Přejít na obsah

ujomarian

Uživatel
  • Počet příspěvků

    359
  • Registrace

Vše od uživatele ujomarian

  1. zdar, mam taku malu prosbu - može mi niekto odfotit dverný štítok (nalepku) na p206 SW 2.0 HDi? diky [upravil dne 14.1.2010 ujomarian]
  2. ujomarian

    2.0 HDi zle startuje

    test aditiv : http://www.41.cz/vif/doc/test_aditiv.pdf
  3. ujomarian

    2.0 HDi zle startuje

    kazde aditivum do nafty ma svoje plus, osobne pouzivam VIF super aditiv, kamarat leje do svojho opla daky castrol TDA a obidvaja sa nestazujeme, vyber je na tebe
  4. ujomarian

    toto forum je muj domov

    stravne listky som este nenafasoval, financny poukaz by sa aj mne hodil a darceky sa dostavali pred dvomi tyzdnami
  5. ujomarian

    co vravite na diesel 66 kw ??

    tommas11 : vsetko zavisi od vodica ako s tym jazdi a tak troska aj od toho na aky kus narazis ...
  6. ujomarian

    co vravite na diesel 66 kw ??

    Qcko: myslel si to v dobrom alebo v zlom?
  7. ujomarian

    2.0 HDi zle startuje

    minula zima : do -16 mi to chytlo ked nie na prvy, tak na druhy pripadne na treti pokus, pri -22 som vybil baterku - po naslednej vymene vsetkych zhavicov pri -20 start na prve potocenie klucom, zvysok zimy bez problemov. baterka neviem kolko mala rokov, cez leto ukazovala 12,8 V terajsia zima pri -15 bezproblemov na prve potocenie kluca, vcera pri -6 a novej baterke start na druhy pokus asi budem musiet opet skontrolovat zhavice ... nafta bud shel v-pover alebo obycajna z akejkolvek pumpy ale s primesou VIF
  8. ujomarian

    co vravite na diesel 66 kw ??

    2.0 HDi 66 kW - je to zivy motor, bezproblemov potiahne plne naložene auto aj s vozikom, pri kludnej jazde sa zmestis pod udavanu kombinovanu spotrebu, staci iba tankovat a sem tam skontrolovat olej ...
  9. ale chlapci, nekazte nam tuto krasnu sci-fi temu o aute p206 s motorom 1.1 ktore islo 185 km/h s plne nalozenym kufrom a 5 ludmi na palube prispevkami o katalyzatore ... ... inac celkom sa udrbavam nad niektorymi prispevkami - už iba čakam ktory pretekar s 1.1 motorom sa odvazi a napise ze mu to islo 200 km/h :D:D:mad: ... gps by som nebral ako spolahlivé meradlo, ale taký policajny radar ktory je certifikovany a \"pravidelne\" kalibrovany by to mal celkom presne zmerat :D:D a ešte by aj fotku vyhotovil :D:D
  10. ujomarian

    zamrzla nemrzka ... a foto preco :)

    na tom aute tej soli moc neni, to tu na slovensku su auta nalozene v soli priemerna teplota tento tyzden bola odhadom -12°C (-8 až -16°C), nemrznúca do -20°C mi zamrzla pri jazde na tryske ostrykovaca, pomohlo iba doliatie -40°C kapaliny ...
    • 17
  11. ujomarian

    Kolik mate najeto?

    aktualne 110 tisic aj dake drobné, za 1,5 roka čo ho mam je to už viac ako 40 000 spokojnych km
  12. ujomarian

    Hrozná jízda

    trasa zilina cadca cca 36 km co sa dala prejst v pohode za 25 minut po spustení retardéra v Kysuckom novom meste trvá 40-90 minut, nepotrebuje niekto 8 betónových zvodidiel? zopar hlinikových znaciek k tomu bude grátis :grr
    • 40
  13. no ved som pisal ze su to jednoduche vzorce, mne neslo o to presne vyratat nieco, ale jednoduchým vzorcom ukazat kde ma dany motor hranicu
  14. cela tato tema je k ničomu ak chces kolesový výkon, tak si odrátaj stratový výkon a dostaneš menšiu hodnotu s akou som \"zjednodušene\" išiel do výpočtu, pripadne nikto ti nebrani urobit prepocet do ktoreho zahrnies vsetky sily pôsobiace na vozidlo a k tomu možeš spravit aj zopar alternatív - rovinka, klesanie, stupanie, pripadne aké veľké stúpanie tento motor zvladne, sú to celkom jednoduché vzorce
  15. .mycTD je to uplne zjednoduseny vypočet - nezohľadnuje hmotnosť, sklon, trecie sily
  16. nedami to - Gitarista001 a aj ostatni pretekari s 1.1 motorom skusime si oprašiť zaklady fyziky : urcite všetci pozname zjednodusený vzorec P=0,5*C*S*ρ*v*v*v , napisem to aj troska jednoduchsie P= odporova sila * rýchlosť kde : http://www.globalcar.com/datasheet/Peugeot/1998_Peugeot_206_1.1_XR.htm P = 44,7 kW (1.1) C je súčiniťeľ odporu = 0,33 S je čelný prierez = 1,97 m2 ρ je hustota vzduchu = 1,169 kg/m3 pri tlaku 1014 hPa a teplote 29°C http://www.tzb-info.cz/t.py?t=16&i=70 v = rýchlost vozidla keď za P dosadime výkon 1.1 motora 44,7 kW, dostaneme v max = 175,7 km/h a to UPOZORNUJEM ze toto je uplne zjednodušený výpočet do ktorého nie sú zarátané straty t.j trecie sily, druh povrchu, sklon vozovky, ... ktoré tuto max rýchlost výrazne znižujú na to aby si mohol isť teoreticky 185 km/h (so zanedbaním všetkých trecích sil) je potrebných dalších 7,3 kW výkonu ako som na začiatku napisal - fyzika nepusti
  17. aj s doplatkom som platil 1.10.2008-1.10-2009 spolu 1111,0 Eur ale to mam dom s obytnou plochou 480 m2 a z toho mi cca 400 Eur minula el. spirala ktora ohrieva TUV v bojleri cez leto buduci rok to snad bude nižšie o tych 400 Euro, lebo po po precitani nedoplatku, naslednom skoro kolapse a dlhom predychavani som tu špiralu urychlene odpojil od elektriky
    • 76
  18. ujomarian

    Prečo mať alebo nemať sk.klub

    ... pred napisanim tohoto si fajčil handry?
  19. ujomarian

    Prečo mať alebo nemať sk.klub

    nevidim dovod aby sa vytvorila slovenska stranka ale ak to niekomu urobi radost ... s www.peugeot-club.com som nanajvys spokojny, slovenska stranka nikdy neziska taku kvalitu ako je tato a to preto lebo sme \"slovaci\", osobne si myslim ze kde je vela ludi, tam sa dany technicky problem ovela rychlejsie vyriesi ako to skusat na dakej stranke kde je zopar ludi, z ktorych ma minimum aj technicke znalosti a skusenosti p.s. ZILA ak uz chces mat vlastnu stranku, tak by si mal zacat troska zdokonalovat svoj rodny jazyk aby to potom tak nebilo do oci ...
  20. projozo: prve 3 prispevky su o vzduchovom, ostatne je o kabinovom - treba poriadne citat
    • 12
  21. gitarista: pisal som sice ze uz je tato tema pre mna uzavreta ale nedami to - skus si poriadne precitat co som na zaciatku pisal, mas to tam ako tak vysvetlene a ak mas troska sudnost tak sa zamysli nad tym preco 1.1 44 kW s piatimi osobami nemohla ist 185 km/h
  22. ujomarian

    nove stierace

    cca kazdych 15000 km kupujem stierace power 650 + 400 za 5,63 Euro - stieraju, nemachlia, drahsie som neskusal pri vymene stieracov pouzijem z predného stieraca 400 mm gumicku do zadného stieraca, kde ta guma na to obcasne zotretie este staci
    • 28
  23. no len aby sa tu zachvilu opet neobjavila tema - zhanam dake GTI alebo WRC lebo ma obehlo Yeti alebo fabia 1.2 :D:D
    • 7
  24. klimatizacia nema nic s filtrom spolocne, ta iba upravuje teplotu a vlhkost vzduchu ktory ti prejde cez tento filter, aktivne uhlie ti pohlcuje vonkajsie pachy, ktore ti obycajny filter prepusti
    • 12
  25. kajo, pastorek : je rozdiel medzi obyčajnym a kvalitnym kabinovym filtrom - treba si to vyskusat, osobne mam kabinovy filter s aktivnym uhlim a ten odfiltruje na 95% všetky zapachy, samozrejme pokial stojis za zadymenou aviou, tak ani takyto filter nepomoze ... The_DoctoR z vlastnej skusenosti odporučam radšej si priplatit a kupit kvalitny kabinovy filter s aktivnym uhlim
    • 12
×
×
  • Vytvořit...