Přejít na obsah

Marky

Uživatel
  • Počet příspěvků

    412
  • Registrace

Vše od uživatele Marky

  1. Vlastne vyskratovane to bolo, elektroniku kompletne zatopilo a pri bootovaní ho bios nerospoznal. Po vysušení sa prebral.
    • 12
  2. Takto prebiehal mrazničkový pokus o záchranu. Žiaľ disk topí ako sviňa a nastekaná voda mu neurobila dobre - komplet zatopená elektronika. Nerozpoznal ho už ani bios. Po vysušení našťastie fungoval aspoň ako pred pokusom s mrazničkou. Pomohol až Norton Ghost 14.0 - po pripojení cez USB sa pod Windowsom partície javili ako zdravé aj keď s neznámym obsahom. Klonovanie na ďalší disk s vypnutou kontrolou sektorov zachánilo podstatnú časť dát. Poškodené boli len binárne súbory linuxu - ľahko nahraditeľné. Takže obrovské šťastie v nešťastí. Myslím, že ani profi firma by z toho nevydolovala v tomto stave viac. [upravil dne 6.6.2009 Marky]
    • 12
  3. Je to WD5000YS Caviar RE2. Mám novšie info, včera som bol mimo firmu tak som mal len sprostredkované info. V raide disk nejde vôbec. Mimo raidu sa vieme dostať na boot partíciu, pri pokuse o prístup na ďalšie prestane disk komunikovať úplne. Obávam sa, že výmena elektroniky nepomôže. Vraj sa už tento model aj tak nevyrába. Chcem ešte skúsiť mrazničkový trik.
    • 12
  4. Je to 500GB ale zďaleka nebol plný. Bol v linuxovom stroji zapojený v mirror raide. Stala sa proste taká smola, kým bol druhý disk z raidu na reklamácii odišiel aj ten prvý. Fusion: liter za 1GB kapacity alebo zachránených dát?
    • 12
  5. Má niekto skúsenosti s nejakou firmou na Slovensku, ktorá vie zachrániť dáta z HDD? Pravdepodone zhorela len elektronika, žiaľ k identickému disku na prehodenie plošáku sa neviem dostať.
    • 12
  6. Nebol by odkaz na ten VNC? Treba mať iPhone jailbreaknutý?
    • 13
  7. Marky

    Ako riešite prach na aute?

    Samozrejme, že sa nedá zabrániť. Mal som na mysli skôr nejaký možno antistatický prostriedok aby to pri jazde z auta jednoducho odfúklo a nedržalo to tak.
    • 24
  8. Marky

    Ako riešite prach na aute?

    Používal som obyčajnú korytnačku (turtlewax) ale nejak to nezaberalo, alebo odporučíš niečo iné?
    • 24
  9. Marky

    Nová batéria Varta k.o.?

    Zaujímalo by ma ako funguje ten vlhkomer, že to korešponduje so stavom batérie. Mne to fakt pripadá, že to svieti, síce slabo ako by len fosforeskovalo.
    • 18
  10. Marky

    Nová batéria Varta k.o.?

    Tak som trúbil na poplach asi predčasne. Batériu som nabíjal 24h prúdom pod 3A, kontrolka sa síce nerozsvietila, ale aj tak som ju skúsil dať do auta. Keď som ju niesol, som si všimol, že keď ten elektrolyt vo vnútri špliecha tak kontrolka má snahu svietiť zeleno. Teraz neviem či to bolo aj predtým takto. V každom prípade auto naštartovalo na šup. Uvídim po pár dňoch či napätie drží.
    • 18
  11. Ďakujem!
  12. Pekne prosím aj ja VF36D9HZC21261909.
  13. Marky

    Ako riešite prach na aute?

    Toho peľu tu moc nie je. Ale to je jedno bordel ako bordel. Tie žlté sračky mám aj ja - hrúbka asi 1mm dĺžka 1cm. Ale to ide v pohode nechtom. Horšie je keď si uľaví vrana alebo nedajbože bocian. To nejde ani zoškriabať ani odmočiť. Len drhnúť.
    • 24
  14. Marky

    Ako riešite prach na aute?

    Akú sračku? Normálny prach čo sa dá po ňom písať. Sračky od vtákov to je samostatná kapitola... Napadla ma aviváž do vody. Veľká blbosť?
    • 24
  15. Marky

    Nová batéria Varta k.o.?

    Takže ak ju vybijem pod 36Ah tak je akože na odpis? Veď to stačí štartérom s odberom 200A točiť 3 minúty.
    • 18
  16. Marky

    Nová batéria Varta k.o.?

    Ťažko povedať, či bola pod 80% (myslel si asi 20%?). Prišli sme na to tak, že alarm začal zasielať sms s falošným poplachom. Kontrolky v aute sa rozvietili, ale štartér ani ťuk.
    • 18
  17. Existujú najeká prípravky aby toľko nesadal? Už ma to serie každý druhý deň umývať Najhoršie je to v mieste kde zatváram dvere a kufor keď sa dotknem rukou tam sa usádza neskutočne. A keď trochu spŕchne auto vyzerá otrasne. [upravil dne 11.5.2009 Marky]
    • 24
  18. V polročnom služobnom aute mám alarm s gps lokátorom. Na gps lokátore bol nastavený nevhodný režim stráženia s najvyšším odberom. Auto stálo 4 týždne v garáži a vybila sa batéria. Je to bezúdržbová Varta 45Ah s takou tou kontrolkou, ktorá signalizuje stav. Na batérii píše, že ak je kontrolka žltá alebo zhasne treba batériu vymeniť (nie nabiť). Na mojej kontrolka nesvieti ani po 5h nabíjania prúdom okolo 3A. Znamená to, že je na odpis? Ako vlastne funguje tá kontrolka? Ako je to vlastne s tými bezúdžbovými batériami - vzdušník na odparovanie to má, ale voda sa doliať nedá, môžem ju vôbec nabíjať? [upravil dne 11.5.2009 Marky]
    • 18
  19. Marky

    Akú farbu fólií zvoliť?

    Tak som si overil značku, malo by to byť niečo z tohto: SKYFOL, SUNGARD a SUNTEC. Hovorí to niekomu niečo?
  20. Marky

    Akú farbu fólií zvoliť?

    Jarco: máš tie fólie aj vpredu? Inak načo je homologizácia, keď je fólia vzadu tak ju snáď netreba:myslim
  21. Marky

    Akú farbu fólií zvoliť?

    Tak to teda značku neviem. Sú nejaké podradné značky, ktorým sa vyvarovať?
  22. Marky

    Akú farbu fólií zvoliť?

    Že vraj lebo 407ma má vzadu malé sklá
  23. Tak som sa odhodlal nahodiť fólie. Váham však akú farbu. Auto mám svetlohnedošedé (dolomit) a sklá sú jemne do zelenkava. Dať odtieň do hneda podľa auta alebo zelena podľa skla? V každom prípade nechcem úplne nepriehľadné ale také skôr stredné aby nebol príliš kontrast medzi predným bez a zadným s fóliou. Ešte sa chcem spýtať na cenu 107€ na P407 je primeraná cena? Lepia ich bez demontáže dverí.
  24. Marky

    nejmladší vlastník 407ky

    5:6 skúsenosti a vek vedú
  25. Marky

    napln do klimaticacie

    Zneužijem toto vlákno. Chcel som si nechať skontrolovať náplň, ale v servise mi povedali, že je to zbytočné ak klíma chladí. Klíma buď chladí alebo nie tzn nechladí lepšie keď je náplne viac. Navyše pri kontrole tlaku sa časť náplne vypustí a tlak ešte viac poklesne. Sú to pravdivé informácie alebo mám zmeniť servis?
×
×
  • Vytvořit...