Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Cabrio

Mhovky nebo disco světla

16 posts in this topic

Mám takovej problém s mlhovkama na 306.Když jedu v v noci v mlze tak mohu svíti pouze zadními mlhovkami nebo jen předními ale ne obouma současně.Kdyý zapnu zadní tak se normálně rotvítěj ale když k nim zapnu přední tak zadní zhasnou a svítěj je přední.A az zhasnu přední tak se mě zpět rozvítěj zadní.Tak to mam jak na discotece poraďte mi v čem to muže být? :( :( :(:D

Ja mam u 205ky jenom zadni ale ta sviti jenom pri tumenejch svetlech a kdyz dam dalkovi tak zhasne - to je normalni u starejch aut. Nemas to tam nak divne pripojeny? Mas to origos nebo dodelavka?

Jestli ti to začalo dělat z ničeho nic, tak by to mohla být někde špatná kostra. ;)

Přišel jsem na to náhodou a cabria byly ty vybavenější verze a měli to již v základu.Ale aby ti zhasínala zadní když dáš tlumený je taky blbost :D :D :D

Jo taky sem spekuloval proč se mi vypíná mlhovka při dálkách.... nejsem autoelektrikář, ale zkusil bych je spojit dohromady a pak to přerušit vypínačem stejně se většinou používají obě najednou

Auta z ciziny mají světla udělaná tak že se mohou používat dálky s mlhovkama, ale české shade to nemaj protože to čeká vyhláška zakazuje. :mad:

Jestli se nepletu, tak vyhláška říkala kdysi něco v tomhle smyslu: Přední světla do mlhy mohou svítit pouze s obrysovými(!!) světly.

Nyní, jak se blížíme k EU, dochází k sjednocování předpisů a tak jsou už povoleny mlhovky s potkávačkama.

Co se týká mlhovek+dálkových světel..

1) vyhláška něco říká o používání dálkových světel v mlze a hustém dešti

2) Zkus si sám a uvidíš :D (resp. neuvidíš)

To Cabrio: Mám dojem, že už vím, na co bude ten čudlík :)

Vyhlaska mluvi o obrysovkach a prednich mlhovkach, ale rika to, ze nemuzes zapnout mlhovky aniz by ti svitili parkovacky .... a parkovacky ti svitej furt, takze ti predni mlhovky muzou svitit vzdy, kdyz ti sviti parkovacky, potkavacky, dalkovy ....

To je hezky ja si svitim mlhovkama kdy chci hlavne v praze protoze jak jsou tesne nad silnici tak jsou lip videt diry, ale pouzivat dalkovy a mlhovky nema stejne skoro vyznam pak clovek stejne nic nevidi ale rad bych svitil prednimi i zadnimi zaroven to je povolene v kazdem pripade!!! :D :D :D

No tak to kazdopadne.

Tak proste sok draty z obou mlhovek - predek, zadek na jeden vypinac sice si nebudes moct vybrat ale budes svitit.

No jit to musi kazdopadne ale v cem tam muze byt chyba ze to takhle blbne. :( :( :(

Pokud vím, tak 306ka starý model má ovládání mlhovek pomocí vypínačů na palubce. Jak je to u nového modelu nevím, ale myslím si, že je to stejné. Sezapínáním mlhovek na páčce jsem se setkal u 406ky. :)

Jak pise Radek jsou tam kulate knofliky na strednim panelu a ne na pacce.