Nejde ani tak o to jeslti je to TD nebo HDI. Pokud máš podezření, že ti jde olej do sání, sundej hadici turba dole a vylej co tam je. Pokud je tam trochu oleje tak je to normální, pokud vyleješ půl litru tak je to průšvih.
Mimochodem: pískání značí buď nějakou netešnost na přírubě a pod. a nebo třeba opotřebení lopatky, s prolínáním oleje to spíš nesouvisí.