Dabler Odesláno 13. leden 2015 Odesláno 13. leden 2015 zdravim fandy, ve strucnosti predstavim svojí 106 10.1.15 jsem si dovezl sve druhe auto, a to 1.4,55kw,98. puvodem z nemecka vyrobeno ve francii, paris. 2014 12.mesic dovoz do CR. 106 mi padla do ruky hned.mam ji zatim jen chvili, ale jsem zatim spokojen v nejblizsi dobe me ceka maly servis. po koupi jsme zpozoroval nejake bouchani od predniho kola, ve volantu nic znat neni. zatim nevim cim to je mozna cep mozna silent, nemam domaa nuzkovy hever, auto je jinak v dobre kondici, alespon si to myslim. na dalnici dokazal uhanet ve dvou lidech a plne nalozenem kufrem 160, nicmene sem ho zas az tak netrapil. nebudem si nic nalhavat dalnicni korab to neni, ale 130-140 po dalnici uhanel bezproblemu. ja ho koupil na litacku "kolem komina :-)" . spotreba se prozatim pohybuje okolo 6l / 100km. na karoserii jsem si prozatim nevsiml zadne rzi coz byl taky hlavni aspekt pri koupi druheho auta. na motoru uz si udelam veci "sam" ale vyvarovani me nejde. jake znacky cepu mi doporucite koupit? v chladici jsem nasel trochu oleje, ale priznaky praskle hlavy nejsou, muze to byt jen problem v tesneni pod hlavou mezi kanalky? na olejovem vicku zadna emulze neni. jednou se mi stalo ze po nastartovani, uz zahrateho motoru, zacal zniceho nic bile cudit. tak jsem auto "chcipnul" nechal zchladnout. znovu sel nastartoavt a projet a pak uz necudil, tak nevim jak si to vysvetlit. taky bych rad vedel kolik je litru v chladici soustave a oleje v motoru. diky za rady a kamaradstvi na klubu Dan Citovat
ozzy56 Odesláno 13. leden 2015 Odesláno 13. leden 2015 (upraveno) v chlazení je nějak 6 litrů kapaliny, při výměně dobře propláchni vodou, budou stačit 3 litry Fridexu kolik je oleje v motoru nepotřebuješ vědět, kup si 5 litrové balení oleje 10W40 v bandasce někde v ešopu (cca 500kč) a při výměně sleduj měrku--zbytek oleje budeš mít na dolívání Upraveno 13. leden 2015 uživatelem ozzy56 Citovat
Štajný Odesláno 13. leden 2015 Odesláno 13. leden 2015 To klepání od předního kola bych tipoval na tyčky stabilizátoru, pokud ti to tedy dělá když přejedeš nerovnost. Pug vypadá pěkně a přeju ti hodně Km bez nehod a závad. Citovat
Dabler Odesláno 13. leden 2015 Autor Odesláno 13. leden 2015 ozzy56: diky, za odpoved. olej mam mobil 1 10w40 4l, radeji jeste prikoupim. Štajný: tycka stabiku me nenapadal, dobra pripominka, diky casem pridam vice fotek exterieru a interieru. a snad i nejaky prubeh oprav abych to dotahl k obrazu svemu. pzn.: nejaka rada co s tim olejem v chladici? odsat a nejspis sledovat jestli se znova objevi... je to treba resit akutne tesneni pod hlavou, ikdyz to nema vliv na tlaky na valcich, ale je praskle tesneni mezi kanalky? Citovat
ozzy56 Odesláno 14. leden 2015 Odesláno 14. leden 2015 4 litry oleje na výměnu v motoru budou stačit, něco ještě zbyde, tím olejem 5 litrů za 500 jsem myslel Total 10W40 těsnění pod hlavou vyměň bez otálení, olej ve vodě nemá co dělat--po výměně těsnění propláchni systém nějakým přípravkem na vyčistění chladících systémů Citovat
Dabler Odesláno 15. leden 2015 Autor Odesláno 15. leden 2015 pomalu sbiram informace k pretesneni hlavy, ke vsemu jsem nasel tohle fajn DIY https://www.youtube.com/watch?v=40TVSUqIvg8. jakou znacku tesneni koupit? victor reinz asi nebude spatna volba ne? 106 ale bude muset chvili pockat, mam ted v garazi rozdelany motor bmw 2,5i na ktery repasuju hydrostely a vanos. prijednom udelam i rozvody, byly delane pred 40tkm asi bude dobre vymenit i vodni pumpu co? Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.