Přejít na obsah

MilanF1

Uživatel
  • Počet příspěvků

    17 042
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    21

Vše od uživatele MilanF1

  1. MilanF1

    homokinetickej kloub?

    Pokud už tam není olej, pak jenom manžeta nestačí. Já mám taky jednu prasklou - spíše v ní je jenom dírka a jenom manžeta je trochu mastná, ale vyměním ji. Stříknutí oleje je fakt jenom na chvíli (pokud to fakt stříká). Řekl bych tak na dojetí do servisu ...
  2. Béďa: Si necháš ujít kvalifikaci?
  3. MilanF1

    Motůrek klimatizace

    - možná to pomůže, je to ale na P306 - tam ventilátory pískají na malé otáčky, stačí namazat. Pokud je to jinak uchycené, tak se hluboce omlouvám.
  4. MilanF1

    homokinetickej kloub?

    Kloub je na poloose, takže někde v sekci Pohon kol. Ale tam bude jenom celá poloosa. Nejdříve se na to koukni, shoď kolo a uvidíš, bude asi prasklá manžeta a z ní lítá olej, pokud kloub není v háji, pak stačí vyměnit jenom manžetu.
  5. No, tak to já víc neporadím ... 406káři budou jistě chytřejší. Já jsem v tomto autě ještě neseděl Ale docela dost mě zajímá, co to bude Edit: přečetl jsem si dotaz znovu - tobě klepe hadička, ne dveře ... moje reakce tedy byla chybná. [upravil dne 8/4/11 15:46 MilanF1] [upravil dne 8/4/11 15:52 MilanF1]
  6. Tady by měl být obrázeček dveří, co tam tedy mohlo vypadnout, čtyřka?
  7. MSG: ten inzerát je půlky února. Pokud kilometry souhlasí, tak už auto asi nebude k dispozici ...
  8. Udělal jsem si malou projížďku, cca 50 km (rovnou jsem byl i nakoupit ). Verdikt je takový, že nechám letní na autě. Přestože venku fouká docela dost silný vítr, v autě jsem to necítil. Tedy krom dálnice ve 130, tam jsem nárazy pociťoval. Zkoušel jsem i na můj styl ostřejší průjezdy zatáčkami a auto drželo daný rádius, samozřejmě bez hvízdání. Tuto zatáčku http://mapy.cz/#mm=F@sa=s@st=s@ssq=sojovice@sss=1@ssp=109894764_122105548_160685164_160558796@x=133835824@y=136420848@z=17 jsem si dal v cca 80 km/h. Na můj vkus jsem jel opravdu rychle. Takže je to jasné, ztráta gripu se nekonala (krom neklidnosti na dálnici, ale určitě tomu napomohla světlá výška, nejezdím jako wooody ). Zimáky zůstanou uloženy a na podzim se uvidí. Ani nějak nechci myslet, jak by se zimák choval v létě při +35°C - aby třeba při dálniční 130 nebouchnul
  9. Tak přehozeno, se vším všudy to trvalo hodinku . Letní si dokonce udržely i tlak - jedna teda měla 2,2. Dofouknul jsem je na 2,5. Když uvážím, že jsem ty letní loni kupoval a prodejce uváděl vzorky 2x4,5 a 2x5,5, tak jsem opravdu moc nesjel. Naměřil jsem 2x4,3, 1x4,8 a 1x5,1. Měřil jsem i orientačně ty zimáky - přední 4,2-4,3, bohužel zadky nejsou po celém obvodu rozvnoměrné (nějak nechápu) ale oscilovalo to okolo 4mm - tedy někde i méně . Já bydlím u hlavní silnice v obci, takže ta bývá slušně uklizená ... ale aby magoři nestály u nádraží, kam k parkoviště vede panelová cesta, která se uklízí snad až nakonec Tuhle zimu bylo na parkovacích místech i 20cm sněhu
  10. MilanF1

    pneu

    Na toto by ti měl odpovědět stítek na řidičových dveřích
  11. dzavel: mám doma skoro nové Micheliny na zimu (jen trochu jiný rozměr - 185/60 - fabia). Je mi vcelku líto se s těmi současnými loučit ... Udělám malý závěr: jdu nahodit letní a uvidíme, jak se na nich pojede. Dnes mám volno, takže mohu testovat
  12. Lubko: no pěkný ... já se tedy většinou motám \"kolem komína\", ale to samozřejmě neznamená, že někde nebudou stát. Před 14 dny mě večer v naší obci stavěli. Preventivně ... ale řekl mi: \"Příště na té stopce opravdu zastavte.\" Já jsem na něj vytřeštil oči a říkám rozladěným hlasem: \"Já jsem nezastavil?\" Zastavuju vždycky, ale asi jsem se zakecal se spolujezdcem ... nicméně jedničku jsem tam na 100% dal. Příslušní opáčil, že to vyřešíme domluvou Jest-li takto půjdou i po těch pneu, tak abych začal jezdit autobusem
  13. MilanF1

    bezohledné parkování

    Mám se vyjadřovat? Ať s tím vendi udělá co chce, je to jeho auto a jeho lak
  14. Jasný, musí mít \"ocejchované\" měřidlo Já jezdím s rozumem pořád, nikdy jsem neměl problém se zvládnutím vozu. No, párkrát na ledovce jsem si nebyl úplně jistý, protože auto nešlo přibrzdit ani podřazováním:grr:o (většinou k brzdění používám motor, ne brzdy ... občas jsou za mnou někteří nalepení, protože mi nesvítí brzdovky ... ). Já v zimě najedu tak 5-6tkm.
  15. Já to měřím šuplérou, lepší měřidlo nemám - no, co je přesnější Nicméně moje zimní mají dva kontrolní body, jeden na těch 1,6 mm a druhý na 4 mm, takže lze zjistit, když mám \"podmíru\" i vizuálně.
  16. MilanF1

    Sraz Peugeot clubu

    a nebo z jižních čech ... ani jedno nesplnuji, ale pojedu
  17. Já si před zimou říkal, že se sjedou a vyhodím je, ale tedka koukám, že mají pořád přes 4mm. Nevím přesně kolik měly, ale nebylo to 5mm, bylo to méně! Takže necelý milimetr jsem z nich ukrojil (nechápu ... mám je tam od začátku listopadu - prostě nežeru gumy). Taky nelituji loňskou koupi těch letních (ojetých) za 800 Kč Kdybych koupil nový, tak je mám snad na deset let, docela šílená představa Když trochu pořeším tu povinnost 4mm (mimo značku) - když bude sněhová pokrývka, tak švestky budou mít práci s nehodama a ne kontrolovat dezén pneumatik.
  18. John_Ice: Pravda, ještě to není schválené. Navíc VV jsou v rozkladu, jsem hodně zvědav, jak to s Bártou dopadne. Docela dost se o tu politiku zajímám Co patří do zimní výbavy krom gum, to nevím. Úseky se značkou nejezdím. Ale nějak nechápu, jak můžeš mít sjeté gumy na prostředku, když je máš spíše podhuštěné ... [upravil dne 8/4/11 09:00 MilanF1]
  19. Díru do průchodky bych nedělal - může se tam dostat vlhkost a kabely z toho nebudou nadšené. nejde jen o ty k reprákům, ale ostatní, určitě jich tam máš taky půl druhého milionu
  20. Lubko: hučení mi nějak nevadí, ani mi rozdíl letní/zimní nepřijde. S tím horším chováním je to možná dáno větrem, který alespon u nás v posledních dnech je. Maximálně udělám test - nahodím letní a uvidím, jak auto bude sedět. Výměna kol je otázka chvíle
  21. Jo, já vím, prostě to byl výkřik, když jsem viděl dotaz. Taky je fakt, že moje přední kotouče mají drážku, takže já zjistím, kolik toho ubylo. Nicméně brzy budu dávat nové, už mi zmizely oba kontrolní body (ještě jsem ale neměřil ).
    • 7
  22. Doplnuji svůj výkřik ... myslel jsem, že mohou být sjeté max. 1mm z každé strany ...
    • 7
  23. Bohumile, nějak nechápu tvoji reakci. Píšeš přezout, ale zároven hájíš použití zimáků v létě Jenom doplním: Zimáky mám ted na autě a nevím, co udělat - i vzhledem k nově příchozímu zákonu (4mm zimní).
  24. 1mm z každé strany
    • 7
×
×
  • Vytvořit...