Tak jsem opět zde a mohu potvrdit, že to nefunguje. Připojil jsem se v pohodě na wi-fi v restauraci, vše funguje, stránky v pohodě, dokonce jsem stáhl a začal instalovat operu přímo ze stránky výrobce, ale po spuštění opery se opět objevilo okno s nápisem \"instaluji\", dále \"povolit aplikaci opera odesílání dat na internet?\" Ano - připojit pomocí - jediná možnost opět MMS, ne - nelze se připojit k internetu, zkontrolujte nastavení.
Nechápu, proč se rovnou nenapojí přes wi-fi a nedoinstaluje.
Nevěřim, že to nejde, ale už fakt nevim, kam šáhnout.