Přejít na obsah

longstarr

Uživatel
  • Počet příspěvků

    669
  • Registrace

Vše od uživatele longstarr

  1. longstarr

    Výrobné závody Peugeot

    a k čemu vám to je_
  2. Dobrý den.Potřeboval bych poradit,jestli jste někdo neřešil podobný problém.Asi před rokem jsem si všiml, že moje 406ka si samovolně přidává otáčky.Nebylo to moc, třeba to skočilo o 200 ot/min a pak se hned vrátil.Nechal jsem vyměnit svíčky, ale žádná změna, tak jsem to neřešil.Asi před 14 dny začaly otáčky lítat až na 1500 ot/min na neutrál i při zařazené rychlosti a nějakou dobu se drží na 1500 pak se zase vrátí do normálu.Teď už občas i špatně startuje a cuká se.Spotřeba se zvedla asi o litr.Jezdil jsem pod 10L/100km teď kolem 11L/100km.Je tam motor 3.0 V6 24V. Děkuji za rady:papa
  3. longstarr

    odvzdušnění brzd

    No ABS tam je.Odvzdušňoval jsem to u 405ky bez ABS,to byla pohoda.Myslel jsem,že teď to udělám stejně.Co to znamená přes diagnostiku??? Jediné co bylo v návodu navíc,že se to musím odvzdušnit pod tlakovým zařízením(nějaký kompresor připojený na nádržku či co) atd. Půjde to normálně(šlápnout na pedál dotáhnout odvzdušňovák ...) nebo pojedu autobusem??
  4. Ahoj.Potřeboval bych poradit.Musím vyměnit těsnění na válečku na zadních brzdách u Peugeot 406 3.0 24V.Je jasné,že když vytáhnu váleček, musím potom odvzušnit brzdy.Řekl bych,že stačí odvzdušnit jen jeden okruh.Chci se zeptat,jestli jsou ty okruhy LP,PZ a PP,LZ dvě a dvě kola?? A není lepší vyměnit rovnou celou kapalinu, už si ani nepamatuju,kdy jsem ji měnil.
  5. longstarr

    bohatost směsi (Solex)

    Je to dvoukomorový Solex 34-34 Z1.Automatický sytič mám nastavený podle papírů.Membrány,při zatlačení dovnitř otevřou klapku na 6 mm.Kladka termostatu by měla být podle kalibru, který nemám.Nastavil jsem to podle internetu, kde psali,že kladka má být vzdálená od hrany sytiče 27,6 mm.Takže tohle mám nastavené podle návodu.Nicméně sytič nefunguje.Chci první seřídit běh za tepla(bohatost směsi a otáčky) a pak budu řešit sytič
  6. longstarr

    bohatost směsi (Solex)

    Díky,ale tohle mám.Jen potřebuju vědět postup,jak nastavit bohatost směsi tím červíkem.
  7. Ahoj.Potřeboval bych poradit, jak seřídit Karburátor Solex 34 - 34 Z1. Nastavení klapek a plováku mám podle papírů správně,ale nevím,jak seřídit bohatost směsi.V knížkách píšou: \"připojte měřák CO a bla,bla,bla\".Proto prosím, kdo ještě pamatuje karburátory:D, nějaký návod na seřízení bohatosti směsti.Jinak jezdím na plyn, takže to nemusí být dokonalé,ale teď to hulí a cuká to.Děkuji:super
  8. longstarr

    Objednané kotouče ???

    To neměl.Ale lítat zas potom do autokelly se mi nechtělo.Ale jde mi hlavně o princip.Stejně bych to koupil v autokelly,takže cena by ve finále byla stejná.Chci to o víkendu vyměnit a jestli tam budou Bremba nebo TRW, na tom už nesejde.Každopádně ty desky i kotuče byly originál zabalené,tak snad jim to nevyráběl nějaký jezeďák na soustruhu:D
  9. longstarr

    Objednané kotouče ???

    Tak balíček mi přišel.Byly tam kotouče TRW.Zaplatil jsem za Bremba o 200,- víc.Maník, co mi to přivezl, mi to nedovolil otevřít,že to nemůže.Když jsem se dovolal na AutoMedik,tvrdil mi,že cena TRW je na korunu stejná jako Brembo:o,a že internet předělávají,tak jsou tam špatné ceny.:bachaZpátky to posílat nebudu,protože musím o víkendu zprovoznit auto a navíc bych platil další poštovné atd. Výsledek:V AutoMedikovi jsem něco objednával poprvé a naposled.Obrali mě o 200,- a k tomu jsem dostal jiné zboží,než jsem si objednal.Mohl jsem si skočit do Autokelly,kde mi zboží vždy vezmou zpět a hned si ho zkontroluju.Příště žádné pokusy:super PS:asi jsem téma napsal špatně do části servis,tak se omlouvám:(
  10. longstarr

    Objednané kotouče ???

    psal jsem to hlavně kvůli těm kotoučům,jestli to není jedna stejná firma a jestli náhodou třeba nemá někdo špatné zkušenosti s tímhle obchodem Volat tam budu,ale mají otevřeno od 10 [upravil dne 18.8.2011 od longstarr]
  11. Prosím o radu.Objednal jsem si z Automediku brzdové kotouče Brembo.Dnes mi přišlo e-mailem,že je objednávka na cestě a v něm:Máte objednané kotouče TRW za 512,- 2ks. Přitom kotouče TRW tam mají za 400 a něco a 512,- stojí bremba.Má mi to přivést za pár hodin.Asi to před ním rozbalit a reklamovat či co?? Pokud jsem se díval na internetu dobře,tak TRW a Brembo jsou dvě jiné značky ne??
  12. Byl špatný silentblok v uchycení spodního trojúhelníkového ramena.Guma byla vymlácená a byla tam vůle:roker Řízení drží,přestalo klepání při řazení
  13. longstarr

    Matice Poloosy - vyřešeno

    Tak je to vyřešeno.Půjčil jsem pořádný klíč a pořádné kladivo,nasadil kolo.Bum Prásk a matka povolila.Díky za rady:super
  14. longstarr

    homokinetický kloub

    Kamínek to určitě není S výměnou kloubu ještě počkám.Trochu mi to plave v levotočivé zatáčce, když přidám plyn.Vyměnil jsem kuláky - nepomohlo.Jen je to trochu tišší v zatáčkách(ty staré nebyly ještě úplně vymlácené).Objevil jsem ještě,že levé rameno nápravy je v silent-bloku volnější než to pravé,tak to zkusím vyměnit.Pak už mi zbývá jen ten kloub poloosy o kterém mi každý říká,že v zatáčce plavat nemůže:(
    • 7
  15. longstarr

    homokinetický kloub

    Je to pravidelné klepání při rozjezdu,při plném rejdu.S větší rychlostí se klepání zrychluje.Vždy s rychlostí,na neutrál v pohodě.Popsal bych to jako tupé rány,jdou pouze slyšet.Poslední dobou začal při řazení trochu cukat volant,ale nevím,jestli to má něco společného s poloosou.
    • 7
  16. longstarr

    homokinetický kloub

    V katalogu je to stejné.Ale v Autokelly mají pro můj typ auta několik kloubů - počet vnějších drážek mají všechny 25, ale počet vnitřních mají některé 23 a některé 22.Tak nevím,jestli to budu muset na chatě sundat a vzít sebou do obchodu nebo je to všechno stejné ?? Každopádně jsem zkoušel kvedlat oběma poloosama a ta pravá mi připadala trochu horší, tak to risknu:D
    • 7
  17. Krátký dotaz.Chci se jen ujistit, ať nevyměním špatný kloub.Někde jsem vyčetl, že když klepe poloosa do pravé zatáčky, je to pravý kloub a naopak.Je to pravda?(pravý a levý kloub by měli být stejné,můžu to když tak předělat?):myslimDíky za rady
    • 7
  18. longstarr

    Matice Poloosy - vyřešeno

    S tou brzdou je to dobrý nápad,ale mám už dole třmen a kulák je uříznutý flexou:D.Už to visí jen na tlumiči a poloose.Když to povoluji,měli to i v knížce, pomocník se zapře tyčí do protivky o šroub.Tahem se tyč ohnula.Vyzkouším sehnat pevnější a bouchnout po tom kladivem.Když to nepomůže,sestavím to dohromady a vyzkouším to zabrzdit.
  19. Zdravím.Potřebuji vyměnit homokinetický kloub na P405,ale narazil jsem na problém.Nejde mi povolit matice.Zkoušel jsem golaky s nasazenou asi dvoumetrovou pákou a ani se nehla.Zkoušel jsem to náhřát,ale jenom letlampou.Tak se chci zeptat,jestli nevíte co s tím.A ještě,jestli je lepší měnit jenom kloub nebo celou poloosu.(klepe při plném rejdu při rozjezdu) [upravil dne 27.7.2011 od longstarr]
  20. Jo, ještě dotaz.Když jsem sundal rameno nápravy z kuláku.Jak velkou by rameno mělo mít v těch silentblocích vůli?V těch gumách to pár mm chodí,ale nikde neklepe.Je to ok?
    • 11
  21. Tak kulák nevyměněn.Nešlo to povolit,je to zarezlé jako prase.Budu muset sehnat orig. klíč a o víkendu zkusím,co dál:myslim
    • 11
  22. čepy jsou koupené, v pondělí je měním.
    • 11
  23. Nejspíš ty čepy ještě vyzkouším.Tak jsem to pročítal na internetu a psali,že špatné čepy můžou způsobovat, že auto plave.Ještě tam psali,že by to mohl dělat špatný silentblok na trojúhelníkovém rameni,ale nevím jak to vyzkoušet.Opticky bych řekl že je ok,žádné praskliny a tak...
    • 11
  24. Kulové čepy nevím jak vyzkoušet.Když mám sundané kolo,tlumič ho tlačí dolů.S tyčema řízení se dá hýbat,takže vím že jsou ok.Zkoušel jsem kývat celým kolem a vypadalo to v pořádku.No trochu jsem se šťoural v historii auta.Kromě prvního majitele,kterého neznám, jinak znám všechny ostatní, ty poloosy nikdo neměnil.Ty poloosy nebyly měněné přes 200 000 km možná i 300 000(kdo by měnil poloosy v prvních 90 000:)).Tak teď nevím jestli vyměnit rovnou poloosu nebo ještě zkusit ty kulové čepy za pár stovek:myslim [upravil dne 15.7.2011 00:16 longstarr]
    • 11
  25. Můžete mi alespoň poradit, co může dělat poloosa(krom toho klepání), když je v tahu?? Nerad bych ji vyměňoval zbytečně,vzhledem k ceně.Ještě jsem se někde dočetl,že když klepe do pravé zatáčky, je to PP poloosa.Je to pravda??děkuji
    • 11
×
×
  • Vytvořit...