Přejít na obsah

Ajap

Uživatel
  • Počet příspěvků

    1 614
  • Registrace

Vše od uživatele Ajap

  1. Ajap

    5008 SUV dodací lhůta

    Jestli dobře pamatuju, tak kolem roku 2012 - 2013 bylo cenové dno aut. V té době měla 308 hatchback ceníkovou cenu 230 tisíc. Sice v základní výbavě a s 1,4VTi, ale dneska jde za ty peníze koupit maximálně starou generaci Sandera nebo skladovky "trojčat". Kolega v té době koupil Hyundai i30 kombi s 1,6l benzínem za 265 tisíc, dneska by za něj dal o 100 tisíc víc.
  2. Přesně to samý už jsem taky zažil. Může třeba za studena dovřít, ale za tepla už ne. Zkoušel jsem to tehdá na sporáku se zavařovacím teploměrem Další věc - sedí ten termostat podle VIN? Když kupuju díly podle katalogu, tak mně na typ auta / motoru / rok pasuje hromada dílů, když pošlu prodejci VIN, tak je jich pár. Pamatuju si z kdysi dávna ještě z Feldy, že tam pasovala hromada termostatů, která se ale lišila otevírací teplotou.
    • 14
  3. Ajap

    Neduhy 5008 SUV

    K otevírání kufru - ze začátku jsem s tím taky bojoval, pak jsem koukl do návodu a vyladil techniku Je třeba jít nohou pod nárazník a pak nahoru - jakoby z pod auta trčel 10cm čudl, který je třeba tou nohou zamáčnout do nárazníku. A pak poodstoupit, aby člověk nedostal ránu dveřma. Dlouhodobá úspěšnost 100%.
  4. Ajap

    5008 SUV dodací lhůta

    Třeba loni se u nás prodalo cca 1050ks 3008, z toho bylo cca 950 ks aut s motorem 1,2l benzín nebo 1,5l HDI (zajímavé, že benzínů bylo o něco málo víc, než dieselů). Ze zbývající stovky připadá 50ks na 1,6l Puretech "nehybrid", zbylých 50ks ostatní varianty, převážně hybridy. Už 3008 SUV není u nás zrovna časté auto - z cca 200 000 aut prodaných u nás v roce 2020 tak činí 3008 0,5% prodejů a 1,6l je v 5% 3008, takže to vychází na nějakých 0,025% z celku. Což z toho nedělá Ferrari ve zlatě, ale když to zinterpolujeme stářím modelu, tak se u nás prodalo za celou dobu výroby takových odhadem 200ks aut s tímhle motorem (vs. 6 milionů aktuálně registrovaných aut) - a tudíž bych byl opravdu příjemně překvapený, kdybych nějakého "kolegu" někde potkal - a rád bych s ním pohovořil
  5. Ajap

    5008 SUV dodací lhůta

    Já jako "raritní" počítám už tu kombinaci 3008 s 1,6l benzínem a automatem - podle nabídky skladovek bych zastoupení v rámci prodeje modelu tipoval v jednotkách procent, možná ani to ne. Mám výbavu GT line, k ní tam je navíc: Advanced Grip Control (výhoda je, že jeho součástí je i dojezdová rezerva) Vyhřívaná přední sedadla Navigace Visiopark 1 (kamera vzadu a senzory vpředu i vzadu) Bezpečnost Plus + Paket Drive asist (to je počítám nouzové brždění, adaptabilní tempomat a vedení v pruhu) Střešní ližiny. Hands-free otevírání kufru Ještě je sranda, že v okamžiku, když už jsem měl zaplaceno a prodejce stáhl inzerát, kde byla výbava popsána, tak už jsem vlastně nevěděl, co všechno to auto vlastně má - v objednávce bylo jen výbava GT Line + to, co jsem vypsal výše. Ale na stránkách Peugeotu už byl nový ceník po FL a já nevěděl, co vlastně ta GT Line všechno obsahovala
  6. Ajap

    Peugeot 308sw

    Takže čerpadlo mělo přerušený obvod?
    • 12
  7. Ajap

    5008 SUV dodací lhůta

    Přesně tak S naftou už jsem párkrát koketoval, ale nakonec jsem vždycky koupil benzín S 3008 to byl trochu krok do neznáma, s 1,6THP od PSA jsem jel jen jednou před cca 10 lety při předváděčce Peugeotu RCZ - takže úplně jiný motor v jiném autě Na mou konfiguraci byla předváděčka nesehnatelná, jel jsem jenom s naftou 1,5l - to jsem hned věděl, že ne. Pak jsem koketoval s 1,2 96kW, ale tam jsem si pak řekl, že když to sa-kra bude stát takovej ranec, tak si přece nekoupím něco, co jede hůř než to, co mám doteď (308 1,2l 96kW). Znamenalo to rozšoupnout se ještě trochu víc, ale teď je to bez kompromisů Kolega je takovej opatrnej a ten byl z toho, že kupuju za takové peníze auto s motorem, s který jsem nikdy nejel, úplně nemocnej Ale já když se pro něco rozhodnu, tak se s tím ne-e-u Zkušenosti z provozu - kvůli tomu automatu a vyšší váze to auto nereaguje pocitově tak okamžitě jako 308, ale až se motor "rozkutálí", tak to docela šlape Když jsem to zkusil na známé "kalibrované" rovince rozhulákat z nuly až co to jde, tak tam na 3008 skákala vyšší čísla. I tak je 3008 ale zaměřením velké rodinné auto, 308 je taková malá štika a na těch projevech je to znát Ještě se někdy rozepíšu, co byl původní impuls ke koupi, to je taky docela dobrá story
  8. Ajap

    5008 SUV dodací lhůta

    Taky počítám, že se 3008 v mé konfiguraci u nás moc neprodalo.
  9. Ajap

    5008 SUV dodací lhůta

    Honza - to už ujde Ono záleží, jestli myslíte slevu ze základního (a prakticky neexistujícího) nebo akčního ceníku. Když jsem si nechal dělat nabídky na současnou 3008, tak sleva ze základního ceníku byla jen přeskokem na akční ceník 6,5%. Dál už to prakticky nešlo, resp. bylo to jen v jednotkách procent. Nejníž jsem se dostal na rovných 10%, ale s tím, že dodatečná sleva byla v reálu 1,3% a zbytek byl formou prodloužené záruky zdarma (což bych využil) a slevy na úvěr (5000Kč) - což jsem nechtěl. Nakonec jsem vzal úplně jinou konfiguraci a skladovku - se slevou 17,5% ze základního ceníku + zabezpečovací zařízení zdarma včetně montáže. Docela gól byl, že asi 30 vteřin před tím, než jsem tam volal, zlevnili auto o 10 tisíc - měl jsem najednou v prohlížeči otevřená dvě okna s tím samým autem, ale s různou cenou. Prodejce mně rovnou řekl, že víc už slevit nemá prostor - aniž bych se ptal. Ale musím jej každopádně pochválit - pan Gasnárek z Jonalu Hodonín - skvělý přístup i jednání, vše bylo jak řekl a vždy prakticky okamžitě. Ještě jsem dostal zdarma montáž tažného zařízení a skvělou cenu na druhou sadu kol - originál litá kola za cenu aftermarketu. Auto byla skladovka na značkách, rovnou ho na mě přepsali. Sleva v % určitě hodně záleží i na modelu.
  10. Ajap

    Schéma pojistek 3008 SUV

    Já se v tom právě nechci moc hrabat a rozdělávat palubku už vůbec ne. Prakticky jediná alternativa k zásuvce zapalovače je pro mě použít pojistkový adaptér, na který bych napojil Smart Box od Mio - a opět natáhl drát. Tak mě napadá, že v servisu by mě to určitě udělali i bez nutnosti kupovat ten Smart Box, takže to asi nakonec bude nejlepší řešení, protože ten Smart Box stojí skoro 1000Kč a já ho vlastně vůbec nepotřebuju. Plus 9 Euro za Service Box - ono to v tom servise asi vyjde nakonec na stejné peníze, ale bude to udělané tak, jak se má a žádnej samodomo bastl
    • 6
  11. Ajap

    Schéma pojistek 3008 SUV

    A jak to zapojuješ? Přes pojistkovou skříň nebo napřímo fyzicky ke konektoru světla? Já mám z elektroniky docela respekt, resp. hlavně z elektroniky auta, přece jen nebylo úplně levné a nerad bych něco odpálil
    • 6
  12. Ajap

    Schéma pojistek 3008 SUV

    Díky. Tak to ještě zvážím, jestli si to radši nenechat zapojit v servisu. Sice to bude dražší, ale zas nebudu provádět "neodborný zásah do elektroinstalace vozidla"
    • 6
  13. Ahoj pánové, nemáte někdo k dispozici schéma pojistek? V online manuálu k autu je jen obecný popis Chtěl bych zapojit autokamerku. Zatím ji šoupnu do "zásuvky" u řidiče, ale do budoucna bych to chtěl mít schovaný.
    • 6
  14. Ajap

    sklapacie zrkadla 308 T7

    Už se tě na to tady ptali, ale... proč to chceš draze a složitě dodělávat, když píšeš, že auto prodáváš?
  15. No já jezdím teď s těmi omezeními jenom po městě, na žádné výlety ani na návštěvy to není, takže teď jen 2-3x týdně do práce a na nákup.
    • 20
  16. Já musím za sebe říct, že osobně jsem z toho auta (viz podpis) čím dál tím víc nadšenej. Po opravdu dlouhé době se na každou jízdu autem těším jako malej harant a mám skoro absťák, když den nebo nedej bože dva nikam nejedu Pravda v posledním roce, možná dvou, jsem dokázal tak nějak změnit postoj k životu, kterej jsem si začal více užívat i přes chyby, které má. A dvojnásob to platí o věcech. Ano, to auto má chyby - třeba couvací kamera je o dost horší a má menší "rozhledný" úhel, než o 3 roky starší a o polovinu levnější 308. A pravděpodobně bude mít auto více chyb, ale já jsem si žádné další nevšiml a jak jsem dřív měl tendenci chyby hledat, tak teď mě vůbec nezajímají. Jinak v předávací den jsem až tak nadšený nebyl - protože jsme pro auto jeli přes půl republiky a pak ještě pokračovali dál, tak jsme jeli celá rodina a přespali jsme u známých. Večer byl dost veselej, takže jsem auto přebíral po dost hrozné noci na rozkládacím gauči a navíc s lehkou kocovinou - a do toho byla mlha, sněhová vánice a děti byly ten den otravný jak (_._) Takže první den nic moc a pak už jen lepší a lepší
    • 20
  17. Ajap

    Motor 1,2 - rozvodový řemen

    Dobré vlákno, díky, pánové, kdo je připraven, není překvapen. Při příští servisce za měsíc až dva si nechám řemen taky zkontrolovat. Hlavně ale žádnou paniku, tak je třeba holt častěji měnit řemen, přece kvůli tomu nebudu auto prodávat. A i kdyby se musel řemen vyměnit a platil bych si to sám, tak furt to vyjde levněji, než prodej 3-4 letého auta a nákup nového - které bude mít zase nějakou jinou "nemoc".
  18. Ajap

    Peugeot 308sw

    No vzhledem k tomu, že to píše, že čerpadlo má přerušený obvod, bych tipoval, že čerpadlo má přerušený obvod
  19. To zní velice dobře. Btw co máš za diagnostiku?
    • 17
  20. Ajap

    Peugeot 308sw

    Mno - místní servicemani budou vědět, jestli i 308SW ještě používá Eolys - aditivum na vypalování FAPu. To se dávkuje ze speciální nádobky/nádržky do nádrže při každém tankování. Pokud to ten systém opravdu má, tak podle toho, že to začalo po natankování, bych si dovolil tipnout, že ten systém dávkování odešel, nebo mu uhnil nějakej drátek. Neplést s AdBlue!
    • 12
  21. Případně zkus před startem čidlo odpojit - mělo by se to zlepšit. Pak víš, že je to určitě čidlem.
  22. Ajap

    Kryty prahu

    Oldo, Prosím Tě, nečerti se, nechtěl jsem Tě urazit, vždyť jsem k tomu igelitu psal "Ale chápu, Oldo, jak to myslíš, vím, že tohle není ten případ." Já tě nechci zesměšňovat, jen mně celá ta situace toho člověka připomněla. Děti mám jen o málo starší a když jsem prodával předchozí 308SW, tak byly stejně starý jako ty tvoje - a auto je přežilo bez viditelného poškození. A to přesto, že když jdu auto vysávat, tak o zadních místech říkám, že je jdu vykydat. Kolík se u nás občas říká ve stejném významu jako "borec, chlápek, kluk" a není to myšleno nijak pejorativně. Já jsem si vzorně chránil 607, prodával jsem ji v 400t., byla jako nová a "odměnou" a zklamáním mi bylo, že ji kupec stočil na 100 a prodal za dvojnásobek. Takže od té doby na šetření auta nehledím. Je to spotřební věc a používání se na něm podepíše. - Tohle mám na mysli taky a když si tazatel zainvestuje pár tisíc do toho, aby mu děti nepoškodily auto, tak maximálně zvedne cenu, za kterou to pak leasingovka prodá dál.
  23. Ajap

    Kryty prahu

    Znal jsem kolíka, terej si dokonce ovladače na televizi atd. balil do igelitového sáčku, aby je neohmatal a měl je pořád pěkné (a po 10 letech prodal televizi za víc peněz) - takže měl na konferenčním stolku několik igelitovejch hrůz Ale chápu, Oldo, jak to myslíš, vím, že tohle není ten případ. Ale nebudu přece do nového krásného FIREMNÍHO AUTA, které budu mít PÁR LET, dávat něco ošklivého, protože z toho bude pak opravdu bude mít užitek maximálně ten, co s tím bude jezdit po mně. Souhlasil bych s tím u svého auta, když bych věděl, že ještě třeba 2 roky to budou děti rasovat a pak už budou dost velké, aby si dávaly bacha.
  24. Ajap

    Kryty prahu

    Hoši já myslím, že to moc hrotíte, možná mám mezery, ale nikdy jsem opotřebované prahy neviděl. A to vozím děti denně. Co se týká místa řidiče - já na ně nešlapu I kdyby to bylo opotřebený, tak prostě je to daň za používání auta. Stejně tak se šoupou sedačky, volant, tlačítka infotainmentu, koberce, čalounění... A taky neobalíme interiér igelitem. A pak samozřejmě exteriér... Já se taky chovám k svým i cizím věcem stejně = slušně a přijde mně to chvályhodné, ale přijde mně fakt zbytečný do firemního auta (po pravdě i do mého:-)) kupovat za své prachy chrániče, aby náhodou nedošlo k poškození, aby po třech letech leasingovka musela auto prodat o 300Kč levněji. Samozřejmě to auto prodá za stejné peníze, ať bude na prahu škrábanec nebo ne - prostě je to ojetý auto a dotyčný buď vozil nebo nevozil děti a kupec to auto podle prahů hodnotit nebude. Pokud se ti to líbí a chceš za to dát peníze - jakože hliníkovej práh asi bude vypadat líp, než plastovej - tak si to samozřejmě kup.
  25. Ajap

    Peugeot 2008 doporucenie

    No zrovna ten tříválec 96kW je sakra dobrej motor. V 308 (a ve 2008 to bude stejné) jede jak blázen s krásnou spotřebou. Aktuálně naježděno cca 59tkm za 3,5 roku, většinou krátké trasy po městě + sem tam delší do 50km a tak 6x do roka 200km+ a absolutně žádný problém. I dle vyjádření servisu se tenhle motor povedl,
×
×
  • Vytvořit...