-
Počet příspěvků
204 -
Registrace
Typ obsahu
Profil
Články
Media Demo
Fórum
Galerie
Kalendář
Stahování
Vše od uživatele funthomas
-
otvor kapotu, odstran plastovu listu, ktora je pod stieracmi, pelovy filter je na lavej strane, vymena jednoducha...
-
Rt3 GPS nefunguje, hlasi 0 satelitov. Vyriesene
funthomas odpověděl/a v tématu od jofo v sekci Peugeot 607
myslim, ze nebude nic poskodene, len treba mat trpezlivost a chvilu s tym jazdit a spravi sa to same mal som raz podobnu skusenost s RT2, zasekla sa navigacia, ukazovalo stale to iste, stacilo par krat vypnut motor, zamknut/odomknut a potom spravit niekolko km a chytilo sa. Ja by som na zaciatok odporucil to iste + vybrat navigacne CD/DVD z mechaniky (neviem co z toho ma RT3) a malo by sa to spamatat Pri tvrdom resete a zlych podmienkach moze navigacii vcelku trvat dokial si najde dostatocne mnozstvo satelitov aby zacala korektne fungovat, takze zatial to nevidim cierne -
problem so stieracmi/spomalene az zasekavujuce sa
funthomas odpověděl/a v tématu od funthomas v sekci Peugeot 607
kedze som od narodenia clovek zvedavy , dnes mi nedalo a pred tym ako som to vsetko vyhodil, rozhodol som sa to rozobrat a zistit presnu pricinu zavady 1. pri rozoberani bolo treba pouzit hrubu silu , takze nejake domace opravy, vymeny uhlikov atd. su nerealne, treba kupit celu vec 2. tiahla boli v poriadku (ak ma niekto zaujem cisto o ne su na predaj za symbolicku odmenu za to ze som si musel zaspinit ruky ) 3. prevody (ozubene plastove kolieska vo vnutri boli v absolutne perfektnom stave, nechcelo sa mi verit ze to pochadza z r. 2001. Lubrikant ako keby ho tam dali vcera. 100% stav, perfektne to tesnilo (az tak ze som sa do toho musel hrubym nasilym dostat 3. kamen urazu a hlavny ucastnik: motorcek (pre informaciu ide o r.v. 2001), ako vidite na fotkach su tam 2 zrejme problemy: a) uhliky boli uplne v pr....i, bordel z nich po celom vnutrajsku motorceka, takze sa nie je co cudovat ze s tym bol problem, na fotkach je to zrejme a ani nepotrebuje komentar b) na rotore su viditelne dve plochy, ktore sa casom obrusili (asi tam, kde bola parkovacia poloha rotora), domnievam sa ze to sposobovalo ten divny zvuk ked stierace isli, bola tam vola suhrn: POKIAL MA NIEKTO PODOBNY PROBLEM A ROZMYSLA ZE KUPI NAHRADNY MOTORCEK Z VRAKOVISKA/POUZITY TAK TO NEODPORUCAM. Je zrejme ze je to casovana bomba a pokial si nie ste 100% isti ze ze nahradny diel bol len minimalne pouzivany tak su to vyhodene peniaze. V tomto pripade sa naozaj oplati investovat do NOVEHO - ja som uz bohuzial kupil, tak mozem len dufat ze ten moj toho za sebou vela nema a nieco vydrzi fotky: p.s. dufam, ze podobne fotoreportaze budu pribudat, nech nam to ulahci zivot pri diagnostike problemov s nasimi krasnymi autickami -
problem so stieracmi/spomalene az zasekavujuce sa
funthomas odpověděl/a v tématu od funthomas v sekci Peugeot 607
ja som to mal 2 mesiace predtym rozobrane, capy premazane, dokonca som sa snazil prenastavit tie tiahla aby tam bol mensi odpor z mrtveho bodu takze to naozaj vyzera ze to bol motorcek ktory pomaly odchadzal a prvy prejav bol ze nestihal na najrychlejsom stierani -
problem so stieracmi/spomalene az zasekavujuce sa
funthomas odpověděl/a v tématu od funthomas v sekci Peugeot 607
\"dusan beno\" velcice pri zlatych moravciach, na vizitke ma \"pouzite nahradne diely renault citroen peugeot\" kontakt 0907793056 -
problem so stieracmi/spomalene az zasekavujuce sa
funthomas odpověděl/a v tématu od funthomas v sekci Peugeot 607
tak cerstve spravy: - vzhladom k pocasiu (dazdive) som sa rozhodol situaciu bez odkladu riesit, po zvazeni moznosti (navsteva servisu kvoli presnej diagnostike problemu, kupa noveho motorceka, kupa z vrakoviska...) som sa rozhodol kupit komplet motorcek+tiahla z vrakoviska - tentoraz som uprednostnil buranu 607 3.0 benzin (predpokladam, ze ludia na benzine nabehaju menej KM ako na diesel, tak aj motorcek by mal byt teoreticky v lepsom stave ako z diesla), cena 60 EUR (bol aj jeden sialenec co chcel 100 EUR za motorcek z r. 2002, nabehane cez 200tis km ), kukal som aj cez autofra (polsko) tam je za cca 25 EUR motorcek - hned po kupe som na parkovisku vlastnorucne prehodil (cca 15min), nastavil stierace a.... VSETKO FUNGUJE (vdakabohu, dnes som to uz aj otestoval v poriadnom dazdi na dialnici TT-BA, dokonca sa k slovu viackrat dostala najvyssia rychlost stierania:D ZAVER: dakujem darcovi organov (vrakovisku), vsetko slape ako ma a auticko je pripravene na dazdivu zimnu sezonu! ------------- ...tak snad moje skusenosti pomozu niekomu do buducnosti: v mojom pripade boli prejavy odchodu motorceka postupne - pred rokom sa mi 1x nespustili stierace, skusal som prepinat packou ako 20x a potom sa to spustilo - potom bolo dlho ticho, obcas sa pri stierani ozyvali cudne zvuky ako keby boli vybuchane spoje tiahiel ale stieranie fungovalo - pred casom opat nesli zapnut stierace - vobec na ziadnom stupni, potom sa to samo po par minutach opravilo a bol pokoj asi 2 mesiace - no a vcera uz to haprovalo tak ako som pisal vyssie a dnes rano pred vymenou to uz na tretom stupni neslo takmer vobec, trochu sa pohli, zastavili, zase pohli (len ked som prepol medzi 2. a 3 stupnom, na tretom uz len stali - najzaujimavejsie bolo to ze na ostatnych nastaveniach (vratane AUTO) to fungovalo, problem bol len na tretom stupni -
problem so stieracmi/spomalene az zasekavujuce sa
funthomas odpověděl/a v tématu od funthomas v sekci Peugeot 607
rozobrate som to uz mal, cely ten mechanizmus uz ma nejaku-tu volu, ale to nie je pricina, tak isto ani nie ten tisichran, mam aj ja podozrenie na packu alebo motorcek, len neviem, ktory z tychto dvoch by to mohol byt, nerad by som zohnal nieco co nakoniec nebudem potrebovat, tak zhanam informacie -
mam problem a neviem kde je presne chyba: - pre istym casom sa mi stalo, ze jedno rano mi nesli zapnut stierace, jednoducho ich nezoplo v ziadnej polohe a ani pri ostreku celneho skla, potom sa to nejako \"same\" rozchodilo a problem sa uz neprejavil - prednedavnom som si vsimol, ze pri rychlom stierani (najrychlejsia poloha) sa stierace akosi obcas spomaluju - ...no a na zaver dnes uz su v najrychlejsej polohe nepouzitelne: velmi spomalene, takmer slimacim tempom alebo sa zasekavaju. Zaujimave je ze v ostatnych polohach funguju normalne, problem sa prejavuje LEN pri najrychlejsej (tretej) polohe podozrievam niekolko \"vinnikov\" (motorcek, rele, packa stieracov) a potreboval by som pomoct identifikovat, ktory z tychto to sposobuje? Preco sa to prejavuje len pri najrychlejsom stierani?
-
suhlas, bez kompromisov to nepojde ak je 607 motoricky dobra a pripadne opravy financne znesitelne tak kludne moze byt, druhovyroba na 2,2hdi stary model je uz dnes vcelku slusna, takze sa to da financne zvladnut, nehladiac na to ze je tu kopec aut na predaj na suciastky ...uz len vybrat to najmensie zlo z toho zleho :D co je tu k dispozicii, alebo ist hladat do zahranicia
-
km nie su rozhodujuci udaj (nehladiac na to, ze budu vo vacsine pripadov aj tak stocene, min. na SK je stav tachometra nepotrebny udaj lebo kazda sunka tu ma 135tis ), treba sa riadit podla celkoveho stavu, dobre si auto pozriet... a velmi dolezite je, kto to auto vlastnil pred predajom, kde a ako s tym jazdil, takze tych faktorov je tam strasne vela 2,2hdi je dobry a rokmi osvedceny motor, takze nie je absolutne ziadny problem pri dobrej starostlivosti znevazovat auta, ktore maju cez 200tisKM. Bohuzial na SK a verim ze aj v CZ je vacsina 607-ciek v dost zalostnom a zanedbanom stave Cest a nehynuca slava tym, co daju tymto krasnym autam vsetko co potrebuju:super dobre auto sa pozna aj podla toho, ze majitel sa postaral o detaily (vela ludi sa vykasle na male/esteticke opravy) a to tiez svedci o tom aky maju k autu vztah ...na zaver len tolko ze som rad, ze uz svoju 607 mam a nemusim hladat v tom co je tu naokolo k dispozicii... aj ked tie ceny poriadne klesli v poslednych rokoch [upravil dne 9/9/10 od funthomas]
-
pocitac nehlasi ze chybny je 1. (prvy) senzor ale ze 1 senzor je chybajuci alebo chybny, takze to moze byt hociktore zo 4 (styroch) kolies treba pouzit trochu sedliackeho rozumu a jednoduchym testom na to prides (mas 4 kolesa, kratkodobo treba odpustit z jedneho povedzme na 1,9 prejst 1km, ak nic nehlasi tak je to ten chybny, ak hlasi tak sa vratit ku kompresoru, nafukat spat a postup opakovat pri nasledujucom kolese az dokial nenajdes ten pravy) inak senzor sa da zohnat napr tu: dd pneu - senzory
-
nemal by byt problem to objednat v peugeote, cca 10-15e
-
Moje 607 - výhodná koupě :D - auto je fuč :(
funthomas odpověděl/a v tématu od godzila.01 v sekci Peugeot 607
ked sa odpoji bateria tak sa v podstate nic nestane okrem toho ze auto zabudne spravny cas a vypadnu naladene radio stanice. Ked sa to necha odpojene dlhsi cas tak sa zresetuje RJ na vychodzie nastavenie co moze byt niekedy uzitocne. Toto je platne pre VDO konfiguraciu a auta bez zaloznej baterie. o zadavani kodu pre radio/607 som nikdy nepocul, to je mi novinka p.s.2 spotreba tusim tiez zostava zachovana (aj ked toto som nikdy moc nesledoval) [upravil dne 11/8/10 funthomas] [upravil dne 11/8/10 funthomas] -
skus este vylet do susedneho polska a budes si na SK pripadat ako v dialnicnom raji
-
Moje 607 - výhodná koupě :D - auto je fuč :(
funthomas odpověděl/a v tématu od godzila.01 v sekci Peugeot 607
to ako su tie filtre zanesene naozaj zavisi od toho, kde sa to auto pohybuje, kde parkuje (napr. pod stromami) atd. kludne moze byt podobny stav uz po 10tis KM a to clovek nemusi ani byvat vedla uholnych bani p.s. praveze ten kabinovy filter sa skorej zanesie ako hocico ine, lebo je viac \"obnazeny\" a pristupny bordelu [upravil dne 9/8/10 funthomas] -
pre tych co sa zamyslaju nad neustale zmensujucou sa hrubkov ich kotucov a platniciek tu mam priklad z praxe aby vedli co mozu cakat po financnej stranke ak sa do toho pustia: konkretny priklad pre 607, 2,2HDi, stary typ, diely v tomto pripade ATE (TRW je lacnejsie ale... subjektivne sa mi zda lepsie ATE) predna naprava: 2 x kotuce 135E + platnicky 65E zadna naprava: 2 x kotuce 90E + platnicky 48E komplet praca pre vsetky 4 kolesa cca 25e
-
Tipovací soutěž - za kolik se prodá 607 V6, r.v. 2007 ?
funthomas odpověděl/a v tématu od RayBan v sekci Peugeot 607
...ja osobne tiez uprednostnujem svetly interier, bezova koza posobi luxusne a utulne, proti kombinacii s drevom tiez nemam vyhrady, ale fakt je, ze kolko ludi tolko chuti, mne sa to paci a velmi! fakty z praxe: - cierna koza - menej chulostiva na necistoty (resp. nie su tak viditelne) ale cim je starsia tym posobi horsie (presedene, popraskane atd.) - svetla koza - narocnejsia na udrzbu, ak sa jej nevenuje pozornost tak moze nadobudnut casom zaneseny vzhlad, ale zub casu je k nej milostivy a vysedena sedacka pod 10 rokoch posobi vedla ciernej kolegyne ako nova ...ak teda niekto kupuje jazdene auto a chce kozu tak IMHO je to lepsi vyber (samozrejme nie ak bol predchadzajuci majitel prasa ) -
skus napisat viac, za akych okolnosti sa to stalo (kludna jazda, sportova jazda, problemy s autom predtym atd.), vo vseobecnosti podla toho co si napisal tak ti software vyhodnotil v tom momente, ze nieco nie je v poriadku a preventivne vypol motor, kludne by to mohol byt aj problem v palivovej sustave (trysky, cerpadlo)... moznosti je viac
-
vymena velmi jednoducha, treba sa dostat pod auto, dole dat kryci plast (ak tam vobec este je, velmi pravdepodobne uz davno odletel) a zospodu vymenis (tusim sa to pootoci a povytiahne), nic zlozite ani komplikovane
-
spat k teme spatne zrkatko je tam naozaj nacvaknute, ak sa ti to hybe tak s najvacsou pravdepodobnostou to nebolo riadne \"docvaknute\" das to dole tak ze na to zaposobis jemne-silou, pripadne narazovo trochu pobuchas, pokyves a malo by to ist dole (po smere celneho skla k palubnej doske)
-
ako tak sledujem to mnozstvo problemov co moze mat na svedomi druha bateria, tak si zacinam cenit, ze moja 607 ju ma len jednu
-
kukni ich cennik, maju tam aj montaz/demontaz za demontáž a montáž dielov účtujeme: volant: -9.90 € radiaca páka -3.30 € ručná brzda -3.30 € a tu je link priamo na volanty http://www.attractive.sk/male_banerky/volantyflash.swf [upravil dne 15/6/10 funthomas]
-
100% ochrana neexistuje, a to sa netyka len auta niekto moze stat 2 roky na slnku a nic, niekto tyzden a ma o zabavu postarane, je to proste vec, ktoru je tazko ovplyvnit, cim starsie auto tym vacsia sanca ze uz ma nieco za sebou a stat sa to moze (bohuzial), su to tekute krystaly a staci trochu netesnosti a bublina je na svete. Mozes byt este rad ze ti to nevytieklo rovno na palubovku ako som spominal je to v podstate neopravitelne, takze tu nie je co riesit bud zozen stare (vacsia sanca ze sa ti to zase poserka) alebo kup nove (min. na 3-4 roky by si mal mat pokoj), alebo jazdi s tym vytecenym (ak ti nevadi ze sa uz nestmavuje)
-
tiez som nad tym rozmyslal, ale nakoniec som tam supol taky ten hotovy potah, co sa bezne predava v tescu alebo v predajniach moto potrieb (sice dost dlho som hladal tu spravnu kombinaciu: cierna s pseudo-drevenou imitaciou), cena cca 15e samozrejme kvalitne obsity volant to nenahradi, takze pokial mas dost €€€ tak skus pohladat dobreho autocalunika, ja som nasiel v BA toto: http://www.attractive.sk/sk/interier.html a ked to budes mat hotove tak nezabudni publikovat fotky, urcite sa na to radi pozrieme ako to vyzera :o
-
sposobit to mohlo aj extremne teplo, oprava nie je mozna treba kupit nove, resp. pouzite. Cenovo z Peugeotu to nebude lacne, predpoklad je cca 100eur a vyssie