tak se teda taky chytnu no je to debata o jabku a hrušce.... jel jsem ve všech motorizacích 406 coupé, 2.0 16V 99kw poměrně jede, nejní tak těžká, když se pošteluje trochu výkon, pomění pár dílu, dá se sní dobře pracovat, nicméně v základu je to lenoch a nemotora... 2.2 HDI jede poměrně pěkně v rozsahu 1000otáček takže žádná sláva, ale zespod má poměrně pěknej zátah, ale najednou je mrtvá, nafta pro mě nejní, takže z mé strany mě coupé v naftě vůbec, ale vůůbec nenadchlo... s 2.2 16V 116kw jsem bohužel neměl možnost v coupé jet, ale svezl jsem se sním v obyč sedanu a v tom sedanu je to asi nejlepší volba, opravdu jela pěkně, potom 3.0 V6 152kw - ten to u mě vyhral na plné čáře, ten zátah, ta sílá atd je famozní, je to dědek a pořádně těžkej, žádnej závodák to nejní, ale jako dalniční GT uplně pecka, dlouhé trasy jezdím do 8l na 100km...ze všech motorizací zní motor nejlépe to bez pochyb (kultivovanost), ceny dílu jsou o něco dražší (rozvody, spojka atd...) ale za to ta V6 stojí... svezl jsem se ve 407 coupé 3.0 V6 155kw a musím říct, že 406 mi přijde svižnější... už jen protože má líp spřevodovanou 5° převodovku než ten 6q a je lehčí... ale to je jedno, za mě určitě vol V6 né z toho, že jí mám a měl bych být zaujatý, ale povozil jsem se ve všech a žádnej motor nebyl takovej jako V6, pokud neřešíš spotřebu atd, tak jsi neměl ani zakládat tohle vlákno a rovnou koupit V6 protože tohle je jak ty jabka a hrušky, každej má jiný vitamíny , pečlivě vybírej, v německu je poměrně dost zajímavejch V6 kokni po nich a čekej... občas něco pěknýho vyskočí, tak nemá cenu váhat, ale jednat... hlavně s rozvahou přeji příjemnej kup