Přejít na obsah

koblih69

Uživatel
  • Počet příspěvků

    22 390
  • Registrace

Vše od uživatele koblih69

  1. koblih69

    Úprava 2.0 HDI RHZ

    Škoda, myslím, že třeba odlehčení 2-hmotového setrvačníku by tu řadu lidí zajímalo
  2. Dyť jsem to tam psal několikrát - stačí obyč kulatá houbička na nádobí nebo na mytí pro děti - dostupné v každé drogérii. Jinak na leštění samotné je dokonalá mikrovláknová utěrka [upravil dne 12/4/13 20:02 od koblih69]
  3. koblih69

    kde sehnat dily na 807

    Za mě rozhodně prodat. Investice samotná je ještě na okraji snesitelnosti, ale lak by musel dělat někdo kdo odvede 100% práci a i pak je to někdy problém. Od rozprodeje dílů si moc neslibuj. To raději prodej vcelku i když takhle orvané.
  4. koblih69

    306- skusame predaj

    Vypadá to hezky, ale velmi mi vadí některé věci jako například záslepka místo stěrače - to je něco šílenýho vypadá to jako Favorit z roku 89 kdy jejich \"Social Edition\" měla v rámci úspor tohle vylepšení
  5. Hadr je k ničemu - spousta vosku se vsaje do samotného hadru. Vrstva je zbytečně tlustá ... to vede ke zbytečné spotřebě a špatně se to pak rozlešťuje. Kones konců asi sám víš jak se potom při leštění z laku úplně \"práší\"
  6. koblih69

    Antipollution fault

    No projdi místa kde by mohla být voda (včetně konektoru ŘJ, pojistek... ) Podle mě je jenom někde vlhkost... PS: Když píšu, že se vapkou motory nemaj mýt tak se všichni hrozně diví...
  7. koblih69

    demontáž autoradia

    Martine dyť jsme o tom mluvili v SZ, je potřeba tam vložit VIN přes diag. Dneska můžu až do noci, zítra a v neděli jsem ve škole od 7 do 20 takže to nee.
  8. koblih69

    Zprovozneni klimosky

    Předpis je že jakmile je únik měl by se sušič měnit protože natáhne vlhkost. Ale v praxi se to dělá spíš u těch větších úniků nebo delšího odstavení. U 406 Restyl je sušič součástí chladiče takže při nákupu nového je rovnou v ceně.
  9. koblih69

    Proc (ne)koupit 407 2.0 HDi

    Nemám důvod ti nevěřit, většině to pomohlo, některým pomohla až výměna hadice. Proto taky píšu 95 a né 100% Pouze jsem vysvětlil ty 2 úpravy v průběhu. Můžu i nafotit původní a upravený díl, měl bych mít obojí v garáži - ona totiž ta úprava vlastního čerpadla je celkem banální - přidali tam jednu plastovou trubičku, takže by si to mohl udělat každý doma.
  10. koblih69

    Zprovozneni klimosky

    Jinak k té ceně - záleží opravdu jaký to je typ. Třeba původní Deplhi se dá nahradit Delphi / Harrison DK K0068 a ten je v Kelly za 8,5 tis v koncovce. Což pro členy klubu znamená cenu cca 7 tis. včetně DPH a to už je hodně zajímavé za nový kus
  11. koblih69

    Zprovozneni klimosky

    Sanden je delší a má jinej tvrd té zadní části: http://aukro.cz/peugeot-406-2-0hdi-80kw-klimakompresor-i3102840222.html Delphi je kratší http://aukro.cz/peugeot-406-2-0hdi-80kw-klimakompresor-i3102840222.html Když koukneš na ten svůj a na tyhle fotky tak to poznáš i od oka. Jinak je na nich samo štítek, ale ten bývá vidět zespodu.
  12. koblih69

    laďák -> chip (206 hdi)

    S 9-ti příspěvky si to můžeš dovolit napsat, ale kdybys jich měl víc budeš vědět, že třeba Straki007 je v chipování poměrně uznávaná osobnost
  13. koblih69

    Úprava 2.0 HDI RHZ

    Jenom ještě jedna poznámka - já se velmi těším, že se tu opravdu objeví kvalitní úpravy. Ono tu pár šikovných lidí je - většinou samozřejmě s benzíňáky, ale s ostrými vačkami, sníženou hlavou, upravenými mapami, laděnými svody, upraveným sáním ... Tihle lidi tady neplácají ptákoviny a mají můj obdiv. Pak je tu druhá skupina kterou nazývám \"větší Turbo + větší vstříky\" a ti se tady objeví a zase zmizí. Nakecají toho hromadu, graf žádnej, po nějakém čase se po nich slehne zem. Dalším znamením bývá, že jsou hrozně tajemní a vědí kolik koníků to má ale víc neprozradí Takže fandím těm co to myslí vážně a těším se na kvalitní úpravy !
  14. koblih69

    Úprava 2.0 HDI RHZ

    To jsi vystihnul zcela přesně, Šemík sice skočil, ale po tom co dorazil k Neumětelům tak do 3 dnů pošel
  15. koblih69

    Motor

    Prolínají ti vstřikovače. Min. musíš vyměnit měděné podložky.
    • 6
  16. koblih69

    Zprovozneni klimosky

    No jo to je ale otázkou jeslti je je to třetina origo nebo třetina tý náhrady. Cenu komentovat nechci, to si musíš zvážit sám. Kolik se ceny pohybují na vrkovištích tady už padlo. Obvykle se výrazněji projeví jen jeden únik protože tím poklesně tlak. U mě byla souslednost úniku následující - chladič - chaldič z vrakoviště - nový chladič - trubka pod. chladičem - příruba kompresoru - rozprašovací ventil - ventilek plnění - čidlo tlaku - znovu čidlo tlaku .... kdybych s tím jezdil pokaždé na plničku tak si snadno spočítáš kolit by to bylo. Nikdy se neprojevila ta další netěsnost, vždy jen jedna... Ověř si jestli máš Delphi nebo Sanden. [upravil dne 12/4/13 11:00 od koblih69]
  17. koblih69

    Úprava 2.0 HDI RHZ

    Zdržuju se :D:D:D:D
  18. koblih69

    Zprovozneni klimosky

    Novej co? Kompresor? Do tohohle auta? Nerob prču (cca za 10 se dá koupit v náhradě ) Barvivo je super, ale co z toho, ufoukne ti to a ty znovu plníš a pořád dokola Plyn je lepší. PS: když už plnička hlásí únik tak to je taková díra, že z ní vyleze myš. Nikdy se mi nestalo, že by kterákoliv plnička klimu nenafoukla, ale XY se mi stalo, že tu ufouklo ... za den, za týden, za měsíc... já se s 406 nazlobil dost, takže můžu referovat [upravil dne 12/4/13 10:46 od koblih69]
  19. koblih69

    Zprovozneni klimosky

    Bývá děravá trubka pod chladičem + často chladič. Kompresor může být jen přiruba, ale tím že jsi to nechal tak bude špatný i ten. Chladič použitý nee, nový cca 2,5, trubka bude tak za 200-500 a kompresor se prodává kolem 1500,- Osobně bych doporučoval to udělat komplet protože pokud to budeš dělat postupně tak se nedoplatíš na opakovaném plnění.
  20. Jojo zkrátí se tyče, převaří kardany ... je to poměrně dobrá škola přesnosti... za výsledek to rozhodně nestojí.
  21. koblih69

    Úprava 2.0 HDI RHZ

    Možná že majitelé nejsou tak prázdný hlavy... teda někteří, ale ti už vlastně nejsou mezi námi... [upravil dne 12/4/13 09:56 od koblih69]
  22. poslední houbička za 9,- mi vydržela 3 roky, na jak dlouho máš těch 12 ks :D:D (ale cena je samo fajn)
  23. Motomoto ti k tomu něco napíše
  24. koblih69

    Proc (ne)koupit 407 2.0 HDi

    Tomike ono je to celé trochu jinak. Od poloviny 2007 se upravil vnitřek serva což při mírně zvýšené hladině už opravdu řešilo 95% problémů. Ale aby se to vyřešilo i u starých modelů udělala se zmíněná hadice, která to řeší i u starých modelů bez upraveného serva. Jinými slovy byly tam úpravy dvě - servočerpadla a Hadice, ta 1: už stačí [upravil dne 12/4/13 09:35 od koblih69]
  25. koblih69

    Spotřeba 2.0Hdi

    Už to klesá... 6,4... 6,3 ... teď poslední 4000 zase 6,2... [upravil dne 12/4/13 09:26 od koblih69]
×
×
  • Vytvořit...