Přejít na obsah

krtek 2

Uživatel
  • Počet příspěvků

    8 540
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    2

Vše od uživatele krtek 2

  1. krtek 2

    Nestartuje 2.2HDi 98kw

    ides na to moc zhurta trochu uber takymto sposobom vymenis pol auta davaj peniaze kde treba daj to napichnut ako pise ozzy ci sa tam nieco ulozilo v pameti RJ
    • 28
  2. sviecky pozri mal som taky pripad ze sa na sviecke uvolnil porcelan a jej elektrody sa navzajom (spojili)dotykali po deformacii a slo to do skratu a odfajcilo zap cievku toho valca ale ty mas ten starsi typ zapalovania jedna cievka v tej rampe zapaluje dva valce zamienanie cievok neni mozne ako u novsieho typu lebo je to jedna rampa a tam treba celu druhu nahradnu rampu s kablami aj modulom pre druhy rad valcov
    • 26
  3. mozu byt aj spatne kabely alebo ten modul (bez cievok)druhej rady valcov zapalovania
    • 26
  4. aha sry ma to zapalovacie rampy respektive jednu rampu a kabely a nie osobitne cievky tak asi len nejaku nahradnu rampu vyskusat
    • 26
  5. identifikuj ktory valec vypadava skontroluj na nom sviecku a zamen jeho cievku na iny valec ked sa nezmeni nic tak zmerat komresiu toho valca
    • 26
  6. krtek 2

    607 2.2i 2001 antipollution, nestartuje

    ta zelena bude odporova lambda(trochu iny princip) je to normalne 3.5 volta som ti vravel ze jej konektor odpoj a meraj na nom nemal by si uz nic namerat za chodu motora ked to tak je je to odporova lambda ona len meni svoj odpor ale napetie nevyraba to tam posiela rj motora a podla toho kolko napetia sa rj vrati tolkemu kysliku vo vyfuku to prislucha pokial to odpojene nameras hodnotu nad 1 volt tak je nieco spatne pri meraniach neposkod izolaciu kablov lambd su tienene(kostra) ak spojis tienenie s signalovym vodicom tak lambda nebude davat uz nic napichuj sa tenkymi drotikmi medzi kanalik a gumicku konektora prisusneho kabla
  7. krtek 2

    607 2.2i 2001 antipollution, nestartuje

    ide o zelenu(pred katalizatorom) no 1.5 volta na nej ? dobre si to meral ? mozno je to odporova lambda tam su ine napetia tam napetie privadza rj motora a lambda len meni odpor takze pomeraj este raz tu so zelenym konektorom ked bude nieco ukazovat nejake volty tak rozpoj jej konektor od auta a vtedy meraj na rozpojenom konektore ak tam nebude napetie je to odporova lambda dufam ze si lambdy meral v zapojenom stave (myslim zapojene ich konektory) ak si meral rozpojene zbytocne si meral lebo si prerusil lambda regulaciu pre rj motora jediny naistessi sposob ci je dobra alebo nie mas v tom videu v aute je vela veci ktore kecaju do zlozenia zmesy nie len lambda takze lamda moze stat na mieste ale bude dobra lebo naozaj v tom vyfuku je tolko kyslika a ukazuje spravne ze je tam tolko kyslika a nemeni sa a problem je uplne inde
  8. krtek 2

    Slaba brzda

    na volnobeh po naslapavani trochu pedal stvrdne (jak spotrebuvavam vakuum zo systemu)ale stale citim posilovac sice s mensim ucinkom ale citim pedal syci po kazdom zasliapnuti pedalu ked motor bezi mozem ho aj 20 krat zatlacit podtlak som nameral -85kPa (-0.85 bar) ale po nasliapavani brzdy klesa aj na polovicu (podtlak) ale znova sa obnovi ked to necham na pokoji pedal mi klesne hned jak motor naskoci na volnobezne otacky
    • 52
  9. krtek 2

    607 2.2i 2001 antipollution, nestartuje

    ide o lambdu ktora je pred kataliyatorom namontovana spatna nemusi byt moze byt zla lambdaregulacia koli inym problemom co som uvadzal vysie preto musi ist von a testnut sa tym plamenom k tej druhej lambde existuju este odporove lambdy a tam rj motora piosiela 5 voltov a lambda meni odpor a chodi od 0,4 po 3,5 volta ale ty sa zameraj na tu co je namontovana blissie k motoru prave ta keca do pomeru vzduchu a paliva takze zisti ktora je ktora ty potrebujes tu blissie k motoru na vyfuk potrubi ona zla byt nemusi a moze hlasit realitu chudobnu zmes 200mvoltov preto musi ist von a testnut plamenom ak potom bude chodit od 200 mv po 800mvolt je vporiadku a problem je inde ak nebude chodit je po nej
  10. krtek 2

    Slaba brzda

    dobre pozriem aj to sak pomeram nech je to tu aj pre ostatnych nie kazdy ma na to vybavenie no pedal po nastartovani klesa hned jak naskoci motor to uz mam davno zistene ten zbytok pozrem
    • 52
  11. krtek 2

    Slaba brzda

    ked tak dnes pomeriam jaky mam podtlak ja na vyveve a napisem sem brzdy aj zbytok mam ok ,takze pomeriam vakuometer mam mozno mas niekde netesnost na hadicke alebo posilovaci
    • 52
  12. krtek 2

    Slaba brzda

    vrakace maju
    • 52
  13. krtek 2

    Slaba brzda

    tak posilovac ak sa ti neprepada pedal alebo slaby podtlak (menej pravdepodobne) treba zmerat podtlak vakuometrom mal by ukazovat cca - 90 kPa
    • 52
  14. krtek 2

    Slaba brzda

    pred testom pri vyp motore zmackni 4-5 krat brzdu aby si vycerpal podtlak zo sustavy pedal ti stvrdne na kamen a hned to odtestuj ako pisem vyssie
    • 52
  15. krtek 2

    Slaba brzda

    ano a aky je rozdiel v tvrdosti pedalu brzdy pri nastartovanom a zhasnutom motore? urob nasledovne stlac brzdu tlac na nu rovnakou silou a vzapeti nastartuj pedal by mal trochu zmeknut a prepadnut sa trosku nizsie ked sa prepadne ,posilovac je ok a chybu treba hladat inde
    • 52
  16. krtek 2

    Slaba brzda

    pretlak aj podtlak sycia ty tam daj prst na koniec hadicky ci ti ho cuca alebo tlaci
    • 52
  17. krtek 2

    Slaba brzda

    no uz ti tu pisali chlapci stiahnut hadicku od posilovaca natocit motor a musi ti to cucat prst ked ho tam prilozis a ked chces presne tak napojit tam vakuometer jaky podtlak robi , fukat ti to nemoze jak ti tu pisali to si musel nieco ine odpojit a testovat hadicka na posilovaci je vlavo hore na fotke ju nevidim je to tam tmave ,vidim tam len obrysy toho spetneho ventilu na ktory je hadicka napijena ci neni nahodov odtial vytiahnuta nevidno to proste bud to skontroluj alebo lepsie odfot
    • 52
  18. krtek 2

    Slaba brzda

    jj je to ono http://autosales.by/katalog/datchik/datchiki-davleniya/datchik-raznosti-davlenij/psa-citroen-fiat-lancia-puegeot-4/psa-citroenfiat-peugeot-lancia-9662143180-nuovo-scudo-2007-nuovo-ulysse-2001-phedra-2001-c3-ii-c4 takze s vyvevou ani posilovacom to nema nic
    • 52
  19. krtek 2

    Slaba brzda

    pozriem ,nechcem kecat ale asi to je snimac diferencie FAP filtru
    • 52
  20. krtek 2

    Slaba brzda

    daj vin mozno sb nieco ukaze vypada to na nejaky eletroventil
    • 52
  21. krtek 2

    Z krtkovej 406 do RS-ovce

    hej 3 relatka spinaju 3 spiraly v klimaboxe poistky len chrania auto pred poruchou spiral sluzi to len na ten pridavny ohrev na nic viac podla zapojenia si moze RJ motora zapnut jednu, dve alebo vsetky 3 spiraly ale podla akych teplot to zapina to neviem
  22. krtek 2

    Nefunkční přední mlhovky

    v poistkovke v motorovom priestore su dve poistky F30(lava hmlovka) F31(prava hmlovka) a rele hmloviek pokial nemas mux ,kontrolka na pristrojovke berie napetie z poistky F 30(lava hmlovka) tiez pozri ukostrenie hmloviek z lavej hmlovky ukostrenia sa ukostruje aj to rele hmloviek takze ,poistky potom pozriet ukostrenia(dost pravdepodobne mozno ste zabudli priskrutkovat kabel ku karozerii) a nakoniec relatko a samozrejme skontrolovat ziarovky v hmlovkach pri otrase naraznika sa mohli vlakna ziaroviek prerusit ale to nepredpokladam kedze nesvieti na pristrojovke kontrolka ,bud neni ukostrena lava hmlovka,alebo v prdeli poistka F30 alebo nenaskakuje relatko
    • 10
  23. krtek 2

    Z krtkovej 406 do RS-ovce

    tak som tu krabicku narychlo omrkol a tip bol dobry su tam 3 relatka(35 amperove) + petice a 3 poistky (40 amperove)a je to pridavny vyhrev troch spiral v klimaboxe su ok premerane , nasiel som uvolneny cierny kabel do krabicky (+12v silovych) takze tam bol problem ale treba to trochu ocistit koli oxidu a hrdzi takze ked bude cas tak to zrepasujem nemam fotak skoda hodil by som sem nejake fotky ak by mal s tym niekto problem ze mu to netopi na studeny motor alebo hlasi chybu na dia (pridavne vyhrievanie) a chcel tu krabicku rozoberat tak je nutne odpojit predtym baterku lebo do tej krabicky je privedenych ciernym hrubym kablom + 12V natvrdo bez poistky na svorkovnicu v tak aby ste si neskratovali baterku co som tak pozeral fotky z bazaru 406 HDi 80/66 Kw 2.2 Hdi tak som nevidel ani jednu bez tej krabicky takze to ma pravdepodobne skoro kazda 406HDi
  24. krtek 2

    Zimne pneumatiky

    velke brzdice? alebo roztec? alebo pocet dier?
    • 11
  25. krtek 2

    Zimne pneumatiky

    pokial ti nevadi ze ti policajti mozu za to dat pokutu ze nemas ich zapisane alebo na stk ta moze vyhodit kludne si ich tam daj autu tym neublizis
    • 11
×
×
  • Vytvořit...