Přejít na obsah

miroja

Uživatel
  • Počet příspěvků

    1 345
  • Registrace

Vše od uživatele miroja

  1. Uz sa to tu viackrat riesilo. Ak sa nemylim, nebude ti to sediet ani \"karosarsky\", ale urcite nie elektricky. Bud novu packu zapinania svetiel pri volante,alebo upravit zapojenie. Urcite dohladas viac, na uvod toto vlakno (koniec strany)
  2. miroja

    porucha prístrojovej dosky

    EDIT: Ten svab nema na starosti meranie teploty motora, ale ostatne tri budiky obslujuhuje . [Edited on 20/1/12 10:56 by miroja]
  3. miroja

    porucha prístrojovej dosky

    Skusal si opatovne odpojit aku aspon na par desiatok minut? Ak to nepomohlo, tak bud chuba niekde okolo palubovky kostra, ale asi pravdepodobnejsie je, ze ti odpochodoval svab na plosaku palubovky, ktory sa stara o prevod udajov zo snimacov na budiky. Opravovat to asi nie je moc schodna cesta, mozno cesta na vrakac, alebo od niekoho si vypozicat podobnu pristojovku aspon na skusku.
  4. Pokial sa nemylim, snimac vonkajsej teploty u nasich aut je len na meranie teploty teplomerom pri hodinach. Na ovladanie klimy sa nevyuziva.
  5. miroja

    Otáčkomer "tancuje"

    V pripade nafty TD by to mohol byt sniac, ale pri benzinaku mozno nieco ine, pretoze tam si snad ECU snima otacky motora a prisposobuje tomu vstrekovanie, takze vadny snimac otaciek by mal mat vplyv aj na chod motora. Ak sa nemylim, vystup na otackomer ide z ECU. Takze bud nejaky konektor tam, alebo snad skor samotny otackomer ??? ...
  6. miroja

    VALEO vs. DEPO

    Pokial mas H4-ky, svieti v ziarove bud vlakno na tlmene svetlo, alebo vlakno na dialkove svetlo. Takze vpredu svietia sucasne bud dve tlmene ziarovky,alebo dve dialkove. Pri cirych,svieti ziarovka na tlmene svetlo stale a ak zapnes dialkove, rozsvieti sa aj ziarovka na dialkove svetla, takze vtedy svietia vpredu 4 ziarovky. Takze tomu treba potom prisposobit aj zapojenie ...
  7. Nepokladam sa znaleho, ale atomaticka klima v 306-ke podla mne dostupnych informacii nema snimac vonkajsej tepploty, ma len snimac vnutornej teploty v stropnom svietidle ako tu uz bolo spomenute a pokial viem ma este aj motorceky na ovladanie klapiek ofokujuceho vzduchu. Nie ze by to neslo prerobit,ale treba pocitat s tym, ze asi bude treba zhodit celu palubovku.
  8. miroja

    blínkry-závada

    Pre ilustraciu, Skoda Popular z roku 1934 .. sry za
  9. miroja

    blínkry-závada

    Aaalee, fakt? Ale blinkre mali uz vozidla zo styridsiatych rokov minuleho storocia. Dokonca to boli mechanicko-elektricke ukazovatele zmeny smeru.
  10. miroja

    Sedacky z GTI6

    Mam to aj ja, dokonca som aj vedel na co by to malo sluzit, tak len pre istotu, nastavuje sa tym vzdialenost medzi operadlom a chrbtom v bedrovej oblasti, cize vlastne \"tvrdost\" operadla prednych sedadiel?
    • 8
  11. miroja

    Kontrolka Airbagu

    To snad nepotrebuje odpoved Vsak ak mas defekt na prednom kolese nebudes snad menit zadne ? Ci?? Skor by som sa zameral na tie konektory pod sedackami. Mal som podobny problem. Odpojil som akumulator, rozpojil konektor, napruzil dutinky, ocistil kolicky, spojil konektor spat a to iste aj pod druhym sedadlom. Je tam trosku horsi pristup, ale slo to bez velkych stresov. Odvtedy mam pokoj.
  12. Uf.... uzaj drasticke. . Ja byt tvojim autom, tak nenastartujem ked to budes najviac potrebovat. Neskusil si hladat pricinu toho ubytku? Mozno mas len zoxidovane svorky na relatku zeravenia, alebo opalene kontakty rele. Skusil si zmerat aj prud, meranie napatia je pri zeraveni len informativne. Ale bacha, nezabudni, ze tam tecu desiatky amper, takze treba zvolit spravny merak. Najlepsie kliestovy ampermeter.
  13. miroja

    historia podla VIN

    Aj ked si tu kratko, tak mozno precitat pravidla fora by si mal Uz je tu jedno vlakno s toto tematikou:
  14. miroja

    spatne rele zhaveni... ?

    Ja ho mam umiestnene medzi aku a motom stieracov, v blizkosti ECU pod nadrzkou na brzdovu kvapalinu. Aj ked mam trochu iny motor ako ty, mozno pomoze fotografia.
  15. miroja

    spatne rele zhaveni... ?

    Noze kukni prvu stranu tohto vlakna. Tam som to pisal
  16. miroja

    Display na hodiny/teplomer

    Ja som tam mal 12V 1,2W bezobjimkove.
    • 9
  17. miroja

    ukazatel hladiny oleje

    Nuz na to potrebujes snimac, kabelaz a merak v palubovke. Ak nemas na to pripravu v existujucej kabelazi, bude sa to dost pracne pridavat (ak to chces urobit aj aby to vyzeralo ako od vyrobcu). Kabelaz v motorovom priestore sa s kabinovou spaja cez konektor pod motcekom stieraca...
  18. miroja

    Za tepla neche naštartovať V6

    Zelene by malo byt na ECU, hnede na sahary.
    • 7
  19. Tak to potom bude na dlheeeeee zimne vecery
    • 27
  20. Co sa tyka elektriky, tak predpokladam, ze ak by si vybral celu motorovu kabelaz z auta, ktore ma klimu a dal ju do toho druheho, mohlo by to komplexne riesit prvu cast kabelaze. Kabelaz sa spaja s kabinovou cez konektor pod motorom stieraca.To iste by sa dalo urobit aj s kabelazou v kabine, ta sa myslim spaja so zvyskom za poistkami v kabine. Pre istotu sa na to pozri, ja vychdzam z informacii, ktore viem o mojom aute s mojou motorizaciou (mam manualnu klimu). Na BITRON ide konektor, ktory by si mal mat na aute, kde je BITRON ...
    • 27
  21. miroja

    Mot. olej + sviecky 309 1,6b 65kw, 90'

    Kedze ta zaujima olej do motora, dolezity je typ motora, nie typ auta. Tento tvoj sa myslim pouziva aj v inych modeloch nez v 309-ke a to nielen Peugeotov, pozri trebars Citroen forum... 306-kovu sekciu som uvadzal len ako prikald, kde sa da hladat. No mozes hladat aj sekciach pre ine modely. Verim tomu, ze najdes uzitocne informacie. EDIT:Neviem ako tvoj motor, moj ma v navode na pouzivanie doporuceny vyrobcom Total 10W-40, tak snad vyrobca vie, co pise. Navyse da sa bez problemov zohnat za primeranu cenu, takze ja som neexperimentoval. [Edited on 22/12/11 10:40 by miroja]
    • 7
  22. Nie som si isty, ci sa pri 1,4-kovom motore stara o saharu ECU. Podla mna tam ma 1,4-kove auto s klimou na to BITRON. Ja mam iny motor, mne to isto riadi ECU a tak isto je to aj v pripade motora 2.0 HDi. PS: Tuto moju teoriu podporuje aj to, ze 1,4-kovy motor s klimou ma tri snimace teploty: budik (modry), ECU(zeleny), BITRON (hnedy). Pozri, ci to mas aj ty takto: PS2: Bude s tym myslim dost roboty tak si to dobre rozmysli [Edited on 22/12/11 07:32 by miroja]
    • 27
  23. miroja

    Servo řízení Partner

    Mne to to tiez tak \"lupkalo\" . Mal som podozrenie na posilovac, axialne loziska a nakoniec som mal odlomeny asi pol zavitu na vrchu z pruziny perovania.
    • 29
  24. miroja

    Mot. olej + sviecky 309 1,6b 65kw, 90'

    O tejto teme je tu ozaj uz vela napisane. Namiesto ospravedlnovania by si si mal radsej venovat trochu casu hladaniu, aj v sekcii: modely --> P306. No mozno sa niekto zlutuje a opat ti to napise, ale myslim si, ze by to uz bol len spam - dalsie prepisovanie tohoho, co tu uz je.
    • 7
  25. Tak elektrika by sa hadam dala dotiahnut,akurat pozhanat konektory, ale su tam dalsie veci - chladic,tam bude treba zhodit cely predok, vyparnik - kde budes musiet dat dole zrejme celu pristrojovku, dotiahnut potrubia, pridat kompresor, iny remen, mozno kladku... Aku tam mas klimu? Rucnu, ci automaticku? Pri tej druhej je kabelaze kus viac. Myslim, ze to vsetko to rozchodit nie je az take jednoduche, ako by sa na prvy pohlad zdalo. Ale malo by to byt urobitelne. Treba zvazit, kolko ta to bude stat energie a casu, nuz a co za to v aute ziskas.
    • 27
×
×
  • Vytvořit...