Kirkizem popsaný postup se zaplym klíčkem je běžně používaný i v autorizovaných servisech. Nemusí se pak nastavovat radio, nesmažou se hodnoty spotřeb palubního PC a nemusí se znovu nařizovat hodiny. Zapne se klíček, nechá se nasát čerpadlo a vůbec naběhnout systém, pak se nacvakne na přívodní kabely k baterii jiná baterie (nezáleží na startovacím proudu ani kapacitě obou baterií - stejně jako při startování přes kabely z jiného auta), původní baterie se odpojí ze svorek (auto jede na záložní baterii) a nasadí se nová baterka, utáhnou kontakty a záložní baterie se odpojí. Záleží pouze na tom, aby obě baterie byly 12 voltů.
A na záložní baterii stačí BOHATĚ obyčejná 8Ah baterie z motorky. Samozřejmě se nesmí startovat. Bavíme se pouze o klíčku zaplém do té polohy, že svítí kontrolky. Pak bere palubní síť auta dejme tomu 1A (nástřel od boku,aby se to líp počítalo). Pak dokáže 8Ah baterie krmit palubní síť auta 1 Ampérem po dobu 8 hodin. Kdyby auto bralo 2A se zaplym klíčkem, pak máme na 8Ah baterii čas 4 hodiny, než se záložní baterie vybije. Tedy halda času na výměnu.
Samozřejmě, pokud se po zapnutí klíčku bez nastartování automaticky rozsvítí světla nebo nechám zaplý ventilátor, tak je odběr z baterie větší, ale stejně to ta 12V 8Ah motorková baterka utáhne po tu dobu, než starou baterku odpojíte a dáte novou.
Přepólování je samozřejmě už jiná, ale to je chyba obsluhy. Jinak tento postup je autoelektrikáři a servisy běžně používaný a prováděný několika způsoby. Buď krokosvorky přímo na kabely k baterii v autě nebo již zmíněná redukce do zapalovače nebo kabel s okem přímo na silový kabel u startéru (pokud kouká aspoň trošku závitu na chycení matky).
Děkuji za výdrž při čtení mého příspěvku, kdo trošku rozumí elektru určitě pochopí, co jsem chtěl říct (že má kirkiz prostě pravdu) a kdo si s elektrikou nerozumí, ať se do toho radši nepouští. Prostě jen obyčejné zákony elektrotechniky.