Přejít na obsah

TomiGunk2

Uživatel
  • Počet příspěvků

    47
  • Registrace

Vše od uživatele TomiGunk2

  1. TomiGunk2

    406 Coupe 2.2HDi - TomiGunk2

    tak miesta tam je dosť a budem to v najbližšom čase riešiť neviem aký máš ty ale ja mam novu verziu ktorá má LED a tato foto na fóre je po cca pol hodine jazdy autom a bolo teplo a mal som plne pod svietenie ale teraz v zime keď ho mam úplne na slabo tak to cca hodinu vydrží a stmavne to len minimálne a pixeli vypálené nemám a rozmýšľal som aj nad aktívno-pasívnim chladením ale uvidime co sa podarí a fotky sem môžeš kľudne postnúť Odoslané z GT-N7000 pomocou Tapatalku
  2. TomiGunk2

    406 Coupe 2.2HDi - TomiGunk2

    Ďakujem zatiaľ slúži a stále na ňom pracujem a ešte sem kopu veci pridám čo som robil len som to nemal kedy hodiť na klub ....najbližšie budem robiť brzdy a nápravy lebo sú v zlom stave brzdy aj predné aj zadné plus repas brzdičovv čo sa toho displaya týka tak som si to aj ja všimol ale ja som to už pozeral a tam nie je žiadne odvetranie a tie ledky alebo žiarovky tam robia strašné teplo za tým a preto to robí chcem to rozvrtať a dať tam ventilátor nech to chladí plus inak vymyslieť podsvietenie
  3. TomiGunk2

    406 Coupe 2.2HDi - TomiGunk2

    problém som mal aj so zadným zámkom/otváraní kufra ktoré sa zasekávalo kvôli špine takže to bolo nutné rozobrať a vyčistiť a keď som to už robil vymenil som aj znak za nový ...ten starý už nevyzeral pekne starý nový
  4. TomiGunk2

    406 Coupe 2.2HDi - TomiGunk2

    prebehla aj výmena koncového tlmiča ktorý to už mal odžité ....nemenil som za úplne nový ale už použitý asi 3 mesiace od kamoša čo menil a búral takže výfuk dá sa povedať nový a za facku akurát bolo nutné prevariť chromovú koncovku zo starého a prerobiť držiaky keďže to nejak vôbec nepasovalo ale čo čakať od poliaka prebehol aj test bratovej celopriechodnej koncovky ale tú som tam nedal z dôvodu STK EK ktorú som ešte nemal hotovú
  5. TomiGunk2

    406 Coupe 2.2HDi - TomiGunk2

    pribudla aj rozpera zatiaľ je v čiernej farbe ale v budúcnosti sa to bude trošku farebne ladiť
  6. TomiGunk2

    406 Coupe 2.2HDi - TomiGunk2

    cavte zase som sa dostal k pc takže menší update ...asi 3 týždne dozadu som postrehol že sa mi auto čím ďalej tym dlhšie ohrieva výsledok bol zlý termostat z ktorého sa stratilo tesnenie (asi odplávalo do bloku) a mal som otvorený okruh, termostat som vymenil a všetko je OK okrem toho som už dávnejšie riešil odtrhnuté čalúnenie dverí ktoré pri zavretí krásne trieskalo ...samozrejme oprava bola riešená samorezkou (toto auto pred tým opravoval ozaj inteligent) po rozobratí som zistil že lišta ktorá drží čalúnenie bola celá zlomená tak som ju zlepil kyanoakrilátovým lepidlom a drží to super samozrejme bolo nutné dieru nejak zaslepiť som sa sa rozhodol použiť blikaciu led keď už som mal dole čalúnenie tak som sa rozhodol aj o výmenu kľučiek za chrómové....tu bol problém že som žiadne nenašiel a keď aj našiel tak boli za nehorázne peniaze a čo mi ostávalo ? urobiť si ich doma mesto chrómu som použil striebornú farbu ako na stredový panel a lišty kľučka šla do základu na plasty plniča farby a na koniec lak ...výsledok vyzerá takto plus nejaké fotky počas práce a keď už som to mal až v takomto štádiu priateľka mi vnukla nápad kľučky podsvietiť tak som si nechal poradiť a podsvietil ich do oranžova ako sú podsvietené aj ostatné veci podsvietenie je riešené cez spínaciu skrinku tak že po otočení kľúčika a aj po naštartovaní sa spustí podsvietenie a po zhasnutí sa vypne blikacia led je napojená cez rozpínacie relé na podsvietenie kľučiek tj. keď je všetko vypnuté tak ledka bliká a po zopnutí spínacej skrinky sa spustí podsvietenie kľučiek a led prestane blikať
  7. TomiGunk2

    406 Coupe 2.2HDi - TomiGunk2

    ďakujem chalani snažím sa to dať do čo najlepšieho stavu a ešte sem pridám aj ďalšie veci čo sú už urobené len času málo Ducatista: vieš čo ja tam chcem dorobiť chladenie a inak vyriešiť podsvietenie plus nejaké odvetranie lebo je to nafigu vymyslené že display je uzatvorený a z tých led (pred tým žiarovky) ide dosť teplo a vidím to aj na display že najviac tmavne z hora kam smeruje teplo a aj keby B-čko mám doma stále takže keby niečo prehodím OK406: veru zatiaľ žiadnu samolepku nemám ale mám to v pláne si dať spraviť nejaké decentné samolepky na okná
  8. TomiGunk2

    406 Coupe 2.2HDi - TomiGunk2

    keďže moje auto obsahuje aj satelitnú navigáciu ale od kúpi v ňom bol len B-čko display tak som sa porozhliadol po C-čku a podarilo sa na foto už trošku zohriaty ale keď je studení zobrazuje všetky pixely cez leto a teplo síce stmavol ale plánujem doň dorobiť chladenie
  9. TomiGunk2

    406 Coupe 2.2HDi - TomiGunk2

    na aute bolo už pri kúpe menené čelné sklo čo malo za následok nefunkčný dažďový senzor ....prečo ? pretože to zase robil nejaký amatér ktorý zabudol očistiť silikónové vakúšiky plus ešte stihol jeden stratiť po výmene všetko funguje ako má
  10. TomiGunk2

    406 Coupe 2.2HDi - TomiGunk2

    nejaké to fotenie s novými kolami :D moje dve krásky
  11. TomiGunk2

    406 Coupe 2.2HDi - TomiGunk2

    keďže som auto kúpil len na 16kach so zimnými gumami bolo nutné si zadovážiť nejaké letné a keďže som mal šťastie tak sa mi podarilo zohnať vysnené R18 lincancabur za super peniaze pred s R18 podložky som volil 30mm s prechodnou dierou
  12. TomiGunk2

    406 Coupe 2.2HDi - TomiGunk2

    urobil som si radosť aj s novými rohožami
  13. TomiGunk2

    406 Coupe 2.2HDi - TomiGunk2

    čistenie vetrákov
  14. TomiGunk2

    406 Coupe 2.2HDi - TomiGunk2

    na rad prišlo aj čistenie predných brzdičov...prehrievali sa mi kotúče a zistenie bolo smutné - mechanik čo menil kotúče a platničky vôbec neočistil vodiace pliešky a z oboch brzdičov som musel vnútorné platničky vyrážať kladivom :/ po očistení to brzdí oveľa lepšie ale aj tak sa bude robiť výmena plus repas
  15. TomiGunk2

    406 Coupe 2.2HDi - TomiGunk2

    na rad prišlo aj nefunkčné sklápanie zrkadiel kde bol problém v ozubenom koliesku na šoférovej strane a vyhorenom motorčeku na spolujazdcovej strane ...rozobral som aj celý mechanizmus ktorý bolo treba vyčistiť a namazať rozobratý mechanizmus nový motorček zodraté ozubené koliečko kvôli zadretému mechanizmu striekanie Po nastriekaní s plne funkčným elektrickým sklápaním
  16. TomiGunk2

    406 Coupe 2.2HDi - TomiGunk2

    ako ďalšie prišiel na rad bovden otvárania kapoty keďže auto bolo zpredu tuknuté a po zistení to opravoval nejaký blb tak som musel vymeniť komplet bovden z vnútra až po zámok a keď som to už rozoberal tak som vyčistil a nastriekal aj zámky pred po čistení hotovo plus poistka kapoty
  17. TomiGunk2

    406 Coupe 2.2HDi - TomiGunk2

    ako prvé čo som riešil okrem interiéru bol stŕpajúci rozpadnutý kryt motora ktorý jednak zle vyzeral ale ma aj iritovalo to klepanie a búchanie z pod kapoty celý som ho prebrúsil nastriekal a spevnil a vymenil gumičky pôvodný stav - po striekaní plniča po striekaní - a pod kapotou
  18. TomiGunk2

    406 Coupe 2.2HDi - TomiGunk2

    takže konečne som sa dokopal k updatu na aute sa toho za rok udialo veľa - výmena spojky za jednohmotu valeo - výmena pomocného spojkového valca - výmena silentbloka na motore - výmena oleja filtrov - pretesnenie vákuovej pumpy a očistenie motora - výmena koncového tlmiča ... plus ďalšie opravy a vylepšenia ktoré vám sem postupne pridám
  19. TomiGunk2

    406 Coupe 2.2HDi - TomiGunk2

    takže menší update dlho som tu nebol ale na aute sa celý čas pracovalo v priebehu budúceho týždňa urobím veľký update čo sa na aute pomenilo aj s foto dokumentáciou aktuálny stav tachometra 203040
  20. TomiGunk2

    406 Coupe 2.2HDi - TomiGunk2

    a zostala aj na dotyk mäksia a pruznejsia ? mam ju totiz uz trochu popraskanu a nechcem aby sa to zhorsovalo a zase to co je popraskane chcem dat opravit Odoslané z GT-N7000 pomocou Tapatalku
  21. TomiGunk2

    406 Coupe 2.2HDi - TomiGunk2

    to vazne ? tak to potom asi skusim aj ja ako pocul som o tom ale nemyslel som si ze to vazne tak dobre zaposoby Odoslané z GT-N7000 pomocou Tapatalku
  22. TomiGunk2

    406 Coupe 2.2HDi - TomiGunk2

    cavte mohli by ste sa pochvalit s akymi pripravkami osetrujete svoje kozene sedacky ? ...ja som pouzil pripravky od firmy Dodo Juice. Prvy efekt woow zo sedaciek zislo vela spiny a po pouziti ozivovaca mala koza pekny matny vzhlad a bola fajn ale teraz asi tri mesiace potom ostala sucha a nevyzera pekne :/ preto by som chcel pouzit nieco lepsie aj ked chcem dat sedacky v dohladnej dobe opravit kedze na krajoch je koza uz popraskana Odoslané z GT-N7000 pomocou Tapatalku
  23. TomiGunk2

    406 Coupe 2.2HDi - TomiGunk2

    ok dik aj som si myslel ze to bude len v tom ale nebol som si isty
  24. TomiGunk2

    406 Coupe 2.2HDi - TomiGunk2

    Cavte mám ďalšiu otázku ohľadom prevodníka cd meniča Yatour. Našiel som na internete ohľadom toho informácie a vraj funguje len od roku 2002 čiže predpokladám že mux. Ja mám ale rok 2001 a rádio ktoré mám v zozname nie presnejšie v zozname podporovaných sa nachádza PU1646A a ja mám v aute PU1646A(B). Nemá s tým niekto skúsenosť či to bude fungovať alebo nie ? CD menič mám v BSI aktivovaný a funguje v poriadku.
  25. TomiGunk2

    406 2.0 hdi 80kw zistenia po kupe

    ta spotreba je asi dlhodoba tj. majitel ju asi dlho neresetoval preto sa nemeni podrz tlacidlo na konci packy stieracov a spotreba sa zresetuje a potom budes vidiet aku budes mat ty
×
×
  • Vytvořit...