Přejít na obsah

TomiGunk2

Uživatel
  • Počet příspěvků

    47
  • Registrace

Vše od uživatele TomiGunk2

  1. TomiGunk2

    406 Coupe 2.2HDi - TomiGunk2

    super dakujem budem asi prerabat moj kluc do vyskakovacieho puzdra lebo som skusal synchronizovat ten kluc co je v strede na tom obrazku a nefunguje to ale dobre vediet ze sa to tam zmesti
  2. TomiGunk2

    406 Coupe 2.2HDi - TomiGunk2

    Cavte potreboval by som poradiť neviete na akej frekvencii pracuje kľúč čo je vľavo na fotke ? Pýtam sa pretože mám práve ten v ľavo a chcem si spraviť druhý kľúč s flip puzdrom. Problém je ale v tom že na ten môj kľúč sa flip puzdro nerobí teda aspoň som žiadne nenašiel ale robí sa len na kľúč ktorý je na fotke v strede. Otázka znie bude možné napárovať kľúč čo je v strede na moje auto ? Neviem na akej frekvencii funguje môj kľúč ale ten na fotke v strede funguje na 434Mhz a dával sa na 406 s multiplexom ja mám bez. Myslíte že by to šlo alebo nie ?
  3. TomiGunk2

    John - 406 Coupe V6 = po STK // jezdime

    mam rocnik 2001 a moc ste ma s tymto nepotesili ...potom zostava otazka ci tam bude pasovat aspon ten co tam mal john povodne lebo tento co tam mam sa mi veru vobec nepaci
  4. TomiGunk2

    John - 406 Coupe V6 = po STK // jezdime

    hej mám nemux a v čom tam je problém ? airbag či náboj ? dobre že si povedal to som ani nevedel ...len teraz rozmýšľam ty si mal D8 406 ale ja mám D9 akurát nemux
  5. TomiGunk2

    John - 406 Coupe V6 = po STK // jezdime

    ja som najskôr uvažoval o tom čo si mal pred tým lebo ten môj je už tiež taký obdratý ale čo som našiel tak boli v rovnakom stave ako mám ja takže asi sa poobzerám po volante zo 407 ako má peťo
  6. TomiGunk2

    John - 406 Coupe V6 = po STK // jezdime

    tak som to pozrel a tento volant na 406 dávali do prvých d9 neskôr už dávali len tie čo si mal pôvodne
  7. TomiGunk2

    406 Coupe 2.2HDi - TomiGunk2

    tak auto mám necelé 4 mesiace a nezaznamenal som žiaden problém a neviem aký olej tam bol dávaný pred tým ale aktuálne tam je vraj 10w40 a zase z druhej strany tieto čísla sú len viskozita a teplotná špecifikácia hlavná je podľa mňa ale špecifikácia samotného oleja aké aditíva obsahuje a pod. ale samozrejme nie som nejaký profík len hovorím čo viem
  8. TomiGunk2

    406 Coupe 2.2HDi - TomiGunk2

    tak to som nevedel že ten molitan je tam originál myslel som si že to tam niekto dal z dôvodu že mi na tom kryte chýbajú dve zadné gumy a spravím s ním to že ho tam nedám tie gumy doriešim a nechám to bez neho radim.1008 - tá 306 je GTi to je bratove a v garáži je ešte otcova 306 Break HDi brutall - hej zatiaľ je fap filter funkčný a v motory je olej 10w40 tak som ho kúpil aj ja a je to Total 10w40 Diesel 7000 so špecifikáciami API SL/CF, ACEA A3/B4 a ten by mal byť vhodný aj pre motory s fap filtrom nie ? či sa mýlim ? a ďakujem
  9. TomiGunk2

    406 Coupe 2.2HDi - TomiGunk2

    Nakoniec pridávam pár fotiek miláčika
  10. TomiGunk2

    406 Coupe 2.2HDi - TomiGunk2

    Menšie opravy/úpravy sa budú diať aj v motorovom priestore v prvom rade som mal v pláne nastriekať kryt motora ale aktuálne ešte leží v garáži z dôvodu že na ňom chýbajú tlmiace gumy. Po jeho odmontovaní som bol zhrozený z toho čo som tam našiel. Z dôvodu chýbajúcich gúm tam nejaký inteligent dal obyčajný molitan ktorý vyzeral asi takto. Dobre že sa nechytil horieť :/ Z časti som to očistil a po vysával keď bude rozumnejšie počasie tak to zoberiem trošku vážnejšie a očistím a streknem aj ostatné časti. Plus sa musím pozrieť na otváranie zámkov kapoty ktoré idú moc z tuha čo zapríčinilo odtrhnutie páčky na otváranie kapoty zatiaľ to istia kombinačky
  11. TomiGunk2

    406 Coupe 2.2HDi - TomiGunk2

    Po určitom čase som spozoroval slabé strpanie/chrčanie v zadnom plane. Myslel som si že je roztrhnutý reproduktor tak som zhodil plato že sa naň pozriem. Po jeho odmontovaní ma tam čakalo celkom milé prekvapenie od chlapcov z výroby v podobe čisto novej antény s vlajočkou a nápisom "vettura giornalisti" čo v preklade zanemná auto novinári kto vie akú má toto moje auto históriu
  12. TomiGunk2

    406 Coupe 2.2HDi - TomiGunk2

    V interiéry prebehlo aj čistenie sedačiek tých sa asi dobre dlho nikto nechytil pretože rozdiel je v reále neskutočný Na čistenie som zvolil prípravky značky Dodo viď foto. Koža zostala po očistení pekná matná a po použití kondicionéru aj mäkšia čo je cítiť hlavne týchto chladnejších mesiacoch. Na tejto foto môžte vidieť rozdiel po očistení 50/50 Takto vyzerala predtým pôvodne čistá handrička po očistení šoférových a spolujazdcových dverí Foto zadných sedačiek po očistení. Mám bohužiaľ len túto jednu pretože som priebeh čistenia nestíhal fotiť moc rýchlo sa stmievalo Na rad prišiel aj stredový panel kde som spravil očistu a výmenu žiarovky na zapaľovači a popolníku a popolník som hneď aj strekol do matna Okrem čistenia som aj odstránil pozostatky z telefóna ktorý bol na tomto aute namontovaní a bolo toho hodne Toto je necelá polovica kabeláže ktorú som odtiaľ vystrihal
  13. TomiGunk2

    406 Coupe 2.2HDi - TomiGunk2

    Výsledok posúďte sami Pred: Po:
  14. TomiGunk2

    406 Coupe 2.2HDi - TomiGunk2

    Fotky zo striekania stredového panela lišty stredový panel a rádio
  15. TomiGunk2

    406 Coupe 2.2HDi - TomiGunk2

    Cavte po dlhšej dobe menší update auto poslúcha km pribúdajú a pred týždňom som prekročil 196 tisic. Samozrejme sa na aute aj pracuje čo mi čas a peňaženka dovolí Zo zoznamu úprav som dokončil zatiaľ interiér. Strekol som lišty a stredový panel do striebornej farby a komplet vyčistil interiér a v pondelok sa uskutoční väčší servis kde budem meniť všetky oleje, filtre, silentbloky na motore a prevodovky a hlavnú vec spojku nakoniec som zvolil spojku Valeo s jednohmotným zotrvačníkom tak dúfam že budem spokojný
  16. TomiGunk2

    John - 406 Coupe V6 = po STK // jezdime

    tento volant čo si tam dal je ale zo sedanu však ? ...mám tento istý ale chcem ho zameniť buď zo 407 coupe alebo originál čo bol na coupe ten je peknejší ako tento podľa mňa
  17. TomiGunk2

    406 Coupe 2.2HDi - TomiGunk2

    veď práve preto som ti to vysvetlil aby si si nemyslel že z toho idem urobiť lietadlo ja som zástanca originálu max len nejaké vizuálne detaily poriešiť a na tomto aute ozaj len detaily lebo je krásne už samo o sebe a momentálne sa len vozím a šporím a nejak marec apríl plánujem veľký servis kde chcem vymeniť aj spojku filtre oleje atď čo bude treba ...Poldy ďakujem a na fotke a z dialky vyzeralo krásne kto vie či si ho ten chalan čo ho kúpil dal dokopy alebo nie.
  18. TomiGunk2

    406 Coupe 2.2HDi - TomiGunk2

    tak neviem ako by si na toto zavesil uteráky to my musíš vysvetliť čo sa kolies týka myslím že takéto 18ky originál peugeot sú určite lepšie ako tie 16 čo tam sú plus zníženie 3-4cm a je to ideál a takto nejak by som si to predstavoval plus tie smerovky a lišta na kufri a tieto kolesá čo som dal vyššie a k tým smerovkám sám peťo ich má riešené ako by som si to aj ja predstavoval takže posúď či to je zlé alebo nie ...inak peťo akú fóliu si dával na tie smerovky ak môžem vedieť jedná sa mi hlavne o tú hodnotu zatmavenia
  19. TomiGunk2

    406 Coupe 2.2HDi - TomiGunk2

    to mi už viacerí hovorili že by tam dali 5w40 ale nenastal by problém pri zmene z 10w na 5w ? ...hej mám aj bremba čo ma teší je aj to že kotúče a platničky sú po výmene so zábehom a nepískajú a čo sa týka úprav tak ja to plánujem riešiť tak ako to bolo originál na coupe ultima edizione stredový planel lišty a klučky do striebornej čiže u mňa farba karoserie nič iné upravovať v interiéry nemienim viď foto ...
  20. TomiGunk2

    406 Coupe 2.2HDi - TomiGunk2

    dakujem chalani dufam ze bude sluzit aspon tak ako doteraz a o tych packach viem ale co nedam teraz za packy dam za spojku a dvojhmotu ale aj nad tou vaham ci tam nedam jednohmotu a budem mat pokoj a mozem si s autom troska zajazdit bez toho aby som daval pozor a rozmyslal ci sa nepokazi neviem ci tu s tym ma niekto skusenosti ...a peto planujem to tak nejak ako pises poriesit nechat vsetko original len doriesit drobnosti ...z vonku bola aj z vnutra ale ked sa clovek pozrel z blizka tak tam toho bolo dost a za cenu oprav som kupil toto hdi a kto vie ci by som don nemusel dat aj viac
  21. TomiGunk2

    406 Coupe 2.2HDi - TomiGunk2

    dakujem chalani dufam ze bude sluzit aspon tak ako doteraz a o tych packach viem ale co nedam teraz za packy dam za spojku a dvojhmotu ale aj nad tou vaham ci tam nedam jednohmotu a budem mat pokoj a mozem si s autom troska zajazdit bez toho aby som daval pozor a rozmyslal ci sa nepokazi neviem ci tu s tym ma niekto skusenosti ...a peto planujem to tak nejak ako pises poriesit nechat vsetko original len doriesit drobnosti ...z vonku bola aj z vnutra ale ked sa clovek pozrel z blizka tak tam toho bolo dost a za cenu oprav som kupil toto hdi a kto vie ci by som don nemusel dat aj viac
  22. Cavte chalani Chcel by som vám predstaviť svoje aktuálne coupe aj bývalé coupe. Prvé coupe som si kúpil na svoje narodeniny minulý rok. Mal som ho cca 4 mesiace. Bola to ale nešťastná kúpa preto som ho aj predal. Bol to ročník 1998 model D8 s motorizáciou 2.0 RFV. Na tachometri bolo 170 000 auto bolo z vnútra zachovalé z vonku celolak aj keď amatérsky. Problém bola ale hrdza ktorou bolo auto dosť vážne postihnuté. Najskôr som bol rozhodnutý že si ho postupne opravím ale akonáhle sa objavil problém s motorom, spojkou a následným prezretím auta na jame kde sme zistili ako vážne je hrdza rozšírená verdikt bol jasný = pôjdeš ďalej do sveta. Auto sa mi podarilo v skutku krátkom čase predať a začal som šporiť a hľadať to čo som vždy chcel. Coupe s motorom buď V6 alebo 2.2HDi. Keďže u nás na slovensku je 406 coupe dosť málo a zachovalých ešte menej začal som hľadať a čakať na niečo obstojné. Nakoniec som narazil na 2.2HDi ktoré som nakoniec aj kúpil. Je to ročník 2001 bez multiplexu. Na aute je všetko v sériovom stave žiadne tuning úpravy. Na tachometri svieti 193 tisc. Auto bolo dovezené z Franzúzska a na slovensku som 3tí majiteľ. S autom som zatiaľ nadmieru spokojný. Opravené / Vymenené -výmenená spojky (zaberla vysoko a horšie sa radia rýchlosti) – jednohmotný zotrvačník Valeo -výmena filtrov, oleja v prevodovke, motorového oleja Total 10w40 -oprava spätných zrkadiel (striekanie krytiek na strieborno, oprava sklápacieho mechanizmu) -vymenený zadný znak kufra za nový -vymenený bovden aj s lankom na otváranie kapoty plus prestreknuté zámky na čierno -opravené preleštené zatmavené svetlá a hmlovky -oprava dažďového senzora (výmena silikónových podložiek) -opravený tapacír šoférových dverí -vymenený box na baterku aj s krytom -opravený a prestriekaný kryt motora -opravený výhrev a posuv sedačiek -výmena displaya B za C -podsvietenie interéru (biele led) -striekané a podsvietené kľučky -striekaný stredový panel a lišty interiéru -odstránené pozostatky telefónu Plán na budúci rok -striekanie podbehov (začala sa olupovať tá čierna spodná farba – pravdepodobne to dám streknúť do farby karoserie) a vytiahnutie preliačeniny na podbehu -klimatizácia (výmena čerpadla a pravdepodobne aj hadíc a chladiča) -Go náprav -GO brzdičov plus farbenie -ošetrenie podvozku -podvozok (buď pevný alebo vzduch ešte nie som rozhodnutý ) Prikladám fotografie (červené 2.0, strieborné 2.2HDi) RFV HDi
×
×
  • Vytvořit...