Přejít na obsah

MilanF1

Uživatel
  • Počet příspěvků

    17 042
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    21

Vše od uživatele MilanF1

  1. Já to dělal na P309 a 5 okno jsem docela zkurvil ... protože tam je dost do oblouku a navíc dveře vyjížděly hodně vysoko. A trvalo mi to taky pěkně dlouho
  2. MilanF1

    Peugeot iON - elektromobil

    Určitě, to zní opravdu mnohem lépe než elektrovozítka. Jen nevím, jaké jsou provozní náklady ...
    • 48
  3. MilanF1

    Peugeot iON - elektromobil

    http://www.auto.cz/honda-fcx-clarity-budoucnost-patri-vodiku-1846 Tady je to podrobněji a líbí se mi to
    • 48
  4. Dělá to na autě, ani tacepy nedával dolů. Trvalo mu to asi 2,5 hodiny. Možná ti to přijde hodně dlouho, ale dělá to sám a nejdříve musí okna umýt zvenčí, zevnitř a pak teprve lepit. Samozřejmě zadní okno je nejtěžší, zvláště když je do kulata. Když poprvé před pár lety dělal 307 kombi, tak mu to trvalo 5 hodin a stejně to zkurvil
  5. HDičko za vyšších teplot (okolních) nežhaví. I při nule musí chytit bez žhavení. Takže nebude problém ve žhavení ... teplý motor opravdu žhavit nepotřebuje. Na tvém místě bych asi kontaktoval strakiho ... ne, že by ti musel dělat servis, ale určitě by poradil. A ten DRV jsi zkoušel?
    • 52
  6. Vpředu mám 70% ... ano, je hooodně světlý (nikdo mi ale nic říct nemůže). Páté dveře mám 20%, abych viděl dozadu při couvání. Ty přední v 70% mi ani nedoporučoval, že to nebude poznat ... radil mi spíše 50%, že to má svůj efekt a že pořád budu přes to okno vidět, takže by s pocilajtama neměl být žádný problém. [upravil dne 25/5/11 14:23 MilanF1]
  7. MilanF1

    Peugeot iON - elektromobil

    Johne, já bych se zase divil, kdyby tomu tak bylo ... nedivil bych se, kdyby s tím přišla EU Trend je takový, že elektřiny je potřeba stále více a více a k jádru se málokdo po katastrofě v Japonsku kloní. Při rozšíření elektrických aut ta cena půjde dost nahoru, protože když každý člověk denně spotřebuje jenom na auto dejme tomu 10 kWh (300 kWh měsíčně), poptávka bude prostě velká. Hold jízda autem bude luxusní zboží.
    • 48
  8. V tenhle čas jo ... spíše dopoledne tam parkuji ti, co jedou do prahy a je plné P+R.
  9. V neděli se jede domů, v sobotu přeháňka nebude moc příjemná, ale budiž a v pátek nemá smysl auto mýt
    • 36
  10. gronholm: to je přesně ono. Občas tam parkuji, když jedu na Prahu
  11. 5% na celé auto? To nedoporučuji, počkej až přijde šero a nedejbože noc ... na křižovatce budeš stahovat okýnka. Možná ani ta 20% není úplně nejlepší dopředu, spíše tak 35%. Pan Rumanský ti určitě poradí ... jinak nalepí ti tam, cokoliv chceš, jenom pod přední se podepíše max do 50% propustnosti ... za tmavší neponese zodpovědnost. A nedává atest 70% propustnost a byly by tam tmavší (to jsem chtěl já - dát 50% a napsat 70%).
  12. MilanF1

    Peugeot iON - elektromobil

    tak to jsem ještě sto let za opicema, protože tyto alternativy mě zajímají. Asi něco budu muset pohledat, abych byl chytřejší Spíše se nyní těším na Hybrid4 od Peugeotu ... jaká bude spotřeba tohoto hybridu, když hlavní bude nafta (můj kůň pro budoucí koupi - doufám )
    • 48
  13. MilanF1

    Peugeot iON - elektromobil

    Jakože \"čerpačka\" ti vymění baterie a ty jedeš plně nabitý dál? To zní velmi dobře, ale už to vidím v praxi ... dají to auta už baterii za zenitem, která už dlouho nevydrží Stejně výrobu baterií rozjede čína ... Pokud jde o vodík, tak o něm nic nevím, jenom snad, že BMW na něm dělá /nebo před pár lety dělalo/. Ale nevím, jak se uchytí. U elektřiny si už děláme přestavu o provozu - více pořizovací cenu a kolik stojí jedno nabití /doma/. Budoucnost bude přetechnizovaná ... nestačí, že lidi dávají do dieselového auta tankovací pistole s benzinem ...
    • 48
  14. MilanF1

    Peugeot iON - elektromobil

    Ber to jako předzvěst toho, co nás čeká. Všechno nové je drahé (LCD televize, Blu-Ray atd). S pořizovací cenou bych si těžkou hlavu nedělal, ta půjde - pokud bude řádná poptávka - dolů. Problém bude s provozem a jak k tomu bude ČEZ a stát přistupovat. Jako asi nejpravděpodobnější scénář bude tento: ČEZ zavede tarify pro dobíjení automobilů v domácnostech (v nočních hodinách, třeba pro to bude solo jistič jako má třeba bojler) ... tím pádem ale bude stát vědět, v jaké domácnosti to auto je (budeš to muset doložit, abys ten tarif dostal) a uvalí na to spotřební daň). Pak bude zajímavá výsledná cena na 100 km. Bojím se, že to bude stát stejně jako spalovací automobil. Jenom s tím, že nesmíš zapomenout nabít a daleko se nedostaneš ... hlavně, že to bude jezdit zeleně, když jsou u nás tepelné elektrárny [upravil dne 25/5/11 13:15 MilanF1]
    • 48
  15. MilanF1

    Peugeot iON - elektromobil

    Není to rozšířené, dobíjecí stanice je na Černým Mostě, kde to chtěli při testu napojit než udělají fotky ... a ejhle, nebylo to kompatibilní Baterky jsou na 16 kWh ... což by při ceně dejme tomu 2 Kč/kWh (noční proud) vyšlo na 32 Kč na cca 100 km jízdy, když budeme nucení na denní (5 Kč) pak to je 80 Kč. Stále ještě dobré vůči klasickým palivům, ale třeba LPG nebude daleko s provozními náklady (případně CNG). Když se to nabije za 6-8 hodin, pak při šesti hodinách to bude odběr 2,66 kWh ... slušný přímotop.
    • 48
  16. :D:D:D:D:D:D už to vidím, dva dřevorubci rozřezají chatku a ty ji rozebereš ... to bude probuzení
    • 85
  17. SDI Global. Když jsme se spolu bavili, tak já mu něco říkal o Bruxsafolech a on, že jenom materiál na moje auto by byl za 2000 Kč ... proto je taky nebere.
  18. MilanF1

    Peugeot iON - elektromobil

    Tady něco k té ekologii - výtažek z testu - \"Cena auta se u Peugeotu neuvádí, Citroën s ní takové tajnosti nedělá – C-Zero stojí 739.900 korun. Bez daně! To jsou sice peníze přímo nekřesťanské, ale u Citroënu si tuhle hračku můžete, pokud jste dostatečně „zelení“, koupit jako každý jiný vůz. Musíte se ale tvářit, že nevíte, že současný energetický mix ČEZu odpovídá u elektromobilů emisím přibližně 95 g CO2/km, takže bude váš elektromobil zatěžovat ovzduší více, než hybridní Toyota Prius. I když lépe se vám bude pochopitelně dýchat za elektromobilem.\" O likvidaci těchto baterií se bude starat přeci autorizovaný servis ... určitě to zatěžuje prostředí, ale zatím se o tom nemluví, protože to není akutní, hlavně, že provoz bude zelený.
    • 48
  19. Právě v japkoru jsem před 14 dny byl a taky za 2000 Kč. Tak jasně, za 800 Kč bych si auto taky polepil sám, ale chtěl jsem k tomu mít i kartičku. Nicméně v Praze by mi to pod 4000 Kč neudělali ... by mě zajímalo, kolik mají marži
  20. MilanF1

    Peugeot iON - elektromobil

    Však v USA musí prius vydávat zvuky Jinak v tom testu - viz výše - je uvedeno, že při 130 km/h to hooodně rychle ubývá. Těch 110 prý docela jde. Ale nevím, kdy to bude mít nejmenší spotřebu, řekl bych, že v pásmu točivého momentu tedy městké popojíždky. A jak jsi na tom s decelerací? Prý je hodně masivní, že nelze jet bez plynu, že auto brzdí hodně rychle samo díky rekuperaci.
    • 48
  21. Krásné autí, to se musí nechat Psal jsi něco o foliích a pokud jsem si dobře našel tvoje bydliště, tak v plzni jsou minimálně dvě firmy, co ti to udělají za hodně dobrý peníze
  22. :D To musí mít přítelkyně radost ... moje nic neříká, možná taky proto, že vždy usne dřív než já
    • 85
  23. MilanF1

    Peugeot iON - elektromobil

    http://www.auto.cz/test-peugeot-ion-2011-mestska-odysea-58766 Můžeš pročíst. Samozřejmě 80 km stále pořád dostačuje na drtivou většinu jízd do práce, k tomu je právě elektromobil určen (počkejme za pár let ... jiné než elektrické vozy v centru měst neuvidíme díky EU ... maximálně tak drožku).
    • 48
  24. Ještě ty Lvíčku ... pak se přidá ještě přítelkyně a mohu jít rovnou spát do auta
    • 85
  25. Sakra, dva dřevaři v jednom baráku Já jsem zvyklý usínat okolo 22:00, takže když přijdete později, nebudete dělat velký kravál, pak mi to nevadí.
    • 85
×
×
  • Vytvořit...