Přejít na obsah

richmond

Uživatel
  • Počet příspěvků

    111
  • Registrace

Vše od uživatele richmond

  1. Dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť o radu resp o zapojenie obvodu elektroinštalácie štartéru. Auto chcem naštartovať a auto je úplne ticho štartér sa netočí. potrebujem pomerať či na funkčný štartér ide na cievku 12V ale neviem kadiaľ ide kabeláž. Je obvod štartovania zapojený cez imobilizér? Posielam pre istotu aj VIN VF33CNFUC84139421 Vopred Ďakujem vyrinarichmond@gmail.com
  2. Chcel by som Vás požiadať o schému zapojenia vozidla s VIN VF33CNFUC84139421 Ďakujem
  3. richmond

    výmena spojky

    Prírodu treba chrániť, ale zasa zasa papek pred tým čo ho hodím do krbu použiť je super nápad, len veľkosť tej diery, bolo by dobré, aby som nemusel mať za V3S papekov. Ha ha ha
    • 62
  4. richmond

    výmena spojky

    Pravdepodobne áno len neviem či v zotrvačníku je aj ložisko alebo nie lebo existuje sada aj pre ložisko ale, aký je v tom rozdiel neviem, jedine ak v rozmeroch. R
    • 62
  5. richmond

    Motor - Výmena rozvodov

    Najazdené je okolo 120k len všetko je mastné a tak by som to radšej pretesnil. poloosy som si nevšimol že by tiekli,ale keď pôjde prevodovka aj tam to vymením. R
  6. richmond

    výmena spojky

    Ahoj chlopy, Pri výmene spojky treba hriadeľ alebo prípravok na presné osadenie lamely na stred zotrvačníka, aby sa dala nasadiť prevodovka s5 na motor, neviete či sa nedajú niekde zohnať rozmery alebo samotná hriadeľ? Nepredáva sa to spolu so sadou spojky? Potrebujem vymeniť na 307 roku 2005 Akú značku dávate??? Ďakujem Vám za odpovede....
    • 62
  7. Pekný deň, chcel by som sa spýtať či mi neviete zistiť Peugeot objednávacie číslo vyhrievaného sedáka sedadla podľa P307 - 08/2005 VF33CNFUC84139421 Ďakujem
  8. Dobrý deň, Chystám sa vymeniť komplet rozvody, ale popri tom by som rád vymenil aj Guferá na vačkách a kľuke. Neviete mi niekto povedať aké sú rozmery respektíve priamo označenie gufera pre jednotlivé hriadele. oprava sa má vykonať na P307 - 08/2005 na motore NFU s VIN VF33CNFUC84139421 Ďakujem
  9. Asi by som chcel moc, že jedno webasto je na prikurovanie zadnej časti, a druhé na diaľkové ovládanie. Lebo v denníku to tak vyzerá za 800e len domontovanie DO? Nemá tu niekto so zapojením hadíc od kúrenia v celom aute? Resp aj s webasto? Chcem si vybrať travellera ale L2 je dlhé a zakazujú parkovanie nad 5 m asi teda pôjdem do L1 teda M
    • 77
  10. nakoniec zhorela vysokonapatova rampa a na sviečky nešlo vysoke napatie teda iskry, po ymene to slape aj v zime
    • 7
  11. Ako si dopadol v servise? našli niečo? vymenili niečo?
    • 7
  12. Dobrý deň všetkým, Včera som sadol do P307 1.6 benzin a auto len točilo a točilo nenaštartovalo, Zobral som baterku nabyť a po rekonvalescencii akumulátora sa zopakovalo to isté, pre istotou som dolial aj benzín či náhodou nie je prázdna nádrž ale nie je 10 litrov snáď postačuje. Zopakoval som štart a zrazu po cca asi 5 štartoch auto začalo koktať ale voľnobeh sa nechytal, po ďalších 10 minútach štartovania začal motor nepravideľne naskakovať a napokon po dlhom a vytrvalom štarte sa motor prebral ku životu, manželka spomínala že motor v zime štartuje ťažšie a teraz to prišlo nenaskočil, Chcem sa spýtať neviete kam by som sa mal pozrieť ako na prvé? Možno na fóre to niekde bolo prebraté ale nenašiel som pri mojom skromnom hľadaní Ak motor naskočil bude diagnostika vedieť načítať prečo motor nechcel.naskočiť? Ďakujem za rady postrehy a Váš drahocenný čas či informácie. Richmond Dnes večer som zohnal diagnostiku a našiel som v hláseniach chybu čidla teploty motora a teraz kde hľadať chybu? čidlo kabeláž alebo riadiaca jednotka?
  13. Ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď, asi naozaj bez info sa nedozviem viac a rozmýšľam že zavedenie hadice napomôže jedine v detekcii či to ide z opotrebovaného filtra alebo nie.... a po čase ak sa to potvrdí tak ho vymením ale spať nebudem bo neviem či ten ventil, ktorý je OK sa otvára alebo nie a neviem kedy riadiaca jednotka ho má otvoriť v reálnej činnosti? Ak bude mať výsledok dám vedieť sa mozrejme..... Ak by Vás niekoho napadlo ešte niečo napíšte stále čakám a hľadám.. ďakujem za každé slovo a myšlienku
    • 10
  14. To všetko chápem čo my chceš povedať len som sa aj pýtal: 1, aká je životnosť filtra s akytívnym uhlím, 2, kedy sa otvára ventil na danom filtry ..... toto sú moje 2 otázky, nebudem meniť filter metódou pokus omyl ďakujem za trpezlivosť a moju zvedavosť
    • 10
  15. Ja mám všetko OKI ale neviem čo dáva podnet riadiacej jednotke na otvorenie ventilu na uhlíkovom filtry? možno dáky tlakový senzor v nádrži čo meria tlak pár alebo dáke čidlo teploty cez ktoré sa prepočítava tlak pár v nádrži??? neviem a neviam ako na to ďalej..... Chcel by som to riešiť komplexne a nie ako tim kutil........ Ďakujem Vám za odpovede.....
    • 10
  16. Akú má životnosť filter? dá sa kúpiť aj od inej značky ako Peugeot? napr Bosch?
    • 10
  17. Otestoval som diagnostikou konečne a viem, že ventil pracuje, jedine že pred tým ako som prečítal závady som sa hral spripojeným konektorom a hadičkami a našiel som v erroroch že konektor bol odpojený, tak som dal chybu zmazať a uvidím či sa objaví znova,
    • 10
  18. richmond

    tesnenie pod hlavu

    Neviem ako často meníš tesnenie pod hlavou ale prečo sa tento problém opakuje????? Ozaj ako uťahuješ skrutky na hlave podľa poradia a postupne k momentu? Aké tesnenie to neviem len neviem či nieje hlava v čudu...... Držím palec:super
    • 9
  19. richmond

    Dorobenie vyhrievania sedadiel

    Ďakujem ak bude počasie OK pohľadám konektory a otestujem signály a pripravím na zapojenie
  20. richmond

    Dorobenie vyhrievania sedadiel

    Pre Honzu Z Ďakujem budem hladať v spleti Peugeot značení a konektorov Neexistuje aj schéma aby som nemusel hľadať jednotlivé konektory a piny? Ozaj a ak zapojím všetko podľa origo je nutné aj preprogarmovať niečo v BSI, cez PP2000 Naozaj Vďaka [upravil dne 11/1/13 09:50 od richmond]
  21. richmond

    Dorobenie vyhrievania sedadiel

    Sedačka má v sebe kabeláž čo končí so 4 pinmi Farba Hnedá - hrubý vodič - je 0V Farba Modrá - hrubý vodič - je +12V Farba Zelená - tenký vodič - je riadiaci signál z BSI +12V po naštartovaní Farba Kávová - tenký vodič - je +12V os parkovacích svetiel aby ste našli originál tlačítko - podsvietenie tlačítka
  22. richmond

    Dorobenie vyhrievania sedadiel

    trčia 4 káble spod sedadla zajtra ti napíšem čo viem mám aj kabeláž vonku tak popíšem, resp makreslím schému ale dnes už niet čas.
  23. richmond

    Dorobenie vyhrievania sedadiel

    Verím že táto informácia pomôže takým špekulantom ako som ja, testoval som zapojenie časového relé NCup/PSA a zistil som že vývody sa zapájajú nasledovne: Pin č.3 sa zapojí cez 20A poistku na +12V Pin č.2 sa pripojí na 0V čiže na karosériu vozidla Pin č.5 je pin ku ktorému sa pripoja dečky - spínaný výstup časového relé - druhý vývod dečiek sa pripojí na OV - karosériu Pin č.4 na tento pin sa musí priviesť +12V, ktoré sa z BSI spustia až po naštartovaní keď motor ide alternátor dobíja akumulátor Pin č.1 Ak chcete aby definitívne došlo ku zopnutiu relé je nutné cez tlačítkový spínač na tento pin priviesť 0V, Vždy pri pripojení 0V sa preklopí stav relé - zapne - vypne...... ešte budem pátrať po originálnom zapojení vodičov v 307 Chcel by som to zapojiť ako originálne zapojenie..... Ak by ste vedele ako na to napíšte ešte zoženiem WIN so zapojenými sedadlami PS.: V zapojení na nete v schémach je chyba sú tam poprehadzované čísla [upravil dne 10/1/13 11:34 od richmond]
  24. richmond

    Dorobenie vyhrievania sedadiel

    A neviete kde by som to rele nasiel? Alebo ci nahodou niekde pri nohach v elektroinstalacii nieje konektor v ktorom je ten signal?
  25. richmond

    Dorobenie vyhrievania sedadiel

    Zajtra ak by som mal cas skusim na demo zapojeni zapojit to casove rele podla schem a uvidime ci sa to rozchodi. Ale ak by bola schema na origo zapojenie urcite by som neopovrhol Dakujem za kazdy navrh
×
×
  • Vytvořit...