoliv student po vysoke skole muze na dva roky pracovat v zahranicni pobocce francouzske firmy a mzda je plne hrazena francouzskou vladou. Neznam globalni cisla, ale za nasi firmu se z nekolika desitek ucastniku programu vratili zpet do Francie jednotky kusu. Zbytek plati dane v Nemecku, Svedsku, USA, ... a nezda se ze by tim zeme trpela, alespon podle toho ze program stale bezi a je slusne financovany.
  13. Vvitty

    Život a práce v Kanadě

    Kdybys cetl cele vety tak tohle jsem psal uz v jednom z prvnich prispevku. Jeden z mych pribuznych se uplatnil velice dobre v Australii, druhy v New Yorku, oba si tam vybudovali solidni firmy (ano, byla za tim velka drina...) a jejich deti velice dobre zapadly. Dalsi se uplatnil v Nemecku, pak se po revoluci vratil aby po deseti letech opet vypadnul zpet do Nemecka protoze nedokazal zkousnout nektere veci typu pristup uradu k tem kdo je zivi a povazovani tech co ekonomice prinaseji penize apriori za podvodniky nebo alespon sproste podezrele. Jeho deti ktere se narodily tady uz tam velice dobre zapadly a jsou tam spokojenejsi nez tady. A kdyz vidim kam to tady smeruje tak me mrzi ze kdyz jsem mel moznost jit za praci za velkou louzi tak jsem toho nevyuzil. PS: Firma ktera me zivi je zalozena na praci vzdelanych, kvalifikovanych lidi. A podle toho se k nim taky chova, protoze moc dobre vi ze snadno najdou uplatneni jinde. Nas stat bohuzel preferuje montovny a sklady, protoze nekvalifikovane, blbe placene stado se lepe ovlada a podle toho to taky vypada. Pred deseti lety se nam podarilo pritahnout nekolik kvalifikovanych odborniku z ciziny sem do Prahy, a vis jak dlouho tu vydrzeli? Priblizne do te doby nez hlavy pomazane zavedli povinnost chodit si kazdeho pul roku vystat frontu na cizineckou policii spolecne s hromadou delniku z montovny a nektere dalsi "vychytavky". Do pul roku odesli tam kde se k nim chovaji lepe.
  14. Vvitty

    Život a práce v Kanadě

    Schopny pracovnik chce v prvni rade byt spokojeny - a to neznamena nutne mit velkou vyplatu. Co vim od zacinajicich lekaru tak do Nemecka neodchazeji primarne za lepsim platem (ono se to na strane vydaju zase zredukuje) ale za nesrovnatelne lepsim jednanim zamestnavatelu. Zejmena rozdil v "zachazeni" s lekari pred atestaci a chovani k nim je skoro neuveritelny. Ja se jim tak ve finale ani nedivim, proc by meli "zachranovat" nas zdravotnicky system ktery zhora uspesne likviduji politici s "manazery"?
  15. Vvitty

    Život a práce v Kanadě

    Znam nekolik velice konkretnich pripadu kdy lidi behem socialismu odesli a jejich deti nevypadaji zrovna na to ze by nezapadly do prostredi nebo se meli spatne. Jedna je spickova pravnicka, dalsi majitel stavebni firmy, dalsi patri mezi velice uznavane architekty... dalsi pripad se z Nemecka po revoluci vratil a po deseti letech radeji zase odesel do Nemecka, jeho deti tam jsou velice spokojene. Holt tu neplati rovnice ti co znam se maji v cizine spatne = kazdy kdo tam odejde se bude mit spatne. PS: zapad Evropy je davno plny pristehovalcu
  16. Vvitty

    Život a práce v Kanadě

    A Ty se tomu divis, kdyz stat a "spolecnost" ty kdo chteji vytvorit nejake to pracovni misto povazuje automaticky za zlodeje, podvodniky nebo alespon sproste podezrele?
  17. Vvitty

    Zrušení letenek - vrácení peněz?

    Moznosti co se da s letenkou delat zalezi na knihovaci tride. Jsou letenky ktere se daji bez problemu vratit, prevest na nekoho jineho atd. - jenze ty se v podstate neprodavaji protoze stoji nasobek ceny fixni nevratne letenky vystavene na konkretni osobu.
  18. kvizova otazka : komu pripisou nedani prednosti kdyz na prvnim najezdu bude znacka kruhovy objezd doplnena trojuhelnikem s prednosti a na druhem ten trojuhelnik nekdo ukradne? Franta: a nehromadily se jim tam auta?
    • 91
  19. Oprava - neni to O Velikonocich ale PO Velikonocich :-)
  20. Kdyby se chtel nekdo prijit podivat, tak 29.3 - 3.4. se v zemedelskem muzeu v Praze na Letne kona provozni vystava modulu kolejiste v meritku H0. V provozu od 9 do 17h. Na vystavu je nutne zakoupit vstupenky do muzea (a navstevu je tak vhodne spojit i s prohlidkou muzea).
  21. Vvitty

    Splnění snu - Coupé, ale jaké?

    Protoze ke Coupe uz tu bylo vse podstatne receno
  22. Vvitty

    Splnění snu - Coupé, ale jaké?

    nikdo te nesoudi podle financi, jen se snazime vysvetlit ze mas celkem velkou sanci na to ze budes mit v garazi nepojizdnou hromadu zeleza a v prasatku prazdno. 35 tisic (po prihlaseni, eko poplatku, pojisteni to bude tak o desitku mene) zmizi driv nez stihnes dojet na tu Moravu.... PS: Ja si taky kdysi splnil jeden autosen, tak vim kolik se v tom da utopit penez... a to jsem koupil hodne slusnej kousek.
  23. Vvitty

    Splnění snu - Coupé, ale jaké?

    "Mám rezervy - 35tis kč na první servis, pojistku, přihlášení dovoz kdekoliv v ČR" Chlape to neni rezerva. To je tak zaklad... Rezerva na takovehle auto vypada o dost jinak, pokud to nechces lepit doma v garazi.... PS: Tohle padlo lonske leto do "krabice" z podobneho roku jako to Coupe na zakladni ponakupovy servis, registrace a pojisteni a to jsem kupoval auto ve velice prijatelnem stavu... a rozvody na V6 budou jiste o neco drazsi nez na 2.0 HDI.....
  24. Vvitty

    Splnění snu - Coupé, ale jaké?

    Zbytek je kolik? Na dovoz, servis, rezerva? Aspon tolik jako na to auto? Protoze u kupe za 90 to tak nejak vyjde :-)
  25. Vvitty

    Splnění snu - Coupé, ale jaké?

    Mimochodem, jaky mas vlastne rozpocet? Na auto + dovoz + prvotni servis?
×
×
  • Vytvořit...