-
Počet příspěvků
204 -
Registrace
Typ obsahu
Profil
Články
Media Demo
Fórum
Galerie
Kalendář
Stahování
Vše od uživatele funthomas
-
dovolim si tvrdit ze 607 ma navrch v kvalite pouzitych materialov oproti 407 a teda aj lepsiu/dlhsiu vydrz. Ano stahovanie okien sa pokazi casom na kazdej jednej (zdvojene bocne skla su tazke na tie male plasty) ale je to riesitelne natrvalo kovymi bezcami a relativne lacno, takze toto by som ako problem auta urcite nevyzdvihoval, praca na 30min... skor ide o to, ze v priemere ma kazda jedna 607 nabehane min 2x tolko co 407 bez ohladu co je na tachometri, a najvacsi problem je to, ze maloktora dostava kvalitny servis ako som pisal vyssie, a takto si ju ti nestastnici navzajom posuvaju a vyplakavaju nad \"investiciami\". (skuste takemu fesakovi povedat, ze vymen rozvody, sprav komplet brzdy, tlmice... v podstate spotrebne veci.... a vycaluj za to 1000€, co je bezna udrzba ale taky clovek odpadne ak kupil auto za 4K ) kto auto udrziava 100% vie o com hovorim, ano investicie tam su ale nic co by cloveka zruinovalo, co je druhovyroba to je dost lacne a dostupne, problem je s dielmi co su len original, tie byvaju predrazene a nie je ina moznost ked uz idem kupovat ojazdene auto tak si treba vybrat take na co mam t.j. nakupna cena + min 30% navyse na nevyhnutne opravy. S tym ma vela ludi problem, kazde auto chce investicie
-
pises, ze cakate prirastok - radim ti dobre, zabudni kompletne na sedany, kup nejake kombi s co najvacsim kufrom, lebo si budes o 9 mesiacov nadavat, ze sa vozis v limuzine ale kazdy den saskujes so skladanim kocika a batozinou okolo uzkeho kufra, ked uz si nuteny audi tak aspon nech je to avant, pripadne ked ju budes brat do bazaru, zoberte si kocik a skuste ake to je a uvidite
-
samozrejme bod 3 treba vynechat pokial sa na financovani kupy podiela uplne alebo ciastocne zenska polovicka, v takom pripade by som sa popozeral po A8 alebo S classe, cierna metaliza, tmave skla
-
1. hrdza na kotucoch nic neznamena, max to ze to nejaky cas nejazdilo (ak stoji velmi dlho tak mozu nastat problemy, ale v principe to nie je ziadny podstatny ukazovatel). 2. ak chces pozerat auta po bazaroch tak sa priprav na to, ze na 90% pri starsich autach budu fotky&popis na nete velmi daleko od reality. Je dost mozne, ze upadnes casom do depresie ked uvidis aky hnoj sa tu ponuka v TOP STAVE, neburane, 134tis, kupene v SR (=hej, kupene od smelinara v SR po dovoze z EU ), u 607 specialne plati, ze cim starsie tym menej ma najazdene :D:D:D:D:D:D:D:D 3. ak ti zostalo co to z muznosti, tak razne zatrhni polovicke kecanie do vyberu auta, lebo nakoniec kupis blbost a obaja budete nespokojni. Zenske auta vyberaju hlavne podla farby Ak je to tvoje prve auto tak chod radsej do nizsej kategorie, novsie - pri starsich autach musis ratat s opravami, a byt trochu zbehly v autach, co ty zrejme momentalne nie si. Ak ti mozem poradit tak kukaj len auta, kde je kompletna servisna historia, alebo majitel dolozi na papieroch niekolkorocnu starostlivost o auta - tam mas aspon sancu, ze sa o auto niekto staral. Vsetko ostatne je loteria
-
pre teba by bola idealna 1.6HDI, najlepsie bez FAP (66kW)... takze skor by som ta nasmeroval do 307 (posledne rocniky) alebo 308 (asi uz bude cez tvoj financny limit) ak planujes rodinku, tak preskoc rovno epizodu vlastnenia sedanu a chod do SW (kombi) verzie (kufor 407 sedan alebo kombi je slabota, zrejme najhorsi vo svojej triede, 607 ho ma sice blbo rieseny pre kociky, ale je OBROVSKY, idealny je v 307/308 SW) osobne by som sa 407 vyhol (okrem pripadu extremne dobrej ceny za extremne dobry stav), dnes uz posobi zastaralo a vsedne, biedny kufor, biedne miesto vzadu, dobre boli s automatom a 2.0hdi ale tie v dobrom stave takmer nenajdes, manualne radenie na peugeotoch ma stale na mile daleko od nemeckej konkurencie). Paradoxne 308SW je vacsie auto (vnutorny priestor) ako 407SW podla VIN to auto bolo predane 26.10.2004, co nekoresponduje s tym co bolo vyssie pisane [Edited on 23/8/13 12:57 by funthomas] [Edited on 23/8/13 13:14 by funthomas]
-
ked to pojdes pozriet, daj vediet kde zmizla prava krytka repraku na dverach, to by ma vcelku zajimalo, lebo to je vec, ktora sa nezvykne vyberat na to, ze to akoze kupene v SR tak by to mohlo mat servisnu knizku, v popise inzeratu to nie je....
-
ries technicky stav auta, nie spotrebu :roll:roll nic v zlom, ale nerozumiet absolutne nic do aut a ist do 607 a riesit spotrebu to neznie ako dobry postup pri kupe pri 607 je dolezite aby mala pravidelny servis, aby ked sa nieco pokazi tak to niekto aj odborne opravil, udrziavane auto je zaruka toho, ze to nebude kasicka na peniaze, a ze bude robit radost nie starost bohuzial dnes uz 607 kupuje (a nasledne predava) s prepacenim kazdy druhy sedliak a student, ceny klesli tak, ze si to mozu dovolit, len potom tie auta tak aj vyzeraju, lebo take skupiny obyvatelstva si tazku hlavu s kvalitnym servisom nerobia, resp. na to nasledne nemaju €€€ to co sa tu predava je v zalostnom stave, vacsina ludi to lata doma na kolene, sem tam sa nieco zalepi paskou, pretre farbou, ak treba kupi sa najlacnejsi (najlepsie polsky:blicismajlik) diel, vacsina sa neopravi, vsak je to drahe.... typicky pripad casom odide baterka senzoru v pneu, lacny jozko zisti, ze to nestoji 10€ tak to radsej vypne ako vymeni.... a ked sa tak uz dalej neda tak sa to preda dalsiemu chudakovi co potom zacne bedakat, ze ake **** auto, vsetko sa kazi... ja mam 607 s r.v. 2001, pravidelny servis, auto v top stave, dam mu vsetko co potrebuje, obcas to stoji dost penazi (vacsinou prave naopak), ale som spokojny a rozhodne sa mi auto nesype ako niektorim tu na fore, co vyplakavaju, ze je to haraburda... v skratke urcite pozeraj drahsie 607, vyssia cena ma zvycajne opodstatnenie, KM nie su dolezite ak sa niekto o auto stara tak FAKT najazdi velke statisice, o pedantnosti majitela svedci to, ze kazda blbost, kazdy gombik v aute funguje, prajem vela stastia pri vybere, ja by som si asi z momentalnej ponuky co je na SK trhu nevybral
-
to znie ako odchadzajuci/zapchaty regulator tlaku na VT cerpadle
-
je tam klasika, LED urcite nie [Edited on 20/8/13 17:56 by funthomas]
-
spolujazdcove okno nestahuje ani nevytahuje
funthomas odpověděl/a v tématu od Y2K v sekci Peugeot 607
tak tak, 607 je krasna ale narocna milenka, ked sa jej nevenujes tak ti to da patricne najavo -
spolujazdcove okno nestahuje ani nevytahuje
funthomas odpověděl/a v tématu od Y2K v sekci Peugeot 607
zlomili sa plastove bezce, klasika treba dat dole tapacir, pozriet v akom stave to je oprava relativne jednoducha, bezce vymenit (najlepsie za kovove, plastove ani nove priamo od Peugeotu nestoja za nic), ak sa poskodili lanka, tak treba repas sadu aj s lankami vo vseobecnosti je dobre vymenit (aj preventivne) vpredu plastove bezce za kovove, lebo ten plast praskne casom na kazdej jednej 607 -
neviem ci si cital zaciatok, ale podla technika v peugeote musis mat novy, nikdy nepouzity, nikdy nesparovany orginal peugeot kluc udajne ked uz bol raz sparovany tak to nevedia urobit opat, neslo mi to do hlavy, ale to opakovane tvrdil, preto som sa pytal, ci s tym ma niekto tu prakticku skusenost
-
praveze na tom najvacsom chipe sa to zazelenelo pri zopar nozickach, tak si myslim, ze to nadobro odislo/vyskratovalo. Myslel som, ze nebude problem prehodit plosak dialkoveho z ineho ovladaca, sparovat s autom... ale zda sa, ze tento postup nie je mozny (aspon zatial mi to nikto nevyvratil) a vyzera to, ze jedina moznost je novy kluc, nikdy nepouzity a original peugeot v kazdom pripade chciet za 1ks kluca 262 EUR nehoraznost, ktoru neplanujem ani nahodou [Edited on 23/7/13 10:46 by funthomas]
-
omylom som v pracke vypral kluc, imobilizer to prezil, ale nejde dialkove, asi odisla elektronika na plosaku je nejaka moznost to sprevadzkovat?, napr vymenou z ineho kluca, v peugeote tvrdia, ze jedine novy kluc (261 EUR ), ze aj keby sa vymenila len elektronika, tak to nevedia sparovat s BSI, vraj len uplne novy kluc....
-
pocity pri rozjazde su velmi subjektivne pocity, kazdy to vnima inak, fakt je ze konkretne pri 4.stupnovom automate a 607 je rozjazd trochu pomalsi, to je holy fakt a treba s tym pocitat na kritickych krizovatkach, kde je potrebny odpich. Cele je to ale o zvyku a navyku. Plati pre diesel, benzin moze mat inu charakteristiku 6.stupnovy automat nepoznam, takze tam sa nevyjadrim [Edited on 19/3/13 22:15 by funthomas]
-
na automat (najma ten starsi 4stupnovy) mi to pripada normalne, je to o zvyku, treba zabudnut na odpichnutie ako na manualy
-
ta spinacia skrinka sa dala opravit alebo sa musela vymenit?
-
mam presne taky isty problem, obcas (teda len ked auto dlhsie stoji a najma v zime) tak sa stava, ze mi neodomkne soferove dvere, ostatne idu vzdy bez problemov. Pomoze len otvorit klucom. Dalsie zamknutie/odomknutie uz funguje zatial mi to moc nevadi, takze to neriesim... ale ak by niekto vedel cim to je tak by to potesilo....
-
Sťahovací mechanizmus v predných pravých dverách
funthomas odpověděl/a v tématu od Key-Six v sekci Peugeot 607
mal som tu cest sa s tym potrapit tiez, nakoniec som skoncil pri kombinacii jeden jazdec verzia A, druhy jazdec verzia B, bolo to napnute tak akurat, funguje zatial 100%, ale menil som oba jazdce za kovove, pri plaste by verzia B mohla casom sposobit odlomenie verziu A-A som nedokazal dat dokopy, jednoducho pri tejto kombinacii bolo napnutie prilis [Edited on 17/8/12 08:50 by funthomas] -
info: prave vysli nove mapy pre VDO Dayton navigation system od Navteq (verzia 2012 - 2013), t.j. pre predfaceliftovu verziu 607
-
ak ma pamat neklame (skusal som to uz davno), tak aj ked sa auto \"ulozi do\" economy mode tak sa da zapnut radio a pocuvat, staci stlacit cierne tlacitko a ide to,
-
trochu ale to moje je podla jofo-vych standardov uz 4 roky po smrti (ale stale funguje )
-
mal som podobny problem prednedavnom, na 2,2hdi starsi model sa da bez problemov zohnat v ELITe komplet cely plastovy obal filtra (telo+veko)+ filter v nom za 68,15 eur, kod 0 450 907 001, original BOSCH so zhananim na vrakacoch a SK inzeratoch nemam moc dobre skusenosti, ak sa im uz clovek dovola tak sa dozvie ze moze mat diel na pokraji zivotnosti za takmer cenu noveho aftermarket dielu ...takze treba hladat, zvycajne su dalsie a lacnejsie moznosti
-
...s velkou pravdepodobnostou odchadzajuci gulovy cap riadenia na prednej naprave...
-
jednoznacne origo, pripadne este tak bosch alebo valeo vsetko ine = suhlas s Hurvajzom alebo inak povedane nie sme taki bohati aby sme si kupovali lacne veci!