Přejít na obsah

rondob

Uživatel
  • Počet příspěvků

    190
  • Registrace

Vše od uživatele rondob

  1. rondob

    Volnobežka alternátora

    Chlapci prosím Vás o radu. Objednal som sadu kladka remeň remenica a mám problém s kladkou. Je nejaká inakšia. Na starej mám vystupky na zaistenie potom správne napnutie a vyťahaný remeň na tej novej značky INA je zaistovak z opačnej strany a nemá žiadne rysky. Tak ako budem vedieť správne napnúť remeň? Merak na remeň nemám.... co s tým ĎAKUJEM
  2. rondob

    el. stahovanie okien nefunkčné 406

    Ďakujem skúsim na to pozrieť a dám vedieť čo som zistil
    • 13
  3. rondob

    el. stahovanie okien nefunkčné 406

    a pred chvíľou....
    • 13
  4. rondob

    el. stahovanie okien nefunkčné 406

    Ahojte nechcem zakladať nové téma ale keď je vlhko poprípade po daždi mi nefunguje sťahovanie vodičového okna. Len tak v ňom cvaká keď sa s tým niekedy babrem tak to nakoniec spustí, ale len niekedy kde sa nachádza riadiaca jednotka okna niekde vo dverách? Spínače som rozobral vyčistil ale nepomohlo to.... Ďakujem za rady
    • 13
  5. rondob

    Volnobežka alternátora

    Tak mám ho nastavený podľa značky na napinaku. Síce budem meniť komplet všetko okrem remenice kľukovky len by som chcel vedieť či by sa zlepšil zvuk motora
  6. Ahoj, prosím o radu, mám P406 break 2001 66kw 2,0hdi, a na alternátore mám obyčajnú remenicu. Mám problém zo skakanim remena nedokáže ho zrovnať ani napinak a už aj kladky sú riadne k.o. pískajú, chcem to všetko vymeniť napinaciu kladku, excenter, aj remeň. A moja otázka pomohlo by keby som na alternátore vymenil remenicu za volnobežku? Zlepšil by sa chod motora? Myslím či by to niečomu pomohlo. A ak áno aký typ?? Alternátor mám Valeo remeň dĺžka 1750 klíma automat.... Ďakujem za rady
  7. Prichádza jar, mne sa samo opravilo okno na strane vodiča v zime len ťukol spinač a nič teraz ide super, ale zasa mi blbne uzatváranie zadných pravých dverí ( v zime fungujú vždy) no čo vitaj máš meteosenzitívne auto ako ja.
    • 15
  8. Mne to pre zmenu nefunguje asi vôbec ale ani nič nehlasi. Kedysi svietila kontrolka keď som mal otvorené viecko ale v poslednej dobe nič.... ale nepipa na pc nič.
  9. No ak ho nevieš oblbnut a nechceš ho používať tak vyber žiarovku a máš pokoj, drastické ale už nezasvieti
  10. rondob

    Zadní plato break

    Robím to presne ako Lihous, správa sa to presne tak isto.
  11. Ozaj, a to nezávislé kúrenie máte to ešte niekto? Ozaj Lihous daj prosím nejaké foto a info k tomu prosím
    • 38
  12. Áno je to tak, horúci vzduch fúka ale len na okno a na teba priamo, ak zavrieš vyduchy a nastavis fukanie na nohy tak to celkom ide.... Ale spolujazdci vzadu.... tak tam je to bieda možno tak po dlhej ceste
    • 38
  13. Ahojte prosím o radu skúsených, zasa sa mi pokazilo otváranie zadných spolujazdcovych dverí na P406 hdi 2,0 RHY 66kw. Otváral v pohode, potom už len sem tam, a teraz uz nejde vôbec. Mám starý kus, kedysi som menil na oboch stranách a staré mi zostali ale netuším ako sa to rozoberá. Pozrel by som prečo to odchádza..... robil to už niekto?
  14. rondob

    Neoriginalni dalkovy central

    A na zadných dverách radi odchádzajú mikrospinace a potom nezamykaju/neodomykaju uz som menil za staršie dobré ale zasa jedna strana ide ako sa jej chce. Pokúsim sa rozobrať starý a urobím fotonavod....
  15. rondob

    Neoriginalni dalkovy central

    No čo ja viem, skús zasunúť kľúč do zapalovania otočiť nech zasvietia kontrolky a stlačiť tlačidlo na kľúči. On sa nastavi sám aspoň mne to tak po výmene batérie robí....
  16. rondob

    Vyfuk vymena

    Chlapi skúšal ten výfuk (trubky) variť niekto klasickou elektrodou? Trafozvarackou? CO-ckou som to robil ale bohužiaľ už je k.o. dik za rady
    • 24
  17. rondob

    Auto netahne

    Tak, neviem či sa nemýlim ale váhu vzduchu by som si pozrel asi ako prvú. Na mojom keď som ho kúpil bola vadná a auto bolo ako zdochlina vymenil som a rozdiel 100%
  18. rondob

    unik klimy

    Chladič cca okolo 90+- hadice boli drahšie lebo to su tie rurky čo sú vpravo a idú okolo baterky, tie sa dali zohnať len originál.... cenu si uz nepamätám ale stáli viac ale už sú to asi 2 roky.... Ale tipol by som chladič. Pre začiatok. Najlepšia je tá kontrastna látka na kontrolu.
    • 8
  19. rondob

    unik klimy

    Naplniť do systému kontrastnú látku, a kontrolovať. Ja som si kvôli tomu objednal z číny UV lampu a žlté okuliare a kontrolovať hlavne chladič za vrtuľou spoje, kompresor. Miesto kde je únik svieti to zistíš hneď. Doteraz naplnenie stálo 25 eur ročne to šlo v pohode teraz stojí 60 a viac tak uz je to zaujímavé doriešiť. A ozaj ale od kúpy som už menil chladič, kompresor, a hadice. Je to svinstvo treba mechanika čo sa vyzná a má chuť a čas. Alebo si nájdeš únik sám a už len to dáš skontrolovať. Ja pri plnení si dávam aj kontrastnu látku a preventívne si to prezriem sám.
    • 8
  20. rondob

    kod barvy a alu kola

    Wau to si ako obrusil? Vyzerá to výborne
  21. rondob

    Štít zadní brzdy

    Na uchytenia pakny som v Autokelly kúpil čap a aj taký kruhový protikus ktorý som len položil do pôvodnej diery a uchytil to normálne ako originál.
  22. rondob

    Repas servoriadenia P 406 Break

    Tak chlapci, hadice som zohnal k tomu novému riadeniu, niekde v blízkosti serva sú šrubové spoje a tam sa to len napojilo a už to funguje, ďakujem za rady, akurát tie šrubovacie sa strašne blbo zháňajú. Kód riadenia je 4000HT ja som mal 4000HH
  23. rondob

    Repas servoriadenia P 406 Break

    Prepáč, to auto je v servise..... len sa bojím či mi to urobí... aj keď mu zoženiem hadice.....
    • 26
×
×
  • Vytvořit...