-
Počet příspěvků
1 345 -
Registrace
Typ obsahu
Profil
Články
Media Demo
Fórum
Galerie
Kalendář
Stahování
Vše od uživatele miroja
-
Ked si dal tvoje rele susedovi tak jemu sa s tvojimi relatkami sahary rozbehli? Menil si naraz vsetky tri?l Mozno to mas ty inak, no ked som mal problemy so saharami na mojom aute,vytiahol som zelene rele na strane spolujazdca a prepojil kratkym vodicom horny a spodny kontakt v patici rele kratkym vodicom. Vtedy sa podla men dostupnych info maju roztocit obe sahary na polovicnu rychlost. Takto sa da odskusat vacsina elektriky okolo sahar a aj vlastne motory sahar. EDIT: Neskusal si zmerat tie modre snimace (povodny a ten v aute) a porovnat hodnoty odporov jednotlivych termistorov v nich? [Edited on 4/3/11 08:46 miroja]
-
Co toto: Cital si? Nepomoze?
-
Mozno len idu tazko (zatuhnuty tuk v pohyblivych miestach,alebo to mas niekde zahrdzavene) a ked je pod nulou este tazsie az to prekroci prud, na ktory je dimenzovana poistka...
-
Bol ten novy OK? Skusi by som aj skontrolovat konektor, ci ho mas ho spravne zasunuty? Odpopjit a pripojit batreku si asi uz skusal. Svieti ti to aj po vymazani chyby cez diagnostiku?
-
Zatial sa nikto z majitelov 2.0 HDI k tomuto nevyjadri,ale stretol som suseda (ma tiez 2.0 HDI), ktory mi potvrdi, ze ked nastartuje studeny motor, tak ide jednoznacne na volnobeh vyssie, nez ked je motor zohriaty. Ako je to teda u teba?
-
Ako si ich skusal? Mas tam dve rele so spinacim kontaktom (zelene) a jedno s prepinacim kontaktom (cierne)? Co relataka? Je niektotre zopnute ked zapnes klimu?
-
On ma 306-ku, tam je to trochu inak.
-
Nedalo mi to a pozrel som na nete ake typy snimacov sa predavaju do motorov DW10. Okrem toho hore som nasiel aj taky, ako mas ty, upevnenie nie na zavit,ale na nejku sponu. Tam je elektricke zapojeni ine,skutocne na tomto druhom type medzi kostrou a ziadnym pinom by si nemal nic namerat. Hmmm, ale potom zapojenie tohto druheho nesedi ani so schemou, ktoru mam k dispozicii Edit: Takze to vyzera, ze na tieto motory sa montovali dva typy modrych snimacov (na starsie modely ten co je hore, na novsie tento), no mali len jeden modry snimac. Vychadzam z info uvedenych tu: http://eshop.autobenex.cz/cz/sortiment/elektroinstalace/cidla/?skt=13084.1.0 Ak ma niekto presnejsie informacie, prosim doplnte ma. [Edited on 28/2/11 14:03 miroja] [Edited on 28/2/11 14:06 miroja]
-
Si si isty, ze DW10-ka ma dva snimace teploty chladiacej kvapaliny ? Mne to vychadza ze len jeden, modry, dvojity ... , ale mozem sa mylit.
-
Skus vybrat zatku z nadrzky. Tam by mal byt plavak. Ked spadne dole, mal by zopnut kontakty, ked stupne hore, kontakty rozopne.
-
1.9DT - predne brzdove hadice 520 alebo 495mm? 530mm? 545mm? co tam kua patri???
miroja odpověděl/a v tématu od 21Grams v sekci Peugeot 306
Skusil som aj ja drzat nohu na brzdovom pedali pocas startovania (auto predtym stalo cca 4 hodiny), ale nejaky rozdiel po nastartovani som nezaregistroval. PS:Este ze mi auto slusne brzdi. Jeden polovodic dnes v obci Ziar obchadzal prekazku na svojej strane a vobec mu nevadilo, ze idem oproti. Keby som prudko nestupil na brzdu, sme v sebe, Debil. Sory za ,ale z niektorych vych**nych skorvodiciov mi je niekdy na -
V prvom rade by som este skusil dat namiesto snimaca (pin3<->kostra) odpor cca 150-200 ohm a zapnut klucik do polohy II. Teplomer by sa podla mna mal zdvihnut. Ak sa toto potvrdi, tak to uz potom bude skutocne ukazovat na to, ze oba snimace su vadene. Ked budes kupovat treti, zober si do predajne ohmeter Podla mne dostupnych info, tato cast snimaca ide len na merak a nikam inam,takze v tvojom aute by to na chod sahar nemalo mat ziadny vplyv. Tak isto nepredpokladam, ze to ma suvislost s rosvietenim STOP-ky Ta druha cast snimaca ide do pocitaca. Podla tejto informacie (teplota chladiacej kvapaliny) upravuje palubny pocitac vstrekovanie. Myslim si ale, ze ked nastartujes v tychto zimach, mal by si mat vyssie otacky (snad okolo 1000) a ked sa motor zohreje, mali by klesnut na tych cca 800 ako som pisal. Ja nemam tento typ motora, ani nie som profesional a 306ku nemam ani rok, takze co viem viem len preto, ze som mal aj ja problemy so saharami, klimou, tazsimi startmi v chladnom pocasi ... Mohol by sa ozvat niekto z majitelov DW10-ky ci je to s otackami aj pri tomto type motora tak ako som napisal? Ja viac dovodov, preco sa rozsvecuje STOP-ka. Prehriaty motor,chybajuci tlak v mazani motora, ale naprikald aj nizka hladina brzdovej kvapaliny. Mas funkcnu kontrolku rucnej brzdy? Mozno som sa to uz pytal, ale ked zapnes a rozbehne sa ti klima (myslim na skutocne beziacu klimu, musis si byt isty na 100% ze bezi), rozbehnu sa aj sahary na pomalsiu rychlost?
-
Ja som ho kupil v obchode s nahradnymi dielmi na auta v mieste bydliska este ked som mal S120L. Tam som to mal tiez zalozene. Bol to spatny ventil urceny povodne na nejeky starsi model Skody (Favorit, Felicia???) Skus zajst do predajne, kde maju diely na Skodovky, tam by to stale mohli mat...
-
Hmmm, tak to nie je dobre. To by znamenalo preruseny termistor v snimaci... Prave ta cast (pin3-kostra) dava info o teplote chladiacej kvapaliny pre budik. Skusil by som to zmerat este na tom snimaci co je na aute, trebars aj pri studenom motore,aj ked optimalnejsie by to bolo pri teplom. Pri studenom motore by si mohol namerat cca stovky (mozno300-800) ohmov, ale to len odhadujem. A tiez by som skusil dat odpor medzi kostru a pin 3 modreho konektora kabloveho zvazku z tohto snimaca ... Ozaj, ta poistka zo vcera, ona je v motorovom priestore. Kontroloval si to aj tam?
-
Hmm, akosi nevidim tvoje vysledky Na konektore by mali byt piny popisane...
-
Myslim, ze volnobezne otacky by mali po zahriati motora klesnut. Nasiel som info, ze teply motor ma mat cca 800 +-20 otaciek. Mozno vyzeraju nase auta rovnako,ale ja mam celkom isto iny motor Som zvedavy na tie vysledky merani.
-
Ty mas vlastne taky isty, vsak? Stretol som sa totiz s viacerymi znaceniami toho isteho motora. Je to teda DW10-ka? Nevyznam sa presne vo vsetkych typoch, nechcel by som zle radit.
-
Takze pred nastartovanim svieti kontrolka mazania aj dobijania (ABS, airbagy) a tie po nastartovani zhasnu? Povodny snimac ponor kovovou castou do takmer vriacej vody a zmeraj odpor 3-kostra a tiez 1-2. Tiez to mozes zmerat aj na snimaci, ktory uz mas v aute, zohrej motor do pevadzkovej teploty, vypni motor, vytiahni konektor zo snimaca a potom meraj odpory. Daj vediet co si nameral. A tiez ako som pisal, pripoj medzi 3-ku konektora z kabloveho zvazku k snimacu a kostru cca 180 ohm a pozri co urobi merak (klucik v polohe II, moror vypnuty, studeny alebo teply). Ked nastarujes studeny motor, na akych otackach ti bezi? Ked sa zohreje, zmenia sa otacky? Ked zapnes klimu, rozbehnu sa sahary? Stopka svieti trvalo,alebo blika? Este ma napada, poistku F40 mas OK?
-
Typ motora najdes bud v technicaku, alebo po zadani VIN aj v serviceboxe. Ked som v lete cast snimaca pre merak nahradil odporom 180 ohm, teplomer mi vtedy ukazoval cca 90 stupnov. Skus co to urobi u teba (klucik v polohe II, motor nenastartovany). Pripadne zober ten stary snimac, zahrej kovovu cast na cca 90 stupnov a zmeraj odpor. Info z diagnostiky podla mna nema spojitost so snimacom. Skor by to naznacovalo snad vysoke palubne napatie??? Ale aj novy snimac moze byt samozrejme zly,ale skor by som predpokladal, ze je OK. Stopka za normalnych podmienok samo nema svietit, SPRAVIDLA svieti este aj s inou kontrolkou (tak to pisu v navode),ale uz som na vlastnej skusenosti zistil, ze to nie je celkom tak. Ked zapnes klucik do polohy II, rozsvietia a zhasnu vsetky kontrolky ako maju?
-
Pouzivam letne aj zimne (VIF).
-
Ja som dal spatny ventil do miesta, kde prechdza hadicka do kapoty. Nic som nerezal, pridal som par cm hadicky a hotovo. Aj ked som nepouzival ostrekovac par tyzdnov,voda nespadla, striekalo to okamzite. Technicky lepsie by bolo asi dat to hned dole ku motorceku, len s tym je viac roboty, pretoze musis dat dole aj cast podblatnika. Mozno to v lete prehodim tam. Obrazok je tiez tu na fore, urcite ho najdes. Takto to mam ja:
-
Peugeot ma poistky na dvoch miestach. V motorovom priestore a v kabine. Ak manual nemas a ani si ho doteraz nestiahol z webu, najdes ho online tu: http://public.servicebox.peugeot.com (uz sa to tu n-krat uvadzalo) Ak sa pustis do citania fora (veeeeelmi uzitocne citanie aj ak nemas momentalne ziadny problem s autom, ozaj doporucujem ), najdes obrazky poistiek aj tu. Aaaaaaa vlastne uz sa tu tusim riesilo aj vyhrievanie sedadiel. Skusil si najskor hladat, ci ani nie ?
-
Klucik ovlada cievku rele, silove obvody by mali ist cez poistky MF4 a F14, kontakty rele na vlastne vypinace vyhrievania sedadiel. [Edited on 21/2/11 15:20 miroja]
-
No mal som podobny problem este na Skodovke. Asi rocna batreka v zime slabo tocila. Po nabiti par zas dni OK. Dal som reklamovat a baterka bola OK - robili aj zatazove testy. Nakoniec to bolo alternatorom. Jedna dioda mala studak, takze altrenator bezal len na 2 fazy. V lete to este stacilo zasobovat auto a dobijat (kratsie starty), v zime uz nie. Ako je to u teba s dobijanim ? Kontroloval si to?
-
Ak mas motor DW10, tak ten by mal mat len jeden (aj ked dvojity) modry snimac na vsetko. Prva cast (medzi pinom 3 a kostrou) je na merak teploty a druha (piny 1-2) idu do riadiacej elektroniky, ktora ovlada aj relatka sahar. Asi by to chcelo diagnostiku.. Ako to vyzera na palubovke ked zapnes klucik?