Sign in to follow this  
Followers 0
romlich

topení 306

6 posts in this topic

Neměl někdo problém s topením na 306??? z motoru je hadice teplá ,zpátky taky .. když pustím ventilátor tak cca po 15 sekundách začne vzduch chladnout zavřu ventilátor na chvilku a když ho pustím tak zase chvílí fouká teply ... problém vidim ve výměníku ,ale jak se na nej dostat ?? poradí někdo ??

Jestli jsou hadice teplý,tak bych spíš zkusil pátrat,jestli se otvírá klapka,co uzavírá přívod teplýho vzduchu do kabiny,možná je jen vyskočený táhlo,buď u klapky nebo u ovládání.

díky za odpověd ,taky me to napadlo ... ale ono se to ohřeje a za chvíli vychladne,když vypnu na chíli ventilátor a pak zapnu ,tak jde zase teplý vzduch .. nevim ještě jsem se "neprokousal" moc daleko ale tázhla lanka mám odpojeny .. vubec nevím jak ten výměník vypada .. jestli není povrchově ucpaný .. ale ješte jsem neslyšel u žádnýho auta ,že by se něco takového přihodilo ..

k tomu výměníku se nedostaneš jedině sundat palubku.

Já to¨mám už za sebou jenže me ten radiátor tekl.

Jinak je to práce na........

Zdar,zkus obě hadice odpojit a radiátor propláchnout.Dost často bývá zanesený,někdy i tak že propláchnout nejde,uvidíš co z toho poleze.

Je dost možný že radiátor bude třeba vyměnit a to musí celá přístrojovka ven,nedavno jsem to u P 306 dělal a :roll

Zdravim měl jsem stejný problém na ax.Přes "radiator" protékalo malé množství kapaliny, při zapnutí na 1 to jakžtak topilo na 3 to bylo hned vyfoukaný.Koupil jem nějakou s...ku od wyns , nějakej odstraňovač usazenin nebo co ,nalil a po 30 min jízdy vypustil a dal novou nemrzku.A funguje to topí! Při vypuštění tekl bordel. Při koupi mi prodavač říkal že záleží na stavu radiatoru že to může potom i téct,ale neteče v pohodě.