Přejít na obsah

funthomas

Uživatel
  • Počet příspěvků

    204
  • Registrace

Vše od uživatele funthomas

  1. Ak bol zaneseny, mozno si len cistenim vyriesil nasledok a nie pricinu (co ho zanieslo?) Je dost mozne ze zdroj zanasania (napr. podavacie cerpadlo v nadrzi) stale existuje a upchal ho. Je dolezite to vsetko pozriet, pretoze ak kupis novy DRV tak za par mesiacov budes mat taky isty problem
    • 36
  2. zeby regulator tlaku na VT cerpadle (DRV)?
    • 36
  3. funthomas

    face budíky do old

    nikto sa nenajde, lebo je kazdemu jasne ze to nebude fungovat
    • 7
  4. pripajam sa k nazoru, ze to bude starter alebo veci priamo suvisiace s nim (poistky si pozeral?), to pohasinanie klimy tomu napoveda automat sa samozrejme neroztlaca
    • 13
  5. ako som pisal, stahovacky su uz definitivne vyrieseny problem, treba vymenit original plastove bezce za hlinikove, stoji to par eur, spravit sa to da doma na kolene za 30min.... fap tak isto nevnimam ako problem, da sa odstranit alebo zrepasovat alebo dat novy, nic nestoji tolko kolko stoja podobne filtre v inych, novsich vozidlach... povedal by som, ze 607 je v tomto dost lacna, skus si pohladat ceny filtrov na ine znacky a pochopis, aj sposob regeneracie je sice udrzbovy (doplnanie aditiva), oproti tomu ine systemy (napr. cez vstrekovanie nafty) maju svoje vlastne muchy a casto ak nie castejsie su problematicke povodny FAP vydrzal cca 240tis (projektovana zivotnost 180tis), po vymene za original repas Peugeot zatial ziadne problemy, velky vplyv ma sposob jazdy a prostredie (mesto), aj to ci tankujes vzdy do prazdnej nadrze plnu (mensia spotreba aditiva, pretoze sa davkuje pri kazdom otvoreni nadrze, absolutne minimum je natankovat min 10l) ....inak 607 je ako kofola: KED JU MILUJES NIE JE CO RIESIT :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D [Edited on 23/11/13 17:08 by funthomas]
    • 43
  6. 2.2 HDI 98kW, 4 stupnovy automat suhlas, nie je to ziadna raketa, uvodny rozbeh je vahavejsi, pre toto auto je lepsi 2.7HDI po r.v. 2007 aj so 6st automatom, len ten nebol v dobe ked som to kupoval na svete podvozok, taky priemer, su tam velke rezervy na zlepsenie, aj odskakovanie, vyrazne ovplyvnuje geometria, tlmice, nahustenie pne. Ja som prechadzal vtedy na 607 zo sportoveho kupe, co malo podvozok ako motokara a sedelo perfektne. Ale nebral som to ako problem, vyhody prevazili nedostatky, prestal som mat sportove ambicie, a zacal si uzivat kludnu jazdu. Povedal by som, ze z cestneho pirata ma prevychovala na vzorneho plynuleho sofera :D:D:D:D:D:D
    • 43
  7. 607 je pozoruhodne auto plne protikladov, je skupina ludi co na nu nadava a nevedia jej prist na meno, na druhej strane su taki, co su dost spokojni (jednym z nich som aj ja ) to iste plati o nahradnych dieloch pre nu, niektore zozenies za smiesne sumy, a to aj v porovnani s kategoriou aut o dve triedy nizsie, su ale diely, z ktorych cien sa dokaze zakrutit hlava. co sa tyka tychto auto v SR/CR, tak vacsina ma najazdene uctyhodne km (bez ohladu na to co svieti na tachometri pri predaji), vekovo su tie auta uz tiez tak, ze je prirodzene, ze zacinaju odchadzat na tom veci. Navyse, co som tu vzdy spominal, tak vela ludi si tu posuva auta, ktore sa im nechce opravovat, alebo to spravia len aby oko nevidelo a preda sa to, nabaluje sa to, a potom na to kazdy nadava, ze je tam vsetko pokazene. ja to uz ani neriesim, kazdeho osobny nazor, za seba len tolko, ze som majitelom 2001, diesel, 2.2hdi mam ju veeeeelmi dlho na to, aby som sa o nej mohol vyjadrit, som spokojny, v konecnom dosledku nelutujem, ze som ju kupil, jej dizajn vonku aj vnutri ma vie oslovit este aj dnes po rokoch. Dokonca ani neviem, co by som kupil ako nahradu ak sa raz rozhodnem pre ine. Mozno mam len stastie na dobry kus, mozno je to o tom ako sa o auto staram a ako soferujem. Proste ked vidim, ze sa nieco kazi, tak to hned opravim, nikdy nedavam lacne diely, vzdy hladim na kvalitu. Vyblaznil som sa na inych typoch aut, 607 mam ako limuzinu a uzivam si pohodlnu jazdu, je tam slusna hudba (JBL), krasny svetly interier, proste nadhera ...jedine co mi kedysi nahanalo hrozu bolo stahovanie okien, mohlo totiz prasknut hocikedy a to aj nove, ale uz to mam davno poriesene vymenou za hlinikove bezce, to bola kedysi FAKT nocna mora 607ciek p.s. ked prechadzas z 306, tak to je velky skok v pohodli a dizajne, 407 by ma uz dnes neoslovila, jej dizajn akosi zovsednel a zostarol viac ako 607 ci zvonka ci zvnutra, a hlavne je vnutri stiesnena a mala, to uz radsej 308 alebo 508 [Edited on 23/11/13 12:59 by funthomas]
    • 43
  8. funthomas

    Kolik vám žere

    musis ist na user control panel, potom klik na edit profile a tam je to pod AVATAR URL, sem musis zadat link tvojho obrazku (teda najskor si ulozis obrazok niekde na svoj alebo nejaky free server (picture hosting website) a to toho AVATAR URL uz len das odkaz na obrazok
  9. funthomas

    Nezávislé topení - webasto

    po tom co som sa oboznamil s tym aky problemove bolo webasto original montovane od vyroby v VW Touranoch, a ako tam ludia riesia kazdu druhu zimu tak som by som sa tomu vyhybal ako cert krizu.... to smrdi (doslova) problemom
  10. chladiaca kvapalina cca 10 l, ostrekovac tusim okolo 4l, mozno viac vo verzii s xenonmi, chladiaca kvapalina by mala byt modrozelena, aspon taku vyhradne dava peugeot
  11. funthomas

    repro Poprosím zmazať

    nic v zlom, ale na taketo inzeraty je tu rubrika inzercia, tu to nema co hladat, zbytocne to zahlcuje nespravne miesto na fore, moderator by to mal presunut alebo...
  12. funthomas

    Kolik vám žere

    s poslednymi vetami suhlas:super:super:super, tak isto som spokojny, moje ma 12rokov, sem tam nejaka investicia, ale vsetko primerane kilometrom a veku. Som rad, ze som sa pred rokmi rozhodol pre 607, ziadne BMW ci medved, este aj interier mi pride nadcasovo konzervativny a maloktore nove auto ma vie zvnutra oslovit. (okrem cenoviek nad 35k € ) Skoda, ze PSA nepokracovala v tejto modelovej rade, 508 je pre mna skor nahrada za 407 a neoslovila ma, je uzka a celkovo mensia.
  13. funthomas

    Palivový filtr + olej

    odporucane oleje TOTAL pre 2.2 HDI s FAP do r.v. 2005 kapacita 4,75 litra Quartz INEO ECS 5W - 30 celorocny Quartz 9000 Energy 5W - 40 -30°C to 50°C Quartz 7000 Energy 10W - 40 -20°C to 50°C Quartz 7000 10W - 40 -20°C to 50°C idealne tam ide Q9000 5W-40, mozes dat INEO ECS ale podla mna zbytocny luxus, v dobe uvedenia tvojho motora ani nebol na trhu kopec ludi co byva na juhu dava Q7000 a v pohode
    • 23
  14. predny naraznik dole, potom svetlo... tolko teoria, v praxi nie je potrebne davat dole cely naraznik, ale treba ho z tej casti, kde je svetlo uvolnit zo spon, t.j. horne plasty na okrasnej liste pri znaku leva sa daju dole, potom sa uvolnia 2 spony, jedna je tam pod plastami, druha dostupna zospodu od predneho kolesa = koleso dole aj podblatnik
  15. ...moze byt viacero dovodov, napr. starter
  16. ta cestina sa tam da dohrat, ale ziadne dalsie upgrade alebo update firmware RT2 neexistuje a ani nebude pretoze jeho vyvoj bol pred mnohymi rokmi ukonceny. Na druhej strane vyuziva velmi dobre dostupne mapy systemu Carin Non CIQ/VDO Dayton od NAVTEQ (ci skor po novom HERE), ktore su rozsirene aj pre ine znacky, co znamena, ze min. 1x rocne je tam update Je to stary system, ktory uz ma viac ako 13 rokov, takze netreba mat velke oci, vyvoj ide v tejto oblasti dopredu milovymi krokmi
    • 6
  17. je tam klasika ako u budikov
    • 12
  18. funthomas

    Zimní a letní obutí

    ak mas dost penazi alebo/a jazdis agresivne, tak daj michelin alebo continental, tie su top, ak chces setrit a si kludny jazdec tak tam kludne supni barum/matador. Len nie ziadnu Cinu. Najviac zavisi od tvojho stylu jazdenia, blbcovi nepomoze udrzat sa na ceste ani pozlatena pneu, ESP ani nic podobne
    • 16
  19. funthomas

    Palivový filtr + olej

    podla tych kodov (= sluzia na vyhladanie originalneho dielu alebo dielu z druhovyroby, ktory by mal byt rozmerovo a funkcne identicky), ktore som ti napisal si to objednaj v autodieloch, ked nevies o co ide, tak si to napis na papier, prines im to tam a oni uz budu vediet aky filter ti maju dat vyzera to na BOSCH, tie kody su ale dolezite, lebo 607 mala minimalne 3 revizie palivovych filtrov
    • 23
  20. Podla toho co pises si zakupil zrejme poriadne doriadenu 607, bola taka lacna, takze \"vyhodna\" kupa, ze ano... opat sa nam rysuje vlakno o tom, ake je to **** auto, ako sa tam vsetko non stop kazi. Je to vizitka toho (tych ludi) cloveka co mal to auto predtym, zrejme si tazku hlavu s nicim nerobil, ked sa pokazilo tak sa to vobec neopravilo, alebo rovno odrezalo nasledne to zakupi clovek, co ma na zaciatku velke oci pre krasne auto, ale zavali ho kopec oprav, ktore v pomere k nakupnej cene zvycajne znamenaju trpke rozcarovanie. Na druhej strane, mozno keby si prihodil €€€, mozno by s kupil 607 bez nutnych investicii, ano su take, len sa moc nekupuju, pretoze su raz take drahe ako vydojene kravy zo zaciatkou inzeratov. neber to osobne, tie veci co som pisal platia vo vseobecnosti na aktualnu klientelu zaujemcov o 607. Je tu slusna komunita ludi, co ti rada poradi a ak mas peniaze a trpezlivost tak si ju casom das do pucu. a teraz k veci, s telefonom si tazku hlavu robit nemusis, v tvojej verzii nemas bluetooth, slot zrejme len na full size sim kartu (velkost kreditky), takze realne to pouzivat nebudes, ten drot si teda odrez tak aby ta to nedrazdilo, ze ti to chyba ten druhy problem urcite nebude od toho, ze sa vybila bateria, skor tam odpalil poistku, alebo nieco ine, mal by to pozriet niekto s diagnostikou, tomu sa asi nevyhnes
  21. funthomas

    Palivový filtr + olej

    mas presne ten co je na obr. od kirkiz, PALIVOVÝ FILTER MAHLE t.j. oem kody E148135 E148042 1906A6 1906A2
    • 23
  22. funthomas

    Palivový filtr + olej

    nedavno tu bol podobny uzivatel, ktoremu trvalo dve strany prispevkov dokial napisal VIN a dostal presnu odpoved, napriek odporucaniu spravit to hned v 2. prispevku. sa mi zda, ze niektori sa k tomu stavaju ako k cislu kredit karty :D:D, resp. su grafomani
    • 23
  23. funthomas

    Palivový filtr + olej

    daj sem VIN a povieme ti
    • 23
  24. funthomas

    Palivový filtr + olej

    tak za toto tvrdenie by som ruku do ohna nedal, nemyslim, ze Bosch na 607 ma zavitovy system, ak to nevies posudit pohladom, tak overenie cez VIN kod len tak na okraj, ten prvy link s odkazom na P406 s tym bajonetovym systemom je praveze Bosch.... [Edited on 26/9/13 15:51 by funthomas]
    • 23
  25. v roznych obdobiach a v roznych krajinach sa 607 predavali pod roznymi oznaceniami a roznou vybavou.... takze jedine a presne urcenie je naozaj LEN podla VIN a nasledne servicebox
×
×
  • Vytvořit...