Přejít na obsah

dodS12

Uživatel
  • Počet příspěvků

    347
  • Registrace

Vše od uživatele dodS12

  1. dodS12

    znizeny vykon 2,2 HDI

    no asi do Chomutova nepojdem je to okolo 550 km odomna,este keby to bolo blizsie. A co by si tam tipoval, ze co by mohlo robit to znizenie vykonu? Vaha vzduchu?
    • 30
  2. dodS12

    znizeny vykon 2,2 HDI

    Chomutov je ako daleko od Novych Zamkov? mam tam repasovane turbo od marca
    • 30
  3. dodS12

    znizeny vykon 2,2 HDI

    Dneska som skúšal auto a na 4ke sa horko ťažko dostalo na 4000 ot dlho to trvalo, tá akceleracia bola veľmi pomalá, dostal som sa na 160 dal som 5ku a auto ledva išlo dostalo sa na 170 a nešlo nemalo žiaden ťah, akokeby išlo maximalnou rýchlosťou. Pred týmto problémom mi auto oveľa sviznejsie akcelerovalo na 4ke bez problémov 4000ot rýchlosť 170 do mierneho kopca a pri zaradeni 5ky zacalo este ďalej ťahať, bez problémov by dosiahlo 210. Poraďte mi čo by to mohlo byť, v peugeote mi povedali, že nevedia čo s tým. diagnostika jediné písala minimálna hladina aditiva a že su nejak veľmi rychle regenerácie dali každé 4 km, čo je divne. Takže neviem čo robit, skúste mi poradiť čo by to mohlo byt
    • 30
  4. dodS12

    znizeny vykon 2,2 HDI

    ako zistim, ze je vaha vzduchu v haji? a este jedna otazka, ked odpojim konektor vahy vzduchu auto sa ako bude chovat? malo by ist horsie?
    • 30
  5. dodS12

    par otazok o 2,2 hdi

    s tym vypalovanim ziaroviek to je asi bezne u 406-ky ja mam tiez 2,2 hdi a za 11 mesiacov som menil 4 ziarovky vpredu a jedu vzadu.
    • 16
  6. dodS12

    znizeny vykon 2,2 HDI

    takze dneska som bol na diagnostike, diagnostika vyhodila trvalu zavadu, minimalna hladina aditiva. Ale to by nemalo mat vplyv na vykon. Boli sme aj na skusobnej jazde, mozno to islo o nieco lepsie ako minule ale stale to nie je ono, malo to vetsi vykon. Takze nevedeli co s tym, potom mi poradili uz len vylucovaciu metodu, skusit vymenit vahu vzduchu.
    • 30
  7. dodS12

    znizeny vykon 2,2 HDI

    v okoli by sa aj nasla diagnostika, ale len zbytocne zaplatim 2 krat za diagnostiku, lebo tam mi nevie odstranit problem tam to funguje metodou vymena pokus-omyl, v peugetote aspon viem, ze ked spravia tu diagnostiku tak aj odstrania problem, len to cakanie akona o operaciu
    • 30
  8. dodS12

    znizeny vykon 2,2 HDI

    tak este mi ponukli terminy 9-teho a 10-teho, ale tie mi nevyhovuju, oni tvrdia, ze tam maju iba jednoho elektrotechnika, ktory to robi a je vytazeny. Vahu vzduchu mam v poriadku, ta bola aj cistena priblezne pred 2000 km ako som menil turbo za repasovane turbo
    • 30
  9. dodS12

    znizeny vykon 2,2 HDI

    tak dneska som bol v peugeote a dohodli sme sa az na 15-teho na diagnostiku, kedze terminy co mali volne skorej mi nevyhovali, lebo pracujem 50 km od peugeotu
    • 30
  10. dodS12

    znizeny vykon 2,2 HDI

    zajtra idem na diagnostiku do peugeotu, len nie som objednany, takze sa budem musiet objednat
    • 30
  11. dodS12

    znizeny vykon 2,2 HDI

    skusim to pozriet
    • 30
  12. dodS12

    znizeny vykon 2,2 HDI

    este mi prosim ta povedz kde najdem vahu vzduchu, a mal si odpojedny konektor?
    • 30
  13. caute, potrebujem poradit. bol som asi pred tyzdnom v servise kvoli tomu aby mi uchytili SWIRL klapku, lebo nebola upevnena, a odvtedy sa mi zda, ze ma auto nizssi vykon, neviem cim to moze byt, mam aj nove repasovane turbo, na 3ke mi auto taha od tych 2500 ot do 3600 ot a potom to je bieda uz to vobec nejde a pri 4-ke sa zastavia otacky na 3900 ot a nejde to dajej mozem tlacit na plyn ako chcem ide to nejakych 150-155 a pred tym mi auto tahalo na 4ke bez problemov cez 4000 ot a tahalo auto 170 a stale islo a teraz na 4ke tych 150 a idu otocky len do 3900 ot ako keby bol vykon niecim obmedzeny. A este pred tym mi aj na 3ke zacalo auto tahat okolo 2200 ot. a teraz je citelny tah az pri 2500 ot. Viete mi poradit co to moze byt pricina toho znizeneho vykonu? motor 2,2 HDI sedan r.v. 2001
  14. dodS12

    predne brzdove kotuce na 2,2 HDI

    mm z kazdej strany znamena priblizne 22 mm, no musim to odmerat
    • 9
  15. dodS12

    predne brzdove kotuce na 2,2 HDI

    ano je to mozne preto zistujem,ci je mozne ich tam dat, len neviem ci by som tam potom vedel napasovat zimne r 15 plechace ci by to nedralo, uz teraz je to dost natesno
    • 9
  16. dodS12

    predne brzdove kotuce na 2,2 HDI

    dobre takze tam dam 283 , pozeram, ze original maju hrubku 24 mm takze ked budem mat svoje zodrate na hrubku 22 -21 mm je cas na vymenu? a ked si daval nove, bolo to poznat dost na brzdeni?
    • 9
  17. caute, je mozne dat na 2,2 HDI sedan tieto predne brzdove kotuce? http://www.autodiely-alternativ.sk/peugeot-406-95-04/brzdove-kotuce-nissan/ 324 mm Je v popise napisane,ze je to aj pre 2,2 HDI ale pre coupe. Ako spoznam, ze je cas na vymenu prednych brzdovych kotucov? o kolko mm mozem mat zodrate predne brzdove kotuce oproti novym?
    • 9
  18. ten swirl ventil kde najdem? a kolko stal ten swirl ventil?
    • 6
  19. dneska som bol znova na diagnostike a znovu boli hlaska merany tlak Turba príliš silný, a hláškA tlaku nafty tam uz nebola, je mozne, ze sa to urpravil ten tlak nafty? no pribudla nova zavada okruku EGR ventilu , dodávka vzduchu vetsia nez poziadavka
    • 6
  20. Má tu niekto skúsenosti s výmenou turba? Treba po výmene turba to nové turbo nejako nastelovat, zosúladiť z motorom, aleebo to si riadiaca jednotka spraví sama? Lebo na diagnostike pri zapnutom motore mi pri stúpaní na plyn písalo požadovaný vykon turba a reálne hodnoty skákali hore dole, čiže boli iné, to isté to ukazovali pri tlaku nafty, požadované hodnoty a reálne hodnoty sa líšilije tak teda možnosť nejakým spôsobom dostelovat to turbo alebo si to riadiaca jednotka urobí sama? Pri starom turbe aj ked prepustalo veľa oleja ani raz sa mi toto nestalo. A teraz idem stale v núdzovom režime a na vyššiu spotrebu.
    • 6
  21. caute, od vymeny turba za repasovane turba po nejakych 500 km, mi zacala svietit kontrolka autodiagnostiky motora a hlaska antipollution fault, auto ide v nudzovom rezime, cize nema tah a ide do 2000 ot. a je aj vyssia spotreba. Dneska som bol na diagnostike a od poslednej diagnostiky boli chyby vymazane a teraz ich ukazalo dost vela, boli v tomto poradi. : 1. obvod rele zhaveni - zablokovane rele, signal teploty nasavania vzduchu - skrat na plus pol alebo preruseny obvod 2. prechodna zavada - signal tlaku turbodmychadla merany tlak Turbodmychadla prilis silny 3.prechodna zavada - funcia kodovania blokovania startovania - chybi funkce 4. prechodna zavada (funkce chlazeni integrovane v pocitaci) korekce medzi rychlosti ventilatoru chlazeni motoru a pozadavkem 5.prechodna zavada - sulad medzi snimacom a regulatorom tlaku nafty, soulad medzi proudem regulatora a tlakem nafty Posledna chyba je 5. sulad medzi snimacom a regulatorom tlaku nafty, soulad medzi proudem regulatora a tlakem nafty. Viete mi poradit co s tym, co skontrolovat a co vymenit aby som tento problem odstranil?
    • 6
  22. nie tento prispevok som sem nepisal dvakrat, tak neviem o com hovoris. a keby si mal tie moje skusenosti s nimi ako sa vyhovarali, tak by si bol takisto rozhorceny, ono sa tam vsetko ani nedalo napisat, lebo toho bolo viacej
  23. tou naftou to asi nebude, stale tankujem na OMW na tom istom stojane doplna
  24. dik za link, uz som to vyhladaval pred tym a moc mudry som z toho nebol, lebo ako som uz vravel, je to velmi vseobecna hlaska, takze kym nepojdem na diagnostiku, mudrejsi z toho nebudem. este tu vyssiu spotrebu potrebujem vyriesit, ale hadam vymena palivoveho filtru pomoze, lebo potom neviem co by to mohlo byt
  25. no turbo vyslo 240 eur, rok je zaruka, takze cena je si myslim dobra. Co sa tyka vydavania zvuku, tak turbo ako keby som ani nepocul, ziadne piskanie, ziadne pazvuky, tahat taha, bol k nemu aj certfikat - asi nejaky zatazovy test, len sa v tom grafe nevyznam. Takze to vyzera, ze turbo je dobre, len teraz nastal iny problem, najazdil som s nim asi nejakych 500 km a stalo sa mi, ze pocas jazdy, pri uplne kludnom style jazdy pri 100ke zaplo kontrolku diagnostiky motora a napisal hlasku antipolution fault, a obmedzilo mi otacky motora, dalo sa vytacat len do nejakych 2000 ot a vobec auto neslo, netahalo. Po 2 dnoch sa mi ta hlaska vypla a auto islo. A predvcerom sa mi to stalo znovu sviti tak kontrolka diagnostiky, vo stvrtok idem na diagnostiku, je to utrpenie tak jazdit, ked su obmedzene otacky a o predbiehani to ani uz nehovorim. Neviete co by to mohlo byt? lebo som trochu cital na fore, a ta hlaska je velmi vseobecna, ako som sa docital. A este jedna vec, nieco nie je v poriadku ani so spotrebou, odkedy mam to turbo namontovane, spotreba je vyssia podla palubneho pocitaca o viac ako liter, ale ked som to ratal spotreba je ste vyssia na pol nadrze cize priblizne 35 l som presiel 400 km co je velmi malo, ked som doteraz na pol nadrze jazdil minimum 600 km a viac, a to pri rovnakom style jazdy, a vsetko je to jazda mimo mesta jazdim 50 km do prace po ceste su 3 dediny to je vsetko, neviem ci pomoze vymena palivoveho filtra, ma najazdenych len okolo 7000 km. Neviete mi poradit s tymito dvoma problemami?
×
×
  • Vytvořit...