Přejít na obsah

punkac

Uživatel
  • Počet příspěvků

    7 513
  • Registrace

Vše od uživatele punkac

  1. punkac

    P 405 Combi - prodáno

    takže: výměna okna 2 hodiny (dělal jsem to za hezkého počasí podobné tomu dnešních dní. Máš kombík o to to je jednodušší. Já ho tahal zadníma pravýma dveřma. Sedačky jsem měl úplně sklopené a byla docela sranda to dělat slovy v jednom člověku (mě) :D, kor když šíbr drží šest M10 matek a musíš alespoň jednu přišroubovat a přitom držet zhruba 15 kg šíbr. Já pod tím klečel s vystrčeným zadkem a zádama podpíral šíbr u střechy a šrouboval matky v zadu. Samozřejmě mě někam zapadly, pak jsem se za stálého přidržování otočil v autě a namontoval přední matky a pak už jen prostřední. Dojezd oken jsem si zrealizoval ve 406 jen pomoci časového relé a 4 relátek. Proudové omezení jsem neřešil, okna ho mají v sobě. Jen připojíš paraelně ke kontaktu (který slouží na tlačítku k vyjetí oken) U 406 to bylo snadný, protože se všechny okna ovládají z opěrky dveří řidiče, takže jsem dotáhl jen jeden drát do dveří od časového relé. To bylo nastavené tak, že časové relé dostalo impuls od dálkového centrálu a seplo 4 relé na čas zhruba 8 sekund. To byl čas potřebný k vyjetí všech oken ze spoda až na horu naráz. Když nějaké okno nedojelo, stačilo znovu zmáčknout zamykání na dálce nebo si prodloužit časovou prodlevu na relé. Jediný problém byl s okénkem řidiče s automatickým dojezdem. Někdy šlo a někdy ne. Shodou okolností jsem u řidiče nikdy okénko nestahoval , protože auto mělo klimu. Většinou má automatika dotahovala jen okénko spolujezdce a okénko za sedadlem řidiče (větřík šel šikmo auto a byl mi tak nejvíce příjemný). U 406 časové relé kromě 4 relátek ve dveřích u řidiče ještě zapínalo hlavní relé, které pouští elektriku do celého vozu po nastartování motoru. U 406 totiž okénka jdou jen s otočeným klíčkem, který tam ale při zavření vozu dálkou samozřejmě není. Nechtělo se mi ovládání a napájení okýnek přepojovat nastálo, jako je třeba houkačka, proto to bylo vyřešeno takhle. Celé to vyšlo asi na 250 kč. ovládání šíbru po elektrické stránce je docela složité. Je tam stejný čudlík, který máš na oknech. Tj. převrací polaritu dle toho, jak ho zmačkneš. Jenže například. Okno je zavřené. Zmačkneš směr nahoru a okno se vyklopí. zmačkneš směr dolu a okno se zaklopí. zmačkneš znova směr dolu a okno začne zajíždět do střechy (můžeš doject na koncák nebo jen do půlky). Potom zmačkneš směr nahoru a okno se zavře. Tohle je realizováno v převodovce pomocí jazýčkových kontaktů (něco na způsob jednoho cyklu stěračového motorku, ale o mnoho složitější). Musela by se vymyslet logika, která nejdříve zjistí, jestli je okno vyklopené nebo v nějaké fázi zasunutí do střechy, aby rozhodla zda sepne spínač nahoru nebo dolu. uff. Snad to je k pochopení
  2. 169 ode mně
  3. punkac

    P 405 Combi - prodáno

    jo eště mě napadlo..... dojezd oken je celkem triviální u obyč oken nebo u oken s dojezdem ale jak jsi psal, že bys chtěl udělat i dojezd šíbru, tak to se přiznám nevím. Protože šíbr je dvoupolohový, myšleno že stejným knoflíkem jako na okna so ovládá šíbr. Logicky to udělat, aby se šíbr zavřel z jakékoliv polohy (vyklopený nebo jakoliv zasunutý) je docela těžká úloha
  4. punkac

    P 405 Combi - prodáno

    určitě bratrovi jsem stejné montoval do saxa kvůlivá zadním oknům, akorát podsvícení je spíše do červena škoda, že v tvé variantě je vidět (kvůli zaoblení vrchu tapecu) jakjsi asi vrtal 6 vrtákem rohy
  5. punkac

    P 405 Combi - prodáno

    jeto zadní okno alespoň zapojený dle origa? nevidím origo tlačítka:(
  6. nebo můžou bejt matky s capartama v chatce dohromady a chlapi pod širákem
  7. My tři jsme pozorovali účetní Věru Úlisnou, kteroé padal účes z jedné strany na druhou. Zrovna když jsme chtěli uzavřít sázky, proč tomu tak je, Věra úlisná s chatrnou výmluvou:\" Proboha, co mi tam ta kadeřnice zase dala!\", vyndala z drdolu broušený servis Mózr pro 6 osob. Podnikový fotograf Vágner si účetní Věru Úlisnou (ten co zatroubil Třešňové květy) Jo,jo, jsem pamětník :D:D:D:D:D:D:D
  8. punkac

    Pavuk... ©

    jaký máš tapecy? Nezapomeň na mimikry :D:D:D Až toho chudáka chytíš nebo on tebe nezapoměň si zapjet společnost přátel songu ááá... ááá... ááá... ááá... stavět mrtvým hrob Zofar / z Naamat / vo tom / řek: zlatej písek, zlatý kamení krtiny a smaragdovej prach kost i kůže, lejno, vítr, mrak to všechno je mámení protože: jednostejně v prachu lehnou a červi (PAVOUCI) se rozlezou Bič Boží! Bič Boží! Bič Boží! je vyžene! Bič Boží! Bič Boží! Bič Boží! je vyžene! ááá... ááá... ááá... ááá... stavět mrtvým hrob Zofar / z Naamat / vo tom / řek: veselí se k tónu muziky při bubnu a harfě bez kliky mám je v břichu, v břichu červíky pak to zvracím s knedlíky protože co s nima? jednostejně v prachu lehnou a červi se rozlezou Bič Boží! Bič Boží! Bič Boží! je vyžene! Bič Boží! Bič Boží! Bič Boží! je vyžene! ááá... ááá... ááá... ááá... stavět mrtvým hrob Zofar / z Naamat / vo tom / řek: mordujte se, pravím, prostě já a ty do propasti padnem nahatý smrt je blejskavá jak acháty slitujte se všichni nad katy protože: jednostejně v prachu lehnou a červi (PAVOUCI) se rozlezou Bič Boží! Bič Boží! Bič Boží! je vyžene! Bič Boží! Bič Boží! Bič Boží! je vyžene! ááá... ááá... ááá... ááá... stavět mrtvým hrob Zofar / z Naamat / vo tom / řek: choulili se v teple knížata ve svým hnízdě umřem, poupata vylom zuby, vrhni mláďata jo, s tebou chci, děvko střapatá protože: jednostejně v prachu lehnem a červi (PAVOUCI) nás roznesou Bič Boží! Bič Boží! Bič Boží! nás vynese! Bič Boží! Bič Boží! Bič Boží! nás vynese! ááá... ááá... ááá... ááá... stavět mrtvým hrob Zofar / z Naamat / vo tom / řek: a koráby se potápějí země puká, skály se chvějí svatosvatý výkřik ze věží konec světa, jo sem v opojení a to vono je, protože: jednostejně v prachu lehnem a červi (PAVOUCI) nás roznesou Bič Boží! Ááá... Bič Boží! Ááá... Bič Boží! ááá... nás vynese! Bič Boží! néé... Bič Boží! ááá... Bič Boží! néé-ééé... nás vynese!
  9. beru minimaxovo maso (vždyť je to přeci grilmáásters, né) a od Jardy guláš taky ochutnám, mohu ho mít s rýží?
  10. punkac

    Pavuk... ©

    koks je výhřevnější teď jsem to vlákno ukázal v prácu chlapům a řežou se ještě teď a Marcela chtějí poznat osobně :D:D:D:D
  11. punkac

    Noční hlídání

    jo taky jsme škrábali (teda kolega, já ho hlídal jako forum)
  12. punkac

    Noční hlídání

    probral jsem se z komatu a jsu si na hodinu ještě lehnout tak pěkně hlídejte!
  13. super, díky, ještě to domluvíme
  14. hmm, Jirko, vezmete mě z Prahy? jako jel bych moc rád
  15. punkac

    Pavuk... ©

    hlavně se na tu nálepku nechytni vlasama my to věšeli na třešně, pochytalo to docela dost mušek, co kladou červíky do třešní, ale jenou ve větru jsem šel pod třešní a lup už jsem to měl na hlavě, dolů to šlo fakt blbě :D:D
  16. punkac

    Zomrel najškaredší psík na svete

    kdysi a ještě trochu i teď sem postuje tyhle články o hovně Haryk, prakticky sem nic jinýho nedával Vždycky si říkám, že ty novinky nebo idnes sledujeme stejně všichni a nějak se předpokládá, že umíme i číst. Tak je zbytečné to sem neustále kopírovat
    • 25
  17. punkac

    Pavuk... ©

    Hezky jsem se pobavil při obědě Jestli nechceš cyklon je ještě prášek proti americkému brouku - DDT někde bych ještě pár pixsliček našel
  18. stanu či širáku se určitě nebojím Chatky beru jako vůz pro matky s dětmi do deseti let
  19. scratch: jestli jako naše 50tka, tak vezmu chlazeníčko, to menší
  20. punkac

    Parkovanie vo Viedni

    Y2K: Jinak on chtěl slyšet jen a pouze místa je všude dost a nic to nestojí No Ivaneh... Když myslíš, že o víkendu budou ulice prázdné a zaparkuješ v pohodě, tvá věc. Oni tam na tebe čekají s otevřenou náručí. Není nic lepšího než ve dni, kdy máš odpočívat a užívat si rodiny a volna, popojíždět a hledat místo k zaparkování abys nakonec přehlídnul modrou zónu.... Ale stejně ti přeji štěstí a pevné nervy
    • 14
  21. co je to malej soudek piva?
  22. punkac

    Auto z půjčovny - kauce

    http://www.autopujcovna-tar.cz/cz-sekce-rozsireni_cenik.html dole máš taky T5, ty ceny jsou bez daně, výši kauce sdělí na telefonu
    • 15
  23. punkac

    Noční hlídání

    jelikožnemám noční, tak dobrou a hezky hlídejte
  24. mě moc nebaví ani cirkus ani postování zpráv z Novinky.cz viz zábava Haryka. Jsem tu furt, o sekci jsem věděl, ale přímo určený vlákno na flame se mi nelíbí
    • 23
×
×
  • Vytvořit...