Přejít na obsah

tomik1987

Uživatel
  • Počet příspěvků

    1 240
  • Registrace

Vše od uživatele tomik1987

  1. a takto nejako to vyzerá keď to svieti
  2. tak a tu je foto so šošovkami a ostrekovačmi svetiel
  3. Tak už aj ja mám bi-xenonové šošovky nainštalované. Bola to celkom zaujímavá zábavka aj keď som sa pri tom dosť natrápil. použil som šošovky s priemerom 2,8 \"postup inštalácie bol veľmi podobný ako vyššie uvedený. Svieti to krásne a čo je pozitívne nikto mi nebliká. nastavovali sme to spolu s kamarátom. tak aby som neoslňoval. akurát ešte by som s tým chcel isť na regloskop ak by sa podarilo. Dnes som dorobil aj ostrekovače predných svetiel. a funguje to jediné čo má trápi že moje sklá na svetlách boli teda aj sú značne opotrebované tak možno sa mi podarí zohnať svetlá z angličana a tie nejako prerobiť.a pokombinovať s tými mojimi . inač paraboly som tiež čistil aj keď nevyzerali boli značne zanesené. ale výsledok posúdte sami =)
  4. tomik1987

    Repas vstřiky-vysoké korekce

    no ja len pokiaľ viem tak vstreky sa čistia ultrazvukom, a mali by byť rozobraté. tak tam bude asi problém. a ja osobne by som to išiel asi reklamovať.
  5. tomik1987

    Repas vstřiky-vysoké korekce

    no a čo sa pýtal koblih? či to nevieš?
  6. tomik1987

    Repas vstřiky-vysoké korekce

    a po založení si tam dal aj tie medené podložky nové? Lebo aj z laického hľadiska keď dáš niečo na opravu, prečistenie tak by človek očakával lepší výsledok ako pred daným ukonom. a len taká otazočka merali sa tie korekcie cez PP2000??? pre mna je to zaujímavá informácia že siemens má v % to som ja napr. nevedel
  7. tomik1987

    Repas vstřiky-vysoké korekce

    tak ja sa do vstrekov veľmi nerozumiem len čo som sa dopočul...ale je možné aby vstrek mal až takú vysokú hodnotu?. Ale môj osobný názor. pokiaľ ti vstreky prečistí profesionálna firma čo vie ako na to. tak by auto nemalo isť horšie. práve naopak. Podľa mňa chyba bola niekde inde.čiže nechápem tomu a po vyčistení ti aké hodnoty ukazoval?
  8. tomik1987

    Repas vstřiky-vysoké korekce

    No nie som odborník. ale pokiaľ mám správne informácie tak hodnota korekcii vstrekova má byť čo najbližšie k 0 na voľnobehu a to je jedno či -0,8 alebo +0,8 ale to Vám mohol potvrdiť niekto, kto je väčší odborník. A to je tu jeden. myslím si že budete vedieť o kom hovorím.Ale počul som že ani meranie korekcií nieje 100%. Vraj vstrek môže ukazovať relatívne malú korekciu (čo je znak toho že vstrek je na tom dobre)ale môže byť na tom horšie ako by sa mohlo zdať. Môj názor je že 3,5 je už fakt veľa ale ja osobne som videl auto na ktorom mi na jednom vstreku vyskočila korekcia na -4,2. ale keby mi ukazovalo také hodnoty tak by som dal určite vstreky aspon skontrolovať na stolicu, prečistiť. a vraj to veľa spraví.
  9. skús najskôr pozrieť či sú dobre osadené. ak budú dobre skús sa započúvať či ti vrčiá napr. ty budeš nastavovať kolieskom a niekto druhý bude počúvať ,ak nevrčia tak nefungujú. Problém môže byť aj v konektore ktorý môže byť málo zasunutý alebo niečo podobné ( skúsiť prestriekať tým kontaktným sprejom ) a potom chyba môže byť ešte v parabolách vo vnútri vo svetle. motorček sa zacvakáva do takeho ramienka , ktoré je klbom nacvaknuté o také púzdro na parabole. Mne práve ten kĺbik z toho svetla už par krát vyskočil. a tým pádom nefungovalo nastavenie výšky reflektoru.
  10. tomik1987

    Kapota 406 NEW model

    tak dúfam že ti vydrží dlhšie ako mne ja som tam mal tiež dieru. bola vyvarená ale teraz po zime je to tiež v zlom stave. (Nie tak veľmi ako bola ale vidno že je chytená) Je to len dočasné riešenie na 1-2 roky. to je môj názor
  11. tomik1987

    Tažké radenie rýchlostí

    Ja som mal tiež pred nejakým časom problém s radením do trojky. Niekedy som zaradil veľmi ťažko a niekedy sa mi to nepodarilo vôbec. Ale ako som vymenil olej v prevodovke tak to ide super krásne ľahko. Určite olej má na radenie veľký vplyv. Ja by som skúsil vymenu oleja.
  12. Tak dnes som rozobral celé svetlo rozlepil vybral parabolu rámček jednoducho rozmontoval celé svetlo , Hlavne kôli tomu že som sa odhodlal prerobiť svetlomety na Bixenonové ako má aj edison. potom hodim aj k tomu foto ako som postupoval a všetko. Ale čo je dôležité pre toto vlákno prišiel som na to prečo mi nebliká ľavá predná smerovka jeden z káblov bol poškodený a zacviknutý na mieste kde sa nastavuje odklon svetla (neviem či som to správne vysvetlil) ale podrobnejšie jedno nastavovanie je na Výšku svietenia na motorčeku od ovládania. druhým sa nastavuje odklon do pravej strany alebo do ľavej. tak tam vo vnútri čo je to tiahlo čo je prichytené o parabolu tak tam to bolo poškodené a zacviknuté, pravdepodobne ešte od výroby. káblik je prehodený druhý a všetko funguje tak ako má =) teraz už len bixenon tam nejako dostať
  13. áno tiež nebliká. no zajtra to kuknem tu kostru alebo +
  14. Mam problém, prestala mi blikať ľavá predná smerovka v P406 s mux 2003. Samozrejme ako prvá alternatíva ma napadla no čo. odišla žiarovka tak som prišiel vymenil a nič=( tak som skúsil ešte ďalšie 3 čo mam doma a žiadna ani ťuk. potom som vybral svetlo a pozeral som čo som videl. všetko sa zdá byť v poriadku, konektory nezaoxidované, káblik som žiadny zlomený nevidel proste ako keby bolo všetko OK. Doma mám rozbité svetlomety z jednej 406 tak som skúsil len ten elektrický system z toho rozbitého pripojil som ho založil do neho žiarovku a žiarovka ide. všetko bliká ako má. takže chyba je len vo svetle ale kde? stretol sa niekedy niekto s niečim podobným? diky:myslim [upravil dne 31.3.2012 18:55 od tomik1987]
  15. čo sa týka toho riadenia? posilovača dá sa to nejako skontrolovať, prečistiť? či to je všetko ok?
  16. no tak tie gumene silentbolky som menil tie sú čisto nové teda majú asi polroka . ale čapy v tehliciach som nemenil ešte. tak to vymenim najlibližšie a hadam to prestane. no tak hadam to pomôže potom aj tá vymena oleja. ďakujem. ešte dá sa aj nejako otestovať? ten posilovač? prípadne prečistiť ten sytém?
  17. P 406 2,2 HDI r.v. 2003. Chcem sa opýtať či je normálne keď napr. keď stojím na mieste a vytočím volantom. tak mi začne tak kusok vybrovať motor. a aj otáčky poskočia a kusok ako keby tam niečo šúchalo alebo pískalo. počuť to len vo vnútri auta. ked stojíte von. a počúvate tak nič.počas jazdy nič nepozorujem. ale niekedy aj ked som na mieste tak mi ide ľahšie točiť volantom a niekedy ťažšie. dá sa nejako otestovať či je v poriadku posilovač riadenia a čo môže robiť napr. to šúchanie . priam niekedy sa mi zdá ako keby to chcelo pískať. žeby to boli čapy riadenia? a ešte aby som nezadkladal zbytočne nové vlákno. menili sa čapy na prednej náprave spodné guľové. a po výmene mi začal vrzgať zadok. ale vrzgať len keď idem po nerovnostiach pomaličky napr. po poľnej ceste . v zadu všetki tyčky menené, vlastne asi všetko. [upravil dne 20.3.2012 10:25 od tomik1987]
  18. tomik1987

    Nesvietia interierové lampy.

    ďakujem pekne
    • 7
  19. tomik1987

    Nesvietia interierové lampy.

    Existuje nejaká schéma ktorá poistka na čo slúži? a aká tam má isť? ešte potrebujem zistiť či má zapaľovač nejaku poistku, lebo včera som nabíjal mobil a ostala mi tam jedna kovová časť z tej nabíjačky na telefony, v zapaľovači. tá to nejako zoskratovala pravdepodobne lebo sa tam zaiskrilo. kovovú časť som vybral ale zapaľovač od vtedy nefunguje. ďakujem
    • 7
  20. tomik1987

    Nesvietia interierové lampy.

    Áno bola to tá č.22 možno kúsok blbá otazka nechýbajú mi tam nejaké poistky???
    • 7
  21. tomik1987

    Nesvietia interierové lampy.

    Vyriešené.bolo to v poistke:papa
    • 7
  22. Mám problém, Mám P406 nový model. s mux. všetko išlo v pohode avšak zrazu mi prestalo svietiť svetielko v odkladacej priehradke ktoré ma zasvietiť pri otvorení a aj to vrchné stropné svetielko, ktoré môžete dať svietiť buď do jednej strany alebo do druhej. nie to ktoré svieti pri otvorení dverí a podobne. je tam na to nejaka poistka? vôbec mi tam nejde šťava
    • 7
  23. ja osobne si neviem predstaviť ako by som to mal vybíjať doma s kladivom to by som mohol búchať asi aj tyždeň kým by som to z toho vymlátil ale hydraulický lis je super vec =)
  24. no tak stála ma 30 eur, s prelisovaním.ale celý čas som bol pri tom a bola to krásna práca ako to ten hydraulický lis vylisoval staré a nalisoval nové. akurát na pravom bola uplne zahrdzavená stará segerka tak s tým bol problém
  25. tak včera som vyriešil problém s nadmerným hukotom auta počas jazdy. Všetko to robilo predné ľavé ložisko. ale tým hukotom vibrovalo celé auto tak jemne ale veľmi hlučne Včera sa vymenilo ložisko na ľavej prednej strane aj na pravej (preistotu) a auto ide nádherne ticho ako novučké už nič ani nevibruje =) akurát sa zistilo že spodné čapy ramena sú na prd:( ale hned som ich aj bol objednať a čoskoro aj to bude poriešené
×
×
  • Vytvořit...