Přejít na obsah

miroja

Uživatel
  • Počet příspěvků

    1 345
  • Registrace

Vše od uživatele miroja

  1. miroja

    1,9D - klepanie motora

    OK, skusim ho vymenit co najskor. Podla prirucky na Serviceboxe by mal byt interval vymeny palivoveho filtra cca 60 000 km, ci som si to zle vysvetlil?
    • 42
  2. miroja

    1,9D - klepanie motora

    Olej som menil pred pol rokom, odvtedy som urobil cca 4-5 tisic km. Tam by hadam problem nemal byt. Skusim este ten palivovy filter. Mal byt meneny pred cca dva a pol rokmi. Odhadujem pred 10 - 15000 km. Robil to este predchazajuci majitel. Naftu kupujem na benzinkach,ziadny druzstevnici. Aditiva davam letne aj zimne. Myslis, ze by to klepanie ventilov mohla sposobit nafta? Fakt stacilo vypnut motor a vzapati nastartovat a vsetko zas bez problemov. Motor si priadol akoby nic.
    • 42
  3. miroja

    1,9D - klepanie motora

    Dik moc za odpoved. Napada ta nieco co by to teda mohlo sposobovat v mojom pripade, pripadne na co by som sa mal zamerat pri pripadnom hladani zavady? Ist po elektronike (ECU, vaha vzduchu, snimace otacok...) ?
    • 42
  4. Na motoroch WJY riadi okamih vstreku ECU. Tam sa asi nic posunut nebude dat.
    • 6
  5. Na 306-ku to tu uz bolo parkrat popisane, tak len v kratkosti. Zhodis plastove kryty okolo paciek (medzi volantom a pristrojovkou). Das dole ozdobny ramik pred palubovkou (dva torxy hore). Potom vykrutis dalsie dva torxy na spodu pristrojovky, povytiahnes celu palubovku, odpojis dva konektory vzahu z pristrojovky a vytiahnes pristrojovku von. Treba nasjt polohu ako ju vybrat . Mozno ti to nepojde hned, ale ide to.
  6. miroja

    1,9D - klepanie motora

    Myslim, ze kontrolka nesvietila, ale nemozem to na 100% tvrdit, lebo ma to tak vylakalo, ze som si to mozno nevsimol. No skor nie ako ano. Tiez z toho nemam dobry pocit a tak isto si myslim, ze to nie je pre motor moc fajn. Kurnik ... Este hadam skusim skontrlolovat konektory,ale moc tomu neverim, ze by som mal take stastie, aby to bol len konektor. Snad sa najde niekto, co pozna tieto motory cas na napisanie par slov co moze motoru sposobit neriesenie tohto problemu.
    • 42
  7. miroja

    1,9D - klepanie motora

    A vedel by sa niekto este vyjadrit aj k mojim dalsim otazkam? Je to pre motor moc nebezpecne Za koko sa to da realne zohnat.
    • 42
  8. miroja

    1,9D - klepanie motora

    Presne tak ako hovoris... a dost ma to vcera vylakalo. Som si myslel, ze sa mi pridiera motor... ale nastastie ziadny dym z vyfuku
    • 42
  9. miroja

    1,9D - klepanie motora

    Ako je to nebezpecne pre motor? Ak sa mi to este raz stane a nepomoze vypnut a nastartovat motor, da sa s takym autom pokracovat v ceste do ciela, alebo okamzite odstavit a nechat sa odtiahnut? Za koko sa da taky solenoid kupit? Skutocne mam zacat setrit 10 000?
    • 42
  10. miroja

    1,9D - klepanie motora

    Vcera sa mi stalo, ze mi zacali ventily z nicoho nic o poznanie silnejsie klepat. Bolo to v suvislom kopci. Siel som myslim v pohodovom rezime (nedelnajsi vylet), na trojke som nemal ani 2500 otacok. Nepreradoval som, nejak som sa ani nesnazil zrychlovat. Kto pozna Prislop medzi Oravskym Podzamkom a Hrustinom, tak to bolo mozno 500 m pred vrcholom z kubinskej strany. Na vykone motora som to nejako nezbadal, len ten hluk klepania ventilov ma vystrasil... ako ked su ventily nastavene s velkou volou a motor ide s vysokym ztazenim na nizke otacky. Auto nepadlo do nudzaku, teplota cosi malo cez 80, za autom ziady dym. Na vrchole kopca som zastal. Na volnobezne otacky nebolo pocut zvyseny hluk, ale po pridani plynu ano. Vypol som motor. O par sekund nastartoval a odvtedy vsetko OK. Ziadny zvyseny hluk po pridanui plynu. Potom som urobil este cca 80 km (Oravska priehrada, ..do LM cez Huty ak to niekto pozna) a ziadny problem. Mam si pomaly tiez pripravovat 10 000 na vymenu odchadzajuceho elektromagnetu predvstreku? jozosc ako si to doriesil? [Edited on 17/10/11 11:52 by miroja] [Edited on 17/10/11 11:54 by miroja]
    • 42
  11. miroja

    Niekto zo srotoviska?

    A farba...
    • 9
  12. miroja

    Niekto zo srotoviska?

    Tak teda ak by niekto vedel pomoct
    • 9
  13. miroja

    Stále se točí vrtule chlazení

    Chod do sekcie Modely --> Peugeot 306 a tam pohladaj vlakno s nadpisom P306 - princip chladenia chladiacej kvapaliny. Je tam aj ine vlakno o vymene snimca konkretne na HDi-cku Myslim, ze sa tam dozvies vsetko co potrebujes. EDIT; Tak cast som nasiel za teba : PS: Mozno by bolo uzitocne presunut toto vlakno do sekcie \"urob si sam\" ak to admin ohodnoti ako uzitocne. [Edited on 14/10/11 10:02 by miroja]
  14. miroja

    Niekto zo srotoviska?

    Predsalen by som porosil, ak niekto ma taku listu, pripadne vie zabezpecit v mojej farbe (svetlomodra metaliza, presny kod dodam) ci by sa neozval. Viem, da sa kupit nove, potom nastriekat.. lenze to je jednak komplikovanejsie a predpokladam, ze aj drahsie. Dik za ochotu. PS: Mam moznost pripadne poslat postou aj v CR (Brno).
    • 9
  15. miroja

    Niekto zo srotoviska?

    Myslis, ze to budu mat rovno vo farbe, ci to bude treba streknut?
    • 9
  16. miroja

    Niekto zo srotoviska?

    Trosku sa prizivim na uz zalozenej teme. Neviete kde pobliz LM by sa naslo nejake srotovisko. Zhanam na P306 listu na predny blatnik. Teda taky asi 10 cm kusok, co je zboku na blatniku medzi kolesom a dverami, najlepsie v svetlo modrej metalize na strane vodica. Pripadne ak by niekto mal a bol ochotny za rozumny peniaz poskytnut Foto pripadne dodam. Nejaky HAJZEL mi ju minuly tyzden ukradol. Nastatstie nenarobil vela skrabancov. Zrejme to kradol bud pre seba,alebo na objednavku pre nejaky servis a asi znalec, cize mozno \"automechanik\". Nech si ruky dolame !!!. Lebo keby som ho pri tom prichytil, tak ho asi nakpopnem tak, ze si par dni nesadne a asi ani nezasul*ozi. Motherfu***r .:blicismajlik:blicismajlik
    • 9
  17. 306-ky mozu mat jedine ECU. Skus otvorit kryt poistiek a tam skontrolovat poistky a relatka.
    • 17
  18. miroja

    1,9D - klepanie motora

    Tak zas som trosku mudrejsi Som si myslel, ze to vrcanie sposobuje nejake odchadzajuce rele, alebo jeho riadenie sa nevie rozdofnut, ci rele pritiahnut alebo nie. Som rad, ze ten znuk je OK. :)
    • 42
  19. miroja

    Vysoká spotřeba 1,9D

    Pre inspiraciu pozri sem:
    • 75
  20. miroja

    1,9D - klepanie motora

    Podla mijich informacii su tieto moptory v tomto detaile dost odlisne. Oba sice maju mechanicke vstrekovacie cerpadlo, ale WJZ nema elektronicke riadenie okamihu vsterku, na cerpadlo by mali ist len dva konektory (nie som si isty, ci ma vobec ECU) WJY ma elektronicke riadenie okamihu vstreku a ma ECU a na cerpadle su 3 konektory.
    • 42
  21. miroja

    Vysoká spotřeba 1,9D

    Pred par dnami som ti radil, aby si pozrel silenbloky v suvislosti s tym trhanim. Nie je to ono?
    • 75
  22. miroja

    1,9D - klepanie motora

    Ty mas podla popisu motor WJZ a jozosc WJY. Mozno sa mylim, ale na motoroch WJY by predvstrek mala riadit ECU. Ci nie?
    • 42
  23. miroja

    1,9D - klepanie motora

    Daj si do popisu typ auta a typ motora, aby sa chlapom lahsie radilo. Nie som odbornik na motory, ale aj tak viem ze existuju minimalne tri verzie 1,9 D. Tak ktory mas?
    • 42
  24. miroja

    306 1.9D - rozvody

    Jedna vec je zeravenie pred startovanim, no na tychto motoroch zeravia svecky este par desiatok sekund az minuty (v zavislosti od teploty chladiacej kvapaliny) aj po nastartovani. Skus to overit, mozno z dovodu nejakej nespravnej informacie od snimaca vypina zeravenie ihned po nastartovani... Navyse, to ze ti to chyti bez problemov este nemusi znamenat, ze vsetky sviecky su OK. Kludne mozes mat jednu vadnu.
    • 10
  25. miroja

    Vysoká spotřeba 1,9D

    Aj pri tomto type motora ma vyznam nedochadzat s neutralom ale brzdit motorom? Som si myslel, ze to ma vyznam len v pripade HDi-cok, ked ECU nedovoli nic vstrekovat.
    • 75
×
×
  • Vytvořit...