Přejít na obsah

Marky

Uživatel
  • Počet příspěvků

    412
  • Registrace

Vše od uživatele Marky

  1. Marky

    Myká mi zadkom pri priamej jazde.

    Áno tá výška sa nastavuje podľa miesta upevnenia zdviháka (jacking point).
    • 24
  2. Marky

    Myká mi zadkom pri priamej jazde.

    Je schopný nastaviť geometriu podľa údajov, ktoré mu dám na papieri alebo sa môže riadiť iba podľa tých, ktoré má napevno v prístroji? Neviem presne ako sa to nastavuje, data laicky povedané či dokáže prinútiť prístroj aby mu tam zelené hodnoty naskakovali pre iné údaje než sú napevno v ňom.
    • 24
  3. Marky

    Myká mi zadkom pri priamej jazde.

    Už to vidím, má byť 17 spolu a on mi urobil 17 na každej strane teda 34 spolu.
    • 24
  4. Marky

    Myká mi zadkom pri priamej jazde.

    Našiel som toto http://www.peugeotlogic.com/models/407/407info/info403.htm Podľa toho sa meria len v jednej výške, ale musí byť presne nastavená pre zadok a predok.
    • 24
  5. Marky

    Myká mi zadkom pri priamej jazde.

    Obávam sa, že po mesiaci je neskoro na reklamáciu. Škoda, že som si to všimol až teraz. Zájdem do Peugeotu a preverím si ako nastavujú geometriu tam. Vravíš, že teoreticky by stačilo vrátiť hodnotu zbiehavosti pri prázdnom aute na pôvodné hodnoty? Je tam tých nastavovacích prvkov viac, alebo sa to pri rôznych záťažiach nastavuje tým istým?
    • 24
  6. Marky

    Myká mi zadkom pri priamej jazde.

    Bolo to merané v tej istej firme. Keď som si dal u nich urobiť geometriu tak test tlmičov a bŕzd bol zadarmo tak som to využil. Smola bola, že v Peugeote mali pokazenú geometriu tak ma odporúčali do tej firmy, že tam to pre nich robia. Čo poznám náš servis tak by to asi tiež odflákli. Zaujímalo by ma na akom princípe môže ten brzdový valec odhaliť, že je na náprave zlá zbiehavosť?
    • 24
  7. Marky

    Myká mi zadkom pri priamej jazde.

    Po geometrii som si dal urobiť aj test tlmičov, protokol pripájam, zaujalo ma označené miesto, na koľko je toto tvrdenie spoľahlivé?
    • 24
  8. Marky

    Myká mi zadkom pri priamej jazde.

    Tu je ten zmieňovaný protokol
    • 24
  9. Marky

    Myká mi zadkom pri priamej jazde.

    To bolo prvé čo ma napadlo. Keď som ich odpustil skáče to menej. Vyzerá to tak, že čím viac sa zadok nadľahčí tým viac cukne. Pri tvrdých gumách viac skáče preto aj pocit cuknutia je silnejší.
    • 24
  10. Marky

    Myká mi zadkom pri priamej jazde.

    Tlmiče mi testovali tiež v rámci geo - cca 70% všetky. Je to čudné najviac sa to prejavuje keď prejdem krížom napr. cez opravované miesto - zaliaty pás na asfalte. Podskočia obidve kolesá naraz a pritom mám pocit akoby niekto kopol do auta zboku, proste cítim také trhnutie akoby zadkom doprava.
    • 24
  11. Marky

    Myká mi zadkom pri priamej jazde.

    Sú v stave po pravidelnej prehliadke a prehliadke na geometrii. Ak by s nimi niečo bolo hádam by si to všimli.
    • 24
  12. Marky

    Myká mi zadkom pri priamej jazde.

    Nikto netuší?
    • 24
  13. Pri priamej jazde pri prejazde nerovností mi trhá zadkom do pravej strany. Začalo mi to robiť po geometrii, niekde som tu dával protokol, podľa ktorého je všetko OK. Miestni znalci mi to potvrdili. Pri prejazde zákrutou pri menšej nerovnosti to tiež neprimerane podskakuje. Bol som na pravidelnej prehliadke a po nej som bol na geometrii pretože sa mi zjazdili predné gumy z vnútornej strany. Podľa technika mám zlý záklon kolies, ale to nemá vplyv na jazdné vlastnosti a opotrebovanie pneu. Na geometri však napriek tomu niečo nastavoval aj vzadu. Netuší niekto čo s tým?
    • 24
  14. Ešte stále sa to rieši tak, že čip immo sa prilepí ku zámku aby to fungovalo?
    • 69
  15. Prosím o objasnenie riadku z histórie opráv: 04/05/2007 016010401 4CDFUQC01 0000364058 ROTULE PIVOT AV INF 000 101073 BE Mala by to byť výmena čapov. Dá sa z toho povedať, či boli menené obidva, alebo len jeden, potom ktorý? Ďakujem.
  16. Marky

    Ako dať dole ramienko stierača (407)?

    Takže mykanie vo zdvihnutej polohe tiež nepomáha. Mykanie do strán hýbe celým pohybovým mechanizmom, ktorý kladie minimálny odpor takže spoj to vôbec nenamáha. Mykanie hore dole s odklopeným ramienkom taktiež bez efektu. Napokon snáď budem musieť vyrobiť nejaký sťahovák.
    • 21
  17. Marky

    Ako dať dole ramienko stierača (407)?

    No do riti, len nepovedz, že tam je poistka ktorá to nepustí keď sú na skle. To som sa s tým sral dve hodiny zbytočne.
    • 21
  18. Marky

    Ako dať dole ramienko stierača (407)?

    WD som striekal, kvedlal som nimi v spustenej polohe pri otvorenej kapote zo spodu. Potvory nie a nie povoliť. Bál som sa zabrať aby som neposral ten mechanizmus čo nimi hýbe.
    • 21
  19. Marky

    Ako dať dole ramienko stierača (407)?

    Ty si mal sťahovák alebo si to dal dole bez neho?
    • 21
  20. Marky

    Ako dať dole ramienko stierača (407)?

    Hádam sa niekto ozve kto to už urobil.
    • 21
  21. Marky

    Ako dať dole ramienko stierača (407)?

    Klepal som, dokonca som sikovkami ťahal oproti skrutke hore pričom som skrutku uvoľnoval (ala sťahovák) a nič.
    • 21
  22. Marky

    Ako dať dole ramienko stierača (407)?

    Drží ako privarené.
    • 21
  23. Myslím tú kovovú časť čo je priskrutkovaná ku oske stierača. Je tam kónus alebo tisíchran? Búchať som sa bál aby som niečo nuerval, podvážiť sa to nedá dookola je samý plast. Je na to nejaká finta alebo treba sťahovák?
    • 21
  24. Marky

    Stierače raz idú a raz nie (407ma).

    Oživujem tému. Celé leto osm nemal problém, stierače fungujú bezvadne. Teraz keď bolo ráno chladno robí to zas. Najvyššia teplota pri ktorej sa mi to stalo je 11C. Keď je teplejšie všetko funguje. K relé stieračov som sa nedostal Nemôžem ho nájsť. Malo by byť zhruba v mieste ako je páka na otváranie kapoty. Nevie niekto ako ssa k nemu dostať? Vymontoval som kompletne na skúšku xenóny, robí to však aj tak.
    • 19
  25. Marky

    klima

    A kade to nasáva pri vnútornom obehu?
×
×
  • Vytvořit...