Přejít na obsah

Butrus

Uživatel
  • Počet příspěvků

    496
  • Registrace

Vše od uživatele Butrus

  1. Díky chlapi za bleskové odpovědi. Nejdřív mrknu po vrakáčích v okolí, kdybych nesehnal, dám vědět.
  2. Jsou zadní nárazníky na P106 facelift stejné pro 3dvířko i pro 5dvířko? Prostě jestli jdou zaměnit. Týpek nedobrzdil a zmasakroval nám zadek naší Žabičky, tak začínám shánět díly. Rozdíly mezi nárazníkem pro lak a černým nebo široká a úzká lišta prosím neřešte, jde mi jen o to, když koupím nárazník z 5dv na vrakárně, zda ho ber problémů narvu na naše 3dv. Dík Martin
  3. Butrus

    Chrápete v noci? co s tím?

    Chrápu strašně, střízlivej i nalitej, odpočatej i unavenej. Už asi tři roky spíme odděleně. Chrápu ve všech polohách. Drahá polovička mě vždycky budila, já se převalil a chrápal znovu. Ráno jsem se probudil nevyspalej, jak mě pořád budila a ona taky. Možná bych měl trošku zhubnout, prý má na to nadváha vliv. Je mi 33, 178 cm a 95 kg. Tak prostě zatím spíme odděleně ve 3+1, ale až přijde mimčo a trošku vyroste, tak bude chtít vlastní pokoj a já pak budu spát asi v kuchyni.
  4. Butrus

    Karbonová folie v interiéru

    Koblih69: ten hliník vypadá opravdu dobře. Moc se mi to líbí. Mám tam taky tu imitaci dřeva (pouze na přístrojovce, ne na dveřích) a vůbec se mi to nelíbí, radši bych interier bez těch lišt, to má otec na své 406. Ale když už tam bohužel jsou, tak by se mi líbily tak, jako to máš ty. Poradíš, jak se ty lišty sundavají, kdybych je chtěl polepit folií?
  5. Butrus

    Cvakání od pravého světla?

    Permoníka mam obalenýho (už jsem to tak koupil) a stejně cvaká. Čim větší kosa, tim hlasitěji cvaká. Zajímalo by mě, jakej bordel by dělal bez obalení.
  6. Jinak na P106 jsem sundaval rameno kvůli výměně spodního čepu a poloosa mi vyjela ven a trošku oleje vyteklo (cca. 1dcl). Po opravě jsem raději zkontroloval hladinu oleje v převodovce a pořád ho tam bylo dost.
  7. Ano, pokud teče z kontrolního šroubu, tak je hladina OK. Samozřejmě předpokladem je auto na rovném povrch (ne nahrbené na heveru).
  8. Přes ruplou manžetu ti olej z převodovky nevyteče. Olej je utesnen guferem kolem naboje poloosy, pod manžetou už není, je tam pouze vazelína, ta většinou vylítá. Olej začne téct, až když poloosu vytáhneš z převodovky.
  9. Butrus

    baterie

    Máš pravdu, já jen reagoval na to, že baterie jde měnit i při zaplém klíčku a při dodržení všech pravidel nehrozí poškození elektroinstalace vozidla (a o to jde především) ani jiné škody. Nehádám se, jen jsem chtěl trošku zabřednout do tématu. Takže, jak říkáš - když chci něco takového dělat, tak o tom musím trošičku něco vědět, to je bez debat. Pak hrozí víc škody než užitku.
  10. Butrus

    baterie

    Kirkizem popsaný postup se zaplym klíčkem je běžně používaný i v autorizovaných servisech. Nemusí se pak nastavovat radio, nesmažou se hodnoty spotřeb palubního PC a nemusí se znovu nařizovat hodiny. Zapne se klíček, nechá se nasát čerpadlo a vůbec naběhnout systém, pak se nacvakne na přívodní kabely k baterii jiná baterie (nezáleží na startovacím proudu ani kapacitě obou baterií - stejně jako při startování přes kabely z jiného auta), původní baterie se odpojí ze svorek (auto jede na záložní baterii) a nasadí se nová baterka, utáhnou kontakty a záložní baterie se odpojí. Záleží pouze na tom, aby obě baterie byly 12 voltů. A na záložní baterii stačí BOHATĚ obyčejná 8Ah baterie z motorky. Samozřejmě se nesmí startovat. Bavíme se pouze o klíčku zaplém do té polohy, že svítí kontrolky. Pak bere palubní síť auta dejme tomu 1A (nástřel od boku,aby se to líp počítalo). Pak dokáže 8Ah baterie krmit palubní síť auta 1 Ampérem po dobu 8 hodin. Kdyby auto bralo 2A se zaplym klíčkem, pak máme na 8Ah baterii čas 4 hodiny, než se záložní baterie vybije. Tedy halda času na výměnu. Samozřejmě, pokud se po zapnutí klíčku bez nastartování automaticky rozsvítí světla nebo nechám zaplý ventilátor, tak je odběr z baterie větší, ale stejně to ta 12V 8Ah motorková baterka utáhne po tu dobu, než starou baterku odpojíte a dáte novou. Přepólování je samozřejmě už jiná, ale to je chyba obsluhy. Jinak tento postup je autoelektrikáři a servisy běžně používaný a prováděný několika způsoby. Buď krokosvorky přímo na kabely k baterii v autě nebo již zmíněná redukce do zapalovače nebo kabel s okem přímo na silový kabel u startéru (pokud kouká aspoň trošku závitu na chycení matky). Děkuji za výdrž při čtení mého příspěvku, kdo trošku rozumí elektru určitě pochopí, co jsem chtěl říct (že má kirkiz prostě pravdu) a kdo si s elektrikou nerozumí, ať se do toho radši nepouští. Prostě jen obyčejné zákony elektrotechniky.
  11. Butrus

    Pomoc

    V Peugeotu nebo vrakoviste. Dej VIN, zjistime cenu origo dilu v Peugeotu.
  12. Butrus

    Tahanie auta do stran

    Uložení ramene na předku, dělalo mi to na P205. Při přidání plynu tahala na jednu stranu a při zavřeném plynu táhla na druhou stranu. Při vyřazení jela krásně rovně. Rameno bylo vymlácené v uložení. Vezmi za kolo a pohybuj s nim po směru jízdy a proti. Jestli je to KO, měl bys vidět, jak se kolo pohybuje v podběhu dopředu a dozadu a to je špatně. [upravil dne 25/1/12 17:26 od Butrus]
  13. Butrus

    Poznávačka členů aneb kdo je kdo

    Moje maličkost s přítelkyní a plechovými miláčky.
  14. Butrus

    Cvakání ventilů

    Vůz? Motor? Neuvedeš nic, pak těžko radit.
  15. Nebo zde. Pročti a uvidis, jestli reseny problem je stejny jako ten tvuj.
  16. Cetl jsem zde na foru cosi o akcelaracnim silentbloku motoru. Mrkni na tema: Treba ti to pomuze.
  17. Butrus

    Jaka Lambda? P306 S16

    A zde popisek s cisly dilu.
  18. Butrus

    Jaka Lambda? P306 S16

    Podle tveho VIN jsem nasel na ServiceBoxu to, co je na obrazku nize. Snad se v tom vyznas, mozna by bylo lepsi mrknout, co mas na voze namontovano. Jestli jeden konektor nebo dva.
  19. Butrus

    Jakou máte zbraň

    Vlastním ČZ 122 Sport. Malorážková sportovní pistole. Chodil jsem před cca. 10 lety jen tak pro radost střílet na terče, pak jsem přemýšlel i o sportovní střelbě, ale nakonec z toho pro nedostatek času sešlo. Teď jsem už snad 2 roky nestřílel, jen jí občas vytáhnu, promažu a zase uložim. Přemýšlím, že jí prodam, nevyužiju jí. Jinak jsem měl ještě ČZ 100 9mm, ale brzy jsem se jí zbavil, byla taková neohrabaná.
  20. Butrus

    výfuk

    Takhle z obrazku tezko rict, jaky zvuk to bude mit, abys pak nebyl zklamany. Pred 10 lety jsem taky podlehl \"tuningu\" a koupil na Opla takovy super sportovni vyfuk. Zvuk peknej, dunivej, po kterym te zacala po 50 km bolet hlava, spotreba o litr vyssi a jak me slysela policejni hlidka, tak automaticky halt - kontrola. Po pul roce jsem ho vyrval, prodal za pul nakupni ceny a koupil origo. Od te doby nejsem zastance \"ladaku\". I z motorky jsem ho sundal a dal origo, vadil mi ten strasnej kraval. Takze za me: radsi koupit za tretinovou cenu seriovy vyfuk, zbytek penez projezdit, investovat do oprav vozu nebo treba prochlastat.
  21. Butrus

    Kolisanie volnobehu- skapina motor

    Dle ServiceBoxu bys tam měl mít zelené čidlo č. 1338A7
  22. Butrus

    kontrolka K

    Zkus tu normalni naftu. Pamatuju si, ze dost lidi kdysi nadavali na bionaftu, ze nejaka jeji prisada zpusobuje bobtnani gumovych dilu a tesneni v palivove soustave a z toho vznikaly problemy. Ale uz je to davno, bylo to nekdy v 90. letech, kdyz vsichni dopravci okolo meli akorat tak Avie. Ber to s rezervou, dneska uz je to mozna uplne jinak. Jen me to napadlo, kdyz jsi napsal o bionafte. Jsem \"benzinovej\", diesla jsem nikdy nemel. [upravil dne 9/1/12 17:06 od Butrus]
  23. Butrus

    vytažení z depozitu

    Pred prepisem stejne musis jet na evidencni kontrolu na overeni VIN. Takze nejspis auto na podval a na STK.
  24. Butrus

    vytažení z depozitu

    Papiry a znacku ti z depozitu nedaji, pokud nemas STK. Stalo se mi to pred 2 roky s motorkou. Musel jsem ji odvezt na STK a prinest jim papiry z STK, ze to proslo, pak mi vratili znacku a maly technicak.
  25. Butrus

    Olej do posilovače řízení

    Olej tehle specifikace koupis i na benzince. A je i pro automaticke prevodovky, at te to nezmate jako me.
×
×
  • Vytvořit...