Přejít na obsah

koblih69

Uživatel
  • Počet příspěvků

    22 390
  • Registrace

Vše od uživatele koblih69

  1. Cena byla 1200,- což pavažuju za přijatelné. Bohužel třeba v Mikroekonomii je bez grafů skoro nemožný to pochopit. Stále jsem se tomu bránil a snažil se zapoamtovat vzorce, ale po pochopení grafů my zbylo ze 2 stran vzorců 3 které se odvodit nedaly, resp. daly taky, ale to bych v průběhu testu nestihnul. Navíc jsem zmatkář a pod tlakem dělám chyby a potřebuju si ověřit, třeba výpočet kořenu kvadr. rovnice, nebo průběh derivované funkce abych nenesl tu chybu do dalších výpočtů... Ono dneska nemá taková kalkulačka moc význam, ale NB, tablety a telefony jsou zakázané a kalkulačky ne. Jinak jěště k tomu proč jsem se rozhodnul pro TI - 89, nejvíc se mi líbí ten NSPIRE ale je to hrozně okatý, už to vypadá moc nabušeně. Takže jsem volil mezi TI a Casio a myslím, že TI se potom prodá lépe než Casio. [upravil dne 3/3/13 13:24 od koblih69]
    • 15
  2. koblih69

    Nefunkční vypalovačka

    Vzkoušej nějakej Verbatim, někdy vypalovačka nemá ráda některou \"barvu\" povrchu.
    • 14
  3. Tak vyřešeno - koupena TI-89 Titanium
    • 15
  4. koblih69

    Nefunkční vypalovačka

    Jo už to vidím, tak tam dej nějaký normální médium a vyzkoušej vypalování.
    • 14
  5. Oboustranná páska na přilepení textilu? To asi ne ... pokud nejsou vhodná místa kde to uchytit \"čudlíky\" tak doporučuju 2 moznosti - 1. nalepit na obě strany suché zipy ale ne tou samolepíkcí vrstnou ale poctivě lepidlem, nebo to přilepit chemoprénem - to drží velmi dobře i po letech.
    • 6
  6. koblih69

    Nefunkční vypalovačka

    Ty tam dáváš DVD-RW?
    • 14
  7. koblih69

    Predni naraznik facelift

    Ono ty ostřikovače jsou spíš pro zlost, hlavně v zimě kdy je ta spotřeba kapaliny hodně nepříjemná. Myslím, že spíš převládají lidi, kteří to odpojují než ti, kteří to přidělávají. Nicméně pokud bych to chtěl pak bych použil nějakou UNI sadu, je to podle mě menší zlo než mít jiný odstín nárazníku. [upravil dne 3/3/13 09:38 od koblih69]
  8. No to je otázka co je chvíle u destiček se to měří tak jeslti kotouč nové destičky vydrží nebo ne. Což je u i hodně divokého stylu a předních brzd 50 tis km Normálně bych sundal kolo a kouknu na to jak vypadá kotouč z vnitřní strany a změřil jeho sílu. Pokud je hodně vyrezlý, tenký, nebo má hluboké rýhy tak to vyčisti, sraz hrany, slož a objednej kotouče a nové destičky. Než to složiš tak kotouče i destičky očisti na činné ploše hrubým smirkem aby se strhla sklovitá vrstva (obě strany kotouče) a samozřejmě kotouče pak odmasti.
    • 18
  9. Cena pro mě je stejná - rozdíl je 100,- ve prospěch Casia což považuju za minimum. Ještě uvažuju v podobné ceně http://www.b2c.cz/product/108996/TI-Nspire-Single-Pad ale to už mi příjde položit na stůl jako kalkulačku hodně okatý
    • 15
  10. Pokud jsou kovové plotny čisté v laku tak sraz hranu jen obložení. Pokud jsou orezlé - nabobtnalé rzí ... tak vem i hranu těch kovových plotýnek. S těmi kotouči je to trochu podivné - pokud servisák viděl že jsou opravdu špatné, měl je vyměnit, u zadních brzd je potřeba počítat s tím, že musí najet 80-100 tis. a tomu musí odpovídat kotouč, jinak budeš teď měnit kotouče i destičky znovu.... Hlavně ale očisti na pevný kov rez která je na třmenech.
    • 18
  11. Tohle pískání se obvykle projevuje po zahřátí protože se po zahřátí zmenší vůle. Tu pískání je nejčastěji vibrace destičky ve třemnu, takže s frekvencí otáčení se mění i frekvence. Nehledal bych v tom žádnou vědu - je to úplně běžná věc, kterou jsem řešil mnohokrát v autě i na motorce. Někdy se stává, že se mezi kotouč a štít dostane kamínek, ale to bývá intenzivnější zvuk. Ložisko to nebude, to spíš hučí a ve vyšší ryhclosti. Jak to odstranit? Máš to v mém 1. příspěvku. [upravil dne 3/3/13 09:00 od koblih69]
    • 18
  12. Uvažoval byl obráceně než ty. Pokud to při přibrždování přestává tak to budou právě brzdy... takže rozhodit vyčistit, rozhejbat, promazat a složit zpět. Deštičkám sraz hranu o cca 2 mm a dotykové plochy mázni mědí.
    • 18
  13. koblih69

    Handsfree do auta....výběr

    Používal jsem Logitech http://www.akcniceny.cz/detail/bezdratovy-bluetooth-handsfree-logitech-express-230843/ už ho nepoužívám mám ve všech autech HF... a možná by byla i na prodej já jí už nevyužiju.
    • 7
  14. koblih69

    Palivovy filter

    Žádný filtr tam nevidím (kromě sítka na čerpadle)
    • 7
  15. Ty páčky hodně trpěly, bylo poměrně běžný že se namlely kovové piliny vo vazelíny a pak to blikalo pořád i s páčkou uprostřed... nemáš náhodou tažný?
    • 19
  16. Zapomeň na to, patrně tě zaujala extra nízká cena ale důvodem je právě problém legalizace. Třeba v DE je to daleko menší problém než tady (když pominu vysokou cenu), ale v ČR asi jedině jkao \"přestavbu\".
  17. Vyzná se tu někdo v programovatelných kalkulačkách? Jsem na vážkách mezi TI-89 Titanium: http://www.b2c.cz/PRODUCTDETAIL.ASPX?EID=109015 a Casio ALGEBRA FX 2.0 PLUS http://www.b2c.cz/product/75746/Casio-ALGEBRA-FX-2-0-PLUS-Graficka Jsem v podstatě rozhodnutý pro TI-89, ale údajně je složitější na pochopení. Nicméně moje původní profese je programátor, takže mám pocit, že bych to snad zvládnout mohl K čemu mi bude hlavně sloužit - v podstatě ke 3. věcem - nechci si pamatovat vzorce a kalkulačky máme ve škole povolené, další co mi hodně pomůže je kontrola výpočtů při derivacích, kvadratických rovnicích a pod. Poslední a asi nejdůležitější je zobrazení průběhu funkce podle zadané rovnice - to mi asi pomůže nejvíc. Ostatní už je jen doplňkové. Vybral jsem dobře? [upravil dne 3/3/13 11:53 od koblih69]
    • 15
  18. koblih69

    Korózia ??

    Používám jen čistou vodu, lépe převařenou s kapkou jaru nebo autošampónu v rozprašovači. Jde jen o to aby se lak nedřel na sucho. [upravil dne 2/3/13 18:08 od koblih69]
    • 8
  19. koblih69

    hluk- šušťanie od motora

    Sundej řemen příslušenství a poslechni to.
    • 6
  20. koblih69

    šíře disků

    Jinak samozřejmě poměrně zásadní je i to jeslti je možné na daný ráfek použít užší pneumatiku, ale v případě 195 na 7\" ráfku to problém není.
    • 9
  21. koblih69

    šíře disků

    je to tak, v tom problém není. Pokud by bylo s nižším tak to problém je. Stejně tak max. povolená rychlost pro dané pneu. Pokud by byla nižší než je uvedeno v TP musíš mít samolepku na viditelném místě v zorném poli řidiče.
    • 9
  22. koblih69

    Nefunkční vypalovačka

    Ta hláška znamená, že pálíš na plné uzavřené, nebo menší médium, nebo tak něco... takže vyzkoušej vypálit normální data třeba ve winndows (bez Nero ) abys ověřil, že je ta vypalovačka funkční.
    • 14
  23. koblih69

    šíře disků

    Šířku ráfku většinou nekontrolují.
    • 9
  24. koblih69

    jaky mobil?

    Pokud bych volil mezi Sony a LG určitě bych zvolil LG, nicméně já bych stejně asi zvolil spíš Samsung nebo HTC.
  25. Stačí trochu hledat:
    • 18
×
×
  • Vytvořit...