Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

výměna oleje u 5008 1.6 HDi


pepino123

Recommended Posts

  • O 2 měsíce později...
  • O 1 měsíc později...
  • O 2 týdny později...
Zespodu pod kastlíkem odděláš plochý kryt (2 upevňovací prvky) a pak vlevo je svislý kryt s takovým jakoby jehlanem. Za ním jsou 2 filtry.

Viděl jsem to z 10 metrů - do dílny vstup zakázán. Při zpětné montáži montér ležel na zádech na podlaze u spolujezdce.

Presne to jsem mel sundany. Plochy kryt - 3 upevnovaky a pak jsem sundal kryt po leve strane co je mezi ridicem a spolujezdcem. A nic. U filtru je navod ale je to tam zakresleny pro Picasso. Myslel jsem ze to je stejny ale asi ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

takže mám vyměněný olej -TOTAL QUARTZ INEO ECS 5W-30 za 165,-kč/l

olejový filtr Purflux L343A na krabičce výrobce Mann

ještě se chystám preventivně na vzduchový filtr, poradi někdo, jak se k němu dostat?

a co vše se musí rozpojit a rozebrat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzduchovy filtr je v motoru po prave strane.Takovy cerny obdelnik. Nemuzes ho prehlidnout. Drzi ho tusim 5 sroubku.

Ale jestli myslis kabinovy filtr tak to je horsi. Hledal jsem ho uz 2x, ale bezuspesne. Je nekde v palubce pristupny od spolujezdce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslím vzduchový filtr, já mám ale 1,6 HDI a jak jsem koukal, tak mě přišlo že je zezadu za motorem, sundal jsem kryt motoru a tam je vidět ten plastový box ve kterém je , ale jak ho rozebrat, nebo vyndat je tam přístup jako k penězum

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

ještě k výměně vzduchového fitru kdyby se do toho taky někdo chtěl pustit u 1,6 HDI neni to tak hrozný

je potřeba vycvaknout plastový kryt

odpojit váhu vzduchu, uvolnit spony na hadici k turbu a hadici vyndat nebo vytočit

pak povolit 3 šrouby imbus 4 na filtrboxu jsou dva vpředu a jeden vpravo z boku (šrouby jsou dlouhý cca 5cm)

víko je vzadu jen nastrčený, tak stačí jen zvednout a je filtr přístupný - špinavej jak prase- doporučuji výměnu zkrátit na polovinu

měnil jsem rovnou O kroužek 25/31/3mm na hadici od turba- začínal tam prskat bordel a hadice byla zespodu celá zasraná

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...