Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Budoucí majitel -- na co pozor


Ivosh

Recommended Posts

Takový tendence jsem měl taky. Pouze říkám mojí osobní zkušenost při koupi 806. Při koupi se nedá věřit skoro ničemu. V bazarech mi bylo i nabízeno i dodatečné sehnání s. knížky aby vše \"sedělo\". Já jsem měl možnost si pravidelný servis a km ovvěřit u prodejce Peugeot, kde auto bylo koupeno jako nové a po celou dobu servisováno. Proto jsem ho nakonec koupil i s 185000. Navíc mělo i nejvíc zachovalý interiér a mnou požadovanou výbavu. problém je v tom, že aut typu EUROVAN /806, Evasion Ullyse. Zeta) je v ČR celkem málo i dovezených. Oblíbenější jsou Galaxy atd.

S tím zinkem nevím. Přeju šťastnou ruku při koupi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Karoserie je snad zinkovaná, ale podstatné je, že jsem zatím neviděl jediný Eurovan rezavý. Takže bych nad tím nepřemýšlel.

Servisní knížku mám taky, záznamy končili asi 30 000 km před mou koupí. Pokračuju v ní dál.

Na tachometr se fakt vykašli. Podstatný je faktický stav vybraného auta. Na to se soustřeď především. Až ho koupíš, tak začneš rešit ráfky (z ničeho jiného tam nejdou), pylový filtr, možná sedadla a asi příčníky. To je takový základ.

Když jsem něco objednával na Ulysse, tak u Fiatu dokázali odněkud vyhrabat prvního majitele. (Upozorňuji, že jsem si to sám dovezl z Německa)

[upravil dne 15.9.06 Pajda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.Kilometrově mělo to moje 95 000 a rok 1999.Pak jsem reklamoval destičku ovládání klimatizace (8 000.-) a přitom jsem zjistil,že mám auto od dovozce ojetin,který ho měl prý pro sebe.Jestli s tímto vozem dovezl třeba jen deset aut za měsíc,tak za rok musel natočit minimálně 150 000...Musím říct,že motor fachá dobře,olej nežere a kolik asi má(,) nepátrám.Teď poslední Chorvatsko udělal v pěti lidech +výbava+jídlo+klimatizace za 8,3 litru.Kilometry tedy neřeším.Pak jsem jednou při výměně žárovky na SPZ našel pod čalouněním datum 1997...Takže myslím,že tohle se také nemusí řešit.Korozi jsem zatím nikde neobjevil,snad kromě nějaké závlačky a matice na podvozku.P806

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kastle zinkovaná je. Moje auto je staré 11 let, a koreze není nikde vidět. Když to auto není bouchlé, tak reznout prostě nebude. Jak vidíš z předchozích příspěvků, tak koupě nelitují ani ti, kteří byli ošizeni na roku i kilometrech. Tohle prostě není třeba řešit. Hlavní je stav.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak děkuji všem ještě jednou za příspěvky. Musím říci, že jste ve mě vyvolali dojem, že jsem si vybral dobrý typ vozu. Nad původně zamýšleným espacem již ani nepřemýšlím. (Dokonce se mi nějak přestal líbit.)

Věřím, že 806 (či jiný jemu pokrevný) bude dobrá volba. Během listopadu se Vám zkusím opět ozvat, to již snad s prvními kilometry za volantem vozidla... Moc se na to těším.

Tož dovi. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viaceri tu pisete ze je \"samozrejme\", ze auto z druhej ruky ma u nas pretoceny kilometrovnik, ze udaje so servisnou knizkou nesedia a ktovie kolko kilometrov uz ma auto najazdene.

Ako potom viete kedy menit napriklad rozvodovy remen - co je podla mna dost dolezity termin, ktory by sa nemal premeskat?

Ja som kupil auto (Citroen Evasion 2.0HDi) ktory mal \"natocenych\" 56000 km, ale je mozne ze v skutocnosti mal aj o 100000 viac. :myslim

Poznaju v servise (alebo ja sam) v akom stave je rozvodovy remen? A co ostatne dolezite diely ktore treba menit po urcitom odjazdeni kilometrov? (Nemyslim olej a filtre)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pavex

Ako potom viete kedy menit napriklad rozvodovy remen - co je podla mna dost dolezity termin, ktory by sa nemal premeskat?

Ja som kupil auto (Citroen Evasion 2.0HDi) ktory mal \"natocenych\" 56000 km, ale je mozne ze v skutocnosti mal aj o 100000 viac. :myslim

Poznaju v servise (alebo ja sam) v akom stave je rozvodovy remen? A co ostatne dolezite diely ktore treba menit po urcitom odjazdeni kilometrov? (Nemyslim olej a filtre)

kdyz prohledas forum, tak na toto tema najdes spoustu prispevku...

- u auta neznameho puvodu se doporucuje vymenit rozvodovy remen okamzite (ale ja to odkladam tak pul roku - az ziskam vetsi jistotu, ze ma smysl do auta investovat), na P806 benzin to stoji cca 6000

- rozdil mezi 50 a 150 tkm bys mel poznat - podle opotrebeni interieru (volant, pedaly, koberce plasty na podlaze v kufru...) pri 50 je auto skoro jako novy, pri 100 uz je lecos odrene, poskrabane..., auta nad 200 uz byvaji v interieru hodne opotrebovana (prosezene sedadlo ridice, vrzani sedadel, oslapane padaly,...) - samozrejme ale zalezi na tom, jak se k autu majitel choval.

- Pri 50 tkm bych take necekal vetsi vule na podvozku a cetne skrabance/oderky na laku, i kdyz u P806 je to bezne - je to vetsi auto a lidi s nim casto neumi couvat a proto odreny zadek/boky jsou caste i u novych aut.

- filtry a olej vymenis hned (pokud to neudelal predchozi majitel pred prodejem), stoji to par stovek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K rozvodovému řemenu. Při zjišťování kdy má být řemen vyměněn, jsem zjistil, že HDi vyrobené do 6/00 mají být měněny po 120000km a po 6/00 až po 160000km. Já jsem měl potvrzeno ze servisu, že řemen vyměnili již při 100000km, zřejmě z preventivních důvodů. Další výměnu mám na krytu rozvoďáku předepsanou při 260000km. Prostě tomu věřím, ale rozvody nechám udělat asi už při 220000km. Jinak k tomu opotřebení interiéru. Moc se na to spoléhat nedá. Gumy na pedálech vymění a zrovna volant u 806 není moc kvalitní a hodně záleží, kdo s tím jezdí(poceni atd). Na hodně ježděná auta také majitelé používají návlek na volant, vědí proč. Já, kdybych neměl ohmataný volant, tak podle interiéru bych tipoval tak o 100000km méně. Paradoxně také auto s 200000km, může být v lepším stavu než při 100000km, protože může být již po výměně ramen, tlumičů, rozvodů, kotoučů atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ved to je to ze sa asi NEDA ZISTIT skutocny stav kilometrov podla opotrebovania interieru.

Ak sa predchadzajuci majitel choval k autu ako \"k pokladu\" a daval si pozor, tak aj po 150000km moze vyzerat ako nove, ale taky, co auto pouzival !ako prasa\" a v zivote ho nevysaval, odpadky hadze na zem, .... tak aj po roku pouzivania to tak vyzera.

Skoda len, ze pocitace v aute si to nedokazu zapametat aj po \"vymazani\"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

tak ja sa pridam tiez.mam 806 2,1 stdt a osobne by som 1,9 ani nechcel.potrebujem auto ktore sa dokaze pohnut z miesta.rodicia maju volvo s 40 1,9td a s mojim motorom sa ani nechytaju.byvam v kopcoch takze potrebujem svizne auto.ale nemozem si dovolit benzin pretoze hoooodne cestujem.za 5 mesiacov som urobil na nom 20 tisic km.inak s tymi sedackami maju vsetci pravdu.ja som ho kupil s 2 sedadlami.mala ho dialnicna policia v belgicku.niekde pri bruseli.a miesto zadnych sedaciek tam bola nimi urobena lavica+vsetko policajne vybavenie.motor mal 202 tis.slape nadherne.a za 140 000 sk no nekupte ho.

ked som to povedal v peugeote tak mi nechceli verit.inak mam bialu farbu a nezavidim nikomu kto ma ciernu alebo modru.cez toto leto sa museli dobre povarit vo vlastnej stave.staci ho postavit na slnko a za 5 minut je problem do nho sadnut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...