V polročnom služobnom aute mám alarm s gps lokátorom. Na gps lokátore bol nastavený nevhodný režim stráženia s najvyšším odberom. Auto stálo 4 týždne v garáži a vybila sa batéria. Je to bezúdržbová Varta 45Ah s takou tou kontrolkou, ktorá signalizuje stav. Na batérii píše, že ak je kontrolka žltá alebo zhasne treba batériu vymeniť (nie nabiť). Na mojej kontrolka nesvieti ani po 5h nabíjania prúdom okolo 3A. Znamená to, že je na odpis? Ako vlastne funguje tá kontrolka? Ako je to vlastne s tými bezúdžbovými batériami - vzdušník na odparovanie to má, ale voda sa doliať nedá, môžem ju vôbec nabíjať?
[upravil dne 11.5.2009 Marky]