Přejít na obsah

P607Olda

Uživatel
  • Počet příspěvků

    16 247
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    6

Vše od uživatele P607Olda

  1. P607Olda

    Kód Philips 4050 (Bez VINu)

    Tak to chce opravit, ne? Máš ho venku? Má ISO konektory?
    • 13
  2. P607Olda

    osvetleni SPZ

    No, na 306 to bylo přesně naopak. Přední lakovaný kryt drží na západkách fest, takže jsem je urval. Pak jsem pochopil, že se musí nejprve zezadu odjistit pérko, vyndat sklo a tudy zezadu se dá dostat k těm západkám, a odtlačit je šroubovákem. Přístup zezadu stačí pro opravu vyhřívání i motorku naklánění. Tak potom napište, jak je to na 407.
    • 28
  3. P607Olda

    Světla - nastavení

    Na 605 jsem to nedělal, ale obvykle to bývá na pár šroubků a štefty a nahoře je to jakoby zavěšené, tzn. po uvolnění všeho musíš tapec zvednout nahoru. (podél okna, k obloze).
    • 27
  4. P607Olda

    osvetleni SPZ

    Leze se dovnitř odendáním toho skla - drží ho tam pérko. A pak měřit voltmetrem.
    • 28
  5. Hustopeče jsou z ruky... snad přes UH a Bzenec.... [upravil dne 29.11.2013 14:12 od P607Olda]
    • 7
  6. Nejkratší cesta na kilometry je přes TN, UH, Slavkov. Od Holubic do Brna je asi 20 km, pojedeš po pohodlné rovné cestě vedle dálnice. Asi bych o jiné neuvažoval. Jezdil jsem po ní TN BM stovkykrát. I autobus z Brezna a Zvolena tudy jezdil.
    • 7
  7. P607Olda

    Nový klíč

    Úplně v pohodě. Běžné klíčařství v 10-tisícovém městě.
    • 10
  8. P607Olda

    Nový klíč

    Rožnov. Obtelefonuj si to. Anebo ValMez stopro. [upravil dne 29.11.2013 10:15 od P607Olda]
    • 10
  9. P607Olda

    Autonabíječka Penny

    Jj, je to stejně vše z Číny. Nabíjet to bude, když se pokazí, tak reklamace, anebo vyhodit. Já mám sice raději klasickou s trafem a dvěma diodami, protože líp mohu předpokládat, jak se zachová v různých netypických situacích. Proud může dát docela velký, ty nové technologie umí přenést velký výkon při malých rozměrech (o to dřív odejdou).
    • 16
  10. P607Olda

    Koupě Peugeot 206,207,307 1.4 HDI

    Šel bych do toho, co seženeš v dobrém stavu a s dobrou historií. 206 je dost malá, ale stačí, 307 je větší puclík. Dokonce ani na typu motoru bych netrval, když to bude v hezkém stavu. I když, 1,4 HDi sis vyhlídl dobře. 3-dveřák bych nebral ani zadarmo: - při zapínání pásů se musíš vykroutit - dospělé dozadu je martyrium, např. vézt kolegy do práce, anebo prarodiče. 3-dveřák bude znatelně levnější než 5-dveřák. Jak každému radím: nahoď udičku u nejbližšího zastoupení Peugeot na auto z protiúčtu, po prvním majiteli. Do bazarů ani nechoď. [upravil dne 29.11.2013 10:07 od P607Olda]
  11. P607Olda

    Rázový utahovák - doporučte

    Ten utahovák, co jsem koupil, nepoužíváme. Mám ve firmě velký kompresor, ale dlouhé tenké hadice a utahovák nemá sílu. Na kola používám z čínské goly ten zalamovací nástavec bez ráčny. V okamžiku se změní na stranový a v okamžiku na šroubovák, bez ztráty času. Povoluji s nasazenou trubkou, utahuji momenťákem.
  12. P607Olda

    Nový klíč

    R.v. 2001 předpokládám, že má čip, takový malý váleček. Nechal jsem dělat na Jumpera 2001 - planžetu nakopírují snadno a ten čip naprogramují v přístrojku, podle původního, asi za 1000. Zeptej se v běžném klíčařství. Bude to bez dálkového ovládání. V Peugeotu dodají komplet, asi za 3000. Ale zeptej se tam telefonem, hodně se liší roky výroby. A to, jestli na rezervním klíči chceš DO nebo ne. Naučení auta na DO z bouračky: musíš sehnat někoho, kdo tomu rozumí zda to jde (!!!) a udělá to. Liší se to podle ročníků výroby, zda to jde. V Rožnově se zeptej pana ok2ucx. [upravil dne 29.11.2013 09:49 od P607Olda] [upravil dne 29.11.2013 09:49 od P607Olda]
    • 10
  13. P607Olda

    P 206 1,4 i nechce chytat

    R.v. 99 to bude ten čip. Je otázka, co se děje - čip sám obvykle nezeslábne, ale může být potíž s tou anténkou, co je schovaná v plastu okolo spínací skříňky. Rezervní klíč je nutnost pro případ ztráty, jinak bys byl v ... No zkus ho tam strčit opačně, anebo v případě problémů zabouchej na plast v okolí spínací skříňky. To je tak asi vše, co se dá udělat amatérsky. Po připojení na diagnostiku by se zřejmě zjistilo, zda imobilizér komunikuje s čipem v klíči, anebo ne. Při mém předpokladu by druhý klíč nepomohl, podezřívám tu anténu nebo elektroniku, co je v autě. [upravil dne 28.11.2013 21:49 od P607Olda]
    • 8
  14. P607Olda

    P 206 1,4 i nechce chytat

    No, to ukazuje na závadu něčeho, co hraje roli JEN při startu. To je imobilizér. Ostatní věci, tedy čidla, vstřikování, by mohla blbnout i později za jízdy. Nepíšeš r.v. Starší měly imobilizér takový malý váleček v klíči, novější už jako součást dálkáče, napájený baterkou v klíči. - zkus strčit klíč do zapalování naopak - nemáš starou baterku v dálkáči (pokud máš novější r.v.)? Určitě si opatři druhý klíč, ať nedopadneš jak ten co kozu prodal a peníze ztratil...
    • 8
  15. P607Olda

    Převodovka 1.8i a 2.0i

    Gufera se mění, zeptej se u Nečase, telefonicky. Výměna převodovky - skoro určitě bude výsledek k horšímu. Většinou si kutilové mění na delší převody, ty chceš na kratší - no, konstruktér tam dal asi optimum. Budeš moc točit motor = hluk a spotřeba budou vyšší. [upravil dne 28.11.2013 21:12 od P607Olda]
    • 6
  16. P607Olda

    Spínačka? (406 Old)

    Telefonovat: Na vrakáči zjistit, kolik by stála komplet mechanická i elektrická část (mám podezření, že obě mají vadu) U klíčaře zjistit, zda by to přeskládal na tvůj klíč. Gasta-Čoupek mi minulý týden nechtěli přeskládat klíč na Ducato, Drápal+Novák ho přeskládali, za 360 Kč. To probliknutí je docela divné, dělá to i když máš světla vypnutá? Nemáš tam denní svícení?
    • 12
  17. P607Olda

    P 206 1,4 i nechce chytat

    Když jede, tak jede normálně? Když nechce chytit, tak točí normálně? Zkus druhý klíč. Možná nějaký slabý čip imobilizéru.
    • 8
  18. Můj názor (asi máte jiné): Řetezy se používají vyjímečně, přestože firemní auta hodně jezdí do terénu, tak je obvyklé, že jedny koupené řetězy se použily 1 x v životě. Pak se koupilo auto s jiným rozměrem pneu atd. Takže doporučuji nekupovat, anebo nejlevnější. Nabíječka: když máš v pořádku auto, tak není potřeba - je potřeba udržovat auto v pořádku. Když zapomeneš světla svítit, tak je většinou rychlejší nastartovat pomocí kabelů, než čekat půl- až hodinu u nabíječky. Na celý život se jedna doma hodí, mám tu nejjednodušší, tedy trafo s jednou (nebo dvěma?) diodami a ampérmetrem, dá asi 4 A. Na vyjímečné situace to pomůže, ale ty vyjímečné situace by neměly nastat. Kabely: ty se hodí. Kvalitní? Jak chceš. Když jsou tenké, tak slouží k nabití - povzbuzení vlastní baterie a ta pak dá energii. Kvalitní jsou lepší. Já nevěřil kupovaným, tak jsem na kleštiny z kupovaných přidělal pořádný kabel od elektrikářů. Termoplachta: je fajn, a největší otázka je, kam ji ráno dát, když je mokrá od sněhu, aby uschla, neplesnivěla a nepřekážela v autě. Doporučuji kus igelitu zavřít do dveří a po týdnu si vzít jiný, až se tento roztrhá. Přímotop 120 W: jsem měl udělaný na Š105. Trochu to pomůže, moc ne. Potřebný výkon by byl tak 1 až 2 kW. [upravil dne 28.11.2013 18:54 od P607Olda]
    • 13
  19. P607Olda

    Nejde nastartovat

    No, jak myslíš. Já bych hledal \"co nejmenší problémy\", protože ušetřených deset eur tě nespasí. Ale to už jsem psal výše. Šperk to je, to máš pravdu. Jak bys měla další problémy, ozvi se. [upravil dne 28.11.2013 13:30 od P607Olda]
    • 17
  20. Ve stoje to lze vyvolat?
  21. P607Olda

    osvetleni SPZ

    Nebývá u 407 přelomený kablík ve futrech? U 406 typická závada.
    • 28
  22. Hm, jištění konektoru se mi taky ulomilo. Vrakáč, anebo někdo, kdo rozprodává.
  23. Psal jsem do jiného vlákna: Těžká rada. Tady mám dobrý servis v Zábřehu. Je to pro tebe daleko. Nicméně si myslím, že by to vyřešili za rozumné peníze. A že by to stálo za to. Tak jen pro info.
    • 6
  24. Těžká rada. Tady mám dobrý servis v Zábřehu. Je to pro vás oba daleko a asi by bylo třeba to tady nechat, aby bylo auto zrána vychladlé (anebo přespat za pár stovek). Nicméně si myslím, že by to vyřešili za rozumné peníze. A že by vám to stálo za to. Mareko12395: v záruce to už nemáš?
    • 9
  25. P607Olda

    Světla - nastavení

    Díval jsem se na svoji dokumentaci k XM. Je toho moc (snad 2G), a je těžké se vyznat, co je ke kterému ročníku. Mohu ti ji poskytnout. Äle jednodušší bude ten plovák vyndat a prohlídnout, závadu najdeš zrakem nebo ohmmetrem.
    • 27
×
×
  • Vytvořit...