Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

1.6 hdi (ne)spoľahlivé turbo?


.kubo

Recommended Posts

Zdravím hoši, 

otváram zas a znova túto často spomínanú tému. Zaradil som ju sem, lebo mi ide o nejakú diskusiu, nie o riešenie konkrétneho problému na konkrétnom aute. Dúfam, že je to ok.

Na celom internete som nenašiel žiadnu tému kde by sa vyslovene rozoberala spoľahlivosť tohto motora ako taká, vždy sú to len témy o tom ako niekto menil turbo 2 krát mu zdochlo a potom už nenapísal. Nikdy sa človek nedozvie, či bola tretia výmena ok, alebo to auto išlo na šrotovisko. Buď sú témy o tom, kde niekto kydá na ten motor jak to ide a na druhej strane sú také kde ho niekto ospevuje a mení turbo bez problémov. Mňa by zaujímalo ako to teda je? Kde je pravda? Je to naozaj skoro pravidlom, ako sa na nete často krát spomína, že výmena turba znamená začiatok nekonečných problémov? Myslím si, že takáto téma môže pomôcť mnohým ľuďom pri kúpe jazdenky.

Pýtam sa to pochopiteľne aj preto lebo sám mám 1.6hdi, turbo začína pískať, oska turbíny ale ešte nemá vôľu. Aspoň som si ju nevšimol. A zaujíma ma, že či sa oplatí púštať sa do výmeny turba. Auto som dostal, čiže tých 700€ za výmenu (v autorizáku pre istotu, kvôli záruke) prekusnem. Aké máte teda skúsenosti? Olej bol menený okolo 15000 až 20000 (viem, veľa) odkedy mám auto ja menil som každých 10000. Najazdených 199000. 

Upraveno uživatelem .kubo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a v akom aute?

Lebo je rozdiel ci je male auto 208, alebo 508 ci Partner pre stavebnych robotnikov.

Ako sa na tom jazdilo? Kade? Vytacalo sa? a podobne drobnosti. 

Nemoze to piskat nieco ine? mne tiez zacalo nieco piskat po pridani plynu, potom to prestalo. Uz som sa tiez pripravoval na vymenu turba a nakoniec to bola prehrdzavena trubka na vyfuku. Po oprave OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

307sw, 12/2005. Dlhé roky podtáčané (60 na 5ke, etc.) a v mestskej prevádzke. Píska spolu s nástupom turba, 1500RPM+. Hlavne za studena, potom sa to vytratí, ale aj tak už ho začína byť počuť viac ako pred rokom.

//som si spomenul, že mám nahrávku: http://vocaroo.com/i/s04bVMdPmqkj

Upraveno uživatelem .kubo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...