Přejít na obsah

miroja

Uživatel
  • Počet příspěvků

    1 345
  • Registrace

Vše od uživatele miroja

  1. Aj ja mozem potvrdit, ze mi Peugeotik brzdi lepsie, ako trebars sluzobna Fabia,ci Roomster a mozno aj ako OktaviaII a to su auta hodne mladsie a nabehanych maju ledva polovicu z mojho. Fakt staci jemne polozit nohu na pedal a brzdim ...
  2. miroja

    klima (čídlo výparníku)

    Nepises aku mas klimu manual/auto ??? Daj dole kryt nad nohami spolujazdca a tam by si mal uvidiet vodice veduce k snimacu. Mne koncia v polovodicovom rele, ku ktoremu sa da dostat ak, vyberies celu odkladaciu skrinku pred spolujazdcom. Navod ako to urobit najdes urcite na fore, ja som to robil podlal neho. Pred par dnami som do jednho vlakna o centrale dal fotku ako to vyzeralo na mojom aute ked je odkladacia skrinka cela von.
  3. Suhlasim. Ja vtedy davam regulator otacok ventilatora do stredu. [Edited on 15/2/11 21:41 miroja]
  4. miroja

    z necentralu central?

    Vodice pod kastlikom.
  5. miroja

    z necentralu central?

    Tiez hladam riadiacu jednotku centralu v mojom aute. Pod sedadlom vodica - nic, tam to maju asi starsie modely, za zadnym sedadlom, ani tam nic nemam. Na fore su nazory, ze by to malo byt pod hodinami (pred riadiacou pakou), ale pises, ze tam je riadiaca jednotka airbagov. Nemoze tam byt aj riadiaca jednotka centralu? Za kastlikom spolujazdca mam klimu+kurenie, takze tam to asi tiez nemam. Odfotil som konektory aj zospodu nad nohami spolujazdca,ale to by asi mali vodice na ABS. Tak kde by si mi poradil hladat riadiacu jednotku centralu? Foto cez vybraty kastlik spolujazdca.
  6. miroja

    Špatně fungující žhavení

    Zaleny ?
  7. miroja

    306 - Kontrolka dobijení

    Skus odpojit privod kaltiku (nie ten hruby, mal by byt hnedy). Ak zhasne kontrolka, tak by to mohla byt jedna z diod v alternatore. Dobijat to aj v takomto pripde moze, ale pravdepodobne nie na 100%.
  8. Tak isto sa to sprava aj mne, klimu mam manualnu. Uz som sa zmieril s tym, ze je to normalny stav
  9. miroja

    schema pojistkove skrinky

    Hore v menu je odkaz na \"Search. Kliknes nan mysou, napises co hladas (ja som tam napisal kulička) zvolis temu (alebo vsetky) a dostanes sa k vysledkom. Nuz a potom cez par kliknuti najdes toto: Nejedna sa tam sice presne o Break,ale princip je rovnaky. Myslim, ze by ti to mohlo pomoct. PS: Fakt to hladanie netrvalo dlhsie nez par sekund...
  10. miroja

    schema pojistkove skrinky

    Nemas manual k autu? Ak nie, tak sa pozri na nete (napriklad TU ), tam najdes popis poistkovej skrinky aspon pre novsie modely (nepises aky mas rok vyroby auta). Ak sa nemylim, tak na zairovke je plus trvalo a spina sa kostra. V prvom rade by som skontroloval pritomnost +12V, potom by som skontroloval prechod kablov medzi piatymi dverami a karoseriou (lamu sa v prechodke), pripadne spinac. Je to taka \"rurocka\" s gulickou vo vnutri pod umelohmotnym krytom piatych dveri. Uz sa to tu riesilo,myslim, ze je tu aj fotka snimaca otvorenia piatych dveri, pohladaj, najdes k tomuto problemu dalsie uzitocne informacie
  11. miroja

    Teplota vody v P306 GTi-6

    Mal som na mysli presne ten dokumet, co ti dal link Pastorek. Original sa nachadza na jednej australskej stranke (nasiel som ho tam zaciatkom leta minuleho roka cez Google), potom sa obajvil uz zo parkrat aj tu. Uz si to zrejme prestudoval,takze princip sahar v modernejsich 306-kach s klimou ti jej jasny. Nizka rychlost-motory sahar do serie, vysoka rychlost - motry sahar paralene. Silove obvody su ovladane dvomi spinacimi (zelene) a jednym prepinacim (cierne) rele. Byvaju umiestnene v takom trojuholniku hore medzi saharami. Poistky motorov sahar (po 40 A ??) su v poistkovej skrinke v priestore motora pri baterke (momentalne neviem cisla, som na sluzobke na hoteli v Senci ;-) ). Relatka riadi bud Bitron (umiestneny byva naj lavym prednym kolesom nad podblatnikom,ako Bitron vyzera aj kde sa da chlapi uz na tomto fore pofotili a foky sem upli) alebo riadiaci pocitac motora (DW10, DW8 - B).
  12. miroja

    katalyzátor, 1.9D 50kw, 98r

    Da sa nejako zistit, ze je katalyzator upchaty? Da sa v domacich podmienkach vycistit alebo len novy (von) ?
  13. miroja

    Teplota vody v P306 GTi-6

    Nepises aky mas rok vyroby,ale myslim, ze aj na tvojom aute ak mas klimu, tak po zapnuti by sa mali ventilatory rozbenut na polovicnu rychlost bez ohladu na teplotu motora (ak teda mas dva ventilatory). Casty problem byva zly kontakt bud v Bitrone (ak ho mas) alebo v snimaci pren (mal by byt hnedy). Ale k tejto teme sa tu uz tooooooooolko popisalo. Su tu uvedene aj presne teploty, pri ktorych sa ma zapnut prva aj druha rychlost sahar .... fakt Aj si tu hladal, ci sa z fleku pytas ?
  14. miroja

    katalyzátor, 1.9D 50kw, 98r

    Informacie v ServiceBoxe nie su zavisle od krajiny kde sa auto predalo, ale dava ich tam vyrobca. Pre tvoje VIN je tam okrem ineho uvedene: MOTOR VZNĚTOVÝ MOTOR XUD9 UZÁVĚR HRDLA PALIVOVÉ NÁDRŽE UZÁVĚR NÁDRŽE BEZ ZÁMKU DETEKTOR VODY FILTRU MOTOROVÉ NAFTY BEZ DETEKCE VODY V NAFTOVÉM FILTRU BLOK VÁLCŮ (MATERIÁL) LITINOVÁ SKŘÍŇ VÁLCŮ PALIVO NAFTA EMISNÍ PŘEDPIS (MOTOR) ODST EMISÍ EU 95 (MOTOR) HRUBÝ FILTR MONTÁŽ BEZ PREFILTRACE MOTOR (TYP) MOTOR TYP XU/XUD KATALYZÁTOR KATALYZÁTOR 2 DÍLNÝ
  15. miroja

    Ovladače světel

    Nuz v prvom rade by to asi chcelo napisat, ake mas vlastne auto. Inak sa ti bude tazko dat poradit
  16. miroja

    vymizeni cislic na hodinach - 306

    Najskor by som skusil este odpojit na par minut akumulator a potom spat priopojit. Mohlo by to resetnut riadiaci obvod hodin ak sa dostal do nejakeho divneho stavu. Skus zmerat napatie na konektore hodin (nepytaj sa, na popis konektora, je to tu URCITE popisane,ak pohladas, najdes )? Ak je 12V a kostra vsade tam, kde may byt, potom uz len elektronika hodin. Hodiny bezia autonomne, cize nemusis ich mat v aute, staci priviest na spravne piny napatie a budu bezat aj na stole. Rozobral by som ich a skontroloval, ci ma svab napajanie, ci mu bezi oscilator (osciloskopom).... Datasheet integraca som pred casom nasiel na webe. Kedze si vlastne hodiny doteraz nerozoberal, nepredpokladam problem v kontaktoch plosak<->display. Pre ilustraciu plosak zo strany spolov a suciastok.
  17. miroja

    Viacero problemov

    Predna obrysovka na tej istej strane ti svieti? Ak ano, poistka to nebude. Hladal by som potom chybu v kontakte patice ziarovky, kabelazi.. PS;Ziarovku si skusal, je urcite dobra? Poistkove skrinky su dve. Jedna v motorovom priestore vedla batreky, tam su poistky(okrem ineho) len na dialkove a tlmene svetla, druha je vlavo pod volantom. Mala by sa dat otvorit aj plochym skrutkovacom,ci mincou. O poistkach sa tu uz vickrat diskutovalo, skus trochu pohladat.
  18. miroja

    katalyzátor, 1.9D 50kw, 98r

    Tak moj naftacik katalyzator ma. Videl som ho, ked som v lete chvilu pod nim lezal, mam ho zapisany v technicaku, je aj v secviceboxe pri mojom VIN-e.
  19. miroja

    katalyzátor, 1.9D 50kw, 98r

    Takze 1,9l/D 50kW katalyzator nema, ale 1,9l/D 51kW podla mna katalyzator ma. Ak sa mylim, opravte ma ...
  20. Mal som podobny problem ,ale na 306-ke s manualnou klimou. Neveim, ci je to na 406-ke rovake (dva motory+2 rele so spinacim kontaktom+1 rele s prepinacim kontaktom, logiku zapinania zabezpecuje riadiaca elektronika), ale u mna ak maju sahary bezat na nizku rychlost , tak sa zapinaju (cez kontakty rele) oba motory do serie. Ked maju ist naplno, tak sa rele prepnu tak, ze kazdy motor ma samostatne napajanie. Ak je to rovnake aj na 406-ke a skusal si oba mototy sahar, siel by som po vodicoch (kostrach) medzi motormi a realtkami a medzi relatkami samotnymi a relatkami a poistkami. Ak mas schemu zapojenia platnu pre tvoje auto, skusi by som ti poradit viac...
  21. miroja

    otacky 1.9D

    Ktore lanko? Plynove, alebo lanko termosytica?
  22. Ja to mam zjavne tiez,lebo som to mal pokazene. O tych +5 som cosi zazrel na nate aj ja. Takto to elektronicke rele vyzera:
  23. Mam sice manualnu,ale som presvedceny, ze take cosi mam.
  24. miroja

    nestartuje / vyriesene

    Nevies ktore?
  25. miroja

    Špatně fungující žhavení

    Ak to zreravi pri aktualnych vonkajsich teplotach (cca 0; +- 5 stupnov) viac nez 3 min., siel by som po zeraviacom rele. Nepredpokladam, ze by malo zlepene kontakty. Tto by ti baterku vymlatilo za par 10-tok minut po vypnuti klucika, kedeze sviecky zeru do 60A. Skor by som upodzrieval ovladanie tohto rele. Az budes vediet ten typ motora (ma klimu?) ,mozno budem vediet pohladat presnejsie ako je to rele ovladane. EDIT: Tak som to pozrel, k hladkym naftakom mam nejake info len k motorom s objemom 1868 ccm - 69 HP/51 kW;L3 a L4. Tam dlzka zeravenia zavisi od toho, co nameria zeleny(mopdry) snimac. Ak mas klimu,tak by si tam mal mat este hnedy snimac (len L3), ten by sa nemal na riadenie dlzky zeravenia podielat vobec. [Edited on 24/1/11 14:42 miroja]
×
×
  • Vytvořit...