potenciometer vytvara dva signaly jeden na vodicu 1 a druhy na tom vodici 2 jeden signal je vzdy o polovocnom napeti voci druhemu ,v akejkolvek polohe plyn pedalu
vtedy je vsetko ok ak ten signal o polovicnom napeti uz neni polovicny rj motora to zaznamena a napise ti co napisala zlu koherenciu cize sa porusila nastavena rovnovaha medzi signalmi
koherencia je sudrznost predstav si zem a mesiac ,mesiac stale obieha okolo zemi po danej drahe ak by sa z tej drahy vychylil to by bola porusena koherencia a velky pruser
mozes si to premerat
Cesta 1 : Výstupní signál 1
Cesta 2 : Výstupní signál 2
Cesta 3 : 5 volt
Cesta 4 : Kostra
Pedál akcelerace uvolněný :
Napětí mezi kostrou a cestou 1 : 0,5 volt
Napětí mezi kostrou a cestou 2 : 0,28 volt
Pedál akcelerace sešlápnutý nadoraz :
Napětí mezi kostrou a cestou 1 : 3,35 volt
Napětí mezi kostrou a cestou 2 : 1,6 volt