Vodítko bych viděl v tom zakolísání otáček, tak bych taky tipnul spojku.
Ps: pokud se dobře pamatuju, tak v podobné situaci po aktivaci tempomatu automat podřadí, i když by to mohl zvládnout i skluzem.
Proč to asi dělá :-). V této situaci dává auto plný plyn, tak to nasimuluj. Místo tempomatu dej plný co to udělá