Přejít na obsah

P607Olda

Uživatel
  • Počet příspěvků

    16 247
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    6

Vše od uživatele P607Olda

  1. Taky nemám xenony, a byl jsem překvapen, jak dobře svítí potkávací světla na 5008. Nastavit se to dá i doma, pokud jste rozumní a nepošlete to do nebes. Mimochodem, když byste zatížili auto 7 osobami a nesklopili světla k tomu určeným ovládacím prvkem, tak byste taky silně oslňovali - je to jen o ohleduplnosti a rozumném přístupu. Podmínkou je samozřejmě, že nastavení ovládacím prvkem funguje. Ovládací prvek nastavte do nejvyšší polohy. Můžete postupovat předepsaným způsobem na zeď, vyznačit a nastavit asi 1,2 až 1,5 % dolů. Jednodušší postup bych viděl zkusmo, tedy postavit se ke zdi a zatočit seřizovacím šroubem o 1/2 otáčky, obě strany přesně stejně. Obrys na zdi půjde nahoru (zřejmě při točení vlevo, ale nezkoušel jsem to). A pak to hned jeďte večer projet, vyzkoušet - pokud by to bylo špatně, tak okamžitě snížíte světla ovládacím prvkem v kabině. Je to imbus, tuším 6 mm. Nastavit světla moc vysoko je nanic, pak nesvítí na silnici. Předpis říká, že mají svítit (pokud vzpomínám) asi 50 metrů před auto. PS: při prvním nasazení šroubováku (imbusu) si přesně zapamatujte výchozí polohu a dobře si všímejte, o kolik jste otočili. Abyste to případně mohli vrátit zpět do výchozí polohy. [upravil dne 22.10.2013 20:27 od P607Olda] [upravil dne 22.10.2013 20:32 od P607Olda]
    • 73
  2. P607Olda

    Nastavenie svetlometov

    Na stěně to dělá široké V. Levá část toho V je vodorovná, pravá mírně stoupá. A ten dolní zlom toho V má být v ose světlometu (to je odpověď na tvůj dotaz). Ale není to kritické. Rozhraní má klesat o 1,2 %, tedy na 5 metrech vzdálenosti má klesnout o 6 cm.
  3. P607Olda

    PROBLEM S (ventilatorom)HELP

    OK
  4. Že by šla baterka do zkratu a přetížila nabíječku? Anebo je pravda někde jinde... což v elektrice bývá často...
  5. Je k té pojistce přístup, anebo je zavinutá do vinutí?
  6. Takže ještě jednou, pokud: tak opatrně vyjmi trafo od síťových kolíků a měř odpor přímo na síťových vývodech trafa. naměříš nekonečno, a nespletl ses, tak je trafo přerušené a je na zahození. Pro porovnání, máš ještě druhou nabíječku, tak ji zkus taky tak změřit. [upravil dne 21.10.2013 20:51 od P607Olda]
  7. A když spojíš měřicí hroty?
  8. P607Olda

    PROBLEM S (ventilatorom)HELP

    Normální. Jen některé typy aut měly ventilátor, který dochlazoval.
  9. Ohmmetr ukazuje nekonečno? Tedy totéž, jako když jsou měřicí hroty rozpojené? (kontrola = při spojení měřicích hrotů to ukazuje asi 1 Ohm). Pokud je to tak, tak opatrně vyjmi trafo od síťových kolíků a měř odpor přímo na síťových vývodech trafa.
  10. P607Olda

    zadní brzdové světlo

    Že bys byl správce svého vozového parku... Tak si IČO vymysli... Přinejhorším to nepůjde...
    • 18
  11. Síťové svorky jsou ty dva kolíky, co strkáš do zásuvky. Ohmy si nastavíš na multimetru (měření odporu) a měříš.
  12. P607Olda

    zadní brzdové světlo

    A firmu nemáš?
    • 18
  13. Změř (bez napájení samozřejmě) odpor síťových svorek. Měl by být ve stovkách ohmů. Ať tě to nekopne - při odpojení ohmmetru to dá pecku.
  14. Máš chuť to změřit teď? Včera mi nešel internet.
  15. Na fotce vypadá krátký - kolik má rozevření?
    • 47
  16. P607Olda

    zadní brzdové světlo

    Taky nevím, už jsem tam přihlášenej moc let... to bylo tak, že když jsem ve firmě provozoval v té době asi 14 Peugeotů tak jsem nabral odvahu a přihlásil se jako Správce vozového parku. [upravil dne 21.10.2013 20:22 od P607Olda]
    • 18
  17. P607Olda

    zadní brzdové světlo

    Existuje i toto http://public.servicebox.peugeot.com kde si můžeš najít sestavy a díly na svoje auto.
    • 18
  18. P607Olda

    zadní brzdové světlo

    http://public.servicebox.peugeot.com/ddb/
    • 18
  19. Mám, viz příspěvek výše, ale po zkušenosti bych raději oslovil toho, kdo lepí (a tvaruje!!!) folie, aby tam nalepil kryt, který by opravdu chránil i zadní hranu. To co mám je v podstatě nanic. A za moc peněz, od Peugeotu.
    • 13
  20. P607Olda

    zadní brzdové světlo

    Z návodu
    • 18
  21. P607Olda

    zadní brzdové světlo

    Co návod? Nebo dej aspoň rok výroby.
    • 18
  22. P607Olda

    Kúrenie v 206-ke

    \"Tlakový\" systém se používá proto, aby v největším zatížení, tedy v horku, na max. výkon, s přívěsem v kopci, se oddálil okamžik varu, tedy bublání. Nevím přesně z hlavy, kolik tlaku se připouští, ale odhadem asi 1,3 Atm, při kterém se bod varu posune na řekněme 115 stupňů. Pokud jezdíš normálně a v nynějších teplotách, tak výšeuvedené podmínky nedosáhneš, a termostat plus ventilátor před chladičem, ti zajistí teplotu kolem 80, maximálně do 95 stupňů. Takže budeš jezdit bez přetlaku a děravý radiátor nebude tolik namáhán tlakem. Opravit to stejně musíš, popisované řešení je tak na měsíc, než si seženeš součástky a zařídíš opravu. Pokud vzpomínám, radiátor u 206 lze vyměnit bez demontáže palubky. [upravil dne 21.10.2013 18:51 od P607Olda]
    • 18
  23. P607Olda

    MOTOR RHZ vysoká spotřeba

    Ten výškový rozdíl hraje velkou roli. Hlavně, když je takto nepatrné klesání a tedy nepoužíváš brzdy, jen míň dáváš plyn.
  24. P607Olda

    Kúrenie v 206-ke

    Tolik, aby \"dýchal\", tedy netlakoval. A taky abys neztratil víčko:D Dříve byly chladiče na bajonet, teď jsou na závit??? Se musím někdy podívat pod kapotu... Anebo zpod víčka vyndej gumu... prostě, abys ho neztratil, a zároveň aby pustil tlak do atmosféry. [upravil dne 21.10.2013 18:33 od P607Olda]
    • 18
  25. P607Olda

    Poloosy - repase

    Píšeš \"Teď po údajné opravě je vše ok\" - takže je vše OK, anebo jsi nespokojen? Zajdi v klidu za panem Kotalou a nechej si vysvětlit, jak on dělá repase, co tam mění a co ponechá. A pak to sem napiš. Také si zjisti (případně ať sem napíše, kdo to ví), jestli kloub může mít vůli, anebo ne. Ono je lehké, někoho odsoudit. Tak si příště rozmysli, zda koupíš repasované, případně repasované od renomovaného dodavatele, anebo nové. A za jakou cenu. [upravil dne 21.10.2013 13:20 od P607Olda]
    • 17
×
×
  • Vytvořit...