Jump to content

palec17

Uživatel
 • Content count

  171
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About palec17

 • ID člena 37582
 • Rank
  Pozorovatel
 • Birthday 10/01/1987

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 407
 • Rok výroby
  2004

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Beluša
 • Stát
  Slovenská republika

Recent Profile Visitors

694 profile views
 1. P407 2.0 HDI RHR - výmena rozvodov problém

  Takže znovu som prešiel tie podtlaky. .... a našiel som jednu prasknutú a už aj vypadnutú hadičku. Dal som novú a HURÁÁÁÁ auto už turbuje Kokos kôli jednej hadičke auto KO ..... - veľká vďaka všetkým za rady a pomoc
 2. P407 2.0 HDI RHR - výmena rozvodov problém

  - K tomu ventilu, ked odpojím vstupnú hadičku pri zapnutom motore mal by som cítiť podtlak? lebo nič som necítil. - Keď som ventil chytil bol celkom zahriaty, neviem či to je normálne. - Alebo ako skontrolujem podtlakový systém ? (vizuálne som hadičky prešiel a vypadajú OK) je ešte nejaký overený postup? - Žhaviče skontrolujem zajtra. -FAP , netuším či je vonku. Ja som ho nevykuchal ale mám pocit že asi bude vykuchaný lebo keď som riadne pridal plyn tak bol za mnou čierny oblak
 3. P407 2.0 HDI RHR - výmena rozvodov problém

  Po dlhej dobe som sa vrátil k môjmu odstavenému autu..... dnes som pozrel podtlakový ventil na ovladanie turba a źistil som ze trubka čo ide z neho do turba je pri turbe vypadnutá tak som ju nasadil na turbo. Celý natešený som si myslel že som chybu odstránil no nie, turbo stále nefunguje. - napadla ma ešte jedna vec na aute som mal asi pol roka odpojený konektor z EGR ventila, a samozrejme ked som dorobil rozvody tak som si ho zapojil. Tak som mal podozrenie či náhodou sa nemohol EGR ventil zaseknúť v otvorenej polohe (kedže bol dlho nepoužívaný) a vtedy by to asi mohlo aj mať nejaký vplyv na turbo. Dnes som ho ale zdemontoval a bol uzatvorený, čiže zase mimo.... Zmazal som staré chyby na diagnostike a už mi naskočili iba dve tak prikladám fotku + videá aktuálnych hodnôt z motora.... na videu je vidieť že turbo nadáva požadovaný tlak. Asi kúpim druhé turbo a skúsim ho vymeniť, neviem už fakt kde môže byť chyba .
 4. P407 2.0 HDI RHR - výmena rozvodov problém

  dosť som sa spoliehal na tú trubku, no to som už vylúčil. Predtým mi diagnostika nevyhodila tieto chyby...
 5. P407 2.0 HDI RHR - výmena rozvodov problém

  no trubku som zohnal z vrakáča, vymontoval pôvodnú(tá nebola nijak poškodená) a namontoval novú. Žiadna zmena tak som ešte auto znova napichol na diagnostiku a naskočili nejaké chyby ohladne turba. Prikladám obrázok, a prosím zase o rady kde hladať chybu. Vymontovál som aj ten podtlakový ventil na ovládanie turba, nie som si istý či som ale dobre zapojil hadičky doň, vedel by mi niekto napísať ktorá má byť kde?
 6. P407 2.0 HDI RHR - výmena rozvodov problém

  Pokiaľ by aj nebola chyba v poškodenej trubke, vie mi prosím niekto napísať objednávacie číslo tej trubky. Minimálne ju vymením.
 7. P407 2.0 HDI RHR - výmena rozvodov problém

  Mne sa fakt darí .... až dnes som sa dostal k autu že ho aj vyskúšam na ceste. No po pár metroch som zistil že akoby nefungovalo turbo. Auto nemá ťah, je totálne lenivé. Mám asi tušenie, keď som sa hrabal v motorovom priestore podarilo sa mi jednu trubku čo ide zo vzduchového filtra zatlačiť omylom dozadu a niečo v nej prasklo. Môže mať toto vplyv na výkon turba? prípadne ako sa tá trubka volá, prípadne aké ma objednávacie číslo. ďakujem
 8. P407 2.0 HDI RHR - výmena rozvodov problém

  Všetkým veľká vďaka za pomoc. No predovšetkým comm bez tvojho videa by som to nedal. Takže rozvody som znovu rozobral a odznova zložil. Po pretočení mi to ešte nesedelo, tak som to zase rozobral a do 3tice všetko dobre. Pravdepodobne som mal zle našponovaný remen.
 9. P407 2.0 HDI RHR - výmena rozvodov problém

  praveže som ich mal, len do aretacneho otvoru na vacke som strcil skrutku M6 a mala tam byt tusim M8. A dalsia vec klukovy hriadel som nevystredil so ziadnym pripravkom len rucne (teda da sa povedať ze som ho vobec nevystredil).
 10. P407 2.0 HDI RHR - výmena rozvodov problém

  no dufam že budem mať teraz viac šťastia ako rozumu .... myslím ale že je to posunuté max o jeden zub a to by teoreticky nemuselo mať až taký hrozný scenár.
 11. P407 2.0 HDI RHR - výmena rozvodov problém

  Ved to že robim to sam na dvore (ešte aj počasie som si lepšie nemohol vybrať ), takže nič som nepočul. Vypada to že na 99% som zlen nahodil rozvodový remeň. Teda dúfam v to
 12. P407 2.0 HDI RHR - výmena rozvodov problém

  ten snimac vacky som ani nedaval von takže osadeny bude dufam v pohode. Teda ani diagnostika mi nehlasi že by bol vadný. Snímač kluky ked som odpojit tak hlásila že ja na nom skrat alebo je rozpojeny, myslím že obdobne by to bolo aj pri tom snímači vačky. Zajtra zhodím rozvodový remeň a nahodím to znovu.
 13. P407 2.0 HDI RHR - výmena rozvodov problém

  otacky su cca 250. Synchronizacia sa nezmeni, zostane NIE
 14. P407 2.0 HDI RHR - výmena rozvodov problém

  ešte prikladám par fotiek diagnostiky, ak by niekto zbadal možno problém na nich ....
×