Taky nemám xenony, a byl jsem překvapen, jak dobře svítí potkávací světla na 5008.
Nastavit se to dá i doma, pokud jste rozumní a nepošlete to do nebes. Mimochodem, když byste zatížili auto 7 osobami a nesklopili světla k tomu určeným ovládacím prvkem, tak byste taky silně oslňovali - je to jen o ohleduplnosti a rozumném přístupu.
Podmínkou je samozřejmě, že nastavení ovládacím prvkem funguje.
Ovládací prvek nastavte do nejvyšší polohy.
Můžete postupovat předepsaným způsobem na zeď, vyznačit a nastavit asi 1,2 až 1,5 % dolů.
Jednodušší postup bych viděl zkusmo, tedy postavit se ke zdi a zatočit seřizovacím šroubem o 1/2 otáčky, obě strany přesně stejně. Obrys na zdi půjde nahoru (zřejmě při točení vlevo, ale nezkoušel jsem to). A pak to hned jeďte večer projet, vyzkoušet - pokud by to bylo špatně, tak okamžitě snížíte světla ovládacím prvkem v kabině.
Je to imbus, tuším 6 mm.
Nastavit světla moc vysoko je nanic, pak nesvítí na silnici. Předpis říká, že mají svítit (pokud vzpomínám) asi 50 metrů před auto.
PS: při prvním nasazení šroubováku (imbusu) si přesně zapamatujte výchozí polohu a dobře si všímejte, o kolik jste otočili. Abyste to případně mohli vrátit zpět do výchozí polohy.
[upravil dne 22.10.2013 20:27 od P607Olda]
[upravil dne 22.10.2013 20:32 od P607Olda]