pagot
Uživatel-
Počet příspěvků
642 -
Registrace
Typ obsahu
Profil
Články
Media Demo
Fórum
Galerie
Kalendář
Stahování
Vše od uživatele pagot
-
Jedna hlavni vec je ta, pokud je v provozu Fap nebo ne o tom diskutovat nechci, ja ho nechci. Jedna vetev je chlazena, druha prihrejvana, nechci slovickarit, jestli prihrejvana nebo predehrejvana.Je tam zdvojenne sani a na jednom okruhu je teplovodni vymenik, podobny jako na okruhu egr akorad vetsi.Pro me jedina logicka uvaha je ta, ze je to spojeno s regeneraci-to je primarni cinnost, dale muze byt okruch pouzity pri studenym motoru pro rychlejsi ohrati.., Pro me je hlavni to ze kdyz se klapka zasekne nebo nedovre, motor straci vykon.. Kdyz jse to v zari poprve zaslepil takze to slo pouze prez cooler, tak pri testu kdy jsem tomu daval opravdu cocku byl olej nepatrne chladnejsi, rozhodne se to nehralo vice.Celkove pomalejsi zahrati motoru me nevadi, vadi me ten chaos co tam soudruzi udelali, ale proste fap ze Pro kazdy servis je lepsi originalni stav 2.2hdi, protoze tech veci tam je tolik ze je vzdy co vymenit. Podstatny je ze pokud jde vzduch pouze prez cooler motor jede znatelne lepe. Ale pri celkovych ekologickych off upravach se v zime motor dele ohriva..., rozdil ve vykonu je ale takovy ze spotreba nafty pri testu zaslepeno/tovarni stav je i pri pomalejsim ohrevu lepsi kdyz tu ohrivanou zaslepim a to jeste zaslepit nejde kloune, takze to udelam kloune. Mildo: fotit nema cenu, zatim to mam pouze zaslepeno a ten okruh tam je, takze nic neuvidis..na jare ho vytahnu.Pak tam bude mista Ale z vakuovky me jde podtlak pouze do brzd pak zasobniku podtlaku a z toho do swirl a ventilu turba.
-
A máš už nějak upravený výkon ? Já mám od Johna upraven výkon a hlavně off Egr,off Fap a teď jsem konečně testoval napojení z Intercooleru přímo do sání, protože ten předehřívaný okruh jsem měl už stejně zaslepený. Když to jde z intercooleru přímo do sání je mnohem lepší odezva na plyn, protože se nenafukuje i ten druhy předehřívaný okruh.Nemám ale ještě klounou přírubu tak jsem to jenom zkoušel. Nemám to jenom pro výkon, ale protože je v provozu jenom Swirl a ovládání turba, takže jenom jeden el ventil a dvě podtlakové hadičky, mnohem líp to jede, líp se hledá závada,bodejť by né,když tam nic není a motor je mnohem přehlednější. A hlavně, stačí aby ti zlobila jedna klapka a bude ti to násávat vzduch přes ohřev a ne přes Cooler. Takže z původních 6 ventilů" počítam i ty na klapkách" je v provozu jenom jeden. Výkon mám zvýšený pouze decentné od Johna a jsem spokojený. Velký podíl na výkonu a celkové odezvě má i to vedení vzduchu. Nevím jaký přínos by jsi měl s druhým nebo větším Coolerem když třeba nevíš jestli ti jde vzduch i přes ten co tam Máš, protože do těch klapek nevidíš...
-
Chci se zeptat jestli nekdo z vas todle madlo menil na P607 old, kdyz odloupnu tapecirunk je na to pristup? Nebo musi stahovacka ven? Vydrzelo to sice dost, vcerejsi led uz ne
-
http://www.dhkzoraolomouc.cz/ubytovna.html ,je to strohá ubytovna ,ale to co psal medvěd jsem nikdy ani vzdáleně nezažil.Mají i svoji hospodu ve které se dá slušně najíst. Hospoda je hned vedle Pokud budeš chtít pošlu ti mobil na vedoucího.
-
Je to sousedovic krasavice,já mu to jen pomohl objednat a vyměnit ,kolik vydrží se teprve uvidí ,ale on moc nejezdí ,tak je to jedno a předchozí výměna ho stala ranec..
-
Dneska jsem to měnil se sousedem na jeho SW predek +zadek ferodo premier 1020kč+720kč bez slev a kartiček...
-
co ubytovna v centru ? cca 200kč osoba ,ubytovaní snesitelné a téměř v centru ... ,není to klasická komerce, pokud tě to bude zajímat pošlu kontakt. Já nic jinýho nevyužívám a vůbec se za to nestydím
-
13. Parkoviště pokec v Brně ( FUTURUM )- 4.9 od 18hodin(čtvrtek)
pagot odpověděl/a v tématu od John v sekci Pravidelné minisrazy Brno
Tak jsme měli s Johnem dnes minisraz místo zítřka a ještě jednou ti děkuji že jsi ten můj starý 2.2hdi pekáč oživil moc jsem po cestě z Brna netestoval,jezdím hodně klobouk ,ale jede to báječně a oproti tomu jak to jelo tak to táhne jako ku.va a je s tím krásně příjemná jízda. -
Děkuji , bylo by to už zbytečný a hlavně se jich tam mnoho vystřídalo.
-
Koblihu : toto je ale reálná zkušenost ,kdybych tu napsal že chci vykuchat Cat \"jako že jsem chtěl\" a ptal se na zkušenosti, ,bylo by mě od většiny odpovězeno : jsi se po.ral ne ? ,bude to smrdět jako kráva, neprojdeš Emisema voe ,bude to hulit ,bude to hlučný jako prase atd. atd.
-
Stejsn : nejsem mechanik ,ale už tenkrát jsem věděl jak se Fap začne srát budou problémy ,není to jenom o vyčištění ,ale taky aditiva,system pro vstřikování aditiv ,plno čidel a mnoho dalšího ,jenže v té době to ještě každý neuměl a po \"úpravě\" to mohlo padat do nouzáku apd. Ale jestli jsi nikdy neměl auto s Fap tak to je pro tebe velká neznámá,,Takže já jsem po úpravě problémy neměl, auto šlapalo nežralo jelo ,akorád mě ukradli Cat a myslím že nebudu sám:myslim a k té STK ,na STK nepoznají nic ,všechny čidla jsou na oko zapojené prostě to vypadá jako by nic a na Emisích jsem byl za tu dobu sice jednou kde to teda pečlivě měřili a prošlo to bez sebemenšího problému ,nemám Fap i Cat a nekouří to. Medvěde: na STK není co,vše ok , na Emisích vše ok ,auto prostě nehulí [upravil dne 29.8.14 09:29 AM od pagot]
-
tenkrát jsem se díval jak to vypadá a zanešený nevypadal ani Fap a pak už jsem to vyděl jen smontované asi to byla běžná praxe ,spíš to prostě lidem kradli a dávali do výkupu
-
Jen taková perlička , je tomu už snad 6 let co jsem dal svoji 607mu do fa. Fap Off v Bystřici nad Perštejnem na odborné odstranění Fapu ,sice Fap fungoval bez problémů ale nechtěl jsem ho tam prostě mít ,s Fapem jsem tedy už žádný problém neměl až teď když mě auto trochu zlobí jsem chtěl prohlédnout Cat. tak jsem dneska lehnul pod auto a přišel na to že ty svině mě ho vybourali taky:aut ,,no firma už není tak jsem se prošel kolem auta a dal si pivko ,jinak bych sedl do jiného a spěchal k nim... Takže 2.2hdi bez katalyzátoru i bez Fapu prošla emisema , nečudí a není hlučná ,ale krást by se nemělo.... [upravil dne 29.8.14 10:07 AM od pagot] [upravil dne 29.8.14 10:08 AM od pagot]
-
pravdepodobnost je mala ,ale na turbo bych chtel stejne novy ,takze jestli podle vinka muzes overit co tam ma byt,klidne to napis. jediny co jsem pri reklamaci zjistil, ze nedava pozadovany tlak a spise jsem se po tom pidil ja,taky resim v praci tech. problemy,ale tady je potreba proste diag ,pri zaslepeni egr je to jen o chlup lepsi. mechanickou vadu turba vcetne regulace primo na turbu vylucuju,protoze na to se pri oprave nesahalo. takze neco co ovlada pozadovany tlak turba se tam proste hada,ridici jednotka je s tim naprosto spokojena takze je klidne mozny ze ten ventil chodi ale treba jenom pomaleji a blbe kazdopadne by to udajne melo neco hlasit ..
-
Jofo : myslím že jsem to tlakování popsal... Koblih69 : vím že se totdle se virtuálně řeší blbě,chtěl jsem koupit nové ventily jen jsem chtěl ověřit jaké.. vím že bez diag na tomto motoru řešit nelze ,ale podle diag. motor čistý... problémy se Swirl apd. už jsem zažil i když byla malinkatá dírečka v intercooleru hned to hlásilo,teď to nejede jak jsem již popsal ,turbo nedává pož. tlak ale podle diag. prostě motor čistý. Počítal jsem s tím že mechanik na 100% neco uvidí ,protože je to teď lemra líná....
-
Auto jelo furt dobře ale začalo tlakovat do vody ale nic vážného přisel jsem na to náhodou že byla vlhká expančka. Auto šlo na opravu a teď hned po opravě res.výměně těsněni pod hlavou a žhaviček jede dost znatelně hůře a žere o min 1l více na stejných trasách. Jel jsem znova do servisu,kde pro protůrování na volnoběh a připojení na diag mě bylo zděleno že motor je čistý..,protože se mě pocitově zda že turbo jde hodně pozdě ,dala se jízda s diag a turbo nedávalo požadováný tlak asi o 1/3 meně. Pak při průskumu se zdál el.ventil pro egr. divný byl teplý a hlučný,neměl nový tak dal starší a auto jelo spíše ještě hůře. Tak se zaslepilo egr,jen hadička a jede ale furt to je lemra a spotřeba stále jak jsem psal. pokud by byl ventil od turba a egr K.O vím že by to něco hlásilo,ale třeba ještě fungujou ale špatně ,takže jsem se rozhodl pro nové. Zatím se není čeho chytit.
-
chci dát nové elektropneumatické regulátory do motoru 2.2hdi P607 2002 vin: 92069229 a to na turbo a egr teď mám na turbu bosh 9635704380 na egr to samé u ventilů je zasobník. pomůže někdo zjistit jaká je těď náhrada za ten bosh ? ten bosch vypadá stejné jako ten PG 7.02256.24.0 ale ještě je tento PG 7.02256.23.0 a nevím jaký je mezi nima krom ceny rozdíl Jen ještě doplním že ten prostřední od egr mechanik měnil ,zdálo se mu že dělá rachot takže nevím jestli tam patří,měl jenom nějaký starší na zkoušku. Já chci koupit nové aby byla jistota že chodí. [upravil dne 12.8.14 04:27 PM od pagot] [upravil dne 12.8.14 04:43 PM od pagot] [upravil dne 12.8.14 04:44 PM od pagot]
-
Měl jsem děláno těsnění pod hlavou a po opravě má auto o cca 1l větší spotřebu,vím to jistě jezdím už s tímto motorem 7let stejné trasy,žádné chybové hlášení. Najde se tu někdo ochotný z Pardubického kraje a okolí s diag. ?jen pro info jestli tam je nějaká chybka. Dělal to šikovný mechanik ,teď mají ještě dovolenou,splást se může každý je to složitý motor,něco tam je prostě špatně. Mám fap-off a mírné zvýšení výkonu. Dík
-
Tak zapojeno alespoň čidlo tedy,v zrcátku jsem ho našel podle tvrdosti drátů a vstup do auta mě pomohl Straki ,našel čísla a jedno sedělo toho jsem se chytl a moc mě pomohl,Oldo děkuji a hlavně za trpělivost s neelektrikářskou lamou.
-
Oldo děkuji ,vezmu ho dnes na průzkum,vezmu to elektrikáři do práce. Jestli má někdo přístup k schéma elektroinstalace můj vin :92069229 \"posl.8 čísel\" Vin auta ze kterého je zrcátko : 92002650 jestli maj schéma i na zrcátko ,tím konektorem jsem byl trochu zaskočen. Mám ale teplotní čidlo z rozbitého,dráty už byly vytržené takže jsem už nezjistil kam vedou do konektoru,takže poslouží k identifikaci kde se zapojuje na autě čidlo,jen jsem to ale nechtěl dělat abych čidlo nepoškodil,nebo nevím jestli ho můžu poškodit.prostě jsem víkend počkal že to pak připojím a bude... Dík
-
z toho starého rozbitého jsem zachránil pouze ten konektor na foto,bylo nakaší ,takže identifikovat lze pouze dráty od konektoru ve dveřích a nové zrcátko,ještě ten modrý rozlousknu jestli mají nějak označené dráty
-
díky moc ale jsem elektrická lama , sice jsem relativně brzo sehnal zrcátko ve stejné barvě ale zrovna z modelu kde je 12 drátů a jiný konektor,nemůže to být jednoduché ,já jsem měl 7 a 7 vede do \"auta\" počkám jestli někdo má schéma zapojení alespoň toho co mám v autě ,jinak zkusím pokus / omyl připojit ty černé
-
Potřebuji pomoct se zapojením zrcátka ,koupil jsem zrcátko z 607 V6 3.0i 2003 ten modrý konektor 12 pin 12 zapojených drátů Já mám v P607 2.2hdi 2002 ten černý 18pin ale bylo zapojeno jenom 7drátů v jedné řadě Já mám v autě od konektoru zrcátka dráty označené snad to půjde podle toho zapojit ,ze zrcátka modrý konektor nevyčtu vůbec nic nejsou označene. V servise mají teď dovolenku a já potřebuji zjistít alespoň zapojení čidla venkovní teploty. Předem děkuji
-
Včera mě sejmul návěs tedy urazil komplet pravé zrcátko které ještě udělalo díru do blatníku ,když začal předjíždět jiný návěs a nějak si nevšiml že v levém pruhu už jsem já,zrcátko mě doslova vyrval z auta,ale jsem rád protože 607 mohla bejt očesáná z obou stran na odpis ,protože to hovado mě natlačilo do protisměru a vešel jsem se tam na milimetry Demontoval už někdo z vás ty chromové lišty ze dveří ? ,jsou tam nějak nalepené apd. ? rozdělat tapecírunk dveří je u 607 hračka ale ty lišty na dveřích mě nejdou.. zatím nechci použít hrubou sílu
-
Neví někdo co se stalo s fapoff Bystřice nad Pernštejnem ?? web nejde...telefon nejde... že by krach ?